Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Co to za demo ?
Witam

Dawno dawno temu (w odległej galaktyce ) byłem posiadaczem pewnego demka.

Rzeczone demo odpalało się na A 500, mieściło się na dwóch dyskietkach DD.

Co do treści dema to było to szalone połączenie Terminatora 1 i czerwonego kapturka. Pamiętam ze zaczynało sie dokładnie tak jak zaczyna się Terminator (logo ORION oraz formujące się litery w napis TERMINATOR ) później była już "klasyczna" rysunkowa animacja. Pamiętam jeszcze ze prawdopodobnie jednym z autorów (lub była to nazwa grupy ) był STATUS O.K. Poza tym w napisach końcowych wymienione było małżeństwo Gucwińskich :)

Gdyby ktoś miał jakiekolwiek informacje co do tego dzieła to byłbym nieopisanie wdzięczny.
[#2] Re: Co to za demo ?

@Metheor, post #1

Terminator by Status OK. :)

-> http://www.pouet.net/prod.php?which=50631
-> http://youtube.com/watch?v=T8HnqsPcQ38&fmt=18



Ostatnia modyfikacja: 10.10.2008 09:23:41
[#3] Re: Co to za demo ?

@Kokos, post #2

Dziękuje pięknie !!!

Dokładnie o to mi chodziło :) Swoją drogą demo rewelacja :)
[#4] Re: Co to za demo ?

@Metheor, post #3

Kurka wodna jak to mozliwe , ze nie widzialem tego dema nigdy

[#5] Re: Co to za demo ?

@Hellena, post #4

Powinien być taki chceckbox przy rejestracji użytkownika na #PPA - oglądałem/am Terminatora by Status OK. :)

[#6] Re: Co to za demo ?

@Metheor, post #3

Dokładnie. :)

Ale chyba najbardziej mi rulezuje ścieżka dźwiękowa. :)

[#7] Re: Co to za demo ?

@Kokos, post #6

Widzę ze zwolenników Terminatora ci u Nas dostatek :)

Pozdrowienia.
[#8] Re: Co to za demo ?

@Kokos, post #6

dokladnie muza na 2 kanalkach i efekty w 11 khz sa mile..ale koncowy modek przy napisach byl calkiem calkiem :)

[#9] Re: Co to za demo ?

@Kokos, post #2

Ach ten jotube... Madwizards - CKF na Symphony 2001/to były czasy :). Aż łezka się w oku kręci jak się nie ma Amigi i jak się nie mogło tego luknąć u siebie bo brakowało nieco ramu. Było i PPCi BV a nie miało się +32mega ;). Ehhhhh..

ps. sorry za ot
[#10] Re: Co to za demo ?

@amper, post #9

Kurczę, a Sayontsheck, Lamersów, gdzie idzie sobie looknąć? :)
[#11] Re: Co to za demo ?

@Dave, post #10

Powiedz co warto zrzucić na tubę to się zrzuci. :) O ile dema będą chodzić możliwie dobrze pod UAE. ;]

[#12] Re: Co to za demo ?

@Kokos, post #11

To akurat nie da rady iść na UAE - wymagane PPC. Zapytałem, bo chciałoby się zobaczyć "dla uzupełnienia" to demo, dawniej opisywane/chwalone w ACS-ie.



Ostatnia modyfikacja: 12.10.2008 10:40:58
[#13] Re: Co to za demo ?

@Dave, post #12

Witam

Może ktoś wie jakie to demo. Widziałem je na początku lat 90-tych w jakimś programie o komputerach w TVP. Leciał sobie statek kosmiczny w tle krajobraz pustynny, kolorystyka pomarańczowa, i było jakieś miasto do ktorego on leciał. Muzyka nastrojowa. Szukałem na YT ale nie znalazłem.

Poza tym jakie są najlepsze dema ?



Ostatnia modyfikacja: 14.03.2009 20:30:19
[#14] Re: Co to za demo ?

@a5p, post #13

http://www.youtube.com/watch?v=p8mC95RBNBw to?
Dzis walkowalismy je na AmiWawie na okraglo ;)

[#15] Re: Co to za demo ?

@_arti, post #14

Chyba to ale nie jestem pewny. Obejrzałem na uae. Niezłe, chociaż te działka w piramidzie mogli sobie darować. Końcowe napisy są ciekawe.



Ostatnia modyfikacja: 14.03.2009 21:51:54
[#16] Re: Co to za demo ?

@a5p, post #15

Desert Dreams / Kefrens 1993 r ECS

[#17] Re: Co to za demo ?

@HOŁDYS, post #16

Uprzedziłeś mnie.

Ostatnio nawet oglądałem to u siebie.

+, że chodzi na A500.

[#18] Re: Co to za demo ?

@Hubez, post #17

Jeszcze większy że na C= 64 też :D

[#19] Re: Co to za demo ?

@esial, post #18

A wiecie jak nazywało się takie demo na C= 64 w którym pisało Future Shock i zdaje się, że była również Amiga 1000.



Ostatnia modyfikacja: 15.03.2009 18:15:40
[#20] Re: Co to za demo ?

@esial, post #18

Zadziwiająco dobrze wygląda grafika w części z scenami 3d (wektory). Kwadraty prawie jak na Ami- jakiś antyaliasing czy filtracja z poziomu karty na której był zgrywany filmik?
[#21] Re: Co to za demo ?

@BULI, post #20

Demko było zgrywanwe na "emu" CCS64 z filtem video "antialias", bo na C=64 to wiadomo jak wygląda.

[#22] Re: Co to za demo ?

@esial, post #21

i wszystko jasne, ale i tak robi wrażenie! OK
[#23] Re: Co to za demo ?

@esial, post #18

esial toz to precalc ;)

chociaz wykonany ladnie :P

Amigowa wersja lepsza !!!

Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem