Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Muzyka
[#241] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@kjb666, post #237

Matkamies Heatbeata z uciętym tytułem.
[#242] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@AmiClassic, post #239

Teraz mam :) Nawet nie wiesz jak jestem Ci wdzięczny :)
Znalazłes czy wyrypałeś?
Jeszcze raz dziekuję :)
[#243] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Kagaster, post #242

Jak się zwał moduł w którym były teksty z filmu sami swoi? Nie mogę sobie przypomnieć.
Jest jeszcze jeden, którego nie mogę znaleźć, nie wiem co to było i kogo, ale była taka głupawa muzyczka
i gostek mówił do drugiego: Ok, stinky... lets go... tada tada, tada tada. Ktoś kojarzy?
[#244] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Radek_Cz, post #243

u mnie nazywa się mod.samiswoi.mod :P



Ostatnia aktualizacja: 07.05.2013 17:33:04 przez KJB
[#245] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@KJB, post #244

Dzięki wielkie KJB o ten właśnie mi chodziło OK,
szukałem mod.samiswoi ale widać google posysa i nie znalazło.
[#246] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Radek_Cz, post #245

Jeden z dwóch kultowych modułów by Captain/Image - "Beyond Music", myślę ze warty przypomnienia:

http://www.youtube.com/watch?v=zlOxf9a2Eik
[#247] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Motyl, post #246

Ja dziś oglądałem demko 3D II/Anarchy. Mod pozytywnie podkręca.
Z second part dema 3D/Anarchy klasyka znam na pamięć, ale nie mogę skojarzyć z tytułem.

@AmiClassic @Korni Jeśli znacie te tytuły, bo jak nie Wy, to kto - napiszcie.



Ostatnia aktualizacja: 22.05.2013 23:27:38 przez advantage
[#248] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@advantage, post #247

3d II/Anarchy - ha, pamiętam to...! Muzyka oparta na motywie z gry Gods...
...piękne czasy....

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2013 23:36:33 przez Motyl
[#249] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@advantage, post #247

Mad Freak - 3d demo tune(mf)

Mad Freak to nie kto inny tylko znany wtedy Julius, ten od tego julius.kefdemotune, czyli wtedy najbardziej Jarre'owskiego modułu (no chyba na równi z Bits Art'owskim Who is Jarre).
Obu kiedyś uwielbiałem. Ciesze się że ktoś to sobie jeszcze włącza :)

Nie tylko AmiClassic i Korni to poznał, wierz mi :)
[#250] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Kagaster, post #249

Jeśli bawimy się w znane i lubiane to właśnie zapuściłem sobie Dr. Awesome - Spacedeliria
[#251] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Kagaster, post #249

@Kagaster Wielkie dzięki!
[#252] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@advantage, post #251

Tego tytułu nie mogłem sobie przypomnieć przez rok albo dłużej. Ale pamięć ludzka jest niesamowita. Przypomniał mi się podczas robienia czegoś do jedzenia w kuchni.

Chapter one ohne/Doc Holiday & Twilight. Przygrywał do slidehow The Wonderful Art of Hajime Sorayama/Beyond Force z 1997 r.

Ps. Dostanę w nagrodę tytuł moda z 3DII demo?
[#253] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@advantage, post #252

Nie wiem, czy już było ale u mnie dziś cały czas leci "Palle's Theme 2" by Jester.

Link do modułu


Ostatnia aktualizacja: 24.05.2013 13:43:45 przez _arti
[#254] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@advantage, post #252

Nice day for a walk
[#255] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Korni, post #254

Moduł krążył jako "3d-Demo II Theme.mod". Nie widziałem nigdzie aby Julius go wystawiał pod inną nazwą
Jak wpiszesz w wyszukiwarkę to znajdziesz. Albo masz tutaj jak Ci sie nie chce :)
Modp3
The Mod Archive

Jeszcze raz namawiam Cie na ściągniecie sobie z FTP'a całej kolekcji Julius'a. Widać tam super ewolucje muzyczna, wyobraźnię i warsztat.
[#256] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Korni, post #250

Co do Dr Awesome, to poza 12th Warrior i Space Deliria, ja kiedyś uwielbiałem następujące:

Now What 3 - W tamtych czasach był to najdłuższy moduł jaki miałem! Idealny do odrabiania lekcji (nadal tak mi sie kojarzy.

Avoid Tune - Typowo Amigowy klimat. Majstersztyk. Powinien być w jednym katalogu z Yummy Gap i Stardust Memories

Cremona - Do końca życia będzie mi się kojarzył z czytaniem Kebaba. Dzięki soundtrackowi do Kebab#2 Bjorn rozpoczął niemalże modę na swoje moduły!

Andante - Mini symfonia napisana na czterech kanałach. Kryje w sobie mnóstwo motywów muzycznych, ciekawych pomysłów że chyba nawet sam Mozart by się nie powstydził.

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 01:13:52 przez Kagaster

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 01:14:42 przez Kagaster
[#257] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Kagaster, post #256

W wyszukiwarce na AMP wpisałem: 3dii demo - nic. Wpisałem: niece day for a walk - nic; day - nie znalazł "niece day for a walk" Jednak jest u Juliusa pod tym tytułem i rzeczywiście to main theme z 3DII demo.

Szczęśliwie podałeś dwie bazy modów, o których całkiem zapomniałem, to raz, przypomniałeś parę fajnych kawałków przy okazji i to, że masz niesamowitą wiedzę na ten temat, to dwa.

Tak trzymać OK (znaczy nie trzymać jej dla siebie, a dawać dla nas).

BTW: Mody to świetna, jedyna w sowim rodzaju, niepowtarzalna muzyka. Nie każdy ją rozumie, ale to kwestia gustu, jak w kuchni albo odnośnie kobiet.
[#258] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@advantage, post #257

Satellite One/Purple Motion S3M mod. Zwykle podlinkowuję kawałki naszej demosceny. Uwaga: jedno odsłuchanie może nie wystarczyć. Zarezerwujcie sobie godzinę słuchania w kółko.
[#259] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@advantage, post #258

Wygrzebałem w szufladzie przepis na spadek sił witalnych: temat główny z dema Silicon Graphics 2/WFMH. Utwór ma działanie pozytywnie podkręcające, jednak najpierw trzeba obejrzeć demo, inaczej techniawka może powodować skutki uboczne. W utworze wyraźny cytat z No limit/2 Unlimited. który potęguje wyzwalanie pozytywnej energii.

Przyjmować przez okres 2-3 dni dwa razy dziennie w czasie pracy lub jazdy samochodem. Uważać na pieszych.

Ps. Autorem jest Robin albo Keres, nazwa utworu nieznana, ogólnie nie występuje w znanych bazach danych albo jestem ślepy. Prawdopodobnie to drugie...

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 12:49:52 przez advantage
[#260] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@advantage, post #259

Odkopałem kasety, które zabierałem ze sobą w podróż z dala od Ami.
Jeden z tytułów które tam znalazłem - Radical romance - odlot, aż ciary po plecach łażą dobre wibracje
[#261] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Radek_Cz, post #260

Stare dobre czasy się przypominają, sample i chyba inspiracja stąd: https://www.youtube.com/watch?v=_mej5wS7viw
[#262] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@flops, post #261

Tak, stare i dobre, przemineły na zawsze...
I jeszcze kilka modułków z listy
Trance-parent
Synthetic symphony
Flik flak tune 04
Infection
[#263] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Radek_Cz, post #262

[#264] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #263

[#265] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Kagaster, post #256

Cremona - Do końca życia będzie mi się kojarzył z czytaniem Kebaba. Dzięki soundtrackowi do Kebab#2 Bjorn rozpoczął niemalże modę na swoje moduły!


Miło, że ktoś to jeszcze pamięta. Mam dokładnie te same skojarzenia.
Wiele lat później z pewnym melancholijnym zdziiwiniem odkryłem, że Cremona nie została napisana specjalnie do Kebaba, tylko "wzięta" z tego oto musicdisku: http://www.pouet.net/prod.php?which=53762

A sam moduł sprawia mi radość do dziś. Zwłaszcza to piękne rozwinięcie tematu w 1:47 - super.

Wygrzebałem w szufladzie przepis na spadek sił witalnych: temat główny z dema Silicon Graphics 2/WFMH. Utwór ma działanie pozytywnie podkręcające, jednak najpierw trzeba obejrzeć demo, inaczej techniawka może powodować skutki uboczne. W utworze wyraźny cytat z No limit/2 Unlimited. który potęguje wyzwalanie pozytywnej energii.

Przyjmować przez okres 2-3 dni dwa razy dziennie w czasie pracy lub jazdy samochodem. Uważać na pieszych.

Ps. Autorem jest Robin albo Keres, nazwa utworu nieznana, ogólnie nie występuje w znanych bazach danych albo jestem ślepy. Prawdopodobnie to drugie...


Potwierdzam - jesteś ślepy. Żeby w creditsach nie dojrzeć nazwy autora?... ;)
Kawałek napisał Voice, a znajdziesz go tu: http://amp.dascene.net/downmod.php?index=76009
[#266] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Jazzcat, post #265

Witam.
Czy ktokolwiek zna tytuły modułów, które były swoistymi miksami z reklam
[#267] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@TUPCOM, post #266

...ten moduł ma dla mnie szczególne znaczenie. Kojarzy mi się urodzinami mojego pierwszego syna w sierpniu 1996...słuchałem wtedy tego w kółko.....coś niesamowitego...

Wstęp/intro jest bardzo długi i trwa 3 minuty, ale... warto poczekać...

MaXym - Comeback

http://amp.dascene.net/detail.php?detail=modules&view=4731

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2013 22:30:09 przez Motyl
[#268] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@TUPCOM, post #266

Tytułów nie znam ale pamiętam, że miałem chyba to nagrane na dwóch dyskietkach. Odpalało się po włożeniu do stacji dysków. :)
[#269] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@deez, post #268

Chyba mamy to samo na myśli. Szukam i nadal nic
[#270] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@TUPCOM, post #269

Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem