Aktualno¶ci Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Muzyka
[#301] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@AceMan, post #292

duzo linków do JewTube, co moim zdaniem w przypadku modułów jest karygodne ;)

Zalezy, co jest linkowane. Czasami to dobry sposob na chronienie zrodla niespreadowanych trackow, np. tego (Aural Planet - Polar Valve). Przy okazji, polecam, "fajny modul dzis slyszalem".

Kompatybilno¶ć jest praktycznie na poziomie 99%

Z pelna odpowiedzialnoscia twierdze, ze przy tej 99% kompatybilnosci mozliwosc wylaczania playbacku to prawdziwy life-saver.



Ostatnia aktualizacja: 12.09.2014 10:33:55 przez F7sus4
[#302] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@advantage, post #1

[#303] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@advantage, post #1

Dzisiaj proponuję powspominać kilku sławnych scenowych muzyków, których nie ma już w¶ród nas.

Bruno (1975-2008)

Człowiek-legenda wybrany najlepszym amigowym muzykiem roku 1991 i 1993. Dzisiaj przypomnimy sobie jeden z jego hiciorów - "Free From Guitar". W Zine #09 (maj 1991) był duży materiał, gdzie muzycy oceniali siebie nawzajem. W¶ród głosuj±cych - Jesper Kyd, Tip, Axel, Oistein Eide, Maestro. Najlepszymi muzykiem został Bruno (tuż za nim Walkman i Firefox), a lista najlepszych modułów w historii sceny wygl±dała tak:

1. Klisje Paa Klisje - Walkman
2. Free From Guitar - Bruno
3. Poseidon - Uncle Tom
4. Cream o.t. Earth - Romeo Knight
5. Stunner Theme - Firefox (chodzi o mod. Just Spank It)

Maestro (1972-1996)

Słynny duński muzyk, znany przede wszystkim z okresu swojej bytno¶ci w grupie Kefrens. Do dzi¶ bardzo lubię kawałek „By the Coast” z dema D.A.N.E/Kefrens.

Gacuch, póĽniej Accord (1975-2012)

Jeden z pierwszych polskich amigowych muzyków, obecny na scenie prawie od zawsze. Najpierw zwi±zany z grup± Old Bulls, póĽniej (już jako Accord) z Gel Dezign. Pisał też fajne teksty o scenie w gazecie „Amigowiec”. Na dzi¶ proponuję refleksyjny modek „Heart and Soul” – 5. miejsce na party w Żywcu’93.

Bartman (1977-1997)

Obiecuj±cy muzyk zwi±zany z grup± Vacuum, a póĽniej Flying Cows, który niestety nie zd±żył nigdy prawdziwie rozbłysn±ć na scenie. Przypomnijmy sobie kawałek „Love drugs”. Wi±że się z nim pewna anegdota. Latem 1995 Bartman odwiedził mojego kolegę Zulusa (nb. wspomnianego w module) i puszczał mu m.in. ten song - mówił, że kupę czasu zajęło mu zrobienie tych saksowych solówek, zwrócił też uwagę na zapętlenia sampli. Faktycznie b. dobre. Podobno Bartman opracował jaka¶ prost± metodę idealnego lupienia sampli w Protrackerze. Pokazywał j± nawet Zulusowi, tyle że tamten był tak najebany, że nie zapamiętał i już nigdy póĽniej nie był w stanie sobie tego przypomnieć... Na szczę¶cie wkrótce po tym pojawił się zacny Mobius Loop Maker (pierwszy oryginalny soft jaki kupiłem) i sprawa przestała mnie interesować. Niestety nikt już nie zapyta o to Bartmana.
[#304] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@groovebox, post #291

"Groovebox" Czyżby¶ mówił o moim modku wystawionym na intel 3? Zaj±ł chyba 2 miejsce. Pierwsze tez chyba było moje ale za to pod inn± ksywka z powodu wymogów party.

nie oceniałbym go jako specjalnie wybitny. Raczej mocny przeciętniak.

ps. Jakby kto¶ trzymał jakie¶ moje modki to proszę o kontakt bo mnie poza paroma wszystkie zniknęły.

Ps2. Sorry za odgrzamieszanie tak nieswierzego kotleta.

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 23:03:20 przez Digital
[#305] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@Digital, post #304

Tu znajdziesz kilka swoich modułów.
[#306] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@Jazzcat, post #305

Wła¶nie te mam. Szukam reszty. Dzięki Jazzcat szeroki u¶miech
[#307] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@Digital, post #306

Love&Peace rulesz!
[#308] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@advantage, post #1

Exhausted/Bar z tego intra.

Niesamowity earworm. Dzisiaj usłyszałem ten moduł po 20 latach i zdałem sobie sprawę, że nadal doskonale go pamiętam. I lubię pod¶piewywać w różnych sytuacjach ;)

Tu wersja mp3.

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 10:50:42 przez Jazzcat
[#309] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@Jazzcat, post #308

Nuta pod prysznic? :D
[#310] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@baderman, post #309

U mnie z żon± zauważyli¶my, że kiedy dzieciak ma kolki i płacze, najlepsze jest gło¶ne słuchanie commodorowskich SIDów. Aż miło usłyszeć jak żona mówi: Szybko, wł±cz mu Edge of Disgrace! Jak tylko pocz±tek usłyszy, milknie
Próbowali¶my z innymi muzyczkami, modułami, wszystko z odtwarzacza - nie. Musi być w SID :(
Tak tez odkryłem inna perełkę.
Virgill - forsaken

Jakie to super! Żona zastanawia się czy to nie jest jaki¶ cover, bo aż nie chce się wierzyć, że taka super melodia, i nikt na to wcze¶niej nie wpadł.
Aż sobie zassam wszystko Virgilla w ten weekend, to może jeszcze cos takiego zrobił.
[#311] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@Digital, post #306

Szukam, szukam, jak znajdę dostaniesz. Na razie masz xm którego nie było na amp. Digital's Back

Pewnie tego też posiadasz.
Co do modków to ostatnio bardzo mi się dobrze słucha Doxmopolitan II

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 16:40:59 przez Creonix
[#312] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@KJB, post #244

To na pewno dobry link? Ta dziwna strona chce mojego numeru telefonu!
[#313] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@Cedrat, post #312

Nie wiem czy to jest stare czy nowe, ale już dawno czego¶ tak ładnego nie słyszałem.
[#314] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@ZbyniuR, post #313

Remix starego kawałka Hippela, Prehistoric Tale.
[#315] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@ZbyniuR, post #313

Piszesz o konkretnie tej wersji?
[#316] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #315

Nie wiedziałem że to remix. Obrazek wydaje mi się znajomy, ale muzyki nie kojarzyłem. :)
[#317] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@ZbyniuR, post #316

Ten utwór jest z dema Full Moon by Virtual Dream (trochę nagrania jest tutaj od 3:34):
[#318] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@zzielinski, post #317

Gierka Prehistoric Tale jest z 1990, a to demko z 1993.

Chwileczkę, czy to nie ty jeste¶ autorem kanału Saberman?
Bo masz taki sam avatar.



Ostatnia aktualizacja: 01.07.2018 13:21:24 przez ZbyniuR
[#319] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@advantage, post #1

na amiga remix np.
Hazel - Battle Squadron [Battle Squadron In The Game].mp3
Skitz - Testlast [Nine Fingers Refix].mp3
Skitz - Testlast [Nine Fingers Club Mix].mp3
Amok - Enigma [Hyperbased - Enigma].mp3
Virgill - Enigma [Hyperbased - OMG its a CUBE].mp3
DeAdLy_cOoKiE - [Hardwired Extended Version].mp3
Peter W - Steeve.b (PETER W RMX).mp3
Cirdan - Red Sector Theme [Red Sector Theme].mp3
[#320] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@ZbyniuR, post #318

Tak się akurat złożyło, że jestem .
[#321] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@zzielinski, post #320

Fajne rzeczy tam masz i ładnie poukładane. OK
[#322] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@ZbyniuR, post #321

Dziękuję i zapraszam na kanał :).
[#323] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@ZbyniuR, post #316

Nie wiedziałem że to remix. Obrazek wydaje mi się znajomy, ale muzyki nie kojarzyłem. :)


Ja za to w życiu nie widziałem ani gry ani obrazka, a utwór poznałem przez wersję Jogeira.
[#324] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@advantage, post #1

[#325] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #324

Mała poprawka. Okazuje się, że kawałek kr±ży Ľle podpisany (może przez rippera). Jest on raczej autorstwa dr. Feelgood'a. Raczej, bo nie dam sobie ręki uci±ć czy to nie jest jaka¶ konwersja.
[#326] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #325

A dzisiaj takie co¶: "Brainspray" prawdopodobnie z 1991 roku, bo wtedy Braxen tworzył.
Je¶li to nie cover, to czapa z głowy. Niezłe przetasowana w rytmie i w ogóle. Inne kawałki również warto zapoznać.


Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 20:08:47 przez nogorg
[#327] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #326

Szczególnie ten:
[#328] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #327

Marek B. przekroczył granice
[#329] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #328

O kurczę, fajne ;))
[#330] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@mikecios, post #329

W sumie zamiast wrzucać na YT kolejne z ulubionych dem, dla odmiany co jaki¶ czas wrzucę kawałki z mojej mod-owej play listy zachowanej z lat '90-2k :)

Elysium by Jester :>

Niestety przy przechwytywaniu nie mogę jako¶ pozbyć się tej szarej ramki wokół ekranu, no ale trudno. Obraz ciut rozmyty gdyż karta w pc też retro i przez svideo łapie rozdziałki tylko 15khz :D Z tego względu musiałem przeł±czyć się na chwilę z DBPal na Pal Hires Laced i na filmie co prawda nie ma mrugania ale jest wspomniany blur.
W sumie nie wiem co po to tłumaczę

Play!

Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane s± tzw. cookies (ciasteczka). Służ± ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jeste¶my zobowi±zani do poinformowania Cię o tym w wyraĽniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przegl±darki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem