Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Amiga Demo Scene na DVD 1 i 2
Witam, jako brać Amigowska co myślicie o tworzeniu kolekcji dem scenowych na DVD?. http://amigadvd.com z moją pomocą już zaczyna rozkręcanie tworzenie takich kolekcji, ale ważne jest dla nas co starzy Amigowcy o tym myślą?.

Na allegro są już dwa krążki:

AmigaDVD 1

i

AmigaDVD 2

Poszukujemy ludzi którzy są zainteresowani wspolpraca tworzenia takich kolekcji, wszelka krytyka mile widziana.

Pozdrawiam
Wojtek
[#2] Re: Amiga Demo Scene na DVD 1 i 2

@AmigaDVD, post #1

Hmmm, jestem przeciwnikiem sprzedawania takiego czegoś, ale rób co chcesz. Mam nadzieje że to twoje zrzuty a nie zassane z net'u.

[#3] Re: Amiga Demo Scene na DVD 1 i 2

@AmigaDVD, post #1

ciekawym jak wykonanie ma się do mindcandy 2 ?

[#4] Re: Amiga Demo Scene na DVD 1 i 2

@jimiche, post #2

jimiche: wiem że najlepiej powiedzieć rozdaj za darmo i wszyscy będą zadowoleni,ale życie to nie bajka. AmigaDVD nie ma na celu wzbogacenia sie i wyjazdu do cieplych krajów, bo jeśli myślisz że z tego są kokosy to jesteś w błedzie, bardziej chodzi nam o "krok do przodu", nikt czegoś takiego nie robil wczesniej, a wiemy dobrze jaka jest sytuacja Amigi, a emulacja na klonie to calkiem inna sprawa. Oczywiscie szanujemy Twoja opinie.



Ostatnia modyfikacja: 28.04.07 14:24
[#5] Re: Amiga Demo Scene na DVD 1 i 2

@baderman, post #3

MindCandy wykonane jest RE-WE-LA-CYJ-NIE! Zarównio jeśli idzie o menu interaktywne, dodatki na płycie, ale także świetnej jakości książeczkę dołączaną do płyty, z chronologicznym, krótkim opisem przłomowych momentów w historii sceny na AMi. Poza tym chłopaki włożyli w to mnóstwo pracy - wiadomo, były dema, które korzystały ze sprzętowych trików Amigi (nie wystarczyło zwyczajnie zgrać obrazu, trzeba było w wielu wypadkach nieźle się namęczyć). Wykorzystywane było parę Amig w różnym konfigu (do każdego dema dobrano optymalny sprzęt itp.).
Poza tym jest ona zrobiona "inteligentnie" - czyli jak w demie (głównie stare dema) występują reklamy BBS'ów czy jakieś tam teksty pisane do "znajomych królika" i trwają one np. 10 czy 15 minut, to jest to pokazane tylko przez - dajmy na to - 1 minutę. Tak poglądowo.
Na płycie dołączony jest ok. 40 minutowy dokument na temat prac na płytą dla Ami. Zajeło im to tyle czasu (blisko 3 lata o ile pamiętam...), bo właśnie było sporo zabawy z tym wszystkim... "Trochę" się chłopaki nad tym napocili...

Kiedyś widziałem demo MindCandy2 i to była porażka, ale produkt finalny ZABIJA i jest wart swojej ceny.

Płyta MindCandy1 dla PC ma gorszy design menu (wiadomo, była wcześniej wydana) i same dema tracą na tym, że ogląda je się w rozdziałce TV (zamiast 800x600 czy 1024x768), ale jak ktoś nie chce bawić się w DOSBOXie i chce mieć taki podstawowy zestaw zawsze pod ręką - jest OK.



Ostatnia modyfikacja: 28.04.07 14:42
[#6] Re: Amiga Demo Scene na DVD 1 i 2

@AmigaDVD, post #4

Zakładam, że widzieliście MindCandy2? Więc robiono to przed Wami tyle, że nie w PL. Ciężko będzie Wam dorównać do tego poziomu, no ale cena też jest niższa... Myślę, że bardziej byście trafili w swoją niszę, gdybyście nie powielali tego co jest na MC2. Fajnych dem jest mnóstwo, w tym sporo mniej znanych... Można zrobić zawsze ankietę (jak to zrobili ludzie od MC2) z założeniem, aby nie powtarzać produkcji zawartych na MC2.

Może by tak intra? Przekrój przez te najciekawsze... Sam bym kupił...



Właśnie kupiłem jedynkę, zobaczymy jak to się ma do MC2.



Ostatnia modyfikacja: 28.04.07 14:41



Ostatnia modyfikacja: 28.04.07 14:44
[#7] Re: Amiga Demo Scene na DVD 1 i 2

@AmigaDVD, post #4

Wiesz nie jest tak że tylko wy to robicie bo w internecie jest mniej lubi więcej moich zrzutów (jedne lepszej jakości inne gorszej). Jakoś nigdy nie miałem ochoty brać kasę z taką robotę jak inni też dawali za free. Nie pisze nawet o twórcach tych dem bo oni włożyli naprawdę bardzo wiele i czasami poza brawami nie otrzymywali nic. Jasne jest że dużo rzeczy które widzę na waszej płycie niema na necie wiec jak będzie kasa to chyba nawet sam się szarpnę. Sam osobiście jestem fanem robienia grabów demek które są bardzo rzadko oglądane. (np. demka Venus Art).

Płytki nie są drogie to fakt, ale proszę o sampla jak z jakością tych zrzutów. oraz info jakiego sprzętu używacie bo nie widzę radości z oglądania dem wymagających o60 na o30 lub nawet o40.

Co do Winuae to sprawa ma się tak że ludzie którzy nie mieli nigdy styczność z amigą i odpalaniem dem nie znają "knifów". Jeżeli chodzi o jakość emulacji jest już bardzo dobrze. Owszem nadal zdarzają się produkcje które nie działają jak powinny ale jest tego coraz mniej. Inna sprawa że u mnie Winuae 1.41 trochę działa wolniej od poprzednich wersji... ale to może chwilowe. Tak czy siak pozdrawiam i życzę nowych bardziej rzadkich zrzutów.

[#8] Re: Amiga Demo Scene na DVD 1 i 2

@AmigaDVD, post #1

Ja też jestem ciekaw jaka jest jakość i na jakim sprzęcie były zgrywane. Cena jest rozsądna.

[#9] Re: Amiga Demo Scene na DVD 1 i 2

@jimiche, post #2

Te płytki można ściągnąć legalnie

ftp.scene.org/pub/demos/compilations/amiga_demos_dvd_vol_1/
ftp.scene.org/pub/demos/compilations/amiga_demos_dvd_vol_2/

jest tam także część trzecia
[#10] Re: Amiga Demo Scene na DVD 1 i 2

@exolon, post #9

Amiga DVD 1,2 byly zgrywane na Amiga 1200, Apollo 1240/33 32 MB (postaram sie do poniedzialku wrzucić jakiś rip jak zrobi to nasz "technik").

Owszem można je ściagnać z sieci na "sucho" z ftp.scene..., bo wczesniej nikt nie podjał sie ich wydawania. Kwestia łacza i gustu, AmigaDVD sprzedaje za naprawdę niską cene w opakowaniu w pełni profesionalną kolekcje.
[#11] Re: Amiga Demo Scene na DVD 1 i 2

@AmigaDVD, post #10

W sumie masz racje, cena jest tak przystępna że nieopłaca się ściągać.

Ja popieram tą inicjatywe, czekam na składankę z polskimi produkcjami, zwłaszcza z lat 90-93
[#12] Re: Amiga Demo Scene na DVD 1 i 2

@exolon, post #11

Dokładnie dajecie jakieś rarytasy i też biorę nawet za 20 zeta. tak jak napisał kolega dema polskie z lat 90-93 albo i nawet do 95. bo tego faktycznie brakuje. a ja osobiście nie mam teraz tyle czasu żeby takie coś robić.

[#13] Re: Amiga Demo Scene na DVD 1 i 2

@AmigaDVD, post #10

AmigaDVD napisał(a):

> Amiga DVD 1,2 byly zgrywane na Amiga 1200, Apollo 1240/33 32 MB

Słabiutko...

[#14] Re: Amiga Demo Scene na DVD 1 i 2

@Fei, post #13

Może nie jest aż tak źle - jak na dema, które są zawarte na płytach powinno wystarczyć. Dziwi tylko, że produkcje na A500 nie były zgrywane z oryginalnej maszyny...

[#15] Re: Amiga Demo Scene na DVD 1 i 2

@Deftronic/..., post #14

Sciągnąłem te płyty i obejrzałem. Jakość jest w porządku, chociaż w nowszych produkcjach trochę widać słabą maszynę. Ale ogólnie dobra kompilacja, szczególnie że za darmo

[#16] Re: Amiga Demo Scene na DVD 1 i 2

@AmigaDVD, post #1

Chcesz krytyke to prosze:
GDZIE SPRZEDAJESZ TERAZ TE PLYTKI NA ALLEGRO?!
JAK PILNUJESZ INTERESOW?!
OK juz nie krzycze ale jak mozesz reklamowac towar ktorego nie ma, lub nie mozna go kupic?
[#17] Re: Amiga Demo Scene na DVD 1 i 2

@necavi, post #16

To aukcje grzecznościowe i nie ma nakładu 100 tyś. sztuk . Wystarczy napisać maila ze strony http://amigadvd.com -> amiga@amigadvd.com - mówisz (piszesz) i masz

Pozdrawiam
[#18] Re: Amiga Demo Scene na DVD 1 i 2

@AmigaDVD, post #17

Jeszcze trochę i zacznę chyba Scenexplorer 3 pod nazwą Amiscene1 sprzedawać :) Materiał od lat jest złożony, ale jakoś tak się nie chciało wydać... :)

[#19] Re: Amiga Demo Scene na DVD 1 i 2

@necavi, post #16

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=204625330 - jak nie ma jak jest.
[#20] Re: Amiga Demo Scene na DVD 1 i 2

@AmigaDVD, post #19

Spoko aukcja usunięta przez pracowników allegro. Fajny ściemniacz jesteś...

Wiesz co wali mnie to czym handlujesz... ale widać że nie znasz się na towarze który opychasz.

[#21] Re: Amiga Demo Scene na DVD 1 i 2

@jimiche, post #20

Żaden ściemniacz, masz pretensje to sam wypalaj płyty, pakuj w pudelka i wysyłaj za 15 zł. To hobby nie biznes, życie toczy sie dalej.

Jak ktoś chce to znajdzie czy to w necie czy na allegro te płytki:

http://allegro.pl/item245907910_klasyka_amigadvd_dema_vol_1_.html
i
http://allegro.pl/item245910184_klasyka_amigadvd_dema_vol_2_.html
Jest jeszcze vol. 3, ale to do człowieka z allegro proszę pisać i wystawi
jak dostanie parę sztuk z "tłoczni".

btw. na stronie http://amigadvd.com jest mail gdzie można bezpośrednio zamówić - wystarczy trochę poszukać

Pozdrawiam
AmiFan / AmigaDVD
[#22] Re: Amiga Demo Scene na DVD 1 i 2

@AmigaDVD, post #1

pomysł

Witam,

Sorki za odgrzewanie "starewgo kotleta" ale sam osobiscie dalbym kazde pieniedze byly taki zestaw Amigowych relkow byl kompletny.

- demo/mody/grafa/ray'e/ascii collyz/disk magi/parteies/etc

- jest duzo lokalnych inicjatyw od roznych znajomych z calego "ex." Amigowego swiatka, wystarczyloby tych "fanatykow" ze soba skontaktowac aby miec najbardziej kompletna liste

- dodac polaczyc zawartosc serwisow np. pierwszy z brzegu przyklad (mod'y) -> "modules.pl" i "amp.dascene.net" + np serwisy newsow "http://amp.dascene.net/" & "www.scene.pl" & "http://www.exotica.org.uk/info/scenery/online/editorial.html"


No ja tylko rzucam pomysl - ktos chetny do wspolpracy???

Pozdr

[i]

Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem