Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] nowa DEMO SCENA 68k !!!
mialem przerwe od 2000 r .. teraz zakupilem 68060 + PPC i wczoraj podczas nieobecnosc zony ..zrobilem sobie meeting z amiscena i kotami :)) (jak oni lubia wektory !!) ..

jestem zaskoczony nie tylko TBLem ale innymi grupami poziom jest wysoki ..zaskoczony natomiast jestem ze teraz dema tak jak RELIC chodza w 18 bitach na AGA !!!!!!!!!!!!! w HAM8
niesamowite..jakosc muzyki tez sie podniosla...ale niestety jest ona na 100 % tworzona na PC ..

to nie sa juz ciezko wypocone moduly (rozmiar !!) tylko jeden plik ACDP llub WAVE 20 MB :))

dema wymagaja tez nie tylko CPU (tu motorolka raczej sie nie rozwinie)
ale RAMU ..bez 64 MB nie podchodz.. ja natomiast STURSTRUCKA uruchomilem sobie z RAM DYSKU :)))

oczywiscie sprawa nie dotyczy 4k i 64k naprawde podziw za ta robote wlozona !!!!

RESPECT TO :

TBL
POTION
EPHIDRENEA
MAWI
LOONIES
I INNI !!!


NIE WIEM CZEMU ALE DEMOSCENA PC MNIE NIE KRECI .. raz ogladne.. i sie nudze..!

BREAKPOINT JUZ JUTRO !!!! OGLAdajce NA ZYWO BREAKPOINT TV !!!!!!!! (ONLINE)



Ostatnia modyfikacja: 09.04.2009 10:14:55
[#2] Re: nowa DEMO SCENA 68k !!!

@HOŁDYS, post #1

Daltego nie mogę się doczekać świąt wielkanocnych ze względu na BREAKPOINT. Będzie nowa dostawa demek

[#3] Re: nowa DEMO SCENA 68k !!!

@HOŁDYS, post #1

HOŁDYS napisał(a):

> zrobilem sobie meeting z amiscena i kotami :))

/me chce zdjecia kotow ogladajacych dema!!!

[#4] Re: nowa DEMO SCENA 68k !!!

@HOŁDYS, post #1

jakosc muzyki tez sie podniosla...ale niestety jest ona na 100 % tworzona na PC ..

A po czym to widać, że na PC? Po tym, że WAVE? Czy po tym, że 20 MB?

Poza tym, dekodowanie WAVE czy nawet ADPCM zabiera znacznie mniej czasu ramki niż odgrywanie 16-kanałówki na przykład... No chyba, że wymagasz od muzyków, żeby dalej w ProTrackerze 1.1A rzeźbili?

[#5] Re: nowa DEMO SCENA 68k !!!

@Grzegorz Kraszewski, post #4

krashan kiedys sam tluklem mody i mam takie "zboczenie" ze utwor rozbijam na tracki :D .. niestety kombinacyjnosc dzwiekow na raz daje mozliowsc odroznienia zrobionego moda (bez seqwencji samplowanych ..no moze oprocz beatu) ..na bank nie sa robione na Protrackerze.. zreszta obietosc DEM mowi samo przez sie..

co do drugiej czesci wypowdziec zgadza sie ze odgrywanie strumienia dzwieku to uszczerbek % mocy 060.. kiero mi to wytlumaczyl jak jeszcze bylem na Amiscenie..

jednak zrobienie super chipmoda w 4k / 40k / 64k
kaze bic poklony ze az czolo boli...

frame rate przy HAM8 tez jest zadowalajacy

ciemny pokoj moja tysiacdwuseta i koci batalion ogladajacy efekty :PP
suuuper

Ps.cos mi sie zjebalo przez EURO36 na duzm TV pierdzi dzwiek ??? na normalnych glosnikach od PC jest ok ..co moze byc ?? (TV DOBRY !!!)

[#6] Re: nowa DEMO SCENA 68k !!!

@HOŁDYS, post #5

niestety kombinacyjnosc dzwiekow na raz daje mozliowsc odroznienia zrobionego moda (bez seqwencji samplowanych ..no moze oprocz beatu) ..na bank nie sa robione na Protrackerze..

Amigowe trackery się przecież na ProTrackerze nie skończyły... Mogę Ci podać bez problemu kilkanaście modów powiedzmy Extenda, Timera, Jazzcata i paru innych, które są robione w DigiBoosterze Pro, mają minimum 12 kanałów (a często 24 i więcej) i ważą po kilka megasów każdy. Odgrywanie 24-kanałowego DBM-a potrafi spokojnie zjeść połowę mocy 060@50, natomiast można go wyrenderować (o zgrozo!) do WAVE i odtwarzać przy jedno-dwuprocentowym obciążenku procka.

[#7] Re: nowa DEMO SCENA 68k !!!

@Grzegorz Kraszewski, post #6

oczywiscie masz racje
ale jedynie napisales grzes to co ja powyzej :))
ja jestem oldschoolowy nie przekonalem sie do DB :)) lubie swoja A500 .. i chyba jako nie liczny odpala gry i demka z dyskietek mimo ze sa odpowiedniki WHDLOAD :PP

no taki zboczeniec ze mnie nic nie poradze..


wracajac do tematu naprawde poziom produkcji na TYM SAMYM sprzecie co 15 lat temu naprwde wzrosl..

zastanawiam sie kto jest nalepszym koderem obecnie KALMS czy ErrorLoader



Ostatnia modyfikacja: 09.04.2009 22:08:59
[#8] Re: nowa DEMO SCENA 68k !!!

@HOŁDYS, post #1

Relica nie robila grupa TBL tylko NVX i w tym demie to nie sa sample tylko modki chyba w p61

Nerve Axis - TV Spot ( 1998 )
http://www.youtube.com/watch?v=0Uq2Lm2l_JQ

Relic by Nerve Axis - Live at Assembly 98
http://www.youtube.com/watch?v=8J9VzO0rsMY



Ostatnia modyfikacja: 09.04.2009 22:55:25
[#9] Re: nowa DEMO SCENA 68k !!!

@HOŁDYS, post #1

swiątecznie i optymistycznie jednoczesnie.... scena zdechła! ;]

[#10] BREAKPOINT 2009 LIVE

@HOŁDYS, post #1

http://bptv.untergrund.net/

Dla tych co mają normalne przeglądarki.. ;] (może też da się jakoś stream złapać w jakimś mplayerze.. pamiętam, że jakiś rok temu uruchamiałem to w xine..)

Może jakoś do newsów to wrzucim?

Time table
Friday
21:00 Event: Opening ceremony
Saturday
13:00 Event: "I'm a scener, get me a team!"
14:00 Competition: Executable music (newschool)
15:00 Competition: C64 graphics
16:00 Competition: Unofficial tracked music
17:30 Competition: Handmade graphics
18:00 Competition: Freestyle graphics
19:00 Competition: Animation/Video
20:30 Event: scene.org Awards 2008
22:15 Live act: Xerxes concert
23:30 Competition: PC 4k intro
Competition: Amiga 4k intro (right after PC 4k)
Competition: C64 4k intro (right after Amiga 4k)
Competition: Amiga 64k intro (right after C64 4k)
01:30 Event: scene.org Awards Demoshow
Sunday
13:00 Event: Breakpoint job forum
13:30 Competition: Unofficial ASCII/ANSI
14:00 Competition: Executable music (oldschool)
15:00 Competition: Photo
15:30 Competition: Executable 4k graphics
16:00 Competition: Streaming music
17:00 Competition: PC 64k intro
Competition: 96k game (right after PC 64k)
18:00 Competition: C64 Demo
19:00 Competition: Console/Real Wild
21:00 Competition: Wolverine Contest
22:00 Competition: Amiga demo
23:00 Competition: PC demo
Monday
13:00 Event: Prizegiving and closing ceremony



Ostatnia modyfikacja: 10.04.2009 22:59:37
[#11] Re: nowa DEMO SCENA 68k !!!

@HOŁDYS, post #7

zastanawiam sie kto jest nalepszym koderem obecnie KALMS czy ErrorLoader

Najlepsi są ci, którzy tworzą programy z których jest jakiś pożytek. ;)

[#12] Re: BREAKPOINT 2009 LIVE

@Kokos, post #10

Gdyby ktoś chciał podzielić się z Polską i wykopać:
-> http://www.wykop.pl/link/168190/live-breakpoint-2009-najwieksze-party-demoscenowe

[#13] Re: BREAKPOINT 2009 LIVE

@Kokos, post #12

Jaa, aż żałuję że siedzę sobie w wygodnym ciepłym fotelu.. Ale tam dużo ludzi..

EDIT: łał, sala główna jest całkiem fajna i nieźle te laptopki wyglądają. W kolejnym wydaniu Breakpointa mam nadzieję że będę tam siedział z mosem na powerbooku :)



Ostatnia modyfikacja: 11.04.2009 01:14:33
[#14] Re: BREAKPOINT 2009 LIVE

@pampers, post #13

z mosem na powerbooku

Macowcy! Linuxiarze! A nie Amigowcy! Koniec swiata. :P
To ja juz wole AOS5 na komorki. Trzymajcie mnie bo nie wytrzymam! :P :D
[#15] Re: BREAKPOINT 2009 LIVE

@Kokos, post #10

Mam xine ale jakoś nie ma tam opcji do wrzucenia streama. A mplayer nie łapie jak i na linuchu jak i na mosie niestety

[#16] Re: BREAKPOINT 2009 LIVE

@Andrzej Drozd, post #14

Drogi Andrzeju. Wyciągasz fałszywy wniosek, że skoro Ciebie bawi 68040 @ 40 MHz, to bawi ono każdego. Są ludzie, którzy chcą amigowego systemu używać do codziennych zadań, chcą więc mieć nowe oprogramowanie i odpowiednio do niego szybki sprzęt. Nie możesz mieć do nich pretensji, bo to dzięki nim systemy amigowe mają szansę na rozwój. Ty wybrałeś drogę stagnacji i zapatrzenia w przeszłość, okej, Twój wybór, ale monopolu na rację nie masz...

[#17] Re: BREAKPOINT 2009 LIVE

@Grzegorz Kraszewski, post #16

Monopolu nie mam, ale jest demokracja i moge Wam troche podokuczac.
Niektorzy nabijaja sie z klasykow, Natami. To dlaczego ja nie moge ponabijac sie z pecetow z PPC, ktore chca udawac Amigi? Moge? Moge. :)
[#18] Re: BREAKPOINT 2009 LIVE

@Andrzej Drozd, post #17

Zazdrosny jesteś Andrzejku, że mamy silniejsze sprzęty co?

[#19] Re: BREAKPOINT 2009 LIVE

@Andrzej Drozd, post #17

Nabijać się oczywiście możesz, ale nie oczekuj, że będziesz poważnie traktowany...

[#20] Re: BREAKPOINT 2009 LIVE

@Grzegorz Kraszewski, post #19

zobaczymy co po roku w tym temacie :D

[#21] Re: BREAKPOINT 2009 LIVE

@HOŁDYS, post #20

Ciekawe czy Kiero coś zakodował.

[#22] Re: BREAKPOINT 2009 LIVE

@waldiamiga, post #21

waldiamiga napisał(a):

> Ciekawe czy Kiero coś zakodował.
>
>


myślę, że tak:


http://ada.untergrund.net/forum/index.php?action=vthread&forum=5&topic=500#msg5627



:D

[#23] Re: BREAKPOINT 2009 LIVE

@waldiamiga, post #21

No ba. Teraz kreci szescianami na radiach samochodowych:

http://www.changeit.ppa.pl/temp/Kiero.jpg

:D
[#24] Re: BREAKPOINT 2009 LIVE

@Phibrizzo, post #23

Czy to "Console/Real Wild" ?

Równie awangardowe co demo na Epsona HX20 w zeszłym roku :D
http://www.youtube.com/watch?v=ZW9RhD23bkg

[#25] Re: nowa DEMO SCENA 68k !!!

@Grzegorz Kraszewski, post #6

Amigowe trackery się przecież na ProTrackerze nie skończyły...

Zostaw Krashan, tego świata nie zmienisz. :) Tacy nie kumają, że to właśnie przez brak nowego softu 99% kreatywnych ludzi odeszło od Amigi. Właściwie wszyscy, których znam i którzy odeszli z ami-świata tłumaczyło się, że czegoś tam nie ma i muszą używać PC/Win.

Na szczęście większość ludzi, którym zależy jeszcze na ami-świecie myśli normalnie/przyszłościowo, docenia nowy soft i czeka na programy pisane w dzisiejszy sposób. :) Tak więc czekamy... wiesz na co. :)



Ostatnia modyfikacja: 02.04.2010 21:43:57
[#26] Re: nowa DEMO SCENA 68k !!!

@HOŁDYS, post #1

AAAMIIIIIIIIIGAAAAAAAAA!

[#27] Re: nowa DEMO SCENA 68k !!!

@MDW, post #25

"Na szczęście większość ludzi, którym zależy jeszcze na ami-świecie myśli normalnie/przyszłościowo, docenia nowy soft i czeka na programy pisane w dzisiejszy sposób"


I tak sobie czekaja jak te woly (owce) na rzniecie...

---
Oj kolego MDW niepoprawny optymisto, rownie dobrze moga czekac na pierwsza kolonie ziemian na ksiezycu
[#28] Re: nowa DEMO SCENA 68k !!!

@selur, post #27

A dlaczego nie wierzysz, że DigiBooster3 zostanie ukończony? Ja tego jestem prawie pewny, bo wiem kto ten soft robi. Kto jak kto ale Krashan słów na wiatr nie rzuca. Tym bardziej, że rezultaty pokazuje i progress jest znaczny.

Jeżeli chodzi o inny soft to przecież ja jestem optymistą. Nie czekam na niewiadomo co. To co się pojawia i tak przechodzi moje najśmielsze oczekiwania, czyli np. Blender, Python, OWB, wtyczka Flash, MorphOS 2.x, Ambient... Aż trudno mi uwierzyć w to co widzę za każdym razem jak używam tych elementów.

[#29] Re: nowa DEMO SCENA 68k !!!

@MDW, post #28

Tym bardziej, że rezultaty pokazuje i progress jest znaczny.

Na AmiParty w Chełmie będzie można potestować najnowszą wersję.

[#30] Re: nowa DEMO SCENA 68k !!!

@MDW, post #28

A ja akurat w DigiBoostera wierze i popieram. Jest to swietny soft na ktorym mozna robic swiatowej klasy moduly (ktore potrafia nie brzmiec jak moduly, a wszystko zalezy od muzyka).
Nigdy nie lubilem protrackerowych "pierdziawek". To byla profanacja. :P
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem