Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)
Jest już dostępny demo scenowy kalendarz na 2k11 zaprojektowany przez Moonie/Mystic Bytes ze sceny Atari.

Kalendarz prezentuje się świetnie, warto co najmniej zerknąć nań, tym bardziej że zawiera naprawdę przyjemne cieszące oko prace! No właśnie picki! Kalendarz zawiera prace grafików ze scen małego Atari, ST i Falcon'a, takich jak: Piesiu, Ooz, Niko, Flan, Agent T, Nova, Mon i Mic.

Jakość jest tak dobra, że można go spokojnie wydrukować i powiesić na ścianie, tym bardziej jeśli to zrobi profesjonalne studio na lakierowanym papierze. Kilka tak przygotowanych kalendarzy było nagrodami na SillyVenture 2k10 i rozeszło się błyskawicznie!

Tylko czekać by do pracy wzięli się graficy z innych scen, PC, C64, Amigi i by powstawały takie przeglądy / kalendarze z pracami z innych scen a na razie cieszmy się i z tego dowodu na to, że scenowe życie w jednak Polsce trwa

zapraszam do wiadomości, w artku jest też link do kalendarza w pdf:

http://www.scenial.pl/archives/2964

serdecznie zapraszam!
Akira

[#2] Re: Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)

@Akira, post #1

Dzięki. Fajna sprawa i świetny pomysł!

[#3] Re: Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)

@Akira, post #1

Super, ciekawy pomysl. Ale na szybko naszla mnie taka mysl :)
Jako ze juz w tamtym roku udalo mi sie wygrac jeden konkurs na projekt kalendarzahttp://art-club.pl/displayimage.php?pos=-3692 to moge powiedziec ze moglbym cos w podobnym stylu zrobic z amigowym klimatem :)

I tu pojawia sie prosty pomysl. Gdyby tak naprawde zebrac tylko 12 prac to mozna by fajny amigowy kalendarz zrobic. Pytanie czy sie oplaca, mogbym poszukac sponsorow ale wydaje mi sie ze kilka dalo by sie wydrukowac w ladnej jakosci za nieduze pieniadze i jednoczesnie zamiescic na necie za darmo w PDFie.

Proponuje konkurs na 12 prac do kalendarza amigowego na rok 2012. Za pierwsze 3 pierwsze miejsca ofiarowal bym oryginalne wydanie dvd "Revelation" http://art-club.pl/displayimage.php?pos=-3708 Czasu duzo, jesli znalazl by sie ktos z redaktorow ktory pomogl by w organizacji i naglosnieniu konkursu bylo by dodatkowo super.
Ja ze swojej strony proponuje sklad, projekt poszczegolnych kart i pozyskanie sponsorow (sam pewnie niewiele wskoram, ale w kalenadarzu 60x40 cm na stopce sponsorskiej mozna umieszczac sponsorow z calej polski)

Co wy na to?
Cos mi sie wydaje ze mozna by bylo nawet taki kalendarz, choc kilka sztuk, juz na riverwash rozdawac we wrzesniu, dobra reklama, ladna nagroda.



Ostatnia modyfikacja: 02.01.2011 09:24:17
[#4] Re: Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)

@Koyot1222, post #3

Pomysł fajny i w przypadku zainteresowania warto go pociągnąć - również mogę coś tam dopomóc w ramach moich skromnych niestety asobów czasowych. Zastanawiam się jednak nad sprawą grafik, które były by umieszczone w tym kalendarzu.

Otóż, w jaki sposó określimy ich "amigowość", tudzież ich "amigową konotację"?

Jeśli założyć trzymanie się oldskulowych amigowych rozdzielczości i palet (dajmy na to np. 320 x 256 x OCS) to - mimo, że pomysł ciekawy - obawiam się, że liczba osób mogących stworzyć dziś coś porządnego w takich trybach jest znikoma (i nie starczy nawet na pół kalendarza). A jeśli stawiamy na dowolość trybów (co równiez wydaję się rozsądne) to pojawia się owy "problem amigowości" tego kalendarza. A wciskanie do prac na siłę amigowych boingball'i też wydaje mi się co najmniej kiepskim pomysłem. Należałoby zatem jakoś to określić.

Cos mi sie wydaje ze mozna by bylo nawet taki kalendarz, choc kilka sztuk, juz na riverwash rozdawac we wrzesniu, dobra reklama, ladna nagroda.


Pomysł ok, ale na dzień dzisiejszy Riverwash 2011 raczej nie jest planowane.

Nawiasem, druk kalendarza A4 (12 stron+okładka) to ok 30 złotych, więc nie jest źle.

[#5] Re: Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)

@Akira, post #1

Popełniłem 2 kalendarze z pracami ogólnoscenowymi - bez podziału na platformy, brałem te grafiki, które mi się spodobały.

Kalendarz #1 z pracami wyłącznie z 2010 roku:
http://www.apc74.ppa.pl/T/2011_scene.pdf

Kalendarz #2 tu prace pochodzą z różnych lat:
http://www.apc74.ppa.pl/T/2011.pdf

[#6] Re: Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)

@slay, post #4

Chcialem wziac pod uwage 4 platformy C64/Amiga/Mos/Aos4. Kazda praca mogla by byc w ladny sposob wyeksponowana tak jak zdjecia w moim kalendarzu w fajnym tle, nie wazne czy byly by to pixelki 64x64 czy pelnowymiarowe obrazy.

[#7] Re: Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)

@slay, post #4

Mialem jeszcze taki pomysl jak z tym moim kalendarzem, ze w przypadku miernej ilosci prac albo niklego zainteresowania grafikow moglbym stworzyc jakies okolo amigowe grafiki, kojarzace sie z marka pobocznie, z wydarzeniami itp. Czyli cos np jak moim kalendarzu, kiedy mowa jest o budowie filharmonii to zamiast projektu budynku jest jakis instrument na partyturze itp.

[#8] Re: Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)

@Koyot1222, post #7

A to świetny pomysł z amigowym kalendarzem, ja bym się trzymał klasycznych Amig 500 i 1200 i graficzek na nich robionych, bo miały serce i duszę, jakby się ich scena ami trzymała to by dziś nie trzeba było z zazdrością spoglądać na 8 bit, że tam całe scenowe życie ma się dobrze a polska scena na PC i Amidze w rozsypce :/ Jakby co pomogę z kalendarzem, mogę też pomordować grafików znajomych i całość opisać w magu żeby ludziska wiedzieli że coś sie dzieje:) Czasu sporo, można spokojnie coś zaplanować i zrobic:)

Akira

[#9] Re: Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)

@Koyot1222, post #3

Hej Krzychu. Zapytam brata, może by dało za darmo wydrukować tak z 10 sztuk, bez bawienia się w sponsorów. Drukarnia to nie jest, ale agencja reklamowa i mają dobry papier do druków testowych plus "drukarkę" za 100k. Tylko ciekawe jak to wydziurkować by miało na czym wisieć.



Ostatnia modyfikacja: 03.01.2011 03:37:54
[#10] Re: Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)

@SPECT, post #9

Teoretycznie i tak po wydruku kazdy egzemplarz musi byc dziurkowany i spiralka jest na tych dziurkach zapinana. W najtanszym przypadku mozna poszukac bindownicy a3 i zbindowac calosc ladnie, w koncu to tylko 12 kartek max bedzie. Mam znajomosci w drukarni gdzie takei rzeczy robia, jak by bylo cos juz wydrukowane to przy okazji innych kalendarzy obciagneli by drucikiem kilka innych sztuk :)

mają dobry papier do druków testowych plus "drukarkę" za 100k

Teoretycznie kalendarz mial byc w formacie a2 czyli ok 60x40cm, jesli drukarka byla by wieksza, to jestesmy w domu :) W ramach sponsorowanego wydruku zawsze mozna umiescic logo drukujacego :D



Ostatnia modyfikacja: 03.01.2011 07:13:23
[#11] Re: Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)

@Akira, post #8

A to świetny pomysł z amigowym kalendarzem, ja bym się trzymał klasycznych Amig 500 i 1200 i graficzek na nich robionych

Mialem pomysl zeby wogole poskanowac, porobic zdjecia amigom, w koncu modeli bylo i jest sporo. Wnetrznosci tych komputerow tez sa bardzo ciekawe, nie trzeba wogole zachaczac o swiat gier. Mam jeszcze pomysl zeby wykorzystac troche gadgetow z lat 80-90, dlugopisy z logo amiga, podkladki, obudowy, pudelka, reklamy itp. Troche wydarzen z commodore tez jest zwiazanych, zawsze mozna zapisac tam troche tresci. Materialow jest bezliku, grafiki scenowe moglby by byc dopelnieniem calosci.

Co do graficzek robionych, chcialem zeby to byl jakis konkurs z fajnymi nagrodami. Chcialem tez zeby byla jakas roznorodnosc, to ze cos jest w 12kx12k pixeli nie oznacza ze musi byc lepsze od czegos w 64x64 pix. Kwestia zeby to tylko ladnei zaprezentowac. Powiedzmy do lipca moglby byc termin. Dalo by sie jeszcze cos dozbierac oprocz tych moich kilku DVD, bo nie wiem czy do konca taka nagroda byla by atrakcyjna dla tych co chcieli by wziac udzial w konkursie.



Ostatnia modyfikacja: 03.01.2011 07:13:10
[#12] Re: Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)

@Koyot1222, post #10

Mam trochę info technicznego. U siebie w pokoju mają jedynie 445x310, papier lakierowany by się znalazł pewnie i to by zrobił bez kombinowania. Jest jeszcze wysokojakościowa 600x30000 i papier fotograficzny, ale nie u nich, ale jak mówił to raczej odpada bo nawet gdyby się chciało zapłacić to nie ma jak.
[#13] Re: Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)

@APC74, post #5

APC74 bardzo fajny ! mozna skozystac :) ? w robocie bym sobie powiesil :)

[#14] Re: Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)

@HOŁDYS, post #13

Oczywiście, że można. :)

[#15] Re: Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)

@APC74, post #14

Kalendarz cool tylko jest jeden błąd. Tydzień zaczyna się na Poniedziałku a kończy na Niedzieli. Można prosić o poprawienie tego?



Benedykt Dziubałtowski

[#16] Re: Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)

@SPECT, post #12

445x310 to troche dziwny rozmiar, jakies takie a3 plus, ale to i tak nadal fajny czytelny rozmiar. Papier lakierowany, to i tak bedzie wydruk wiec trzeba bedzie zostawic sporo bieli zeby papier przebil i swiecil, to jest technicznie wykonalne :) Co do duzych formatow, to avalony maja stawke ok 45 zl/m2 wydruki wysokiej jakosci na papierze fotograficznym.

Dzis naszla mnie mysl zeby zajac sie organizacja tu w Olsztynie krotkich 20-30 min spotkan bylych/aktualnych i przyszlych amigowcow. Moze dalo by sie wykopac kogos jeszcze do prac pixelkowych do kalendarza, albo do innych projektow. Przy moim napietym rodzinnym kalendarzu zajec dalo by sie spokojnie te 20-30 min tygodniowo wykroic na spotkania. Dla innych nie bylo by to tez wielkim obciazeniem, zawsze dalo by sie kilka slow wymienic, maile, jakies informacje.



Ostatnia modyfikacja: 04.01.2011 09:06:23
[#17] Re: Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)

@Benedykt Dziubałtowski, post #15

Ale w sensie, że jak?
1. Chrześcijanie -> poniedziałek
2. Żydzi -> niedziela
3. Muzułmanie -> sobota...
itd.
Sprecyzuj.

[#18] Re: Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)

@Koyot1222, post #16

Tak jak piszesz, mówił mi chyba właśnie o A3 plus. Sprawy techniczne zostawię Tobie, co i jak ma być. W razie czego brat stary DTPowiec tam skoryguje przed drukiem by było okej. ;)
Niestety da się załatwić tylko ten mniejszy, no ale za darmo, bez logosów jakiś sponsorów czy drukarni. I ile będzie potrzeba? Bo na razie zaklepałem jakoś 10 sztuk. :)

Oczywiście na takie spotkania się piszę, tylko gdzie by się odbywały? No i grafikiem nigdy nie byłem jak wiesz. :)
[#19] Re: Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)

@APC74, post #17

Polska to chrześcijański( w większości ) kraj więc chyba trudno aby kalendarz robić według miar islamu. Dla żydów podobnie jak dla większości chrześcijan pierwszym dniem tygodnia jest niedziela.



Benedykt Dziubałtowski

[#20] Re: Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)

@APC74, post #5

Świetnie dopasowane są grafiki do miesięcy :) W styczniu kalendarza z grafikami z lat różnych znalazł się nawet bałwanek ręki mojego kumpla :D

[#21] Re: Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)

@Benedykt Dziubałtowski, post #19

zależy czy nie piją od niedzieli czy od poniedziałku :)

[#22] Re: Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)

@APC74, post #5

Moim zdaniem na jednej stronie powinna być albo jedna grafika, albo jakaś bardziej elegancka kompozycja niż nałożenie z przezroczystością. No i ta część "kalendarzowa" dosyć prosta. Troszeczkę bardziej urozmaicona/wyraźniejsza/grubsza czcionka, jakiś bajer oddzielający poszczególne tygodnie... Myślę, że warto zerknąć w kalendarz z posta nr 1 - tak to mniej więcej powinno według mnie wyglądać.

[#23] Re: Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)

@recedent, post #22

Polska to chrześcijański( w większości ) kraj więc chyba trudno aby kalendarz robić według miar islamu. Dla żydów podobnie jak dla większości chrześcijan pierwszym dniem tygodnia jest niedziela.


Wiem, że jako "niedoszłego księdza" (Ż A R T) nieco Cię zmartwie, ale w konstytucji jest zapisane, że Polska nie jest (na szczęście) chrześcijańskim krajem, a krajem neutralnym światopoglądowo To taki tam offtop.

Przechodząc do meritum. Kalendarz pomysłowo jak najbardziej tak (choć "dizajnowo" najciekawiej wygląda właśnie ten "pierwotny" atarowski, inne są nieco chaotyczne), tylko wciąż nie do końca rozumiem "myśl przewodnią" naszego kalendarza w sensie owej "amigowości". A wrzucanie na strony zdjęć układów specjalizowanych Amigi to już chyba jednak pachnie (bez urazy Koyot) dewiacją :) (chyba że zdjęcie układu April na stronie kwietniowej :D

Podsumowując (jeśli mówimy o grafikach nowych, które będą miały powstać specjalnie do kalendarza) to wyjścia są 3:

a) ograniczanie grafik do trybów ekranowych czysto amigowych - ale to będzie oznaczało śladową ilość prac i zakończy się niepowodzeniem

b) otwarcie grafik na wszystkie tryby - ale to może oznaczać brak jakiejkolwiek spójności / "amigowej korelacji" i rozmycie pomysłu amigowego kalendarza

c) ograniczenie zaś prac do "tematyki amigowej" może z kolei oznaczać tworzenie prac nieco "na siłę" z wmontowanymi na siłę boing-ball'ami :)

W każdym razie jak coś ustalimy to zainteresuje tematem kolegów "po pixelu".



Ostatnia modyfikacja: 04.01.2011 21:46:16
[#24] Re: Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)

@slay, post #23

Do końca roku wyrobicie się z tym kalendarzem?
Bo ja sobie sam zrobię!

[#25] Re: Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)

@SPECT, post #18

chmmm, jakis czas temu odnalazlem ze znajomymi taki fajny pub przy skrzyzowaniu kanta i witosa, jest gdzie usiasc, jest w miare cicho i nie palą.
Ale gdyby to sie dalo jakos pociagnac i szerzej rozglosic to mozna by bylo pokusic sie o zalozenie klubu i pogadanie np z moja spoldzielnia o udostepnienie na 30 min raz w tygodniu jakiejs sali, byly wtedy jakis sens przyniesienia sprzetu, pokazania czegos na laptopie albo rzutniku itp. Ale glownie chodzilo mi o to czy wogole taka inicjatywa jest osiagalna. Nie chodzi mi o zloty amigowe i sciaganie ludzi z calej polski itp, ale wypracowanie jakis znajomosci. W olsztynie tak to jest rozsiane ze ludzie amigowi z olsztyna np spotykaja sie pierwszy raz np na party w warszawie. A tak byc nie musi. Jesli dzialal by jakis klub powiedzmy 3-5 osob to juz mozna by bylo jakos zaznaczyc swoja obecnosc. Zwlaszcza ze instytucje miasta sa zawsze zainteresowane wspieraniem takich inicjatyw. Kluby brydzowe, szachowe itp dostaja zawsze jakas pomoc :)



Ostatnia modyfikacja: 05.01.2011 08:04:26
[#26] Re: Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)

@Koyot1222, post #25

No ja się piszę, tylko z olsztyńskich amigowców których znałem co mieli coś więcej niż 500 to zostałeś tylko Ty i Twój brat. Był jeszcze kumpel co mieszkał w piątce i miał PPC, ale wyemigrował jakiś czas temu do UK i nie mam kontaktu. I 20-30 min to trochę mało, ale rozumiem że sporo innych obowiązków ostatnio masz, chyba że co 2 tygodnie na godzinkę da radę. ;)
[#27] Re: Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)

@Koyot1222, post #25

Olsztynskie spotkanie milosnikow starych komputerow!

http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=19&t=3018

[#28] Re: Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)

@slay, post #23

w konstytucji jest zapisane, że Polska nie jest (...) chrześcijańskim krajem, a krajem neutralnym światopoglądowo


Przepraszam za oftop, ale radośnie wypisujesz nieprawdę. Nigdzie w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej nie "jest zapisane", że Polska jest krajem "neutralnym światopoglądowo". Jeśli się mylę, proszę podaj stosowny artykuł i punkt. Jeśli się nie mylę, proszę przyznaj się do błędu.

Jest za to zapisane, że w Rzeczypospolitej Polskiej językiem urzędowym jest język polski (Art. 27). Myślisz, że gdyby artykułu 27 w Konstytucji nie było to przestalibyśmy się tymże językiem posługiwać?

Odnośnie kalendarza: Jakiś konkurs można zorganizować na poszczególne miesiące. I nie tylko (design ramek z miesiącami też można opracować w kilku wersjach i pozwolić ludziom zadecydować).

[#29] Re: Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)

@recedent, post #28

Przepraszam za oftop, ale radośnie wypisujesz nieprawdę. Nigdzie w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej nie "jest zapisane", że Polska jest krajem "neutralnym światopoglądowo". Jeśli się mylę, proszę podaj stosowny artykuł i punkt. Jeśli się nie mylę, proszę przyznaj się do błędu.


Owszem, użyłem pewnego "skrótu myślowego", jednak jest on dużo bliższy prawdy niż twierdzenie, że "Polska jest krajem chrześcijańskim". Słowo "neutralność" w konstytucji nie pada, jest natomiast zdanie: "Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych", co bliskie jest idei neutralności, o której wspomniałem.

Art. 25.

1) Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione.

2) Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.


Art. 53.

1) Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii

2) Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują.

Czyli podsumowując:

Neutralność światopoglądowa państwa, bezstronność w sprawach przekonań religijnych: państwo nie popiera ani nie preferuje żadnych orientacji filozoficznych i światopoglądowych oraz zapewnia wolność sumienia i swobodę kultu religijnego.



Ostatnia modyfikacja: 11.01.2011 21:53:52
[#30] Re: Scenowy kalendarz z pracami grafików na rok 2k11 do wydrukowania! :)

@slay, post #29

Nadal uważam, że się mylisz. Szczegóły tutaj (żeby niepotrzebnie nie zaśmiecać wątku).

Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem