[#1] Lazur vs Boris na C+4
Może mało Amigowe, ale co tam.
http://carrionpixels.wordpress.com
Przekonwertowałem kilka grafik Lazura (i lika Borysów) na Commodore Plus/4.
Kto by potrzepował AGA skoro jest 121 kolorów w C+4.

Obrazki są w interlace i jak by ktoś chciał to niestety ale na VICE'ie nie pójdą trzba pobrać emulator o nazwie YAPE - warto! ;)

pozdrawiam Lazura!

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2012 12:24:28 przez carrion
[#2] Re: Lazur vs Boris na C+4

@carrion, post #1

wychodzi na to że, amstrad i +4 to nowe maszynki dla sceny
[#3] Re: Lazur vs Boris na C+4

@michal_zukowski, post #2

Szukałem czegoś o C+4 na forum i tylko to znalazłem.

The 8-Bit Guy - zrobił film o tej maszynce, polecam zerknąć na obrazki od ok 24minuty. C64 tak nie potrafi.
https://www.youtube.com/watch?v=ICiZbUypMlQ
[#4] Re: Lazur vs Boris na C+4

@michal_zukowski, post #2

fajne maszynki ale:
+4 nie ma sida
amstrada ma kilku francuzów ;)
[#5] Re: Lazur vs Boris na C+4

@jokov, post #4

+4 nie ma sida

Może mieć, check this out.
Jest też już trochę produkcji wykorzystujących SIDa w 264.
[#6] Re: Lazur vs Boris na C+4

@jokov, post #4

Amstrada ma w Polsce sporo osób :)
[#7] Re: Lazur vs Boris na C+4

@Drakon, post #6

odpisując na powyższe :)
- jasne, wszystko można, nawet mp3 - i nie jest to sarkazm broń boże
tylko mowa była o scenie, a ta wymaga jednak jakiegoś rozpowszechnionego standardu

osobiście lubię obie maszyny, właśnie ze wzg. na możliwości graficzne
sam mam sporo egzotycznego sprzętu i coś czasem robię na amstrada, c+4, lynx a nawet MSX czy samqpe ;P (więc tu propsy dla carrionaOK)

...ale aktywni scenowcy amstrada to jak pisałem wyżej ;)
a to że maszyna jest lepsza nie decyduje niestety o popularności - pewny próg dostępności sprzętu musi zostać pokonany żeby demoscena mogła się kręcić
a tu mamy b. podobne a mega popularne c64, a dodatkowo możliwości muzyczne +4 nie pomagają zbytnio
[#8] Re: Lazur vs Boris na C+4

@jokov, post #7

Wszystko się zgadza, sygnalizuję tylko, że można, ale do popularności droga daleka. Węgrzy są aktywni w temacie 264, bo tam podobno +4 w szkołach mieli i ogólnie sporo tego tam na rynku.
[#9] Re: Lazur vs Boris na C+4

@ZbyniuR, post #3

Nie ? Ale jest chodząco blisko.


Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 03:46:21 przez mikecios
[#10] Re: Lazur vs Boris na C+4

@mikecios, post #9

...ale aktywni scenowcy amstrada to jak pisałem wyżej ;)


To fakt, ale jak już coś zrobią, to rządzą (pomijam Batman Forever, bo to wszyscy znają):



Natomiast scena Amstrada dość dynamicznie się rozwija ostatnimi czasy. Takie gry jak wydany w maju The Shadows of Sergoth udowadniają, że z maszyny można sporo wycisnąć:



Rozwijany jest cały czas SymbOS (w sumie to ciekawostka, ale da się):



Powstają nowe urządzenia (Dandanator Mini - klon z ZX Spectrum), etc.

Ja stałem się fanem Amstrada chyba jeszcze przed jego zakupem ;)

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 08:19:15 przez Drakon
[#11] Re: Lazur vs Boris na C+4

@carrion, post #1

Witam
Jako autor tego wątku (carrion to moj poprzedni nic przed zmianą konta, zresztą to mój główny nic scenowy ;) ) i tych grafik na C+4 dodam kilka linków bo może was to zainteresuje.

1. moje prace na C+4 na stronie plus4workd
http://plus4world.powweb.com/members/carrion

2. rzeczona kolekcja boris vs lazur
http://plus4world.powweb.com/software/Lazur_Vs_Boris

3. oraz jedna z kolejnych kolekcji - sporo moich prac z c64 sportowanych do c+4. (zawiera screenshoty na stronie.
http://plus4world.powweb.com/software/Carrions_Gfx

uwaga: oglądać w emulatrzoe YAPE albo Plus4Emu. nie działają w emulatrzoe xplus4 z pakietu Vice.


jak zwykle zapraszam na swój blog - link w stopce.
[#12] Re: Lazur vs Boris na C+4

@retronav, post #11

Pamiętam z dzieciństwa Plus/4 to był pierwszy komputer z którym miałem styczność, ostatnio nawet przyszła mi myśl aby sobie takiego sprawić, ale ceny są zaporowe :)

Ile ja czasu spędziłem grając w Bridgehead, a niestety nie ma tej gry na innych platformach, a sama gra na emu Vice nie działa niestety :(
[#13] Re: Lazur vs Boris na C+4

@lopezpb, post #12

Ta grafia z panną w słuchawkach to w jakiej produkcji wystąpiła bo coś mi się zapomniało ;)
[#14] Re: Lazur vs Boris na C+4

@lopezpb, post #12

Mój też... ale ze stajni C=. Jednak miałem go całe ~2 tyg. nim wpadli gliniarze i stwierdzili że sprzedawca niezbyt legalnie wszedł w jego posiadanie, ale odzyskałem kasę i zanabyliśmy z bratem C=64 NTSC prosto z... Syrii.
Carrion - grafiki pierwsza klasa!
[#15] Re: Lazur vs Boris na C+4

@waldiamiga, post #14

Jakoś nie mogę znaleźć innych wątków o C+4 więc wklejam tu:
https://www.youtube.com/watch?v=FIRXFRg6U_I
Gra się nazywa Alpharay, i jest to ładna strzelanka w stylu R-type, z fajną muzą na dwóch kanałach. Czyli można. To tak a propo poszerzania naszych wyobrażeń o tym co taka maszynka potrafi. :)
[#16] Re: Lazur vs Boris na C+4

@ZbyniuR, post #15



Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 09:54:17 przez michal_zukowski
[#17] Re: Lazur vs Boris na C+4

@michal_zukowski, post #16

OMG
[#18] Re: Lazur vs Boris na C+4

@marianoamigo, post #17

eee, to jest OMG:


oczywiscie to animka i leci z dosc zaawansowanego REU, ale pokazuje na co stać TEDa
[#19] Re: Lazur vs Boris na C+4

@michal_zukowski, post #18

OMG 2
[#20] Re: Lazur vs Boris na C+4

@marianoamigo, post #19

To działa na przystawce z turbo 20MHz i kilka Mega ramu i emulacją twardziela na karcie SD.

A na zwykłej stacji pojedynczą klatkę wczytuje z naście sekund. No i niewiele ich zmieści zarówno w pamięci jak i na dysku. Więc podciągnij spodnie bo nie ma się czym podniecać. ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem