Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#61] Re: Stara scena dzis

@Deftronic/..., post #44

Alchemy siedzieli obok nas i chodziły ploty że za zrobienie gry Za Żelazną Bramą otrzymał 120 milionów starych złotych za co kupił "Cieniasa" i HD 1GB (największy chyba wtedy na party bo niemal wszyscy mieli 200-300 MB). No takie info latało między ludkami.


Ciekawe skąd się biorą takie ploty :D

W rzeczywistości ZŻB zamknęło się minimalnie na plus, w każdym bądź razie - według moich wyliczeń z tamtego czasu - mógłbym sporo więcej zarobić w tym samym czasie przepisując prace magisterskie...

Pozdro dla wszystkich fanów Amisi, a w szczególności starej scenowej gwardii
[#62] Re: Stara scena dzis

@Vico-Alchemy, post #61

Tak swoją drogą, oglądałem dziś "Marchewki". Klimat na wypasie.
[#63] Re: Stara scena dzis

@Vico-Alchemy, post #61

Ciekawe skąd się biorą takie ploty :D


Nie mam pojęcia, ale pamietam ją dokładnie bo jak wspomnialem słyszałem ją od kilku osób. :)
Dziwiło nas wtedy, że ktoś ze sceny robi grę skoro natychmiast będzie dostępna zcrackowana wersja.
Wszak na tym party każdy kopiował ile wlazło od każdego a najświeższy stuff bodajże od Norbyego/TRSI. ;)


A plotkę pamietam tak dokładnie jak:

- Koparę/Mad Elks który przechadzał się ze swoją dziewczyną i chciał oddać wszystkie swoje kontakty bo kończył scenowanie,

- ciszę jaka zaległa a potem burzę oklasków jak pokazano na dużym ekranie Breathtaker'a/VD i pozostałe dema z Assembly,

- pytanie czy czekamy (publika) na wygenerowanie się fraktala w intrze Dalthona (było odpalanae spod Action Repley'a),

- XTDa i M.Pampucha dyskutujących o czymś zaciekle w jednej z salek,

i sporo innych akcji... :D
[#64] Re: Stara scena dzis

@Deftronic/..., post #63

XTD to lamer do kwadratu - Gdynia z nazwą trafiła jak Robin Hood do tarczy w 10-tkę...ich kod to syfiasty zbiór...
Lamers/Sayontsheck idzie odpalić pod MOSem 3.1- wystarczy usunąć pliczek prefs...
Pampuch jest ok.....zobaczcie jak mnie holy Benedykt Dziubałtowski pojechał jako Dave'a w 2008 roku...za wywiad z MPSem....

"jaka k... pogarda"

anyway nie chce słyszeć o Lamersach...azzaro to inna liga...dizajn żyleta...wszystko crejzolkowato-przemyślane...wybaczam mu obrazoburcze dema...xtd mógł go namawiać (papież to też frytka IO/Gravity- 1997). ok, racja

:: jabłuszko, bananik - koszyczek z owocami ::

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2012 02:07:17 przez Paco
[#65] Re: Stara scena dzis

@Paco, post #64

na grudzień 2012 chcę/myślę wybrać się na AMIwigilię do Poznania o ile będzie...
przywiozę monitor Philipsa CMII i klawierę Infinitiv...na zlicytowanie
[#66] Re: Stara scena dzis

@Paco, post #65

Czyli zarób na czyjejś nostalgii. Bravo, mam nadzieje że Ci nie pójdzie za więcej niż 20 PLN :)
A co do poprzedniego wpisu, Extend to nieprzyjemny człowiek, ale lamerstwa to mu nikt nie powinien zarzucić! Zrob dla sceny 1/1000 tego co on to wtedy możesz się wypowiadać.
[#67] Re: Stara scena dzis

@Kagaster, post #66

XTD namawiał Azzaro do palenia ziół...albo na odwrót!
Jutro z rana biorę się za morphos.key i wyślę jak ukończę Ralph'owi Schmitt-owi!

XTD to lamer...popatrz na jego crazy-dema...pełne wielkiej buty z Gdyni/Rumi/Gdańska!
Miśkiewicz jeszcze jest ok...chyba tu jest na ppa.pl...mam z nim zdjęcie z AM 2000!

LAMERIADA trójmiastem stoi! Danielu!

widziałem xTd na AM 2000 w tym swoim stroju i kitką...peneriada i shexbeer z zasłoniętą
głową...wszyscy się śmiali prócz chyba mnie!

nawet śmieszny Fei z pistoletem na fejsie mnie nie przestraszy! => http://www.wp.pl/

http://tnij.org/soxh - pozdrawiam Janusza Woźniaka ze Zgorzelca!

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2012 18:11:34 przez Paco
[#68] Re: Stara scena dzis

@Paco, post #67

XTD to lamer...popatrz na jego crazy-dema.

A moze jakis konkretny tytul? Bo z tego co ja wiem to XTD byl muzykiem a nie koderem.
[#69] Re: Stara scena dzis

@Phibrizzo, post #68

NZTB na youtube....papież to też frytka tu akurat muza......Sajko....stały obozowicz psychiatryka z kumplami błehehe:
był koderem : LAMESOFT

http://www.youtube.com/watch?v=cFuBfzQshls

kto mi powie gdzie w Datablade jest ukryty psychiatryk?

Azzaro lej na Gdynię Rumię i Gdańsk / elude^mawi!

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2012 18:15:48 przez Paco
[#70] Re: Stara scena dzis

@Phibrizzo, post #68


A moze jakis konkretny tytul? Bo z tego co ja wiem to XTD byl muzykiem a nie koderem.



jak najbardziej co spisal w amosie ...np program do laczenia 4 kanalow do 8 protrackera
apisalem mr.lamesoft aka XTD (w dzinsowej bluzie i zreklamowka)

ps.jedyny czlowiek z ktorym wodka mi nie smakowala
ps2.azzaro to temat rzeka ... :) i mysle ze na amiscenie.org to samo o mnie napisal swego czasu jak admini mnie zbanowali i naskoczyli\
ps3. w lamesoft glownym koderem bym skromny At0m (lamebomb ito .rewelka wodka w plastikowych kubeczkach wchodzila na ktorejsc satce)

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2012 18:47:48 przez HOŁDYS

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2012 18:48:40 przez HOŁDYS
[#71] Re: Stara scena dzis

@HOŁDYS, post #70

...Azzaro to temat rzeka...

i niech tak zostanie!

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2012 18:56:20 przez Paco
[#72] Re: Stara scena dzis

@Paco, post #71

@Paco: dzialanosc i kontrowersje zwiazane z XTD sa nam znane. Moze dla pelni obrazu przyblizysz nam swoje scenowe dokonania?
[#73] Re: Stara scena dzis

@sachy, post #72

Paco we floppy latal po zapite do biedronki jak def nakazal :)

btw.na party zesmy sie spotkali

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2012 19:07:33 przez HOŁDYS

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2012 19:10:04 przez HOŁDYS
[#74] Re: Stara scena dzis

@sachy, post #72

:: tylko AM 2000 ::

i codzienne oglądanie/przewijanie/powtarzanie/analizowanie waszych dem...wszystkich których poważam/znam ze zdjęć!

na IO4 chciałem jechać ale Bóg mnie uchronił przed tym co widziałem na Coverach...

programuję dla siebie w Assemblerze 68k (książka polska) i ANSI C...

tyle moich dokonań...czyli nic na scenie...ale jak pisał mps....scena to zuo...długo tego nie rozumiałem!
My Kingdom, Senzala, FfitsK, Zero G3/Scoopex........etc...o co mu mogło chodzić?!

i zrozumiałem, jak ktoś z jego szanownej redakcji zamieścił Redox crazy demo na którymś z Coverów
PYTAM się więć: czym jest scena?

jutubowy RiverWash aka Fei+Voyager = beee....aaaa....yhhhm.....+ kilka słów na temat!

::EOT::

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2012 19:09:51 przez Paco
[#75] Re: Stara scena dzis

@Paco, post #74

scena to pod upadle anioly....
zawsze mialem szacun do Ubika niby na czasie ale jak sie npije/najara zawsze krzyniknie

"zrobmy kolejne demo na amige.."

poznalem zone dziecko .. bardzo poukladana rodzina + lubie go
[#76] Re: Stara scena dzis

@HOŁDYS, post #75

ja też ...za heje.....wygląda jak Krzysiek Zalewski z Idola :P OK
[#77] Re: Stara scena dzis

@Paco, post #76

Paco ze swoim scenicznym podejsciem nikt tu cie nie zrozumie i dlatego masz na czole uryne...zarejestruj sie na amiscene.org tutaj stare parchy graja w supr froga i uzywaja wb no i banuja sie na wzajem :) tak ze jak chcesz klimat scenowy to do feja i kolacza..

ps.Bogus L. Rulez !

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2012 19:18:57 przez HOŁDYS
[#78] Re: Stara scena dzis

@HOŁDYS, post #77

Ja jedem wierny PPA.pl
na amiscenie klną, a to wbrew moim "kilku" zasadom! Też klnę ponieważ moje imię jest patronem szewców :P
[#79] Re: Stara scena dzis

@Paco, post #78

Stary, jak tak kodujesz jak piszesz posty to nie wiem czy Ci się skompiluje :)
[#80] Re: Stara scena dzis

@Kagaster, post #79

aaaaaa....GOD/mod is my ENEMY! słuchasz malman!

http://www.youtube.com/watch?v=xm9y8ig-7Q0&feature=g-upl


:: 666 ::

Dave=>brodziaty=>Spin-K=>Paco

malman - tak cię Fei nazwał na filmiku!

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 02:43:49 przez Paco
[#81] Re: Stara scena dzis

@Paco, post #80

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kryspin

Thorus fikcyjna postać z serii gier Gothic. Jest dobrze umięśnionym mężczyzną, świetnym wojownikiem mistrzem władania bronią dwuręczną i niezłym kusznikiem. Jak sam powtarza, nie chce mieć nic wspólnego z magią. Jest jednym z głównych bohaterów gry, choć nie pała sympatią do Bezimiennego.

:: 6. 6. 6. ::

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 02:49:33 przez Paco
[#82] Re: Stara scena dzis

@Paco, post #81

http://www.youtube.com/watch?v=r8wR-ekDzcc&feature=youtu.be

6.6.6. :

http://www.youtube.com/watch?v=ST2JM6024ws

http://www.youtube.com/watch?v=cA9mrqUc9lU&feature=youtu.be

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 04:32:00 przez Paco
[#83] Re: Stara scena dzis

@Paco, post #82

Czy Paco to ta sama osoba co Dave?
[#84] Re: Stara scena dzis

@Ralpheeck, post #1

Ja jestem ciekawy co teraz porabia BJ Sebo (potem Elf) z Venus Art (potem Total Vision). Zawsze uważałem, że ta grupa była trochę pokrzywdzona i niedoceniona. To dlatego, że robili swoje produkcje trochę w nie swoich czasach. :) Ale gość (w duecie z Noe) był maksymalnym mózgiem i zawsze mi imponował.

Coś mi jeszcze przyszło do głowy. Najprzyjemniejszym wspomnieniem ze wszystkich wyjazdów na party (1995-2003) jest demo-compo z Intel Outside 3 (1996), a konkretnie prezentacja dema "Muscles" grupy Impulse (z Węgier?). Jak kiedyś założę ten planowany blog to opiszę to co wtedy przeżyłem, bo to było doświadczenie metafizyczne. ;) :)

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 14:05:05 przez MDW

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 14:05:23 przez MDW
[#85] Re: Stara scena dzis

@MDW, post #84

...jest demo-compo z Intel Outside 3 (1996), a konkretnie prezentacja dema "Muscles" grupy Impulse (z Węgier?). Jak kiedyś założę ten planowany blog to opiszę to co wtedy przeżyłem, bo to było doświadczenie metafizyczne.


Nie wspominam dobrze tego compo. Pamietam dokładnie, jak parę godzin wcześniej podszedł do mnie znajomy - Kefir/PIL^Union i zapytał czy coś wystwiamy i jeśli tak, że nie warto bo pierwsze trzy miejsca są już zajęte przez fajne demko z Węgier dwa dema UNIONu. Potem się to niestety potwierdziło.

Co gorsza nikt(?) nie wiedział, że demko Impulse było wystawione już tydzień wcześniej na party na Węgrzech i tam też zgarneło 1sze miejsce.

Fajnie wspominam PC demo-compo, bo siedziałem z Camelem/Pulse na stole pod scianą (Sachy chyba też byłeś z nami?) i Camel komentował co jest ciekwym czy trudnym efektem w demach na PC.
[#86] Re: Stara scena dzis

@Deftronic/..., post #85

Po mojej stronie sali (lewa, stojąc twarzą do ekranu) ludzie płakali ze szczęścia jak Muscles pozamiatało bardzo dobre demo na PC (tak swoją drogą to muszę kiedyś zobaczyć co to było za demo i poszukać na YouTube). Muscles pokazało właściwie wszystko to co było w demie pecetowym i chodziło wspaniale na 060/50, które wtedy wydawało mi się szczytem marzeń i wręcz dotknięciem nieba. :) Po PC demo-compo czuliśmy się nietęgo, bo pecetowe dema były mocne. Uraziło to nasze fanbojskie dusze strasznie. Inne dema amigowe były wtedy BARDZO DOBRE ale jakoś nie mogły zatrzeć tego dziwnego (nieprzyjemnego) wrażenia po pecetowym. No ale jak poszło Muscles to tak jakbyśmy odzyskali niepodległość po 100 latach niewoli, jakbyśmy wygrali w totka, jakbyśmy godzinę przed śmiercią na pustyni trafili na karawanę. :) ;)

Wiem, że teraz to brzmi absolutnie bez sensu. Też tak uważam. :) Jednak wówczas tak to przeżywaliśmy. Dzisiejsi fanboje to przy nas z tamtych czasów żadni fanboje. :)
[#87] Re: Stara scena dzis

@Deftronic/..., post #85

@Timi/Deftronic:

Tia, cos kojarze (opowiesci Camel'a). Jakas sterta materacow czy styropianu pod sciana-na tym chyba siedzielismy? Cos mi tam w glowie swita. Na IO3 wystawialem 2ie 4KB :) Demko Impulse bylo niezle, ale nie jakis wybitne - mnie jakos niepodeszlo, mimo ze faktycznie conajmniej dorownywalo tym z PC - moze wlasnie za bardzo... Fajne czasy. Co do UNiONu - kojarze bardziej te demka z IO2, wtedy UNN zajelo 2 pierwsze miejsca w demo i 1 w 64k intro (totalna hegemonia na polskiej scenia). Maly zgryz wspominam po 64k compo, bo bylem w subgrupie UNiON (Termos/UNN) i 64k intro zakodowal nasz koder PP. Przed party ustalalismy ze wyjdzie jako Termos/UNN ale w koncu wyszlo jak wyszlo. Grupa-matka (macocha?) zassala nam najlepszego kodera do swego skladu :/ Coz, prawo silniejszego. W sumie dlatego rok wczesniej powstal pierwszy (jednoosobowy) DxP - swoj kod uwazalem za zbyt slaby by wychodzil pod marka UNN, dlatego stworzylem boczny projekt, by gdzies uplynniac swoje wypociny. Potem to wszystko fajnie sie rozwinelo, ale to sam wiesz.

To o czym piszesz - ustawiane compo - ja nic nie wiem. W sumie IO3 to chyba ostatnie z takich kultowych c-party. Moze jeszcze Gravity'97 dalo rade, potem - moze to zgubilem klimat...

Aha, wtedy pamietam na PC demka Polaka - Technomacer'a wgniataly wszystkich w ziemie (i wiekszosc roboty gosc robil sam, czesto bedac prekursorem). Mial byc (byl?) jakis wspolny projekt Musashi+Technomancer, ale nie pamietam co z tego wyszlo... ktos pamieta?


Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 15:28:42 przez sachy
[#88] Re: Stara scena dzis

@MDW, post #86

Z tego co pamiętam, to Muscles już nieźle na 030/50 chodziło.

Wiem o czym mówisz, znam to uczucie. Pamiętam swoją radość jak podczas demo compo pecet się zawieszał. Ehh, szczeniackie lata :)
[#89] Re: Stara scena dzis

@Kagaster, post #83

tak ale nie ta z Floppy/Papadeo 2! OK

muzyka=gitara!

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 20:18:23 przez Paco
[#90] Re: Stara scena dzis

@Paco, post #89

Pan Paco patrząc na odpowiedzi to na pewno nie ta sama osoba co Dave, przynajmniej ten którego ja znałem. Dave nie pisałby takich rzeczy i miałby kilka fajnych kawałków którymi może się pochwalić i raczej by się nie tknął asemblera i C Do tego wydaje mi się że Dave jest kilka lat starszy, bo kto ogląda Idola?
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem