Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Demka polskie -> starsze
Poszukuję starych amigowych polskich demek.
A dokładniej kandydatów do spatchowania pod WHDLoad.
Co kto ma niech zgłasza
A może jakaś lista zyczeń - co najpierw zainstalować

A tak przy okazji - ma ktoś "Prezydemo". Zdaje sie zakodował je Mushashi. W demku byly głównie obrazki polityków, muzyka z wypowiedzmi tychże oraz trochę grafiki wektorowej
[#2] Re: Demka polskie -> starsze

@VanDam, post #1

Koniecznie polskie?

[#3] Re: Demka polskie -> starsze

@El Amigos, post #2

Nie koniecznie, ale te maja priorytet.
A masz jakieś propozycje??
[#4] Re: Demka polskie -> starsze

@VanDam, post #1

Poszukaj na plytce "Scenexplorer" a jesli nie masz tej plytki mam chyba jeszcze ze dwa egzemplarze. Dycha za sztuke i masz wiekszosc polskich i zagranicznych dobrych demek do roku `98...

[#5] Re: Demka polskie -> starsze

@VanDam, post #1

Kandydaci to na pewno produkcje Old Bullsów, Suspectu, Action Direct, Mad Elks, FCI i wiele innych których już mózgownica nie przypomina sobie.
[#6] Re: Demka polskie -> starsze

@VanDam, post #1

pamietam prezydemo, szukalem i szukam w interencie ale nie ma go
[#7] Re: Demka polskie -> starsze

@blizz, post #6

Nie wiem czy mówimy o tym samym, ale ja mam MOD-a nazwanego prezydemko i tam się przewijają cytaciki pośród muzyczki.

[#8] Re: Demka polskie -> starsze

@blizz, post #6

Jaka grupa stworzyła Prezydemo?
[#9] Re: Demka polskie -> starsze

@mailman, post #8

Może Przyjaciele Stefana B. ? Ale nie jestem pewny, pamiętam tylko, że gdzieś w C & A widziałem obrazek z prezydemo (jeśli mnie pamięć nie myli) może tam coś więcej będzie. Trza przegrzebać gazeciny :)

Pozdrawiam

[#10] Re: Demka polskie -> starsze

@asman, post #9

no raczej psb to nie :) jeszcze jak mushasi mial kodowac :) to demko jest chyba z 1989 albo 1990... wtedy na bank psb nie bylo. ja teraz szukam pod tym adresem ftp://ftp.amigascne.org/old/groups/ moze tam cos bedzie niestety tego demka niema na www.back2roots.org ani na pouet.net... grupa chyba blyla na literke p.. moze jakis phyton dezajn czy cus. szukam dale dzis przejrzalem archiwum ze starymi gazetami o amisi ale nic wszystko gdzies wcielo kiedys w acs byl wywiad z mushasim i tam wspominal tytul tego demka moze tam tez pisze w jakich grupach wczesniej byl?

[#11] Re: Demka polskie -> starsze

@jimiche, post #10

Deform, Action Direct i Katharsis moze to ktoras z tych grup?

[#12] Re: Demka polskie -> starsze

@jimiche, post #11

Glupia sprawa, ja to demko (prezydemo) mialem kiedys, ale skasowalem (w tamtych czasach ograniczenia finansowe sprawialy ze czlowiek kasowal, a zadko kupowal nowe dyskietki).
Mi sie wydaje ze to byla grupa Katharsis ale pewnosci nie mam.
A swoja droga wydaje mi sie ze kiedys dyskietki byly trwalsze. Moje 12-letnie dyskietki od amigi (wiekszosc no-name) elegancko daly sie zczytac na twardy dysk i ogladac pod emulatorami na PC. A teraz kupuje verbatima i po 2 miesiacach ma bad-sectory.
Nie wiem, moze ma to zwiazek ze pecetowy format jest bardziej gesty.
Pozdrawiam kolegow amigowcow.
[#13] Re: Demka polskie -> starsze

@blizz, post #12

A swoja droga wydaje mi sie ze kiedys dyskietki byly trwalsze

Tak jest. To sa dyskietki DD. Swoja droga mam jeszcze kilka (dziesiat) dyskietek DD 5.25, ktorych uzywam jeszcze czasami w stacji w Comodorku i stacji 5.25 w drugiej Ami i mimo ze te dyskietki czesto maja po 20 lat, sa zupelnie sprawne (chociaz jak wiadomo 5.25 sa bardziej trwalsze niz 3.5). Ale tak czy siak DD sa trwalsze niz stare HD.
[#14] Re: Demka polskie -> starsze

@Andrzej Drozd, post #13

Mam to demko w swoich zbiorach ale nie chce mi sić wyciagać A-500 żeby jej uruchomić i zobaczyć kto je zrobił a na ami 1200 nie chce sić uruchomić.
To demko zaczyna sić jak stare wiadomości na tle mapy świata pokazuje sić litera "w" logo wiadomości i specyficzny motyw muzyczny który można było usłyszeć codziennie w wiadomościach
później pokazywały sić twarze polityków,L.Wałćsy,Tymińskiego,Mazowieckiego i Jaruzela towarzyszyły temu słowa "polska w której chce sić żyć i pracować" a wtle było słychać krzyk tłumu "Lech Wałćsa"
stare dobre czasy
[#15] Re: Demka polskie -> starsze

@PRIMER, post #14

Jeżeli możesz, to poprostu zrób obraz dyskietki i mi podeślij.
Byłbym zobowiązany.
[#16] Re: Demka polskie -> starsze

@VD, post #15

Demo to stworzyla grupa ILLUSION. Mozna je znalezc na CD ScenaPL.
Aby nie ciagnac dalej watku przesylam na Twoj adres.
[#17] Re: Demka polskie -> starsze

@Phibrizzo, post #16

Prośba - Niech i mi ktoś to prześle to wstawie na FTP i podam namiary. Mi też zależy.

[#18] Re: Demka polskie -> starsze

@Kokos, post #17

Tobie tez wyslalem.
[#19] STĄD ściągniecie wspomniane demko

@Phibrizzo, post #18

Stąd ściągniecie wspomniane demko. THX!

[#20] Re: STĄD ściągniecie wspomniane demko

@Kokos, post #19

Dopiero teraz zauwazylem ze jest to 3 czesc tego dema.
Wiec nie jestem teraz pewenien czy to dokladnie to.
[#21] Re: STĄD ściągniecie wspomniane demko

@Phibrizzo, post #20

Phibrizzo napisał(a):

> Dopiero teraz zauwazylem ze jest to 3 czesc tego dema.
> Wiec nie jestem teraz pewenien czy to dokladnie to.

No to już wiecie na kim ew. psy wieszać. ;)

[#22] Re: Demka polskie -> starsze

@Phibrizzo, post #16

Niestety to nie to demko.
Chodzi o prezydemo ale pierwsze jakie się ukazało (jest tego chyba kilka części)
To co mi podesłałeś to niestety część 3. jeszcze raz przytoczę opis (PRIMER'a).


To demko zaczyna się jak stare wiadomości na tle mapy świata pokazuje się litera "w" logo wiadomości i specyficzny motyw muzyczny który można było usłyszeć codziennie w wiadomościach
później pokazywały się twarze polityków,L.Wałćsy,Tymińskiego,Mazowieckiego i Jaruzela towarzyszyły temu słowa "polska w której chce się żyć i pracować" a wtle było słychać krzyk tłumu "Lech Wałćsa"
stare dobre czasy

I tego właścnie szukam
[#23] Re: Demka polskie -> starsze

@VD, post #22

Nie wiem czy wspominałem - mam MOD z tego.

[#24] Re: Demka polskie -> starsze

@Kokos, post #23

Ze starszych demek polecam Technological Death. K-L-A-S-Y-K. Szczegolnie godna polecenia jest wersja HD. Lech Freezesow (chodciaz to 94 czy 95 rok ;) tudziez Wit tej samej grupy. Rowniez Wit Premium jest godne polecenia. Ahalonium Leiwini TRSI tez sie lapie. Pozatym Papadeo i tym podobne historie. To chyba najstarsze dema jakie pamietam (polskie of coz), jezeli chodzi ci o jeszcze starsze to sorki nie poradze.

Pozdrawiam
[#25] Re: Demka polskie -> starsze

@VanDam, post #1

Co do demka Prezydemo to powstały ich 3 części dwie pierwsze kodował MUSASHI wtedy jeszcze znany pod ksywką GRZESIO, najbardziej znana jest druga część, z początkiem ze starych wiadomości tvp (pierwsza czołówka) i z pierwszą w historii polskiej demosceny wypełnianą wektorówką, tym Grzesiek wszystkich zaszkował... tak, takie to były czasy. Trzecia część nie była przez niego kodowana... to był jakiś niewypał tam bodaj była użyta muzyka z dwójki... to był chyba rok 96 kiedy produkcja ta ujrzała światło... Musashi kodował Prezydemo 2 już chyba za Deformu, z pewnością nie była to grupa Illusion ani Katharsis, bo do jednej jak i do drugiej nigdy nie należał... właściwie to można napisać że grupą była wrocławska firma HDP dzięki, której mieli sprzęt do realizacji tego demka, przypominam, że Muasashi dla HDP napisał słynnego niegdyś DIGITONA 1 i 2... edytor do obróki dźwięku, który firma ta sprzedawała wraz z wyprodukowanym przez siebie samplerem. Demko mam w swoich zbiorach, stara dyskietka którą można odczytać niestety tylko na amisi i demko w dodatku jest trackowe a nie pod dosa.
Pozdrawiam wszystkich wielbicieli amigi. AMIGA RULEZ, PC SUXX:)
[#26] Re: Demka polskie -> starsze

@kolega muashiego, post #25

kolega muashiego napisał(a):

> Demko
> mam w swoich zbiorach, stara dyskietka którą można odczytać
> niestety tylko na amisi i demko w dodatku jest trackowe a nie
> pod dosa.

Ty to jesteś... Nie dałbyś rady jakiegoś ADFa lub DMSa zrobić dla potomności? :P

[#27] Re: Demka polskie -> starsze

@Kokos, post #26

... a wówczas znani nam "magicy" dostosują je, aby działało z twardego dysku spod WHDLoad :D
[#28] Re: Demka polskie -> starsze

@kolega muashiego, post #25

To ja poprosze to demko. Kurcze, szukam go juz kilka lat, a tu sie znalazlo.
Moga byc obedwie czesci (tzn. pierwsz i druga).
Dms/adf poprosze na vdbest @ wp . pl (usun spacje).
Jak nie masz mozliwoszi zgrania dyskietki na Ami to moze znajdzie sie w okolicy jakis zyczliwy amigowiec.
No i jak dostane to demko(a), to jest czansa na wersje pod WHDLoad.

Pozdrawiam
VanDam
[#29] Re: Demka polskie -> starsze

@VanDam, post #28

Ty obiecujesz te instalki od prawie dwóch lat, a prawie w ogóle nic z tego nie wychodzi. Może upubliczniłbyś co nieco? :D
[#30] Re: Demka polskie -> starsze

@mailman, post #29

Fakt, jest kilka instalek do wypuszczenia.
Problem jest następujący. Z pewnych względow ostatnio uzywam amulatora ami na pc, gdyż amisie mam trocha rozbebeszona. No a tam niestety nie wszystko dziala (brak przechwytywania niektorych bledow przez whdload), wiec nie mozna pozadnie potestowac. Moze to sie zmieni gdy zacznie byc emulowanu MMU. No ale czas pokaze.
Wiec tak. Jesli znadzie sie ktos do testowania z amiga, to moze cos wypuszcze.

No i jest jeszcze problem z polskimi grami. Dostepne sa tylko cracki, a do crackow nie warto pisac instalek, gdyz Wepl nie umiesci ich na oficjalnej stronie whdload.de. Aby instalka whdload zostala tam umieszczona musi byc do oryginalu i ewentualnie cracka, ale zawsze musi wspierec oryginal.
Kiedys rzucilem haslo ze poszukuje polskich oryginalnych gier, ale nic z tego nie wyszlo....

Moze wiec masz jakies pomysly (zwlasza drugiej czesci)?
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem