Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Polskie diskmagi
Witam.

Ostatnio chciałem znaleźć na necie i skompletować stare polskie diskmagi z czasów Amisi 500. Niestety, nie znalazłem nic w formacie pod WinUAE, nie mówiąc już o tym, że dotarłem do dosłownie kilku informacji...

Czy ktoś mógłby podzielić się ze mną wiedzą na temat tytułów polskich diskmagów na A500 oraz grup które je tworzyły?

A może ktoś pamięta jaki zin miał w tle utwór "Flying Angels"?

Pozdrawiam wszystkich 'sentymentalnych '
[#2] Re: Polskie diskmagi

@Marioosh, post #1

proponuje kebab ale gdzie go teraz mzoan zalesc.... w Magazynie amiga bylo kilka artykulow w ktorym bylo opisanych duuuuzo dyskowych magazynow. Moze ktos pamieta ktore to numery?





Benedykt

[#3] Re: Polskie diskmagi

@Marioosh, post #1

ftp://ftp.ps.pl/dsk0/amiga/magi/
[#4] Re: Polskie diskmagi

@Norbert, post #3

Bardzo dziękuję za informację :)
[#5] Kebab: ABOOK?

@Marioosh, post #1

Witam i się podpinam,

Pytanko. Szukam diskmaga. Pamięć mam dobrą, ale krótką więc potrzebna mi pomoc w identyfikacji.

Wczesne lata 90. W swoje łapy dostawałem dyskietki (chyba się nazywały ABOOK). Był na nich amigowy Public Domain. Na dyskietce zwykle znajdowało się jakieś demko/intro, muzyczka, gaficzka, gierka. Dyskietka bootowała się z własnym środowiskiem workbench.

Staruszek mówi mi, że chyba to zamówił z wydawanego jeszcze wtedy Kebaba. Gazetka w kiosku, a dyskietki można było zamówić.

Czy ktoś mógłby potwierdzić, że coś takiego faktycznie nazywało się ABOOK, że wydawcą był Kebab i ew jakieś źródło z DMS/ADF do zassania lub listą zawartości tych dysków?

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje na ten temat. Szukam już tego od dosyć dawna.. Argh...

[#6] Re: Kebab: ABOOK?

@Kokos, post #5

Poszukaj na płycie cd "Scenexplorer". Tam wsadziliśmy setki magów :)
[#7] Re: Kebab: ABOOK?

@aMifan, post #6

Hej,

A czy SE oraz SE2 są jeszcze gdzieś dostępne lub choć lista zawartości? Czy ew jest ktoś kto mógłby udostępnić fragment kompilacji?

THX!

[#8] Re: Kebab: ABOOK?

@Kokos, post #7

Nie, ponieważ nadal są objęte prawami autorskim. SE2 mam jeszcze jedną w sprzedaży. WYstawiałem ostatnio na allegro.

SE też mam jeszcze, ale tylko swój egzemplarz.
[#9] Re: Kebab: ABOOK?

@aMifan, post #8

Nie, ponieważ nadal są objęte prawami autorskim.


Brzmi poniekąd dziwnie jak na kompilację rzeczy scenowych. :)
[#10] Re: Kebab: ABOOK?

@kempy, post #9

Cóż. Zawartość nie jest objęta, natomiast sama kompilacja pewnie już poniekąd jest. :] Chyba.

W każdym razie nawet spis zawartości tych CD-ków by mnie uratował.

[#11] Re: Kebab: ABOOK?

@kempy, post #9

nawet bardzo

[#12] Re: Kebab: ABOOK?

@elektro, post #11

Kabab to był wydawany jak jeszcze sceny nie było

straszna prehistoria.

Na początku lat 90 wydawaliśmy ZIG-ZAGa, wtedy było apogeum świetności amisi. początki 1200 itd

był jeszcze Fat Agnus, który dziarsko z nami rywalizował i zdaje się przetrwał znacznie dłużej.


inne magi to była straszna amatorka bądź pojedyncze numery.

[#13] Re: Kebab: ABOOK?

@_ninja_, post #12

To nadal nie to czego NADAL szukam, ale dzięki wielkie za odp w temacie. ;]

[#14] Re: Kebab: ABOOK?

@Kokos, post #13

a filety widział ... http://www.filety.net/index.php?strona=arty/strefa/strefa

moze miałeś na myśli dsyki PD z C & A ?

[#15] Re: Kebab: ABOOK?

@Kokos, post #13

kokos moze chodzi tobie o maga Bigoz ????

[#16] Re: Kebab: ABOOK?

@_ninja_, post #12

Blah...blah..blah... Powiedział Ninja/Action Direct :). Eee... było chyba trochę inaczej.

Scena była, tylko w powijakach (amigowa). Czysty underground, a nie taki masowy ruch jak w czasach Intela I czy później.

Wszystkie magi to była straszna amatorszczyzna - szczególnie te z początku lat 90-tych.

Nie musiało powstać ileś tam numerów maga, aby był dobry. Każdy pamięta chociażby Imazine#3 i #4 i jakość tekstów. Było wiele dobrych magów, które ukazły się ledwie w paru odsłonach. :)

[#17] Scene Xplorer

@Deftronic/..., post #16

Gdyby ktoś był chętny, mam "na zbyciu" płytkę Scene Xplorer 1.

Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem