Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] co odpalic na a1200 z 4mb fast
Jakie dema polecilibyście. jesli ma tylko 1200 z 4MB fastu ?? Ostatnio miałem taką maszynkę w 1996 i nie pamiętam już tytułów dem, które wtedy pokazywałem kumplom Podajcie parę tytułów, które dobrze chodzą na takim sprzęcie.
[#2] Re: co odpalic na a1200 z 4mb fast

@tfardy, post #1

Te, które powstały w latach <= 1996. I tyle. Najlepiej zaglądnij na A.D.A. jak chcesz coś zassać.
[#3] Re: co odpalic na a1200 z 4mb fast

@KAM_, post #2

Po co ci synu dema? Tetrisa sobie na takim sprzęcie odpalisz jedynie :)

[#4] Re: co odpalic na a1200 z 4mb fast

@tfardy, post #1

A na poważnie - Sumea,Television,Shaft7 - te demka polecam na początek :)

[#5] Re: co odpalic na a1200 z 4mb fast

@aMifan, post #4

no nie tylko tetrisa a ty amifan sie kozaczysz jakbym nie pamiętał jak mialeś gołą 1200 ppc zaliczyłem już dobrych parę lat temu, teraz czas na powrot do korzeni. swoją drogą dzięki za radę
[#6] Re: co odpalic na a1200 z 4mb fast

@tfardy, post #5

Oczywiście że miałem "gołą i wesołą" a1200,ale nawet świat amigowy poszedł do przodu i dzisiaj nawet ppc to śmiesznie mało. A jeśli już miałeś ppc to wogóle nie rozumiem twojego pytania o a1200 z 4 mb czegoś tam. Po co ci taki zabytek? Na A1000 też są niezłe dema :) Z 1986 roku, są do ściągniecia z Aminetu :)

[#7] Re: co odpalic na a1200 z 4mb fast

@aMifan, post #6

amiga jest mi potrzebna z powodów czysto nostalgicznych, mam też commodore 128 (zapraszam na www.commodore128.prv.pl) i spectruma. a o dema sie pytalem bo akurat taki sprzecik mam (w zasadzie to jest cd32 z promodule) . shaft7, sumee i inne oczywiscie pamietam ( z cover sidikow acs-a) tylko nie pamietalem nazw.... sciagnalem te i pare innych z a.d.a. i sobie poogladalem. makaveli jest swietne..... tyle wyciagnac z tych 14 MHz
[#8] Re: co odpalic na a1200 z 4mb fast

@tfardy, post #7

E tam

[#9] Re: co odpalic na a1200 z 4mb fast

@tfardy, post #7

no wlasnie. tez bym sobie obejrzal jakies dema na a1200. widzialem genialne demo na atari 8 bit z 2002 roku i chetnie zobaczylbym cos na amige. nie rozumiem tego szpanu i gadania, ze amiga nie stoi w miejscu. kurde, na tej zasadzie mozna podlaczyc do atari przez zlacze cartrigowe PPC z geforcem i pisac: "ale teraz na atari sie dema robi, fiu, fiu".
[#10] Re: co odpalic na a1200 z 4mb fast

@pececiarz, post #9

Nie samym Gforcem czlowiek zyje! Tego na GForsie nie zobaczysz co mozna na AMI!
[#11] Re: co odpalic na a1200 z 4mb fast

@pececiarz, post #9

Można. Ale amigowiec tym różni się od pececiarza czy atarowca że on naprawdę podłączy takie złącze do swojej Amigi :)

[#12] Re: co odpalic na a1200 z 4mb fast

@pececiarz, post #9

Na takiej samej zasadzie jak właściciel Garbusa inwestuje w swój wóz,mimo że wszyscy wokoło mają wozy z najnowszą techniką :)

[#13] Re: co odpalic na a1200 z 4mb fast

@aMifan, post #4

amifan nie rob ludziom wody z mozgu - widziales kiedys jak shaft7 dziala u kogos na 020+4mb? zadyszka....

z mojej strony polecam wildlife/abyss - the party 1998 - jedna dyskietka i taki czad. ;)
[#14] Re: co odpalic na a1200 z 4mb fast

@aMifan, post #3

A MNIE SIĆ WYDAJE ŻE TROCHĆ WIĆCEJ JAK TETRISA SYNU
[#15] Re: co odpalic na a1200 z 4mb fast

@tfardy, post #1

Polecam rewelacyjne demo "Symbolia" chyba z 1995 roku.
Działa juz na A1200 + 4MB fast
[#16] Re: co odpalic na a1200 z 4mb fast

@tfardy, post #1

Jest tego cala masa.

Podam moze pare tytulow.
Big Time Sensuality
Motion (Origin 2)
Braincell
Blur
PixelStorm
State of the Art
Origin
Napalm
Wit Premium
Lech

W przypadku gierek NDOS polecam WHDLoad (na whdload.de) - tym programem wszystko zainstalujesz na HD.

Mam taki sam konfig jak Ty, demek mam ok. 100. Nie wszystko chodzi idealnie...

Adres: aminet.net oraz back2roots i jeszcze jeden bym podal, ale na priv chyba, bo i tak zostanie usuniety.

[#17] Re: co odpalic na a1200 z 4mb fast

@aMifan, post #11

Zdziwiłbyś się co Atarowcy potrafią podłączyć do swoich 8bitowców. Odnoszę wrażanie że prawie wszyscy elektronicy mają atari. Niestety, wygrzebanie jakiegoś ciekawego schematu do Ami graniczy z cudem. Trochę jest na Aminecie, ale niewiele naprawdę ciekawych.
Zna ktoś może jakieś fajne linki do stron z urządzeniami selfmade do Amigi?
[#18] Re: co odpalic na a1200 z 4mb fast

@tfardy, post #1

Tint/TBL chodzi nieźle na A1200+Fast, uruchamia sić też Muscles/Impulse, ale chodzi bardzo wolno.
[#19] Wlasnie A1200 !

@aMifan, post #12

Sledze z netu scene atari 8bit i musze przyznac, ze bardzo mi sie ona podoba. Wyobrazacie sobie, ze w latach 1990-2000 doknal sie tam techniczny postep? Jak ogladam pozne, polskie dema na 65XE i giery z 1982-88 to mam wrazenie, ze to dwa rozne kompy! Tak moglo byc z A500/1200. Mozna sie na tym kompie naprawde swietnie bawic. Motorola ma sympatyczny asembler, AGA pozwala na artystyczna ekspresje, dzwiek nawet 8-bitowy moze byc mily dla ucha...

A co sa warte dema na PPC? Lepsze niz gola A1200? No jasne. Tyle, ze gowniany, szmaciarski PC z hipermarketu wgniata te konfigi turbo PPC w ziemie, do tego mozna za darmo miec Linuxa i BeOsa -- systemy pozwalajace na wiecej niz nowe amigowe. Slepy zaulek ta amigowa nekrofilia.

Nie mowie, ze Amy z PPC to gowno, ktorym nie warto sie zajmowac. Dla mnie i dla wielu innych jednak to A1200 ma wartosc nostalgiczna i duzy potencjal. Nie widze powodow do obrazania maszyny slowami "tylko tetris". A powiedzcie, tak szczerze do czego nadaje sie "nowa" Amiga? To tez tetris, tylko, ze za grube tysiace zlotych. Obled. Dajcie lepiej spokoj z tymi pokzami promocyjnymi Amigi bo jescze ktos sie nabierze i bedzie kasy zalowal. Szkoda ludzi nabitych w butelke.
[#20] Re: Wlasnie A1200 !

@pececiarz, post #19

pececiarz napisał(a):

> i BeOsa -- systemy pozwalajace na wiecej niz nowe amigowe.




Człowieku jak nie masz pojęcia o systemie amigaOS to lepiej się nie wypowiadaj na ten temat, a jak chciałeś napisać inacześ to pomyśl zanim coś napiszesz bo zapewne ilości nowego oprogramowania
[#21] Re: Wlasnie A1200 !

@pececiarz, post #19

pececiarz napisał(a):

[...]
> tylko, ze za grube tysiace zlotych. Obled. Dajcie lepiej spokoj
> z tymi pokzami promocyjnymi Amigi bo jescze ktos sie nabierze i
> bedzie kasy zalowal. Szkoda ludzi nabitych w butelke.

"Tak samo nabity w butelkę" został mój znajomy. Wziął kredyt świąteczny i wydał prawie 3000zł na kompa, który mu służy do gierek, oglądania filmów i słuchania muzyki. Bedzie spłacał go co najmniej przez rok, a naprawdę niewiele zarabia i ma jeszcze rodzine. Czy nie mógł kupić kompa używanego 3 razy tańszego Też by na takim filmy oglądał i nieźle pograł, ale reklama silniejsza niż moje sugestie. Czy to nie jest obłęd

[#22] Re: Wlasnie A1200 !

@pececiarz, post #19

Bzdury Wasc pleciesz. Dzisiejsza Amiga jest oparta o procki G3/G4 i mozna zrobic takie dema ze Wasc nie tylko zgubisz szczeke ale z obledu nie wlozysz juz nigdy nowej. Linux na Amige tez jest bezplatyny - DebianPPC. BA! Na nowych Amigach mozna uzywac takze najnowszego MACOSa. A to ze sa ludzie ktorzy uzywaja starych PPC sprzed 7 lat lub nawet 68k, to nic ci do tego. Jak to mowia - peceta tez mam ale prawie nie uzywam.

Przyznaj (tutaj latarka ci prosto w oczy) sie! Miales a500 i umiales tylko wlozyc dyskietke do stacji. Prawda?
[#23] Re: co odpalic na a1200 z 4mb fast

@tfardy, post #1

Komp powinien robić to do czego jest komuś potrzebny. I nie ważne jakiego typu jest i spod jakiej marki się wywodzi. Są programy których NIE MA na innych platformach, a musząc z nich korzystać, jesteśmy zmuszeni do pracy na danym sprzęcie. Ale czy to nie wszystko jedno na jakim? Jak działa to wszystko gra :D

PC jest dobry, Amiga jest dobra, Mac jest dobry i stare Atari też jest dobre - jak robi to do czego nam jest potrzebne.
A czasami i 386SX też jest dobry :)

Więc osochozi?

[#24] Re: co odpalic na a1200 z 4mb fast

@tfardy, post #1

ja polecam wszystkie produkcje grupy Da Jormas

[#25] Re: co odpalic na a1200 z 4mb fast

@arielcpu, post #24

no baaaaa
oto, co można wycisnąć z 68000:
http://www.jormas.com/showproduction.php?name=Major+Release

Jakbym x lat temu zobaczył takie coś, to życiu bym nie uwierzył, że to na A500 pójdzie.
[#26] Re: co odpalic na a1200 z 4mb fast

@Michal, post #15

Dużo rozrywki zapewnią dema BrygadyRR.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem