Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Co warto zobaczyć?
Cześć.
Przejrzałem sporo starych postów w poszukiwaniu fajnych dem i grafik. Znalazłem parę fajnych rzeczy, ale chcę więcej.
Co byście polecili jako godne uwagi? Nie mają znaczenia wymagania sprzętowe. Jeśli moja niewypasiona A1200 im nie podoła, odpalę je z pod WinUAE.
Poszukuję też fajnych grafik. Najlepiej jeśli ktoś zapodałby parę nicków dobrych grafików. Z odnalezieniem ich prac powiniennem już sobie poradzić.
Dzięki.

[#2] Re: Co warto zobaczyć?

@frywolny_marian, post #1

odpalanie dema na uae mija sie z celem..
nie ma klimatu .. takiego jak wsadzsz dyskietke do archaicznej 25 letniej maszyny !!!!

jak lubiisz mocne retro

http://www.df.lth.se/~cato/nostalgia.html

nowesze dema ECS 1992- 1996 sa bardziej wypasione

a co do gier.,i rulezowania

zapoznaj sie z tym linkiem

http://www.wykop.pl/ramka/182344/10-powodow-dla-ktorych-krzyczalo-sie-amiga-rulez

[#3] Re: Co warto zobaczyć?

@HOŁDYS, post #2

Wiem, że to nie to, ale wielu dem nie odpalę na moim sprzęcie. Oczywiście takie, które pójdą na pewno obejrzę na prawdziwej Amidze.
Dzięki. Spoko link, ale wolałbym usłyszeć o konkretnych tytułach godnych uwagi. W mojej kolekcji mam parę składanek CD z polskiej i zagranicznej demosceny. Brakuję mi jednak czasu na ich przekopywanie. To samo dotyczy przeszukiwania zbiorów w necie.



Ostatnia modyfikacja: 07.08.2009 16:39:38
[#4] Re: Co warto zobaczyć?

@frywolny_marian, post #3

Ja bym Ci jednak radził się przez nie przekopać. Jeżeli chodzi o dema - zwróc uwagę na produkcje takich grup jak Phenomena, Andromeda, Cryptoburners, Spaceballs, Anarchy, Kefrens, Scoopex, Alcatraz...masa ich była. Praktycznie w latach 1991-1995 rzadko które demo amigowe było słabe.

[#5] Re: Co warto zobaczyć?

@OSH, post #4

Masz rację, warto to wszystko jednak przejrzeć.

[#6] Re: Co warto zobaczyć?

@frywolny_marian, post #1

Co do grafików, jeden pan przychodzi mi do głowy - LAZUR

a jeżeli kręci Cię muzyka, polecam XTD



Ostatnia modyfikacja: 09.08.2009 20:13:45
[#7] Re: Co warto zobaczyć?

@Logan, post #6

Ich akurat znam. Mimo to dzięki.

[#8] Re: Co warto zobaczyć?

@frywolny_marian, post #1

Jeśli chodzi o wybieranie konkretnych demek to polecam "mój" sposób - ściągnij sobie stare discmagi i przejrzyj listę najlepszych dem wg. danych redaktorów
Do mojego gustu najbardziej pasowały typy z Brain Degeneratora :)

Ziny znajdziesz tutaj:
http://retroreaders.pl/phpBB2/dload.php?action=category&id=167
A kiedy już dopadniesz coś po czym opada szczęka to szukaj innych dem danej grupy :) powodzenia :)


Zapoznaj się z działalnością grupy Suspect :)




Ostatnia modyfikacja: 09.08.2009 22:47:01
[#9] Re: Co warto zobaczyć?

@frywolny_marian, post #1

Z grafików polecam: Caro, Slayer, Kazik, Lazur, Made, Danny, Louie, Critikill, Adam, Bay Tremore, Cougar, Animal, Destop, FadeOne no i oczywiście obowiązkowo Facet :)

[#10] Re: Co warto zobaczyć?

@widelec, post #8

>> ściągnij sobie stare discmagi i przejrzyj listę najlepszych dem

Dobry pomysł. Mam pół płyty DVD Amigowych discmagów z całego świata :D

[#11] Re: Co warto zobaczyć?

@skipp, post #9

Dzięki o to mi chodziło. Faceta, Lazura i kilku innych znam. Z twórczością reszty chętnie się zapoznam.

[#12] Re: Co warto zobaczyć?

@frywolny_marian, post #10

frywolny_marian napisał(a):

> Dobry pomysł. Mam pół płyty DVD Amigowych discmagów z całego
> świata :D

Jak masz jakieś polskie to sprawdź czy nie masz możliwości uzupełnienia biblioteki retroreaders.pl :)

[#13] Re: Co warto zobaczyć?

@frywolny_marian, post #1

Polecam skladanke "amigademocollection" z back2roots. Sporo produkcji upakowanych w katalogach od a do z, z calkiem ciekawie przebranymi demkami 92-98.

[#14] Re: Co warto zobaczyć?

@widelec, post #12

Sprawdzę.

Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem