Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Podobieństwo
Czy ktoś może mi to wyjaśnić, czemu te dwie rzeczy są tak kolosalnie do siebie podobne?
1. http://www.youtube.com/watch?v=rbFndrip_KM
2. http://www.youtube.com/watch?v=4vcZ5tc0llQ

[#2] Re: Podobieństwo

@Gżegżółka, post #1

Kolosalnie nie, ale klimatycznie tak.
Pierwszy jest ambientowy, trochę chilloutu i cyberpunka lat 80-tych, a drugi jest rockowy, a jedna z gitar świetnie współgra z instrumentem/efektem elektronicznym ;)

Oba kawałki mi się podobają.
[#3] Re: Podobieństwo

@Andrzej Drozd, post #2

góralu czy ci nie żalllll drunk drunk drunk

[#4] Re: Podobieństwo

@Gżegżółka, post #1

Czy ktoś może mi to wyjaśnić, czemu te dwie rzeczy są tak kolosalnie do siebie podobne?


Po pierwsze to podobieństwo utworów jest raczej symboliczne, a po drugie, to nie za bardzo wiem, co chciałeś tym postem zasugerować? Patrząc na daty wyjścia tych utworów to właśnie kawałek panów Morning Parade wyszedł prawie rok po naszym demie :) Więc co, sugerujesz aby JazzCat wytoczył sprawę o plagiat?



Ostatnia modyfikacja: 12.03.2011 20:27:00
[#5] Re: Podobieństwo

@slay, post #4

Generalnie to usłyszałem ten kawałek dziś w radio i bardzo mi się spodobał, a zaraz po chwili doszło do mnie że już gdzieś to słyszałem ale bez słów, a raczej coś bardzo podobnego. Chciałem się zapytać czy to tylko ja tak czuję? Czy Wy też macie takie odczucie? Sama piosenka z tego co się orientuje ma też inną bardziej klasyczną wersję.

[#6] Re: Podobieństwo

@Gżegżółka, post #5

To są dwa różne kawałki, jedynie co można porównać to dźwięki perkusji - niby podobne ale rytm maja bardzo różny. Reszta dźwięków też jest inna - choć czasami słychać pojedyncze nuty które są ze sobą podobne.

W Większości utworów muzycznych można doszukać się tych samach rytmów a nawet dźwięków. Najlepszym przykładem jest tu Mike Oldfield - prawie w każdym jego utworze możemy doszukać się własnego plagiatu który ciągle uskutecznia. Potem Tangerine Dream - początkowo inaczej a teraz ciągle to samo - co nowa płyta to bardzo podobna do poprzedniej. Można tak mnożyć i wyszukiwać przykłady, ale nie starczy nam na to życia. ;)



Ostatnia modyfikacja: 13.03.2011 09:19:51
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem