Komentowana treść: Polski Demoscener Roku 2016
[#1] Re: Polski Demoscener Roku 2016
Nagroda w pełni zasłużona! Kiero jest jedyny w swoim rodzaju. Jako następnych kandydatów widzę Jazzcata i Slayera, którzy ruszyli nieco scenę Amigi klasycznej.
[#2] Re: Polski Demoscener Roku 2016

@MDW, post #1

Cholera byłem i jakoś mnie to ominęło... Chyba, że w niedzielę rano, bo spałem

A tak swoją drogą to uważam że niejeden szanujący się wydział informatyki w kraju winien nadać Kierowi tytuł honoris causa
[#3] Re: Polski Demoscener Roku 2016

@MDW, post #1

MDW: zgłaszaj śmiało! Formularz działa cały czas, zapraszamy do rejestracji.
[#4] Re: Polski Demoscener Roku 2016

@argasek, post #3

Dobry pomysł. Nominacja poszła.
[#5] Re: Polski Demoscener Roku 2016

@twardy, post #4

I otrzymaliśmy ją, jak i kilka kolejnych. :) Dzięki!

(Na wszelki wypadek napiszę: ponieważ jest to niedawno dodana funkcja, gdybyście mieli jakieś problemy ze zgłaszaniem nominacji, piszcie do mnie na PM albo, najlepiej, e-mailowo na contact [at] riverwash.org).
[#6] Re: Polski Demoscener Roku 2016
Kierownik spoko ziomek. Szanuję. Dobre demka koduje. OK
[#7] Re: Polski Demoscener Roku 2016

@_arti, post #6

Ksywa pana Kierownika coś mi mówi - jak byłem na party "Satellite" w roku 2000 w Szczecinie to coś mi się obiła o uszy. Jednakże ja, jako osoba, która dopiero pragnęła zostać członkiem grupy scenowej, nie miałem okazji, ani nawet możliwości się z nim przywitać.

Później udało mi się przyłączyć do grupy "Attic" dzięki telegazecie i nawet zakodowałem cały music disk "Phobia".

Nadal marzę o zostaniu członkiem grupy scenowej. To moje największe marzenie. Może kiedyś się spełni.

Inną moją pasją wówczas był StarCraft. Byłem na finałach World Cyber Games w Polsce i widziałem na własne oczy Maria i Macię, których replaye meczów oglądałem w domu z wielką przyjemnością.
[#8] Re: Polski Demoscener Roku 2016

@Hexmage960, post #7

I później już nie słyszałeś o Kierowniku?
[#9] Re: Polski Demoscener Roku 2016
Kiedyś uścisnąłem KieroRękę!!
[#10] Re: Polski Demoscener Roku 2016

@argasek, post #3

MDW: zgłaszaj śmiało! Formularz działa cały czas, zapraszamy do rejestracji.

Zgłoszenie poszło. Szkoda, że nie można zgłosić więcej osób. Od razu zgłosiłbym dwie kolejne.
[#11] Re: Polski Demoscener Roku 2016

@MDW, post #8

I później już nie słyszałeś o Kierowniku?

Skoroś zapytał, to odpowiadam.

No niestety, koło roku 2002 zdiagnozowano u mnie schizofrenię. Choroba była w bardzo zaawansowanym stadium. Od 2004 roku musiałem rozpocząć leczenie pod opieką lekarzy.

Dlatego też nie miałem już możliwości spotykać się, wyjeżdżać, ani robić innych zwyczajnych rzeczy.

Miłość do sceny komputerowej i Amigi pozostała nadal. Teraz po 12 latach leczenia dochodzę do siebie. A było naprawdę ciężko. Tak jak napisałem, zawsze marzyłem zostać członkiem sceny. Bardzo imponuje mi praca ludzi ze sceny komputerowej.

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2016 16:46:04 przez Hexmage960
[#12] Re: Polski Demoscener Roku 2016

@Hexmage960, post #7

a na satellite 2001 w trzciance udostepnil silnik za skrzynke jaboli
[#13] Re: Polski Demoscener Roku 2016

@juen, post #12

Tutaj właśnie docieramy do sedna sprawy. Spora część scenowców party spędza w sposób który może przystoi menelowi, ekipie spod monopolu 24h ale nie ludziom o ponadprzeciętnych umiejętnościach.
Żal, wielki żal mnie ogarnia w momencie kiedy widząc ludzi którzy mogliby być elitą tego kraju ale poprzez takie zachowania sami skazują się na margines.
Co gorsza dają zły przykład innym nawalając się do utraty przytomności i odwalając dziwne akcje. Ode mnie zdecydowanie żółta karta za takie zachowania. Można szanować kogoś za to co tworzy. Bardzo cenie wielu ludzi bez wdawania się w podawanie nicków za to co tworzą jednak takie zachowanie totalnie niweczy obraz takiej osoby.
Pewnie zaraz ktoś powie, że się czepiam. Jednak sądzę, że jest więcej takich osób które cierpliwie znoszą zachowania "elyt".
Uważam po prostu, że da radę spędzić fajnie party bez takich akcji. Wymagasz szacunku scenowcu?. Szanuj innych. Nawet jeśli to niedzielny bywalec forum czy party.
[#14] Re: Polski Demoscener Roku 2016

@miro_78, post #13

Nie wszystkie party są zakrapiane alkoholem.Intel Outside ,które zaliczyłem były właśnie takie.
[#15] Re: Polski Demoscener Roku 2016

@miro_78, post #13

Hehehe jak wyobrażasz sobie swobodę twórczą (czasem też pod presją czasu) bez nadmiaru alkoholu?

Lub świętowanie nieprzesądzonych i trudnych zwycięstw?

Nie masz żadnego artysty w rodzinie?
[#16] Re: Polski Demoscener Roku 2016

@juen, post #12

A i tak z niego nikt nie skorzytal:(
BTW. to byly 2 wina o ile pamietam, ale cena wywolawcza to byla skrzynka
[#17] Re: Polski Demoscener Roku 2016

@Hexmage960, post #7

Ksywa pana Kierownika coś mi mówi


A powinna, powinna.
[#18] Re: Polski Demoscener Roku 2016

@stefkos, post #16

A i tak z niego nikt nie skorzytal:(


Jak to nie? A demo Nitro z Riverwasha 2010 to pies? ;)
[#19] Re: Polski Demoscener Roku 2016

@Jazzcat, post #18

Jeden pies i szybko zdechł :/
[#20] Re: Polski Demoscener Roku 2016

@Fei, post #19

Ale kot został. Nitro pokaż kot!
[#21] Re: Polski Demoscener Roku 2016

@Hexmage960, post #11

No to faktycznie nieciekawie. Wracaj do zdrowia i wchodź na scenę - ona przyjmuje wszystkich i to jest w niej fajne. Robisz co chcesz, kiedy chcesz. Dokładne przeciwieństwo tak zwanego "profesjonalnego" tworzenia.

A co do Kiero to warto odnotować, że jest autorem ShowGirls - najlepszej ami-przeglądarki grafiki (dostępnej tylko dla MorphOS). Dzięki Kierownikowi mamy OpenGL na MorphOSie. Ten oficjalny TinyGL w MorphOSie to właśnie dzieło Kierownika. MorphOSowy Ambient też wiele mu zawdzięcza. Równolegle od lat Kiero jest jednym z niewielu aktywnych koderów na scenie klasycznej Amigi tworząc niezliczoną ilość dem. Oprócz tego jest to gość, którego nie da się nie lubić. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 11:26:54 przez MDW
[#22] Re: Polski Demoscener Roku 2016

@MDW, post #21

Warto jeszcze nadmienić, że nazywanie ShowGirls "przeglądarką grafiki" to obraza dla tego znakomitego programu. Skalowanie, przycinanie, konwertowanie "taśmowe", wykręcanie filtrami, dodawanie kanału Alfa, umieszczanie tekstu... Brakuje tylko opcji rysowania i mielibyśmy ImageFX :)
[#23] Re: Polski Demoscener Roku 2016

@recedent, post #22

Bardzo słuszna uwaga. OK To faktycznie jest wręcz kombajnem. Ma kupę fajnych i bardzo użytecznych funkcji. I najfajniejsze jest to, że pomimo tych wszystkich dodatków, program nadal jest lekki, niesamowicie szybki i wygodny.
[#24] Re: Polski Demoscener Roku 2016

@miro_78, post #13

Nie warto być takim zasadniczym. Cała masa ludzi wyglądających na co dzień na „elitę tego kraju”, też pada pod stół na imprezkach, więc amiscena jakoś się tu nie wyróźnia in minus. To jest bardziej kwestia tego jak widzimy cel amigowego party. Oraz tego, że dla 90% Polaków niestety dobra zabawa jest synonimem sponiewierania się alkoholem i innymi chemikaliami w stopniu znaczącym.

Mogę się natomiast zgodzić z tym, że niektóre osoby ze sceny po prostu nie wiedzą ile mogą wypić. Wtedy rzeczywiście bywa, że zachowują się żenująco.
[#25] Re: Polski Demoscener Roku 2016

@Krashan, post #24

i innymi chemikaliami


No ale paperosy i kawę to już zostawcie szeroki uśmiech
[#26] Re: Polski Demoscener Roku 2016

@Hexmage960, post #7

Ksywa pana Kierownika coś mi mówi


Jak możesz go nie znać, skoro parę miesięcy temu prowadziliście zażartą dyskusję

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2016 09:50:06 przez Jazzcat
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem