Komentowana treść: Wywiad z Duddie/Quartet
[#1] Re: Wywiad z Duddie/Quartet
Przesłuchałem. Lubię takie wspominki. Duddie to postać, którą kojarzę głównie ze scrolli w demach (jeszcze atarowych) z przełomu lat 80/90. Kebaba oczywiście też czytałem (także papierowego).

Nie wiem czy powinienem to pisać, bo mogę na siebie ściągnąć tonę "hejtu" ale raz kozie śmierć. Czy tylko mi Duddie wydaje się trochę zbyt pretensjonalny? Chciałbym mieć o sobie takie zdanie jakie Duddie ma o sobie.

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 14:06:14 przez MDW
1
[#2] Re: Wywiad z Duddie/Quartet

@MDW, post #1

A co w tym jest złego ze sie zna swoja wartość ?.
[#3] Re: Wywiad z Duddie/Quartet

@SzaryWilk, post #2

Chyba nic złego. Dlatego napisałem, że też chciałbym tak mieć.
[#4] Re: Wywiad z Duddie/Quartet

@MDW, post #3

Fajny wywiad, dzięki. Posłuchałem z przyjemnością, choć zakres tematów trochę się pokrywa z prelekcją Duddiego z RK16.

Duddie zna swoją wartość i nie ma kompleksów - postawa godna pochwały, choć w Polsce niepopularna ;) Znacznie gorzej w przypadku, gdy za wysokie mniemanie o sobie nie idzie w parze z umiejętnościami / dokonaniami - a to zdarza się nad wyraz często, szczególnie młodszym "adeptom" świata IT, których spotykam.
[#5] Re: Wywiad z Duddie/Quartet

@MDW, post #1

A ja nie odniosłem takiego wrażenia.

Wywiad ciekawy. Podoba mi się sposób, w jaki Duddie mówi. To są przemyślane i prawdziwe wypowiedzi. O relacjach z kolegami, o rodzicach, o źródłach fascynacji. Nie ma narzekania, nie ma jakiegoś koloryzowania, a jest chęć powiedzenia czegoś, żeby wywiad nie był prostym zestawem pytań i odpowiedzi. I bardzo interesująca dygresja o Formule 1 :).
MarX - dzięki za to, że chciało się Wam posiedzieć na tych betonowych płytach.
[#6] Re: Wywiad z Duddie/Quartet
Dzięki bardzo. Mnie się podobało bardzo.
[#7] Re: Wywiad z Duddie/Quartet
Dziś miałem w końcu czas obejrzeć całość - bardzo mi się podobało (tym bardziej, że wyjątkowo jak na RK :) przy nagraniu mnie nie było). Dzięki MarX za przygotowanie i przeprowadzenie sprawy i cieszę się, że taki kawał amigowej historii udało się zarchiwizować i to z oparciem o samo źródło OK

Co do Duddiego - żeby próbować go (d)ocenić, trzeba go poznać na żywo. Duddie nie jest pretensjonalny - on po prostu taki jest normalnie. Ma swój charakter/sposób bycia - właśnie taki. Do tego (dla potrzeb wywiadu) chciał być bardzo precyzyjny i wydobyć z zakamarków pamięci fakty sprzed ćwierć wieku. A dodatkowo, była to sobota, po bardzo trudnym piątku Dla mnie - świetny człowiek i mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz.

Pozdro.
[#8] Re: Wywiad z Duddie/Quartet
Niesamowity facet.Szkoda,że nie mówił nic o swojej obecnej pracy.Chociaż mam wrażenie,że taki sukces zawodowy był możliwy tylko w polskich specyficznych warunkach.
[#9] Re: Wywiad z Duddie/Quartet
Dla mnie bohaterami tego materiału są na równi Duddie i MarX. Dzięki, chłopaki, jesteście oboje zajebiści!

W związku z pewnym sekretnym projektem przypomniałem sobie niedawno wszystkie dostępne wywiady z Duddiem, Quartetem oraz prelekcję na RK i bardzo utkwiło mi w pamięci Jego stwierdzenie: "Christmasy (chodzi o demo Christmas'89 Demomix - przyp. mój) są odzwierciedleniem tego, co działo się wtedy między nami i w naszych życiach. Taka sielanka, byliśmy gangiem. Czuliśmy się świetnie w swoim towarzystwie".

A oto czym się zajmuje Duddie ostatnio:

Syntezator Duddiego na Kickstarterze

Strona domowa

Ogarnia wszystko sam, włączając w to design, marketing, produkcję i wysyłkę :)

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2022 11:54:25 przez Jazzcat
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem