Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Abstract 2002
Zanim napiszę coś konkretnego chciałbym podziękować ludziom z PPA za to, że nie zapomnieli o scenie. Co prawda ami-scena tak zmalała, że aż wstyd mówić ale jednak istnieje nadal. Zresztą... co dzisiaj nie zmalało na Amidze;).

A teraz konkrety. Chcę poinformować, że w ciągu kilku najbliższych dni udostępnimy nasze (Encore) demo wystawiane na Abstract 2002 na AmigęPPC3D w wersji DivX. Hmmm... wiem - to głupie żeby dema zgrywać do animacji ale kilka osób o to prosiło. Nie każdy ma dostęp do Amigi z PowerPC i akceleratorem 3D, a do peceta owszem (straszne ale prawdziwe:)). Oprócz wiadomych "efektów ubocznych" formatu ze stratą jakości demo nie różni się wizualnie od oryginały niczym. Są to poszczególne klatki zgrane na dysk z prędkością 25fps. Nie były skalowane i są w tej samej rozdzielczości co demo czyli 640x360. Ostatecznie DivX "waży" ok. 70MB.

Oczywiście wszystkich mających dostęp do Amigi z PowerPC i akceleratorem 3D zachęcamy do ściągnięcia normalnej wersji działającej w realtime. Archiwum LHA waży ponad 7MB. Począwszy od tego dema nasze "produkcje" powinny działać także na akceleratorach Voodoo3 (sprawdzone - dzięki Fei i Krashan za pomoc:)). Demo nosi nazwę "Sulaco" i archiwum można znaleźć na ftp://ftp.klosz.art.pl. Każdy kto odwiedza tego ftp'a wie, że nieziemski tam bajzel i trudno wyczuć co gdzie jest. Ogólnie trzeba się kierować hasłem Abstract2002 i powinno dać się dotrzeć do pliku "sulaco.lha". W tej chwili jest ono w katalogu "pub/scene/incomming/Abstract_stuff/ami-demos/2/", ale gdzie będzie jutro, za tydzień, miesiąc to trudno wyczuć;). Jak to na kloszu... wolna amerykanka;)

Pozdrawiam
MDW/Encore
mdw@amiga.pl
[#2] Re: Abstract 2002

@MDW, post #1

Kurde.Miałem pojechać, ale powaliły mi sie daty.Browar szumiał w głowie :)
Jakos nie widzę materiałów z tego party.
Jak coś bedzie to dajcie znać.
Niech w ten sposób nadrobię straty niebycia.
[#3] Re: Abstract 2002

@Dominik Kołtun, post #2

Dobra znalazłem
Wielkie sorki za pomyłkę
[#4] Re: Abstract 2002

@MDW, post #1

Sciaglem demo Sulaco by Encore. Ogladnolem i kask mi zerwalo!
Swietna robota :D
Szkoda tylko ze takich dem jest tak malo... coraz mniej :(
Ja chce wiecej!!!
[#5] Re: Abstract 2002

@Dariusz Krzempek, post #4

No dobra, znalazłem czas, aby zerknąć na podany eftep, wlazłem, w podanym miejscu już nie było dema, za to było w innym: ftp://ftp.klosz.art.pl/pub/scene/incoming/encore_sulaco-dvix/.
Niestety, aby się tu dostać trzeba było podać login i hasło... :(
Może ja nie potrafię się tam explorerem "włamać"...? ;D

Darek, możesz mi to demo jakoś podesłać? Daj cynka na GG!

A z podanego katalogu trzy inne sobie ściągnąłem, nawet całkiem ładne transfery były! :)
[#6] Re: Abstract 2002

@SirLEO, post #5

Heh, nie ma to jak poczciwy klient ftp... ;)
Ale dema i tak tam nie znalazłem.
[#7] Re: Abstract 2002

@SirLEO, post #5

To co znalazłeś to jest katalog do którego dzisiaj w nocy wrzucimy demo zgrane do animacji w formacie DivX (640x360). Parę osób o to prosiło więc zrobimiśmy coś takiego.

Zerknąłem teraz na ten bałaganiarski ftp i znalazłem normalną wersję dema (czyli realtime:)). W tej chwili jest ono w katalogu:

"pub/scene/incomming/Abstract_stuff/ami-demos/sulaco.lha".

Przypominam, że demo wymaga Amigi z PowerPC (WarpOS) i kartą graficzną z akceleratorem 3D. Testowane było zarówno na Permedii2 (BVisionPPC) jak i Voodoo3. Innych akceleratorów 3D w tej chwili na Amidze nie ma (Virge'a pomijam z przyczyn oczywistych;)) Powinno działać zarówno na okineku jak i na ekranie. Wymagany jest Warp3D w wersji min. 4.2.
[#8] Re: Abstract 2002

@Dariusz Krzempek, post #4

dziekujemy, bardzo milo :)

nastepne najpozniej na mekka symposium 2003 (moze uda sie cos w miedzyczasie wypuscic), ale tym razem to juz nie bedzie gniot i obiecuje, ze zje 'sulaco' na sniadanie.
[#9] Re: Abstract 2002

@Dariusz Krzempek, post #4

Bardzo się cieszę, że się komuś podobało:). Następne produkcje na pewno będą jeszcze lepsze:). Jak chcesz więcej dem pod PPC i akcelerator 3D to ściągaj wszystko co ma przed nazwą MAWI albo Encore. 4 wcześnijesze dema Encore są nie pod MiniGL/Warp3D tylko pod StormMESA/Warp3D więc będzie problem na Voodoo3. W planach mamy jednak przerobienie wszystkich (poza pierwszą) produkcji na MiniGL, bo nie sprawia on praktycznie żadnych problemów użytkownikowi, jest ciągle rozwijany i działa także na Voodoo3. Przedostatnie demo (Kheshkhash) wystawiane na party MekkaSymposium2002 jest już prawie przerobione ale zamierzamy coś w nowej wersji dodać, poprawić i zmienić i dlatego go jeszcze nie puszczamy w świat.
[#10] Re: Abstract 2002

@MDW, post #9

Ja tez uwazam ze demo bylo calkiem niezle.
Tylko zastanawia mnie fakt czemu znajdowalo sie w katalogu
ami-demo/2 czyzby oznaczalo to ze Wasze demko
zajelo drugie miejsce ?
Jesli tak to kto zajal pierwsze i ewentualnie skad je zassac
No i czy na tym party byly jeszcze jakies inne amigowskie akcenty,
czy bylo np. cos Potionow, ktorzy sa mistrzami swiata w robieniu inter.
[#11] dlaczego 2 i takie tam

@Mufa, post #10

numerki w katalogach ze stuffem z party oznaczaja zazwyczaj numer startowy produkcji. tak byly tym razem, dlatego zrobilem takie katalog na kloszu znaczy sie. a swoja droga - tak, zajelo drugie miejsce. pierwsze miejsce zajelo mawi. choc... cholera wie. to nieoficjalne wyniki. a oficjalnych chybanie bedzie. ponoc oddano jedna votke na amige, amiga na tym party byla "doklejona", nie bylo amiga-demo compo na votce :). bywa.

demem puszczonym jako pierwsze bylo demo mawi. tytulu nie pamietam. niestety dema nie ma jeszcze do zassania, bo kierownik costam poprawia.

wiecej ami produkcji na party nie bylo.
[#12] Re: Abstract 2002

@MDW, post #1

wreszcie muza w mp3, gdyz dzieki temu szybciej chodzi (przynajmniej u mnie:)) moduly dbm przez ahi zajmowaly zbyt duzo czasu procesora no i wiecej context switching przez to bylo

[#13] Re: dlaczego 2 i takie tam & gdzie znalezc 1 demko

@caro, post #11

Na ftp.klosz.art.pl w katalogu:
/pub/scene/incoming/Abstract_stuff/ami-demos/1/til/til.lha
mozna znalezc demko MAWI - "Til" ktore bylo
wystawiane rownolegle na Abstract 2002

Arek
[#14] hehe

@Amig_OS, post #13

a to azzaro z tego azzaro :)
jeszcze wczoraj mowil, ze demo bedzie dostepne za miesiac dopiero

dzieki za info
[#15] Re: hehe

@caro, post #14

Z tego co mi wiadomo, jest to wersja "Til"jaka byla prezentowana na Abstract2002. Byc moze chlopaki pracuja nad optymalizacja demka, ale na pewno to nie jest jeszcze ta wersja.
Pozdrawiam
Arek
[#16] Re: Abstract 2002

@SirLEO, post #6

heh... jest demo dokladnie ta gdzie podal MDW.
Jak to szukasz?
Wlasnie siedze na kloszu i widze az! 2 katalogi.
Sulaco jest w:
/pub/scene/incoming/Abstract_stuff/ami-demos/2/sulaco.lha

Jak nadal nie bedziesz mogl go znalezc to potne to i podesle na maila tylko daj mi znac.
BTW
W katalogu nr 1 jest demo konkurencyjne by Madwizzards... panowie odwalili kawal wspanalej roboty ale jak bym mial wybierac
to wybral bym sulaco. A dlaczego?
Klimat! bardziej mi odpowiada. Ale oba dema zasluguja na wspaniale pochwaly i wyroznienia.
Osobiscie jak do tej pory to sa moje najlepsze pozycje z posrod wszystkich dem na PPC + 3D.
Oby chlopaki nie spuszczali z tonu ;)

Ciekawe kiedy bedzie Taboo?
Excess pewnie juz nie wyjdzie.
[#17] Re: Abstract 2002

@MDW, post #9

Kurcze.. ja mam wlasnie Voodoo3.. nie wiem czy pamietaszale przerabialismy ten watek na rupie sykusyjnej.
Zapytalem o kilkadem ktore nie chodza na moim konfigu (Mediator+Voodoo3). Odpowiedziales dokladnie to co teraz.
Czekam z niecierpliwoscia na przerobione prodkcje!!
Oby jak najszybciej... z natury jestem niecierpliwy jesli chodzi o scene! ;)
[#18] Re: Abstract 2002

@[adam], post #12

Tak - zgadza się. My przy PPC mamy 060/50 więc zupełnie nie zauważaliśmy jakiegokolwiek zwolnienia przy wielokanałowym DBM'ie z DSP. Przeraziłem się jak mi ludzie powiedzieli jak sprawa ma się na PPC z 040/25. Trzeba było wybierać gorszy tryb AHI i może trochę z czestotliwoscią zjechać. No ale na szczęście to już historia. Teraz dzieki Kiero/Mawi (należą mu się wieeelkie podziękowania) mjuzik gra z mp3:). Kiero to kawał baaaardzo przyzwoitego gostka. Pomógł mi bardzo - nie tylko z mp3. To on przerobił nieco specjalnie dla nas MiniGL. To on pomógł w pewnym małym problemie który wyszedł mi przy przesiadce ze StormC3 na StormGCC4.

Poprostu Kierownik RULES!:)

Aha - jak przerobimy wcześniesze "produkcje" na MiniGL to też będzie w nich mp3. Nie wiem czy jest sens tracić czas na przerabianie czegoś poza demem z MekkaSymposium2002 (Kheshkhash) - te wcześniejsze były całkiem denne:). Może lepiej ten czas przeznaczyć na coś nowego...
[#19] Re: Abstract 2002

@MDW, post #7

Już wczoraj zacząłem je ściągać, dziś dokończę. :)
Niestety, ja nie mam PePCia i te dema w takiej postaci to dla mnie jedyne wyjście.
Wyjaśnijcie mi jeszcze tylko; dema VHS to nie jest to samo, co to zgrane demo?

Chciałem kiedyś zrobić Demo TOP10, ale nie było chętnych, może tutaj zrobicie wątek i będziecie je wymieniać!? :)
[#20] Re: Abstract 2002

@SirLEO, post #19

Demo TOP10 ?
Nie bylo chetnych?
Jak mam to rozumiec?
Nie mial kto poprowadzic takiego dzialu?
O takim pomysle to juz myslalem od dluuuugiego czasu na swojej stronie...
[#21] Re: Abstract 2002

@MDW, post #18

Ja oponuje za tym aby przerobic tak aby dzialaly na Mediatorze z Voodoo3 :)
Wtedy ogladne i ocenie czy sa denne...
Nie? ;)
[#22] Re: Abstract 2002

@SirLEO, post #19

Demo zgrane do animacji DivX wyglada identycznie jak oryginal realtime na Amidze. Nie bylo nagrywane przez jakies wyjscia video (no bo niby skad cos takiego wziac w kartach graficznych obecnych Amig) tylko tak zmodyfikowalem program zeby nie trzymal sie czasu ale pokazywal wszstkie klatki niezaleznie od predkosci sprzetu. Co druga klatke (czyli w sekundzie bylo 25 a nie 50) zgryuwalem na dysk. Trwalo to duzo dluzej niz trwa samo demo ale przeciez za zadna korbe nie musialem krecic - samo sie zgrywalo:). Tak wiec sa to tak jakby zgrabowane kolejne klatki wyswietlane przez Amige. Potem jeszcze przelecial to AutoFX i na koncu calosc poszla na peceta ktory zrobil z tego DivXa.

Niestety mam przykra wiadomosc. Przed chwila patrzylem na ftp://klosz.art.pl i zauwazylem, ze wladcy tego ftpa skasowali naszego DivXa. Jeszcze sprobuje z nimi pogadac. Moze znajdzie sie inny ftp na ktory bede mogl wrzucic te animacje... Narazie jest kicha:(.
[#23] Re: Abstract 2002

@Dariusz Krzempek, post #21

Hehehe. Ja tez tego bym chcial. Mimo tego, ze sa denne to mam sympatie do tych demek:). Pomimo tego, ze nie mam Voodoo to bardzo mi zalezy na tym zeby demo chodzlo na wszystkich akceleratorach 3D dostepnych obecnie na Amidze. W koncu nie ma ich tak wiele - zaledwie 2 - Permedia2 i Voodoo3 (4 i 5 traktuje jak 3, bo sterowniki do warp3D sa te same).

Wczesniejsze produkcje nie byly specjalnie skomplikowane wiec moze poszloby lawto... no zobaczymy:). Zapewniam, ze nie wyjdzie juz nic co mialoby nie chodzic na Voodoo3:).
[#24] Re: Abstract 2002

@Dariusz Krzempek, post #20

Listę chciałem ja prowadzić, obok GamesTOP10, nie było chętnych do głosowania na dema! :)
[#25] Re: hehe

@Amig_OS, post #15

tak wogole to nie powinniscie slac tego dema na klosza,
bo to po prostu nieskonczona wersja i ma
niepokasowane pliki (dlatego 15mb), za co zjedza
mnie inni z grupy. wersja oficjalna
bedzie jakos w przyszlym tygodniu.

a tak bajdelej: dziala to na voodoo?
[#26] Re: Abstract 2002

@MDW, post #22

Jak już gdzieś tego divxa wrzucicie, dajcie tu znać! To nie mpeg i nie zobacze sobie tych 70%, które już mam, przynajmniej nie normalnie. ;)
[#27] Re: hehe

@kiero/mwi, post #25

Proponuje aby zwrocic sie do admina klosza by sciagnal te demko, a jak bedzie nowe to je umiescic z odpowiednia notka. Pozdrawiam. Arek
[#28] Re: Abstract 2002

@SirLEO, post #26

Zdaje się, że to nasze śmieszne demo i zrobiona z niego animacja DivX wreszcie znalazły swoje miejsce w sieci. Zarówno wersja realtime jak i animacja DivX leży sobie teraz na ftp://ftp.scene.org w katalogu:

pub/parties/2002/abstract02/amiga/demo
[#29] Re: Abstract 2002

@MDW, post #28

Mam tylko nadzieje, ze to ten sam plik, tylko inaczej nazwany! ;)
No i tu transfer jest cieniuuutki..., tak ze cztery razy. :(

Czy jest gdzies miejsce, gdzie wiecej takich dem na PPC zgranych do animacji znajde?
[#30] Re: Abstract 2002

@SirLEO, post #29

Oczywiście - to na pewno ten sam plik. Inne próby robiliśmy ale ich nie rozpowszechnialiśmy.

Z transferem aż tak cienko? Uuu szkoda:(. Ja tam mam zawsze cienki transfer, bo na modemie 56k jedziemy. Co prawda "nieimpulsowym" ale jednak modemie:(.

Nie wiem gdzie można dorwać inne animacje z dem PPC. Któreś z dem Mawi były też w takiej postaci puszczane w świat. O innych nie słyszałem. Ale zaraz, zaraz... czy przypadkiem może jeszcze któreś intro Potion? Hmmm... nie wiem - mogło mi się coś pomylić/przyśnić. Często tak mam:).
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem