Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Stare discmagi
Witam.
Czytałem sobie ostatnio AmigaMagazyn z bodaj '94 czy '95 roku i była tam wzmianka o różnych discmagach. Niestety szukanie w necie nie za wiele mi dało. Stron po prostu nie ma, a jak już coś znajde, to kliknięcie na odnośnik przenosi mnie do strony informującej, że dana witryna nie jest już hostowana.
W związku z tym mam pytanie/prośbę:
Czy ma ktoś mirror/link/ftp/cokolwiek, związanego z starymi magazynami dyskowymi? Jeśli tak to bardzo prosze o pomoc.

[#2] Re: Stare discmagi

@niedziel, post #1

Przejdź na główną stronę forum PPA i w wyszukiwarce (okienko "Szukaj:" po prawej, pod napisem "Forum") wklep "diskmagi", "discmagi" "magazyny dyskowe" itd. znajdziesz kilkadziesiąt wątków o magazynach dyskowych z linkami do nich (niektóre nie działają, na szczęście z części nadal można coś ściągnąć). Jeżeli interesuje Cię konkretny tytuł to daj znać.



Ostatnia modyfikacja: 23.11.2009 12:17:49
[#3] Re: Stare discmagi

@niedziel, post #1

Tutaj jest niezła kolekcja.

Apropos, ma ktoś bardziej kompletną kolekcję Bigozów?
Wszędzie gdzie szukałem są tylko te numery, a chciałbym dogłębniej poznać historię artykułów spłodzonych przez HIV'a, legendę promowania PSXa w Polsce. ;)

[#4] Re: Stare discmagi

@Shoonay, post #3

A działają Ci te linki? Bo u mnie za każdym razem, gdy próbuję coś ściągnąć, wyskakuje error 550...

[#5] Re: Stare discmagi

@APC74, post #4

Ups, rzeczywiście, dopiero teraz sprawdziłem i cosik niebardzo... :(

Hmmm, jeszcze parę miechów temu działały... albo to było na innym FTP równie skromnie wyglądającym? No cóż...

[#6] Re: Stare discmagi

@Shoonay, post #5

Peszek. Bo kilka pliczków bym sobie stamtąd ściągnął... :(

P.S. Odnośnie Bigoza to niestety nie posiadam.

[#7] Re: Stare discmagi

@APC74, post #6

Zdaje się że na chomiku znalazłem mniej-więcej tę samą kolekcję.
Wielce też prawdopodobne że w scenowym torrencie który wrzuciłem wieki temu na Underground-Gamer także są te magi.
Zgłoś się na GyGy po link/invitke. ;)

[#8] Re: Stare discmagi

@niedziel, post #1

Ja nadal szukam jakiegoś info o diskmagach, na zasadzie raczej takich polskich fishdisków o ile mnie pamięć nie myli nazywało się to ABOOK, lub pochodziło z wydawnictwa o takiej nazwie.. Od lat nie mogę tego znaleźć.....

[#9] Re: Stare discmagi

@niedziel, post #1

niedziel napisał(a):

> Niestety szukanie w necie nie za wiele mi dało.

Spróbuj szukać "diskmagów" a nie "discmagów".

[#10] Re: Stare discmagi

@APC74, post #2

Dziekuję wszystkim za odpowiedzi.
APC74: oczywiście w opcji 'szukaj' kożystać potrafię i to robię, z tym tylko, że tym razem googlowałem po ppa a nie uzywałem sitowej wyszukiwarki. Nawet ręcznie dużą część forum 'SCENA' przeszukałem i nie znalazłem tego czego szukałem, więc założyłem temat :)

Shoonay: i tak właśnie jest jak juz uda mi sie coś odszukać. Zawsze jakis 50* mi wyskakuje i musze obejść się smakiem, prawdę mówiąc to obskoczyłem juz kilka miejsc i zawsze to samo.

GumBoy: ok, zobacze tak jak mówisz, bo do teraz to raczej szukałem coś jak ziny czy magazyny dyskowe, czy discmagi.


pozdrawiam

[#11] Re: Stare discmagi

@niedziel, post #10

Patrzaj post #1 tego tematu, po prawej masz spis plików, wśród nich powinno być sporo magów.
Jeśliś zainteresowany podaj email i wyślę invitkę na UG.

[#12] Re: Stare discmagi

@Shoonay, post #11

o a przy okazji dałoby sie też invite dla mnie na to UG?

[#13] Re: Stare discmagi

@niedziel, post #10

niedziel napisał(a):

> GumBoy: ok, zobacze tak jak mówisz, bo do teraz to raczej
> szukałem coś jak ziny czy magazyny dyskowe, czy discmagi.

Tak z ciekawości, co to są "discmagi"?

[#14] Re: Stare discmagi

@Mir3k, post #12

Spoko, na jaki mail słać?

[#15] Re: Stare discmagi

@Shoonay, post #11

ciekawe czy jest tam uszkodzona wersja zina COMA4a?



Ostatnia modyfikacja: 24.11.2009 10:48:28
[#16] Re: Stare discmagi

@Norbert, post #15

Trudno powiedzieć, rzuciłem okiem do archiwum i widzę jedynie 2 ADFy Coma1 i Coma2 oraz katalog podpisany Coma3.

[#17] Re: Stare discmagi

@niedziel, post #1

dużą część magazynów znajdziesz tutaj http://retroreaders.makii.pl/ dział czytelnia/ziny masz tam gazety papierowe i magazyny dyskowe niestety aby je ściągnąć to trzeba sie zarejestrować na tym forum Ja bynajmniej polecam te witrynkę
[#18] Re: Stare discmagi

@Shoonay, post #14

na mirziom.at.gmail.com

[#19] Re: Stare discmagi

@Cremator, post #17

Fajna stronka. Zarejestrowałem się i muszę przyznać, że jest tego tam dużo. A i jeszcze stare ŚGK i SSy się znajdą. Znowu bedę miał miesiąc wyjęty z życiorysu ;)

Shoonay: thx

[#20] Re: Stare discmagi

@niedziel, post #19

O.o!!!!
Dzięki, można Ci sie jakoś odwdzięczyć? :D

[#21] Re: Stare discmagi

@niedziel, post #1

Pierwszym diskmagiem jaki w życiu czytałem był Paper White (bodajże numer drugi, ale za cholerę nie pamiętam) i pamiętam że uśmiałem się do łez, dosłownie płakałem ze śmiechu.

Szczerze polecam ;) Jak znajdę dyskietkę to zrobię ADFa/DMSa dla potomnych ;)



Ostatnia modyfikacja: 25.11.2009 07:25:00
[#22] Re: Stare discmagi

@Mir3k, post #20

Jako że cyrografy mnie się skończyły, wystarczy że będziesz seedować. ;)
Have fun! OK

[#23] Re: Stare discmagi

@niedziel, post #1

O k... trzezwy teraz nie jestem, ale jak bardzo dobrze poszukam, to teoretycznie powinienem znalezc diskmagi na jakichs dobrze schowanych plytkach. Zdaje się że w DMS'ach (taki format kiedys byl...). Przypomnijcie ludkowie sie jutro na mss71@interia.pl.
[#24] Re: Stare discmagi

@MSS, post #23

Tutaj pierwszy i jedyny numer naszego maga:

"LejmBajzelek"

http://aminet.net/package/demo/mag/LB

Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem