Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Muzyka
[#271] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@TUPCOM, post #270

Czy ma ktoś z Was humorystyczną wiązankę reklam? Pamiętam tylko taki mniej więcej tekst "ten pan jest szczęśliwy, oczywiście można temu zaradzić" :)
[#272] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@advantage, post #1

Dr Vector - Life is a bonus

Całkiem niestary modek z samplami st-01.
[#273] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Korni, post #272

Trzy demka z muzyką Jugiego:

XTAL/Complex

i

Resolution/Complex

oraz

Dope / Complex

Lubię jego muzę. Jego utwory mają specyficzny klimat. On sam zawsze pozostawał w cieniu innych popularnych scenowych muzyków. Znaczy się na Amidze. Na PC to już legenda.

W DOPE jest moduł 28 kanałowy. Kiedyś namawiałem XTD aby zrobił cover na 8 kanałach ale nie dał się namówić. :(



Ostatnia aktualizacja: 09.11.2013 15:07:32 przez Deftronic/...
[#274] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Deftronic/..., post #273

I przy okazji projekt/płyta Jugiego:

http://www.aisth.com/
[#275] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Deftronic/..., post #274

Muzyka do endpart dema The Day of Reckoning/Digital zrobiona przez Flame/Digital. Mod nazywa się The frog fairground.


Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę Wam wszystkim wielkiej mocy.

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 16:41:47 przez advantage
[#276] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Deftronic/..., post #273

Do Dope mam szczegolny sentyment, ogolnie cala produkcja zrobila na mnie swego czasu ogromne wrazenie. Z jakiegos jednak powodu, modul ma u mnie 32 kanaly. Jakkolwiek poczatkowo, chcialem zaprzeczyc, ze wykonanie aranzacji na 8 kanalach jest mozliwe - I mean, mozliwe jest "wszystko", w praktyce zostaja sekwencje - aczkolwiek, w tym konkretnym wypadku jest to do zrobienia. Ten choir-lead rozpisany na wiele kanalow mozna by smialo pociac, chordy zamienic na sample. Standard. Bardzo Ci na tym zalezy? Jaki sens ma ciecie tego konkretnie do 8 kanalow, a nie na przyklad 10?
[#277] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@F7sus4, post #276

Nie, nie... teraz to bez sensu. To było w latach scenowania, zaraz jak to demko się pojawilo. Moduł może ma 32 kanały ale używanych było chyba tylko 28 chyba że coś pokręciłem. Konwersja na 8 kanałów - tutaj chodziło o to, żeby a1200 z fastem czy 030ką dała radę to odtworzyć, bo wiadomo, na 28 kanałach się wykładała. Tak jak piszesz, ten moduł jest tak bardzo "szeroko napisany". Patrząc na to co wyprawiali niektórzy muzycy, można by to spokojnie zrobić na 8-12 kanałach. Gadałem kiedyś o tym z XTD ale powiedział: "pier...ę, nie będe przerabiał czyjegoś moda". :) Pamiętam dokładnie bo byłem mocno rozczarowany, że tego nie zrobi. Nie miałem na czym słuchać tego modułu a bardzo mi się podobał.

Teraz to już bez znaczenia. Mam Amigi które to pociągną. Jest złom no i YT. :)
[#278] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Deftronic/..., post #277

Bardzo fajne demo, którego nigdy wcześniej nie widziałem z muzyką Clawza.

W samej muzie, scenach i grafice usłyszeć/zobaczyć można wiele elementów bardzo podobnych do produkcji amigowych, co w sumie - zważywszy na skład -nie jest dziwne.

Impact Studios - Project Angel
[#279] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Deftronic/..., post #277

Ogolnie, wiele amigowych modulow pokazuje znana powszechnie zasade, ze niejednokrotnie temu, co na 4 kanalach wyprawiali Dizzy, Heatbeat, czy Jogeir, czesto nie dorownywaly aranzacje z PC pisane na 32 sciezkach. Ten sam poglad wyrazil chocby Falcon/ex.Pulse 15 lat temu w wywiadzie, ktory robilismy.

A z modulow przesluchalem sobie dzisiaj "Cyberie" autorstwa Dooke. Nie mam wiecej pozycji tego autora, natomiast wyzej wymienionej nie sposob odmowic dopracowania.
[#280] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@advantage, post #30

https://www.youtube.com/watch?v=Z7tDV_1Tt0w


A teraz szukam tego właśnie w formie modułu (lub wersja jeszcze bardziej okazała). Usłyszałem na radio modules (Amiga) więc powinno być, ale poszukiwania prowadzą mnie na manowce.

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2014 15:54:47 przez C2H5OH-bis
[#281] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@C2H5OH-bis, post #280

Więc nikt z Was nie ma tego modułu?:

http://antares520.wrzuta.pl/audio/10PR7HqIG13/chris_hulsbeck_-_the_wall

dziwne ludzie jesteście... Nie wierzę wam..

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 17:37:24 przez C2H5OH-bis
[#282] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@C2H5OH-bis, post #281

Prawie każdy moduł jest na Exotica (Turrican też). Na AMP są tylko wybrane formaty. scene.org też warto sprawdzić.


Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 18:09:59 przez Korni
[#283] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@advantage, post #1

link

Zresztą zerknijcie sobie na inne kawałki Malmena.

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 13:14:48 przez pong777

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 13:15:52 przez pong777
[#284] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@pong777, post #283

Active meditation - Magla - jeden z moich ulubionych muzyków tamtego okresu, a ten jego kawałek w szczególności maglowałem ; ).

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 00:05:20 przez Radek_Cz
[#285] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Radek_Cz, post #284

Ja przesłuchałem sobie "Phenomena - Music Dreams II" i zakochałem się w utworze macrocosm. Ogólnie to uwielbiam Amigowe utwory z przełomu lat 80 i 90 często nawiązujące do gatunku mocno popularnego w latach 80 określanego przeważnie jako New-wave, electro-wave lub synth-pop.
Nawet zacząłem coś w tym kierunku muzycznym samemu działać w protrackerze 2.3d i słynnymi dyskietkami z samplami ST-XX bo gdzieś słyszałem że muzyka robiona z dysków ST-XX to taki "Amiga sound".

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 00:16:20 przez jogg
[#286] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@jogg, post #285

PiąteczkaOK
[#287] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@jogg, post #285

Nawet zacząłem coś w tym kierunku muzycznym samemu działać w protrackerze 2.3d i słynnymi dyskietkami z samplami ST-XX


Zapraszam do wzięcia udziału w październikowym/listopadowym Konkursie Muzycznym PPA

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 01:40:29 przez Andrzej Drozd
[#288] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Andrzej Drozd, post #287

Cześć Andrzeju.
[#289] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@groovebox, post #288

Cześć, mam nadzieję że też weźmiesz udział.OK
[#290] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Andrzej Drozd, post #289

Wezmnę OK
[#291] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@groovebox, post #290

LOVE & PEACE.mod macie to?
[#292] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@groovebox, post #291

Widzę, że ostatnio postujecie duzo linków do JewTube, co moim zdaniem w przypadku modułów jest karygodne ;)

Chciałbym w tym miejscu nieskromnie przypomnieć, że od jakiegoś czasu mamy na modules.pl player modułów online :)

  • Oparty jest na flash, więc powinny poradzić sobie wszystkie przeglądarki na Win, OSX i Linuxie
  • Wczytuje oryginalne pliki modułów (szybko!)
  • Kompatybilność jest praktycznie na poziomie 99%, rutynka rozpoznaje nawet trackera, w którym pisany był moduł i stosuje odpowiednie poprawki tak, aby brzmiał jak najbliżej tego co autor planował
  • Eksperymentalnie odtwarza .XM, .AHX i .HVL
  • Można odpalić każdy moduł w w/w formatach, który został zamieszczony w serwisie


A dodatkowo można od razu komentować i oceniać... :P
[#293] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@AceMan, post #292

Widzę, że ostatnio postujecie duzo linków do JewTube, co moim zdaniem w przypadku modułów jest karygodne ;)


Muszę ponieść konSEKWENCJĘ i piwo Ci za to w tym miejscu postawić.
[#294] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@AceMan, post #292

Widzę, że ostatnio postujecie duzo linków do JewTube
Hehe, dobre. Obiecuję poprawę i jeżeli tylko moduł będzie w waszej bazie, to będę go podczepiał od was.

Active Meditation.

Muszę tylko na usprawiedliwienie napisać kilka słów.
Znam waszą stronkę jest bardzo fajna, ale trochę dla mnie przeładowana (to zresztą przypadłość
wszystkich stron tego typu, nie tylko waszej), poza tym nie zawsze wszystko udało mi się znaleźć.
To jedyne powody, ale jak już pisałem wyżej będę używał najpierw jej i tylko w ostateczności innych.
W końcu trzeba wspierać swoich
[#295] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@jogg, post #285

Ogólnie to uwielbiam Amigowe utwory z przełomu lat 80 i 90 często nawiązujące do gatunku mocno popularnego w latach 80 określanego przeważnie jako New-wave, electro-wave lub synth-pop.


Wydaje mi się, że ten nurt ma jednoznaczną nazwę i jest to spacesynth, w skrócie zwany też space...
Typowymi przedstawicielami spacesynth byli tacy wykonawcy jak Koto, Laserdance, Proxyon, Rygar, Syntech, Rofo, Hypnosis.. jeśli dobrze zrozumiałem klimaty, o jakie Ci chodzi...
https://www.youtube.com/watch?v=pW0qSZFp8Kg


https://www.youtube.com/watch?v=sX6RKMtSPQU

New-wave to raczej coś innego (muzyka nowofalowa, np. Gary Numan, The Cure, Duran Duran, Republika), natomiast synth-pop to określenie w sumie i trafne, lecz jest bardzo, ale to bardzo szerokie...
[#296] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Motyl, post #295

No powiem ci że te moje 23 sekundowe (jak na razie, ale jeszcze rośnie) wypociny w pro trackerze zaczynają i mają przypominać (gatunkiem muzycznym) tak mniej więcej to co w tych dwóch linkach podałeś.
A muzykę syntezatorową jest w sumie ciężko określić jedno znacznie, z resztą lubię i spacesynth i tą taką muzykę przyszłości lat 80 czy też np. typowo elektroniczną muzykę w stylu Jean Michel Jarre (choć już trochę mniej).

Aczkolwiek inspirację oprócz modów Amigowych czerpałem też z takich oto kawałków retro-electro synth-pop wzorowanych mocno na latach 80, jednak stworzonych w okresie 2009-2014 czyli dość współczesnych:

Miami nights 1984 - Street on fire
czy
Le Cassette - Digital Power

Także te moje linki to chyba dosłownie synth-pop. No i takie coś będzie ciężko zrobić bez własnych sampli (których nie mam jak wyczarować).

Zeby nie robić mocno off topu i wracając do .mod-ów to jak dla takiego nowicjusza w pro trackerze jak ja, to stwierdzam że ciężko jest czasem z tych ST-XX disk-ów wyczarować dwa pasujące do siebie od razu sample/instrumenty by to miało ręce i nogi Także tak... Mam narazie Aż 2 instrumenty które do siebie nawet pasują! Jak znajdzie się dobra perkusja i coś melodycznego i może jeszcze ze 2-3 "upiększacze" to będzie cud.
[#297] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@jogg, post #296

Weź sobie jakiś wzorcowy,odjazdowy moduł i po prostu skorzystaj z tych samych sampli... ...albo z prawie tych samych....

Jeśli mógłbym coś nieśmiało Ci zasugerować, to na przykład instrumenty z modułów takich arcymistrzów Protrackerowego spacesynthu, jak Jester (Sanity) , albo Captain (Image)....

http://www.modules.pl/?id=search&q=my+glamorous+life

http://www.modules.pl/index.php?id=module&mod=1352
[#298] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Motyl, post #297

Ostatnio też mod-ów od tych dwóch wykonawców właśnie słuchałem.
I ich moduły które bardzo przypadły mi do gustu:

Jester - stardust memories

Captain - beyond music
[#299] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Radek_Cz, post #294

Nie chodziło mi nawet o linkowanie do modules.pl, no ale... dzięki :***

Co do przeładowania - chodzi o natłok informacji na start?
[#300] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@AceMan, post #299

Co do przeładowania - chodzi o natłok informacji na start?

Właśnie tak, oczywiście stali bywalcy nie mają problemu ale ja wchodząc pierwszy raz
czułem że jest tego trochę za dużo, a ja chciałem tylko posłuchać, ściągnąć jakieś moduły.
Wiem że wyszukiwarka jest w samym środku, na samej górze, ale jakoś ginie w śród
kolorowej reszty strony. Może to tylko moje odczucie, w żadnym wypadku nie piszę
że strona jest do kitu, staram się tylko opowiedzieć, z punktu widzenia świeżaczka,
o odczuciach towarzyszących wizycie.

Przy okazji - Sound murderer (kwaśna wersja) - fajny kawałek.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem