Komentowana treść: RetroKomp 2016
[#1] Re: RetroKomp 2016
Obecnie trwają negocjacje mające na celu uświetnienie pięciolecia imprezy RetroKomp przez występ bardzo szanowanej gwiazdy muzycznej.


Że jak???
[#2] Re: RetroKomp 2016

@DiskDoctor, post #1

Po prostu - staramy się zapewnić ciekawe "atrakcje" (stąd termin taki a nie inny), ale na tym etapie nie wolno nam nic publikować. Tak to wygląda "od kuchni".
[#3] Re: RetroKomp 2016

@DiskDoctor, post #1

Goryla Rogowicz będzie?
[#4] Re: RetroKomp 2016
OK Bardzo chcę przyjechać! OK
[#5] Re: RetroKomp 2016

@fazior, post #3

Tia, i zaśpiewa słynną piosenkę "Amiśka mówią mi"
[#6] Re: RetroKomp 2016

@recedent, post #5

Ciekawa propozycja, pomyślimy
[#7] Re: RetroKomp 2016
Mam konflikt terminów ;(
[#8] Re: RetroKomp 2016

@sachy, post #2

Czekam z niecierpliwoscią na ujawnienie artysty :)
[#9] Re: RetroKomp 2016

@recedent, post #5

Jarek zaśpiewa hymn na otwarcie imprezy.
[#10] Re: RetroKomp 2016

@KM, post #9

Niestety nie, ponieważ w międzyczasie okazało się, że to plagiat
[#11] Re: RetroKomp 2016
Noice! Oczywiście będę. Pora przyspieszyć prace nad swoim krapem! Ciekawe, czy w tym roku się wyrobię, HE HE HE...
[#12] Re: RetroKomp 2016

@argasek, post #8

Bede strzelal: Jesli polaczyc miasto Gdansk i szanowana gwiazde muzyczna plus charakter imprezy, to wychodzi mi Slawomir Losowski.

szeroki uśmiech
[#13] Re: RetroKomp 2016

@Phibrizzo, post #12

Zostańmy może na razie przy Maryli Biesiadnej, ok?

@Phibrizzo: zamiast wróżyć z fusów napisz lepiej grę na konkurs
[#14] Re: RetroKomp 2016

@sachy, post #13

sachy: Jeśli to faktycznie będzie TA gwiazda, o której rozmawialiśmy, to będzie hit OK Choć pomysł z Violettą Villas też mi się podobał.
[#15] Re: RetroKomp 2016

@slay, post #14

Cholera tylko wkurzacie innych tymi gdybaniami :)
[#16] Re: RetroKomp 2016

@Phibrizzo, post #12

Ja bym jednak dalej zgadywał ;) Może to będzie Marek Biliński?
[#17] Re: RetroKomp 2016

@grxmrx, post #16

Te zgadywanki nie mają sensu, gdybyśmy mogli, to ujawnili byśmy od razu. Sami czekamy na rozwój sytuacji i damy znać najszybciej jak będzie to możliwe. Poza tym, będą też inne ciekawe punkty programu i mam nadzieję kilka niezłych gier w RK GameDev Compo. Może ktoś się przyzna nad czym pracuje? :)
[#18] Re: RetroKomp 2016

@slay, post #14

Jak już namawiacie gwiazdę to polecam Zbiga Wodeckiego. On super gra na skrzypcach, może zagrałby jakieś jingle amigowe. A i napitkiem nie wzgardzi, więc na imprezę pewnie też by zaglądnął.

W ogóle jak już ktoś ma być, to niech się też pokręci koło ludzi, a nie tylko na scenie i do bentleya od razu
[#19] Re: RetroKomp 2016

@sachy, post #17

gdybyśmy mogli, to ujawnili byśmy od razu.


Macie podpisane NDA?

[#20] Re: RetroKomp 2016

@sachy, post #17

Może ktoś się przyzna nad czym pracuje? :)

Pracuję nad grą. Pomysł już jest. A dzisiaj napisałem wstępną wersję edytora plansz (już działa - można budować korytarze). Wybrałem grę, do której nie trzeba ani dużo grafiki, ani dużo kodu, żeby uzyskać atrakcyjną grę.

Plansza składa się z korytarzy, po których przemieszcza się bohater gry. Musi wyeliminować przeciwników, zebrać skarby (ew. zebrać i użyć przedmiotów). Bohatera jeszcze nie narysowałem, ale myślę, że będzie to Komandos (choć myślałem wcześniej o Nindży). Stąd roboczy tytuł - "Komandosi".

Jutro zabieram się już za silnik (choć edytor będzie rozbudowywany). Mam już też pomysł na ekran misji.
Grę piszę w C/Asm.
Trzymajcie proszę kciuki, w tym roku musi mi się udać. OK

Mam pytanie: czy koniecznie trzeba robić filmik do gry, jeśli przesyłam produkcję za pomocą internetu? Nie wystarczy parę zrzutów ekranu i instrukcja?
[#21] Re: RetroKomp 2016

@Hexmage960, post #20

Kilkoma zrzutami ekranu nie przekonasz głosujących, tym bardziej że piszesz że nie trzeba dużo grafiki w grze. Lepiej zrób nie za długi film i sam na imprezie opowiedz o grze - a lepiej zapunktujesz.
[#22] Re: RetroKomp 2016

@Hexmage960, post #20

Filmik jest dzisiaj jakimkolwiek problemem? Wyjmij to co tam masz w kieszeni, postaw stabilnie przed monitorem i nagraj film. Nikt nie wymaga normalnego zrzucania klatek na Amidze 500/600/1200.

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2016 11:21:22 przez MDW
[#23] Re: RetroKomp 2016

@Hexmage960, post #20

@Hexmage: Trzeba zrobić to co jest podane w regulaminie. A w regulaminie jest wymagany film z gry. Tutaj masz film z zeszłorocznego compo, zobacz jak to wygladało : https://www.youtube.com/watch?v=pJZN-1xTffY. Poza tym kolego nie pisz nic nowego, tylko wyciągnij z szuflady jedną z rzeczy nad którą pracowałeś w ostatnich latach i dokończ :)

@Kain: NO excuses this time.

@Phibrizzo: dokończ 3d węża man :)

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2016 22:52:37 przez twardy

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2016 22:52:48 przez twardy
[#24] Re: RetroKomp 2016

@twardy, post #23

Poza tym kolego nie pisz nic nowego, tylko wyciągnij z szuflady jedną z rzeczy nad którą pracowałeś w ostatnich latach i dokończ :)

To nie jest zupełnie nowy pomysł. Wybrałem właśnie go, bo nie wymaga tak wielkiego nakładu pracy nad grafiką.
Dzisiaj podzieliłem projekt na kilka modułów:

  • Wycinanie klatek obiektów animowanych z obrazów,
  • Animowane obiekty (na początek użyję systemowych AnimObów),
  • Obsługa joysticka,
  • Zapis/odczyt plansz w edytorze.

A następnie logika gry. Jak już zrobię te rzeczy, to je połączę i powstanie gra.
[#25] Re: RetroKomp 2016

@Hexmage960, post #24

Trzymam za słowo :)
[#26] Re: RetroKomp 2016

@sachy, post #17

Ode mnie cos tam bedzie. Pozwole sobie jednak zachowac w tajemnicy cala reszte szczegolow
[#27] Re: RetroKomp 2016

@Axi0maT, post #26

Pozwole sobie jednak zachowac w tajemnicy cala reszte


Co Wy macie z tymi NDA na każdym roku?? Aż taka tajemniczość musi być??

Żeby tylko nie było z tym (chodzi mi o Gwiazdę), jak z dziewczyną, z którą się chodzi, a ona, że dopiero po ślubie.

A po ślubie wieczorem w nocy okazuje się, że ma siusiaka...
[#28] Re: RetroKomp 2016

@DiskDoctor, post #27

@Axi0mat: no to super! Trzymamy kciuki OK

@DiskDoctor: przykro mi, takich fantazji nie realizujemy
[#29] Re: RetroKomp 2016

@sachy, post #28

takich fantazji nie realizujemy


To ile jeszcze razy ja się będę musiał żenić???
[#30] Re: RetroKomp 2016

@Axi0maT, post #26

Juz grzeje swojego NESa i Pegasusa :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem