Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] OKTA-BITS - składanka z cziptunami
"SoundLab - OKTA-BITS ( 2008 )" to trwający niecałe 45 minut zbiór 13 utworów polskich artystów związanych z wortalem muzycznym SoundLab ( sndlab.com ).

Świat kręcący się w zawrotnym tempie co chwilę atakuje nas kolejnymi rodzajami muzyki, kolejnymi porcjami dźwięków. Artyści oraz inżynierowie w studiach prześcigają się w kreacji nowych pomysłów na muzykę. Nasuwa się tutaj refleksja, czy aby nie zatrzymać się na chwilę, nie przystanąć i powspominać co z tego strumienia podobało się nam najbardziej, co było najbliższe naszemu sercu, naszej duszy.
Kilka osób z wortalu SoundLAB dokonało swoistego rachunku sumienia. W jego wyniku wynikła refleksja, że są rzeczy ciekawe w muzyce, które choć nie są "trendy" a ich produkcja nie wymaga studia nagraniowego za miliony euro - ciekawią ich i fascynują.
Zapraszam do ściągnięcia i przesłuchania składanki nie tylko fanów 8-bit i el-muzyki ale również każdego :)

Poniżej link do strony ze składanką

http://sndlab.com/#I3A6MTA7Yzo5NjtvMTo7bzI6



Ostatnia modyfikacja: 02.04.08 17:08
[#2] Re: OKTA-BITS - składanka z cziptunami

@TheFender, post #1

Dzięki, niezłe. Mile wpada w ucho.

[#3] Re: OKTA-BITS - składanka z cziptunami

@TheFender, post #1

Swietny album! Nigdy nie rozumiałem ludzi który nie potrafią odnaleść w "takiej" muzyce prawdziwych, ludzkich emocji. Myślą chyba że te wszystkie melodie i brzmienia generowane sa jakoś automatycznie przez komputer (cos a`la automat perkusyjny). Mało komu przyjdzie do głowy, że za tymi syntetycznymi plumknieciami stoja prawdziwi ludzie i ich ogromny talent. Ten album jest kolejnym przykładem na to, jak swietne efekty może przynieść współpraca maszyny z człowiekiem.

Niech żyje muzyka elektroniczna (o zabarwieniu 8 bitowym szczególnie! :))

[#4] Re: OKTA-BITS - składanka z cziptunami

@TheFender, post #1

OK
[#5] Re: OKTA-BITS - składanka z cziptunami

@TheFender, post #1

Rozreklamowałem tu i tam, ale nie przyszło mi do głowy coś, na co zwrócono mi uwagę na Lemon64.
Macie z tego SIDy? Można by uploadnąć oryginały dla potomnych gdzieś, np.: na HVSC

PS: "A Secret of Oblivion" wymiata! OK

[#6] Re: OKTA-BITS - składanka z cziptunami

@5h00n4y, post #5

Dzięki za reklamę, sednij linki gdzie to dałeś, mój e-mail: thefender@o2.pl
Utwory są fragmentem twórczości muzyków, którzy hobbystycznie "na codzień" zajmują się innymi gatunkami niż chiptune'y. Stąd też narzędzia użyta do tworzenia tych utworów to nie hardcorowy soft na C64 bądź też ProTracker na Amigę ale sekwencer i host VST: FL Studio (różne wersje) a wtyczki to freewarowe syntezatory generujące przebiegi nintendo (magical8bitplug3) oraz C64 (unknown64pro). Przynajmniej moje narzędzia takie były, nie wiem jak kolegów. Założenie było takie, żeby otrzymać klimat "starych czasów". Czyli mała polifonia, proste przebiegi, z efektów właściwie tylko delay prosty.

Apropo promocji, jeśli ktoś ma ochotę promować zachęcam, proszę tylko przesyłanie informacji gdzie na mój e-mail (podałem wyżej).
Dodatkowo, jest promomix na serwerze SoundLAB, poniżej link.:

http://sndlab.com/SoundLab_OKTA-BITS_promomix.mp3

Pozdrawiam wszystkich i cieszę się, że się podobało. :D
[#7] Re: OKTA-BITS - składanka z cziptunami

@TheFender, post #6

Reklama poszła na:
English Amiga Board
Lemon 64
Lemon Amiga
Strefa Emulacji - emulacja.net
Total-Emu
Underground Gamer
shmups.system11.org
... należy się czypendziesiąd.



Ostatnia modyfikacja: 04.04.08 16:37
[#8] Re: OKTA-BITS - składanka z cziptunami

@5h00n4y, post #7

Dzięki wielkie
Im więcej osób będzie miało radochę ze słuchania tych kawałków, tym większa przyjemność dla nas.
[#9] Re: OKTA-BITS - składanka z cziptunami

@TheFender, post #8

Poszło jeszcze na:
Dobre Programy
Portal Pism Kultowych
Overclocked Remix
PSX Extreme
... IMHO to już chyba wszystkie miejsca warte uwagi. ;)

[#10] Re: OKTA-BITS - składanka z cziptunami

@5h00n4y, post #9

Jeszcze może w formie uzupełnienia - promomix w wersji YouTube:

http://pl.youtube.com/watch?v=foT9i_N30I8

OK
[#11] Re: OKTA-BITS - składanka z cziptunami

@TheFender, post #1

Git sztych OK

[#12] Re: OKTA-BITS - składanka z cziptunami

@TheFender, post #1

Pozwoliłem sobie jeszcze na Chomikuj.pl zawiesić:

http://chomikuj.pl/Bartholomew/Nostalgia/El-muzyka/8-16bit/Okta+Bits

Jeśli ktoś ma ochotę posłuchać on-line lub pobrać pojedyncze utwory.

Dzięki za tą muzykę!
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem