Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Muzyka
[#1] Zgranie utworu z Amigi
Yo.

Czy ktoś mógłby mi zgrać loadertune z Electricity do wava z prawdziwej Amigi?
Chętni na priv proszę.

Link do tracka: http://amp.dascene.net/downmod.php?index=35579
[#2] Re: Zgranie utworu z Amigi

@Jazzcat, post #1

Zastanawia mnie dlaczego wav i dlaczego z prawdziwej Amigi?
Mp3 nie moze byc?
tekst pod linkiem
[#3] Re: Zgranie utworu z Amigi

@Norbert, post #2

Wav dlatego, że chce na tym pliku trochę podziałać i zależy mi na jak najlepszej jakości.

A z prawdziwej Amigi, bo na PC brzmi to nie końca zgodnie z intencjami autora.
[#4] Re: Zgranie utworu z Amigi

@Jazzcat, post #3

Podchwytliwe pytanie: a czy jakość którą produkuje uade nie jest wystarczająca? I czy jakość pliku wav wyprodukowanego przez uade nie będzie wyższa niż tego samego pliku zgranego z Pauli kablem analogowym? :P
[#5] Re: Zgranie utworu z Amigi

@strim, post #4

a gdzie ten słynny amigowy "feeling" ?
[#6] Re: Zgranie utworu z Amigi

@azazel44, post #5

Osobiście nie potrafię odróżnić utworu zgranego przez uade* od tego z prawdziwej Amigi. No ale może ktoś inny potrafi.

* - ale z innych playerów często tak, bo one nie korzystają z oryginalnego kodu odtwarzającego, a uade ma wbudowany emulator 68k i oryginalne procedury do odtwarzania Amigowych formatów
[#7] Re: Zgranie utworu z Amigi

@strim, post #4

"czy jakość pliku wav wyprodukowanego przez uade nie będzie wyższa niż tego samego pliku zgranego z Pauli kablem analogowym?"

Przy zgrywaniu z uade jakość czysto techniczna będzie oczywiście lepsza, bo odpada wspomniana konwersja A/D, tylko że niestety tamten player nie bardzo radzi sobie z niektórymi komendami AHX. I brzmi to nie tak, jak bym chciał.

Natomiast pisząc w kontekście wava, że zależy mi na najlepszej jakości miałem na myśli fakt, że każde mp3 (a zwłaszcza te z niskim bitrate) po zdekodowaniu do wav i ponownym zakodowaniu do mp3 (a taka sytuacja będzie miała miejsce) brzmi jak kupa. Zresztą nic w tym dziwnego. Sygnał, który zostaje zakodowany psychoakustycznie (mp3) nie może już być dalej poddawany obróbce dynamicznej czy też traktowany EQ, bo wtedy demaskowane są wszelkie zniekształcenia, które koder dodał do sygnału.

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2012 21:18:47 przez Jazzcat
[#8] Re: Zgranie utworu z Amigi

@Norbert, post #2

mp3 to śmieć, wiocha, syf i tandeta! boks Każdy prawdziwy melon-man o tym wie i każdy szanujący się amator modów! Zapisywanie moda do mp3 to bluźnierstwo, tfu! MP3 są akceptowalne tylko w Turricane 3.5 Final Mission i pokrewnych oraz z amigaremix.com i pokrewnych!
[#9] Re: Zgranie utworu z Amigi

@Jazzcat, post #7

HivelyTracker i jego zgrywajki też sobie nie radzą?
[#10] Re: Zgranie utworu z Amigi

@Korni, post #9

Możliwe, że sobie radzą, nie sprawdzałem nigdy Hivela :) Zresztą mam już to, o co prosiłem, dobremu człowiekowi ocień spasiba.
[#11] Re: Zgranie utworu z Amigi

@Jazzcat, post #10

Jazzcat, koniecznie wypróbuj HT. Nice piece of software. Nawet na WinUAE (wymaga jednak kombinacji z settingsami emulatora). OK
[#12] Re: Zgranie utworu z Amigi

@Jazzcat, post #10

Moge Ci to zgrac, tylko powiedz jaki dlugi czas potrzebujesz bo widze (slysze) ze to w kolko leci.
[#13] Re: Zgranie utworu z Amigi

@Jazzcat, post #10

Generalnie z tym Hivelym to jest ciekawa myśl. Jakbyś nie był zadowolony z obecnej wersji to mogę wyrenderować HT właśnie.
[#14] Re: Zgranie utworu z Amigi

@AceMan, post #13

A ja moge z Pauli prosto do pliku :)
[#15] Re: Zgranie utworu z Amigi

@Phibrizzo, post #14

Dzięki, Robert, ale tak jak napisałem wyżej już mi AceMan wczoraj zgrał :) Jest lux.
[#16] Re: Zgranie utworu z Amigi

@Jazzcat, post #15

A gdzie można tego posłuchać?
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem