Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Nie scenowa muzyka scenowa (?)
Wiem ze moze znowu nikomu nie bedzie sie chcialo odpisywac ale co tam :)
Tak sobie pomyslalem, czy znacie jakies nie scenowe utwory ktore idealnie do sceny by pasowaly. Tzn, ja na przyklad jak slucham "Barrel of gun" Depeche Modu to wydaje mi sie ze to jest soundtrack do dema (taki troche Revisq) :)
Macie jeszcze jakies inne :)

[#2] Re: Nie scenowa muzyka scenowa (?)

@Ralpheeck, post #1

Z tymi "Depeszami" to faktycznie utrafiłeś. Na wcześniejszych płytach jest tego jeszcze więcej - te plastykowe dźwięki i rytmy jakby prosto z ProTrackera, chyba właśnie dzięki takim klimatom przekonałem się do nich :D
Dodam od siebie oldschoolowe tekkno - rytm, uboga muza + 2 czy 3 słowa powtarzane w kółko. Brzmi znajomo, nie? :D W dodatku teledyski do muzy tekkno wyglądające jak dema.



Ostatnia modyfikacja: 17.05.07 09:22
[#3] Re: Nie scenowa muzyka scenowa (?)

@APC74, post #2

Jest tak jak byłem szczyl i słuchałem kawałków FML'a czy revisq'a to nie czaiłem bazy skąd takie klimaty (choć w mod info jest wypisane najczęściej że inspiracja... ten lub ten.. albo najlepsza muzyka pod dymka lub kwasika ). Teraz jak po latach odkryło sie Aphex Twin'a, The Orb albo Orbital to niektóre z kawałków przez nich wykonywanych pasują do tych klimatów. A zresztą co muzyk to inne inspiracje jeżeli chodzi o taki scenowy nie scenowy kawałek to polecam aphex twin- Iz-Us z albumu Come to Daddy.
Tutaj jeszcze dodam że sam Revisq potrafił jak nikt inny mieszać stylami rożnych wykonawców i po 10 latach jago kawałki mają coś takiego w sobie że fajnie ich się słucha. Nie ważne że to 4ch i 8bit. Inna sprawa że wymienieni powyżej wykonawcy komercyjni to tak naprawdę tylko wierzchołek tego co słychać u Revisq. Tam jest wszystko od Mailsa po Lustmorda.


Jak ktoś lubi klimaty Frequent i Zixaq (twarde rwane elementy perkusyjne, bo nie wiem jak to inaczej nazwać) to tu można poszukać w utworach Infected Mashroom. Zresztą pamiętam że kawałek Psycho (jeden z tych hymnów które puszczało się dawniej na imprezkach) był w jakimś demie na psx'a.

Co do klimatów typu XTD czy Heatbeat to nie potrafie specjalnie nic wymienić faktycznie to czasy "depeszów" i kraftwerku wymieszane z muzyką rave albo kawałkami takich wykonawców jak felix czy wczesne the prodigy (out of space).

No to tyle moich spostrzeżeń. Jeszcze tak mogę dodać od siebie że na scenie była też bardzo popularna Goa.
Kawałki X-ceed'a oraz Skip'a i znowu dwa hymny People Can Fly oraz let there be light (Astral Projection). Choć bardziej ich styl pasował do grupy Hallucinogen .

Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem