Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] The Black Lotus
Witam!
Jest kilka powodów dla których podziwiam The Black Lotus. Pierwsza z nich to za aktywność, że im się chcę. Wiele wspaniałych dem, które można oglądać godzinami. To co mi się jeszcze w nich podoba to fakt, że robią dema na różne platformy :) A to Pc a to PSP a teraz, może to was zainteresuje, "Ocean Machine" w wersji na Atari Falcon :D
http://www.youtube.com/watch?v=iXR2aRUkEvc
Swoją drogą już kilka lat temu, około 2000 roku słyszałem [a był to dla mnie szok], że TBL[wtedy typowa amigowa grupa] robiła już produkcje na Atari.
A to nie jest żadna promocja Atari na tym forum, bo to jest konwersja z wersji AGA :)
Pozdrawiam
[#2] Re: The Black Lotus

@neuroup, post #1

"Atari" ?? Co pan!? Ja nie jestem rolnikiem!

Bardzo mi sie podoba "Suicide Barbie" na PSP ok, racja
Caly czas czekam na demko TeBeeLi na Amige, ktore wywola takie zamieszanie jak Starstruck w 2006



Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 02:17:46 przez mccnex
[#3] Re: The Black Lotus

@mccnex, post #2

Co do "Suicide Barbie" to bardzo fajnie je się oglada na PSP, wersja YT to jednak nie to samo :) Ale to każdy doskonale wie na tym forum :)
Co do następnego dema TBL, albo dema, które zrobi zamieszanie :)
Na Intel Outsided 5 w Warszawie, grupa Floppy wypuściła demo "Nadia"[bardzo fajne jak na swoje czasy] i pamiętam jak Zig chodził i pytany czy da się więcej mówił kategorycznie, że "nie!" Bo szyna i procesor więcej nie dadzą rady i tak dalej. W jakim On był błędzie :)
A może kolejna ciekawostka :)
Wersja "słynnego" intra Stash by TBL na PC w wersji na C64[od 2:22] by Smash Design :)
http://www.youtube.com/watch?v=SVJU6OlfuUI
Dla porównania wersja pecetowa :)
http://www.youtube.com/watch?v=PsEZW6oXmh8
Miłego oglądania bo to naprawdę bardzo fajne intra :)
[#4] Re: The Black Lotus

@neuroup, post #1


Swoją drogą już kilka lat temu, około 2000 roku słyszałem [a był to dla mnie szok], że TBL[wtedy typowa amigowa grupa] robiła już produkcje na Atari.


troche mylisz pojecie udostepnienia amigowych zrodel i danych z pisaniem od podstaw na Falcona
Kalms tam nawet nie kliknol ani razu

Credits Ocean Machine Atari Falcon:

- original demo -- TBL
- everything concerning conversion to gcc/gas and Atari -- me ;)
- MP2 replay -- NoCrew
- D2D patch -- ray/tSCc (D2D "hack" is better term ;)

And that's it. Enjoy.

MiKRO / MSB, miro.kropacek@gmail.com
Bratislava/Slovakia

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 06:19:22 przez HOŁDYS
[#5] Re: The Black Lotus

@neuroup, post #1

Opis na YT do Ocean Machine:

Atari Falcon demo ported from Amiga AGA. It is running on a Falcon 060 at 66 MHz. No motherboard tweaks.


Hołdys ma rację. Ciekawy jestem, jak by to chodziło z uwzględnieniem cech tej platformy. Jak dotąd chyba nie ma dema pisanego od początku na Falcona i wykorzystującego cechy jego hardwaru w taki sposób, jak wspomniany Starstruck czy Ocean Machine na Amigę.
[#6] Re: The Black Lotus

@HOŁDYS, post #4

Jak to nie można miłym użytkownikom Atari ufać :) Tak ci powiedzą, zareklamują tak demo na Atari, że nawet słowem o tym nie wspomną, że to nie ma nic wspólnego z sekcją Atari :)
Mój błąd :)
[#7] Re: The Black Lotus

@neuroup, post #1

Jest kilka powodów dla których podziwiam The Black Lotus. Pierwsza z nich to za aktywność, że im się chcę.

Kiedy ostatni raz widziałeś demo TBLi? Bo ja 4 lata temu, więc nie wiem czy im się jeszcze chec.
[#8] Re: The Black Lotus

@GumBoy, post #7

Kiedy ostatni raz widziałeś demo TBLi? Bo ja 4 lata temu, więc nie wiem czy im się jeszcze chec.


Mówili na Revision, że pracują nad nowym amigowym demem (chyba akurat wtedy byli trzeźwi), być może będzie niespodzianka z ich strony na tegorocznym Assembly.
[#9] Re: The Black Lotus

@slay, post #8

Oby, oby, bo już ktos mówił, że straszyli.
[#10] Re: The Black Lotus

@neuroup, post #1

To moze jeszcze dodam ze zrobili tez demo na PliySattano2 ;)

http://www.youtube.com/watch?v=bhtKtDJnqQo

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 16:51:07 przez Phibrizzo
[#11] Re: The Black Lotus

@Phibrizzo, post #10

Ale dosyć słabe.
[#12] Re: The Black Lotus

@neuroup, post #6

Faktem jednak jest że sam boski Offa coś na Falcolna zakodował właśnie pod szyldem TBL.
Nie jestem pewny do innego codera Gizmo czy on już z pod szyldu Dead Hackers Society nie kodował dem na Atari Falcoln. Zresztą w samym TBL szalało więcej koderów niż Kalms i Rubberduck.
[#13] Re: The Black Lotus

@slay, post #8

Już nie długo się dowiemy czy to prawda, czy raczej mega ściema :) Ale biorąc pod uwagę, że na zachodzie demoscena jest spostrzegana jako lifestyle a nie hobby dla studentów, nie zdziwię się jak jeszcze kilka demek się pojawi. W sumie to już nie długo. ja jak co roku zamierzam oglądać life stream z party :)
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem