Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] TBL-LittleNell itd.
Mam problem z demami tej właśnie grupy, wiem że polecają 060, lecz ja takiego cuda nie posiadam, więc muszę się zadowolić moją 040/50. Więc odpalam demko LittleNell. Chwilkę się wczytuje i jest, na początku widać ciemne chmury i bloki, no i odrazu się zaczyna kaszanić grafika tychże bloków, znikaja pojawiają się, zniekształcają się, później jest widok z kamery pnącej się do góry wzdłuż bloku, teraz ekran tylko miga, raz czarny, raz ok. No i tyle, dalej następuje zwis i tyle...
Demo perfect circle natomiast dobiega do końca, jedynym przykrym efektem jest miganie obiektów 3D...
Znowu OceanMachine zacina się gdzies w środku, w lesie, i znowu ta zepsuta grafika.
Znowuż innego dema tej grupy (chyba magic) nie mogę odpalić, ale to z dlatego, że niemogę wykombinować co zrobić aby mieć 31mb wolnego fastu... Usunąłem wszystkie bufory z s-s, no i niemam stacji dyskietek więc nie moge zabootować z flopa, remapolla nie moge usunac bo 3.9 sie niewczyta, chyba ze wrocę do 3.1.

Mam też problem z demem multiverse LNSa. To się wczytuje, i odrazu zwiecha...

Czy na innych 040 też tak jest, czy może jest to spowodowane dziwną wersją mojego CPU, lub Guru wie czego? (Np. mp3 chodza tylko na mpega020.library, quake, imagefx nie chodzi)



Ostatnia modyfikacja: 24.01.06 17:59



Ostatnia modyfikacja: 24.01.06 18:25
[#2] Re: TBL-LittleNell itd.

@Korni, post #1

Wszystkie wymienione przez Ciebie tytuły chodzą u mnie bez żadnego problemu. Nie mam żadnych efektów skaszanionej grafiki i mogę bez problemów korzystać z bibliotek pod 040. Mój konfig:
BPPC 603e/040/25 MHz, 32 MB Fast, OS 3.1, Kick 3.1. Z łat używam tylko FBlita i MCP (MUI nie zaliczam do łat). Wszystkie dema zawsze odpalam bez s-s, więc i tak nic się nie wczytuje poza Setpatch.
[#3] Re: TBL-LittleNell itd.

@mailman, post #2

No, tak zapomniałem że można bez s-s :). Teraz demko magic się odpala :) Jednak gdy dochodzi do momentu grafiki 3d (lot, jakies kondygnacje), działa trochę, kituje się grafika i klops, zwiecha.

Sprawdzalem też littlenell, tak samo się zwiesza. Może to wina 68040.library spatchowanej przez RemApollo?

[#4] Re: TBL-LittleNell itd.

@Korni, post #3

Sprawdzalem też littlenell, tak samo się zwiesza. Może to wina 68040.library spatchowanej przez RemApollo?

Może. Z łatami nigdy nic nie wiadomo.
[#5] Re: TBL-LittleNell itd.

@mailman, post #4

jeszcze ja doloze do tego to... masz malo ramu najprawdopodobniej... umnie na 48mb wszystkie chodzily. Sprawdz z innymi wersjami setpatch'a, tu niestety w przypadku ogladania demek sa cyrki z setpatchami :), perfect circle dobrze chodzi jak odpalisz go razem z oxypatcherem. wiecej juz nie pamietam....

[#6] Re: TBL-LittleNell itd.

@jimiche, post #5

U mnie chodzą na 32, ale nie używam żadnych łat poza setpatchem.
[#7] Re: TBL-LittleNell itd.

@mailman, post #6

Też użyłem tylko setpatcha, raz tego z 3.9, drugi raz tego z 3.1. No i nadal są te błędy. Raczej nie jest to sprawa braku pamięci. Wydaje mi się, że coś jest nie tak z moją 040 :(

[#8] Re: TBL-LittleNell itd.

@Korni, post #7

Sprawdzałem kiedyś na innej karcie (apollo 040/40). Na mojej karcie Quake nie chodził (zwieszał się podobnie jak te dema), na tej pożyczonej działał.

[#9] Re: TBL-LittleNell itd.

@Korni, post #8

hmmm tak sie zastanawiam i powiem ci szczerze, ja mialem problemy z takim demkiem tbl co sie zwalo tint (tak tak pierwszego boskiego duetu czyli offy i equalizera), raz chodzilo w calosci raz wieszalo sie zaraz po zakonczeniu 2 czesci. Wkoncu problem rozwiazalem w ten sposob ze sciaglem sobie mpg'a z jakiejs strony (chyba nawet tbl) w sumie problem sie rozwiazal. Co do demek ktore teraz koduje drugi boski duet czyli Scout i Rubberduck to tak naprawde one tylko dobrze chodza pod dragonem... i na dragonie sie nic nie wiesza nic nie chaczy i ogulnie jest to najlepszy model klasyka (wkoncu pc :) ).

Oczywiscie na pewno beda zaraz glosy ze demka w avi czy puszczane pod emuylatorem to nie to samo co na oryginale... ale prawda jest tak ze wiekszosc produkcji po 1997 roku bylo juz tworzone z mysla o 68o6o/50 mhz i bez takiego sprzetu niema nawet co ich odpalac... Zreszta innym demkiem ktore chodzilo lub nie w zaleznosci jaka byla karta turbo to Invitation none/Sonik Clique.

a co do twoich problemow to mozliwe ze to problem z pamiecia na karcie.

[#10] Re: TBL-LittleNell itd.

@jimiche, post #9

Pamięć... Ją też sprawdzałem... Odpada

Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem