Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Ludzie
[#1] Podcast ze Skorpikiem
Polygadka to podcast portalu o grach (głównie konsolowych) Polygamia. Odcinek #159 jest o tyle interesujący dla Amigowców, że w cały jest wielkim, prawie dwugodzinnym, wywiadem ze Skorpikiem (Adam Skorupa). Jak ktoś wie kto to jest to przedstawiać nie trzeba, a jak ktoś nie wie to wywiad go nie zainteresuje. :) Kilka razy jest wspominana Amiga i zawsze w bardzo pozytywnym świetle. Przyznam, że zawsze miałem Skorpika za trochę mniej sympatycznego, a po tym wywiadzie zmieniam całkowicie zdanie. Całkiem spoko gość i w dodatku nawet skromny (chociaż miałby podstawy żeby być znacznie mniej skromny). Moim zdaniem wywiad bardzo ciekawy. Sam prawie płakałem jak o tym wszystkim słuchałem jadąc autobusami wczoraj. To wszystko są moje młode lata... płaczę... :(

Tutaj jest info o Polygadce #159 i podlinkowany podcast. Tradycyjnie podcast jest dostępny w iTunes więc wszyscy użytkownicy iPhone, iPod, iPad, iTunes mogą posłuchać go normalnie. Ponadto można tego podcastu posłuchać w przeglądarki (playerek w miejscu, które podlinkowałem). Ja generalnie subskrybuję Polygadkę, bo dzięki temu bez przesadnego śledzenia newsów (niestety nie mam za wiele czasu) i bez grania (zupełnie nie mam czasu i w dodatku niezbyt lubię) jakoś tam trochę się orientuję w świecie gier, czyli tym co mnie bardzo interesuje. Wiem, to paradoks, że kocham tematy związane z grami, tworzeniem, historią, a nie lubię grac. Tak już mam. :)



Ostatnia modyfikacja: 19.04.2011 09:20:50
[#2] Re: Podcast ze Skorpikiem

@MDW, post #1

no skorup osobowo malo koleznski (przynajmniej przy spotkaniu ze mna)
ale muzyke tworzyl genijalna XTD,DREAM,SCORPIK polska elyta muzyczna ...
dziki za info OK

[#3] Re: Podcast ze Skorpikiem

@HOŁDYS, post #2

Ja Skorpika na żywo kojarzę z wrocławskiej giełdy komputerowej i czasem jakiegoś party. Nie miałem okazji bezpośrednio z nim gadać (gdzie ja - taki robak do takiego mistrza) ale faktycznie wydawał się trochę gburowaty. No a w tym wywiadzie naprawdę wydaje się być bardzo sympatycznym gościem.

[#4] Re: Podcast ze Skorpikiem

@MDW, post #3

No miał łapkę do nutek :)

[#5] Re: Podcast ze Skorpikiem

@aMifan, post #4

Scorpik gburowaty?
Dla mnie on i Danielek byli najbardziej odjechanymi goscmi z Wroclawia.
[#6] Re: Podcast ze Skorpikiem

@MDW, post #1

Dzięki za linka, ciekawa audycja. W wątku obok przypominam moduły, które dla mnie były najlepsze i do dnia dzisiejszego słucham ich z przyjemnością. Scorpik jest liderem wśród ich autorów.

[#7] Re: Podcast ze Skorpikiem

@MDW, post #3

nigdy go nie znałem, może wysympatyczniał? ;)
człowiek z wiekiem nabiera pokory i dystansu ;)
a tak serio, to fajny wywiad i miło posłuchać, sam też w tamtym czasie wyszywałem na QWERTY z tym, że ja miałem też ruskie pianino w pokoju więc naciskałem trochę czarne klawisze ;)

pzdr.

[#8] Re: Podcast ze Skorpikiem

@MDW, post #1

Właśnie przesłuchałem sobie wywiad ze Scorpikiem, i nie powiem sympatyczny z niego gość, ma miłą dla ucha barwę głosu. Przez chwile pomyślałem że pomyliłem linki i to wywiad z Peterem z Vader bo mają strasznie do siebie podobne glosy:) Nie wiedziałem że pierwsza plyta Kalibra została całkowicie zrobiona na Amidze, no i rozmarzyłem się przez chwilę jak Scorpik opowiadał jak to Amiga lała na każdym polu pecety , piękne to były czasy. Z szacunkiem wypowiadał się o Demo Scenie , czego dowodzi jego przyjaźń z Dr. Awesome . Świetny wywiad chociaż szkoda że nie został zrobiony np. przez Benedykta na potrzeby PPA;)
[#9] Re: Podcast ze Skorpikiem

@MDW, post #1

dosyc nie dawno bylo ...

Demoscena - wolność tworzenia, subkultura oparta na przyjaźni


http://pdasite.pl/portal/audycje/geek-cloud/185-demoscena-wolno-tworzenia-subkultura-oparta-na-przyjani.html

[#10] Re: Podcast ze Skorpikiem

@HOŁDYS, post #9

Fajne. Fajnie ze odpalili modul key G'a Hunger na poczatku :)
[#11] Re: Podcast ze Skorpikiem

@Kilos, post #7

człowiek z wiekiem nabiera pokory i dystansu


i kilogramow Wywiadzik spoko. Najbardziej podoba mi sie otwartosc w temacie wyksztalcenia muzycznego. Jak Scorpik pokazuje - mozna zdzialac wiele i bez tego. To tak btw jednego pana z modules.pl, ktory wiruje batuta gdzie tylko moze, sluch jego doskonaly nigdy sie nie myli, a o doktoracie w dziedzinie harmonii wiedza juz nie tylko na planecie Ziemia. Jak widac do gier z najwyzszej swiatowej ligi wola samoukow niz profesorow

[#12] Re: Podcast ze Skorpikiem

@cactoos, post #11

Skorpik to troche taki Janko Muzykant, fajne modki robi lub robil, bo nie wiem czy jeszcze robi, jak na mozliwosci komputerow takich jak Amiga, choc wole perfekcjonizm XTD w mod 4channel:)

Zyjemy w czasach gdzie nie wymaga sie mistrzostwa swiata zeby cos tam dobrze sprzedac, wystarczy miec dobry produkt w oczach klienta :). To jednak muzycznie o niczym nie swiadczy.

[#13] Re: Podcast ze Skorpikiem

@1989, post #12

Kawałki Scorpika muzycznie są jednak niezłe, twenty hundred minus eleven :)
Powiedziałbym wręcz, że wiele jest rewelacyjnych muzycznie. Gość ma talent.
I brał udział przy tworzeniu Bulletstorma, a mam ogromny szacun dla zespołu który to zrobił :) heheh

[#14] Re: Podcast ze Skorpikiem

@michalmarek77, post #13

Eee, moze inaczej, muzycznie jest wystarczajacy na potrzeby szerokiego rynku gier :). Nie potrafie jednak wskazac kawalka muzycznego z jakiejkolwiek gry majacego jakies szanse przejsc ponad wszystko jak np: na wejsciu The Doors z filmu "Czas Apokalpisy" rocznik 79, Francisa Forda Coppoli. Dobry inzynier dzwieku i rzemieslnik to jeszcze nie ten talent.

Muzyke 4ch mod, czasami 8ch... traktuje to jako osobny gatunek muzyczny w muzyce elektronicznej i mam do tego typu muzyki sobie tylko zrozumialy sentyment z czasow swietnosci Amigi i jest tutaj zasluzone miejsce dla Scorpika :)



Ostatnia modyfikacja: 14.07.2011 13:54:04
[#15] Re: Podcast ze Skorpikiem

@1989, post #14

trzeba sie cieszyc ze polska demoscena ma zasluzone mocne miejsce w europejskiej histori demosceny

[#16] Re: Podcast ze Skorpikiem

@HOŁDYS, post #15

No jezeli Scorpik to Janko Muzykant to XTD powinien mic jeszcze wiekszy podziw. Czlowiek skonczyl zawodówke a kosił wszytkich w kompotach praktycznie od razu.
Scorpik to ciezka praca i w koncu sukces. Ot co.
[#17] Re: Podcast ze Skorpikiem

@Kagaster, post #16

Słusznie. Każdy zaczyna od zera, każdy ma takie same szanse: Amiga, ProTraker, talent albo praca, praca, praca, choć bez słuchu muzycznego by się nie udało. Talent to XTD, praca to Scorpik, obydwaj to czołówka polskiej sceny muzycznej.

[#18] Re: Podcast ze Skorpikiem

@MDW, post #1

Wszystko fajnie, ale w świetle tego co słyszałem skromność Skorpika nie dziwi, kto by tam się publicznie chwalił, że spora część ścieżki z Painkillera to spod ręki Reviska jednak wyszła, a nie jego własnej. OK
[#19] Re: Podcast ze Skorpikiem

@advantage, post #17

"Talent to XTD, praca to Scorpik"

Mimo wszystko byłbym ostrożny w szafowaniu takimi stwierdzeniami. Pod magicznym, romantycznym słówkiem talent zazwyczaj kryje się konsekwencja, cierpliwość, pasja i każdy, kto latami szlifuje swoje umiejętności osiąga pewnego dnia przyzwoity poziom. Wprawdzie jedni szybciej, inni wolniej i jedynie tu ewentualnie widać różnicę, ale kluczem do sukcesu jest praca - po raz kolejny kłania się teoria 10 tysięcy godzin.

A co do naszych dwóch muzyków... Zastanawiające, że Scorpik odnalazł się we współczesnej technologii, rozwinął skrzydła i produkuje dzisiaj muzykę IMO dużo lepszą niż na Amidze (np.: http://www.soundimage.pl/royalty-free-music/track-31715.html), a XTD nigdy nawet nie wyściubił nosa poza trackery.



Ostatnia aktualizacja: 24.10.2011 11:12:43 przez Jazzcat
[#20] Re: Podcast ze Skorpikiem

@Jazzcat, post #19

Wprawdzie jedni szybciej, inni wolniej i jedynie tu ewentualnie widać różnicę, ale kluczem do sukcesu jest praca


praca nie zastąpi talentu
[#21] Re: Podcast ze Skorpikiem

@Jazzcat, post #19

Poza trackery moze i nie, ale slyszales chyba jego Dejection?
----
Co do poprzenidch postow, szafowanie okresleniem "co jest wynikiem pracy, a co jest talentem" oraz probe stawiania teo na szale wagi proponuje wsadzic sobie gdzies gleboko w... i wielokrotnie przeczytac to, co sie napisalo.

Osobiscie, sluchajac muzyki nie przywiazuje wagi do kswy autora, interesuje mnie jedynie ladunek emocji ktory udalo sie muzykowi zawrzec w nutach. Co do samego sposobu tworzenia, rozwijania sie - nie wypowiadam sie, od tego sa fora dla muzykow.
[#22] Re: Podcast ze Skorpikiem

@voyager, post #21

Voyager a widziesz.. XTD pod koniec "demosceny" mogl wystawic nawet ### GOWNO ### i prawdopodobnie otrzymalby najwiecej votek bo ludzi by pojechali po samej marce XTD
Talent i technika miala cala zgraja muzykow zarowno amigowych i commodorowych
ktory lepszy to kwestia gustu mi tam zarowno milo sie slucha jednego jak i drugiego na mojej Amidze 600 :) Fenomenem byl rowniez Dreamer :-] ..no i Revisq .. dema Floppy okraszone jega muzyka to majstersztyk
[#23] Re: Podcast ze Skorpikiem

@voyager, post #21

"Poza trackery moze i nie, ale slyszales chyba jego Dejection?"

Jasne, że słyszałem. Ale sam przyznasz, że nie odbiega to specjalnie od tego, co robił na Amidze. W sensie klimatu, kompozycji, estetyki itd. Tymczasem Scorpik dał się poznać jako twórca bardziej wszechstronny, potrafiący zrobić przekonującą muzę w różnych stylach.
[#24] Re: Podcast ze Skorpikiem

@Kagaster, post #5

Kagaster:
Scorpik gburowaty?
Dla mnie on i Danielek byli najbardziej odjechanymi goscmi z Wroclawia.


No właśnie tak mi się przez lata wydawało. Ale teraz to wszystko odszczekuję. Scorpik wygląda na naprawdę spoko gościa. Nie wiem dlaczego miałem takie odczucie.



cactoos:
człowiek z wiekiem nabiera pokory i dystansu
i kilogramow

To prawda. Chociaż nie zawsze, bo na przykład ja jestem wyjątkiem. Od kilkunastu lat mam 61kg i 186 cm. :) :) Wszyscy straszyli, że dostanę brzucha po trzydziestce, a tu czterdziestka się zbliża, a brzucha jak nie było tak nie ma. Nawet jednego kilograma nie przybrałem i od wielu lat kiwam się od 60 do 62 kg. :D



Jazzcat:
Ooo, mistrz też zagląda na PPA. :) Prawdę mówiąc to Ciebie też bym ustawił w rzędzie obok takich legend jak Scorpik czy XTD. Może bardziej było o Tobie słychać już trochę po epoce złotych czasów XTD i Scorpika ale to wcale nie umniejsza Twoich dokonań.




Ostatnia aktualizacja: 24.10.2011 12:25:53 przez MDW
[#25] Re: Podcast ze Skorpikiem

@MDW, post #24

Od kilkunastu lat mam 61kg i 186 cm

MDW to jak bedzie kolejny film o Aushwitz role drugoplanowa masz zapewniona :D

JazzCat jest wiekszym kozakiem jesli chodzi o muze...bo ona nadal jest na niekomercyjnej scenie :)
BRAVO !!! OK ostatnia muza z dema metropolise rzadzi !


Ostatnia aktualizacja: 24.10.2011 15:22:50 przez HOŁDYS
[#26] Re: Podcast ze Skorpikiem

@HOŁDYS, post #25

Dziękuję za masaż ego i przypominam, że wątek nosi tytuł "Podcast ze Scorpikiem" ;)

I jeszcze na koniec tytułem wyjaśnienia.

"JazzCat jest wiekszym kozakiem jesli chodzi o muze...bo ona nadal jest na niekomercyjnej scenie"

Niestety bardzo się mylisz. Rzeczy, które wypuszczam na scenie to w większości kawałki z projektów komercyjnych; 99% tego co robię dzisiaj to muzyka przeznaczona na sprzedaż.
[#27] Re: Podcast ze Skorpikiem

@Jazzcat, post #26

fix do postu 25 #

JuzzCat SUX :)))
[#28] Re: Podcast ze Skorpikiem

@Jazzcat, post #26

A to chyba najlepsza muza w demie na ATARI TT :) bardzo wpada ucho i pasuje do dema
cos ala popular demo

http://www.youtube.com/watch?v=4K_hPWQ5Glg&feature=related

z premedytacja dalem wersje na TeTeke nie na Flaka ...bo lubie 8 bit :P

JazzCat jak oceniasz ?

dla rownowagi

http://www.youtube.com/watch?v=g-YP6NJn3YI&feature=related

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2011 23:45:23 przez HOŁDYS
[#29] Re: Podcast ze Skorpikiem

@MDW, post #1

Wczoraj w tv programie Hyper , w audycji Talking Heads gościem był Scorpik , gdyby kogoś to interesowało i ew. chciałby zobaczyć powtórkę lub ten odcinek w internecie to podaje że był to odcinek 13.
[#30] Re: Podcast ze Skorpikiem

@vegeta, post #29

Link: KLIK.

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2012 23:58:43 przez szewski
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem