Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#31] Re: Stara scena dzis

@voyager, post #24

(...)jak przejedzie seklekcje(...)

Jak przejdzie co? Chyba zle przeczytalem. Selekcje? Odkad zaczalem jezdzic na party tz od pierwszego RW, to nie przypominam sobie zeby jakas byla. Chyba ze na WC zmienily sie reguly albo to na inne party?
;)

PS. Faktycznie zle przeczytalem :)
[#32] Re: Stara scena dzis

@Phibrizzo, post #31

Dobrze przeczytałeś, ja źle napisałem :)
A selekcja zawsze może się przydarzyć....
[#33] Re: Stara scena dzis

@Ralpheeck, post #1

A ja z Musashim laborkę miałem na PWR - z asma of coz. Kazał optymalizować procedurki coś tam wyświetlające pod mmx'a - procesory w sklepach były od kilku/nastu dni jak zaczynaliśmy, także na świeżo można było podkodować i obczaić jak to działa i co daje. Ale było fajnie i dość na luzie (to znaczy studenci na luzie, prowadzacy nie)....
Generalnie szacun bo to była jakaś odskocznia od tetryków z tytułami i można było się wykazać i łyknąć trochę wiedzy.

Ale to było dawno, ponad 10 lat temu, potem chodziły słuchy, że zaprzedał się do MS, ale czy to prawda - to nie wiem

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2012 16:33:52 przez xeen
[#34] Re: Stara scena dzis

@charliefrown, post #20

Ciekawe czy zaprosił kogoś z Acme albo Union :)

Mało się nie zakrztusiłem kawą. Dziękuję za ten link.
Kto by pomyslal, Root i Pudelek:)
[#35] Re: Stara scena dzis

@Kagaster, post #34

Wątpię. :) Jakiś czas temu dałem mu komenta na jego kanale YT z linkiem do:

Katharsis Spraedtro

, ale chyba się nie przyznaje do tego bo nie został zatwierdzony.



Ostatnia aktualizacja: 11.08.2012 12:48:54 przez Deftronic/...
[#36] Re: Stara scena dzis

@Deftronic/..., post #35

Cześć! Właśnie odkryłem tę stronę... mimo sklerozy wydaje mi się, że rozpoznaje tutaj kilka znajmoych ksyw. Voyagera to nawet miałem okazje spotkać w (dla mnie) post-scenicznej epoce (circa 1999?).

Pomijając kilka drobnych "intr", chyba głównym dorobkiem mojej scenicznej działalności była współorganizacja imprez w Żywcu w 1992 i 1993... może ktoś je jeszcze pamięta. Chyba nie najlepiej, sądzać po lekturze starych zinów - nieźle się ubawiłem je czytając :)

Od lat w USA, gdzie zajmuję się głownie klepaniem. Właśnie po latach przytachałem za ocean swoją A4000 celem przeżycia nostalgicznych chwil.

Kontaktów scenicznych nie przetrwało wiele.

Dixan05 (Grace PL, Applause) - dyrektor ds informatyki w fabryce pomp na Śląsku
Vico (Alchemy) - zajmuje się klepaniem w Monachium
Jakub Husak - ostatnio ulepsza gry na 8-bitowym Atari: http://www.husak.com.pl/


Ostatnia aktualizacja: 23.08.2012 05:09:02 przez unclemat
[#37] Re: Stara scena dzis

@unclemat, post #36

Nie pamiętam, nie byłem, ale wiem, że było COPY PARTY w Żywcu. Widziałem też kilka zdjęć z tej imprezy ;)
[#38] Re: Stara scena dzis

@Kagaster, post #34

Docenta nie zaprosił najwidoczniej, bo pracowałem z nim w innej dużej korporacji.
[#39] Re: Stara scena dzis

@unclemat, post #36

A jaka ksywka i intra jeśli wolno spytać?
[#40] Re: Stara scena dzis

@Ralpheeck, post #1

Scenowałem przez trochę w połowie lat 90tych (głównie w grupach Scum oraz Mawi). Miło wspominam te czasy. Nie jestem aktywny na amiscena.org, ale wpadam regularnie na Riverwash (od dwóch lat) oraz AmiWawa. Miło jest spotkać kumpli po 15 latach.
[#41] Re: Stara scena dzis

@Deftronic/..., post #39

Uncle Mat, Grace PL, a potem Applause.

Intra: Mountain Beer Party 1992 Invitation, Mountain Beer Party 1992 (relacja z party), Mountain Congress 1993 Invitation, Bara-Bara. Nawet ktoś większość z tego powrzucał do sieci:

http://bitworld.bitfellas.org/demos.php?query=Uncle%20Mat&strict=yes

Pozdrawiam wszystkich starych scenowiczów!


Ostatnia aktualizacja: 23.08.2012 16:22:11 przez unclemat
[#42] Re: Stara scena dzis

@unclemat, post #41

A no tak... Oczywiście, Applause pamiętam. ok, racja Grace PL - coś tam kojarzę. Również pozdrawiam. OK
[#43] Re: Stara scena dzis

@Deftronic/..., post #42

Super :)

A propos, widziałem Twoje 22b na youtube! Pozazdrościć! Ja w Stanach majstruje przy Legacy GT 2.5L turbo z 2005... teraz już mało, ale Subaru to moja nowa "scena" w ostatnich latach.
[#44] Re: Stara scena dzis

@unclemat, post #43

To 22b to akurat nie moje a kumpla. Jeżdżę nim od czasu do czasu, albo dopilnuję przeglądu jak kumpel nie może. :) Doskonałe auto, bardzo bezpośrednie w prowadzeniu. Świetnie je się czuje. Skusiłbym się na 22b ale mam już Shelby GT500 z zawieszeniem Griggs Racing i GTRa a wszystkiego mieć nie można. ;)

Żeby nie było że off topic to jeśli idze o Vico /Alchemy to pamietam, że na Gelloween'94 (Applause chyba był organizatorem?) Alchemy siedzieli obok nas i chodziły ploty że za zrobienie gry Za Żelazną Bramą otrzymał 120 milionów starych złotych za co kupił "Cieniasa" i HD 1GB (największy chyba wtedy na party bo niemal wszyscy mieli 200-300 MB). No takie info latało między ludkami. :)
[#45] Re: Stara scena dzis

@Deftronic/..., post #44

Raczej to byla plota. W tamtych czasach nikt takich pieniedzy (oczywiscie przed dominacja) nie zarabial w tej branży. Amiga komercyjnie już dogorywala, a rodzimi producenci placili smieszne pieniadze. Tak że plota.
[#46] Re: Stara scena dzis

@Deftronic/..., post #44

Nie wiem co to "Cieniasa" ale w momencie pokazania się tego "polskiego dooma" na pięćsetkę miałem w Amidze dwa dyski 2GB, jeden SCSI drugi IDE, ten IDE miałem już od dłuższego czasu, siedział jeszcze w A1200 desktop.

Przypomnij sobie jaki procent uczestników party już pracował zarobkowo a jaki był na utrzymaniu rodziców i stanie się jasna typowa pojemność HD.


Pozdrawiam
[#47] Re: Stara scena dzis

@RadoslawF, post #46

Tylko wiesz, na party były nagrody. Relatywnie większe niż obecnie.
[#48] Re: Stara scena dzis

@GumBoy, post #47

A co te nagrody zmieniają w kwestii posiadania przez uczestników starych i małych twardych dysków ?


Pozdrawiam
[#49] Re: Stara scena dzis

@RadoslawF, post #48

To, że utrzymanie przez rodziców nie było wyznacznikiem posiadanego sprzętu.

PS. Własnie sprawdziłem. Gra wyszła w 95, wtedy gigabajtowe dyski były niemałym rarytasem z tego co pamiętam. Przynajmniej w pecetach za 4k.

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2012 18:55:26 przez GumBoy
[#50] Re: Stara scena dzis

@GumBoy, post #49

"To, że utrzymanie przez rodziców nie było wyznacznikiem posiadanego sprzętu."

Teoretycznie nie było, w praktyce rozbudowany sprzęt mieli ci którzy na niego sobie zarobili.
Co oczywiście nie wyklucza wyjątków.

"PS. Własnie sprawdziłem. Gra wyszła w 95, wtedy gigabajtowe dyski były niemałym rarytasem z tego co pamiętam. Przynajmniej w pecetach za 4k."

Jeden z nas się pomylił, jeśli gra wyszła w 95 to ja się strzeliłem, dwu gigowy dysk był w tym roku faktycznie rarytasem i kosztował tyle co pentium z kartą graficzną.


Pozdrawiam
[#51] Re: Stara scena dzis

@RadoslawF, post #50

Więc tak:

- "Cienias" - chodziło o Fiata Cinquecento, że kupił takie auto (ale nie nowe! to też pamiętamz tej plotki),

- twardziel 1GB - to był wtedy olbrzymi HD, to że większość sceniarzy była na utrzymaniu rodziców... - mnie chodzi o to, że łażąc od kompa do kompa i zgrywając stuff, człowiek widywał dyski od 40MB do 300 MB, one były powszechnie spotykane. 1GB to było - WOW! i taki HD kosztował sporo kasy.

- tę plotke słyszałem i nie tylko ja (parę osób mi ją na tym party powtórzylo na zasadzie: "słyszałeś ile Vico zgarnął za tę swoją grę?...") na Gelloween'94 czyli to był 1szy listopad 1994. Może miał jakąś wersję demo, którą pokazywal na party? Możew ktoś dowiedział się z rozmowy z nim i puścił info dalej (taka informacja robiła wrażenie, zamaist dema Alchemi pisze konkretną grę i to jeszcze za konkretną kasę).

W sumie niech ktoś zrobi ciekawy wywiad z Vico o scenie i otworzeniu "Za ŻelaznąBramą", to się dowiemy ile w tej plotce było prawdy. :) Byłby ciekawy artykuł. :)
[#52] Re: Stara scena dzis

@Deftronic/..., post #51

Z tego co pamietam to gra byla zapowiadana jako Doom na Amigę, i wszyscy na nia czekali. Zreszta, muza Scorpik, i wszyscy zarzekali sie że bedzie super. Niestety, po recenzjach w SS wszytko przycichlo. Pecetowcy szydzili ostro....
Swego czasu Xtd mowił że nieźle zarobił za 3 moduly (Intro, happy i unhappyend) do Kajko i Kokosza - 500zł! To była wtedy "elitarna" stawka najemna w dobie piractwa.
2 GB HDD w 1995 roku był chyba tylko w Bajtku i na listach marzen u nas. To tak jak mowic teraz o 16 TB. Gdzies to jest może i ale jeszcze nie. Zreszta, kto wtedy kupiłby sobie taki hdd skoro za te same pieniadze mozna bylo mieć A400?

Co do cp w Żywcu, nie byłem, ale starzy scenowcy zarzekali się że obok Intel Outside te były najlepsze na jakichkolwiek byli. Zresztą, uwielbiam Żywiec i nie chodzi mi tutaj o piwo.
[#53] Re: Stara scena dzis

@RadoslawF, post #46

Pod koniec roku 1998 (listopad) miałem dysk 4,3 Gb.
[#54] Re: Stara scena dzis

@Hubez, post #53

W ostatnim Bajtku w dziale giełda (Wrzesień, październik 1996) jest dysk 2000 MB za 770zł. W tym samym dziale używana Amiga 1200 kosztuje tyle co Sony PSX - 800zł.
Oczywiscie wszytko cegły i o 3.5 lub 2.5 calówkach można było tylko marzyć.
Ja mialem 1 GB w 1998 (luty) w pececie, a i tak byl to najwiekszy w okolicy. Kumpel ktory nagrywal płyty i sprzedawal składaki mial z 6 dyskow o łącznej kubulaturze 2.5 GB :)
Tak że tylko pozazdroscic takiej pojemnosci 4.3gb na tamte czasy!
[#55] Re: Stara scena dzis

@Kagaster, post #54

"Oczywiscie wszytko cegły i o 3.5 lub 2.5 calówkach można było tylko marzyć."

Sugerujesz że to były dyski pięciocalowe (5,25) ?


Pozdrawiam
[#56] Re: Stara scena dzis

@charliefrown, post #20

ślad się urywa, ponieważ nie czytasz tabloidów on-line
http://www.pudelek.pl/artykul/41036/monika_jarosinska_wziela_slub_zdjecia/
idioci napisali Korzeniowski, zamiast Korzeniewski.


Hehehe, z daleka nigdy bym nie poznał. To chyba przez te włosy. Ale z bliska faktycznie twarz jakby ta sama. Która to żona? Przynajmniej druga, bo jeden ślub Mr.Roota już przeżywaliśmy w latach dziewięćdziesiątych. Cała sala na Intel Outside II ryczała na całe gardło "Root, pokaż żonę! Root pokaż żonę!"... :)

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2012 02:13:57 przez MDW
[#57] Re: Stara scena dzis

@RadoslawF, post #55

Myślę że tak :)
[#58] Re: Stara scena dzis

@Kagaster, post #52

Co do cp w Żywcu, nie byłem, ale starzy scenowcy zarzekali się że obok Intel Outside te były najlepsze na jakichkolwiek byli. Zresztą, uwielbiam Żywiec i nie chodzi mi tutaj o piwo.


Miło słyszeć... choć czytając relacje z party można mieć dokładnie odwrotne wrażenie
[#59] Re: Stara scena dzis

@RadoslawF, post #55

Też jestem ciekaw :)
[#60] Re: Stara scena dzis

@unclemat, post #36

Unclemat, a gdzie w Stanach? Bo ja też :)
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem