Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Muzyka
Wątek zamknięty
[#91] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@Duracel, post #86

Heh, po prostu passs... Durniejszy jestes niz wygladasz misiu

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2012 14:45:25 przez fazior
[#92] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@fazior, post #91

Może dla pożytku czytelników starających sobie wyrobić zdanie ustalcie jakieś fakty i się do nich odnieście, bo jak się to czyta, to RadoslawF podaje konkret z komentarzem, a Ty skupiasz się na jakiś autorytarnych stwierdzeniach... stąd analogia o ślepej miłości.
[#93] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@Duracel, post #92

Jaki konkret? / ze taktowanie wyzej leci?/ tuba, prosze z tym superior dzwiekiem z ste.
[#94] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@grg, post #90

"Tzn, masz na myśli klasycznej 68000/OCS?"

Tak. Goła A500 (tzn goła ale plus 512 slow). Wiem że pojawiają się dema na 1200 z 060 ale na pięćsetkę jest mało nowych niezłych produkcji.
[#95] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@conrdd, post #94

Nie no, pytam, bo napisałeś "klasyczna", a przez to rozumie się trochę szerszy zakres. A przypuszczam też, że gdyby Falcon stał się popularniejszą maszyną, to na STkach sytuacja byłaby podoba jak na pięćsetkach...
[#96] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@grg, post #95

Ale produkcji na gołe A1200 również nie ma wiele. Preferowana przez scenę konfiguracja to A1200 z 060.

Moim skromnym zdaniem złote lata sceny Amigi związane są z panowaniem jednego standardu: Amiga 500 512kB chip, 512kB slow, stacja dyskietek 880kB. Nadal dobrze sytuacja wyglądała po przejściu na gołe A1200 jednak pójście w wypasione konfiguracje i w produkcje na nie pisane spowodowało iż coraz mniej amigowców było w stanie je u siebie obejrzeć. Zapewne było to związane z ofensywą PC: amiga miała pokazać że nie odstaje parametrami od klonów ale ten wyścig został szybko przegrany. Powrót do gołych A500/1200 już jednak nie nastąpił tak jak retro produkcje powróciły do C64, Spectrum czy małego i dużego Atari.
[#97] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@conrdd, post #96

Zacznijmy od tego, że zaczęto na siłę kopiować efekty z dem PC, które w rozpikslowanej rozdziałce Amigi wyglądają nie tylko żałośnie, ale ohydnie. Całkowicie zatracony został klimat oldschoolowy.

Scena Amigowa powinna szukać nowych efektów w dawnym klimacie.
[#98] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@conrdd, post #96

Ale produkcji na gołe A1200 również nie ma wiele.


Ale do czego to "ale"?

Preferowana przez scenę konfiguracja to A1200 z 060.


Wiadomo.


Moim skromnym zdaniem złote lata sceny Amigi związane są z...


Wiesz, masz prawo uważać za 'złote lata' to co Ci się osobiście podoba i nic mi do tego. Tylko co to ma do porównań w stylu "scena ST stoi lepiej od klasycznej Amigi"? Tzn. jakoś w stylu 3 produkcje na rok vs. 1, które wynika z osobliwie nagiętego rozumienia terminu "Amiga klasyczna"? A jak porównać Atari TT kontra A600? Niespecjalnie też przypominam sobie ostatnio jakieś prody na STeka, które by powodowały opad szczeny... moim zdaniem takie porównania są trochę poronione :)
[#99] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@grg, post #98

"Ale do czego to "ale"?"

Do porównania Flakona jako następcy ST i A1200 jako następcy A500.

"Tzn. jakoś w stylu 3 produkcje na rok vs. 1, które wynika z osobliwie nagiętego rozumienia terminu "Amiga klasyczna"? A jak porównać Atari TT kontra A600? Niespecjalnie też przypominam sobie ostatnio jakieś prody na STeka, które by powodowały opad szczeny... moim zdaniem takie porównania są trochę poronione"

Nie oczekuję od każdej produkcji opadu szczęki ponieważ jest to niemożliwe. W kanonie moich ulubionych dem są dema rewolucyjne w swoim czasie ale również "tylko" poprawne jednak mające to coś. Problem jest w czymś innym: siłą klasycznych dem na klasyczną Amigę w podstawowej konfiguracji jest ograniczenie sprzętowe tej Amigi. Dlaczego zachwycam się demem cdrug na atari XL/XE? Dlaczego podziwiam - tutaj akurat tylko na youtube - dema na C64? Przecież pod TV mam XBoxa który w czasie rzeczywistym oferuje taką grafikę jaką Amiga nie była w stanie wyświetlić jako obrazek. Pójście w 060 nic nie daje. Trochę więcej efektów, więcej animowanych obiektów - do grafiki i efektów choćby Mass Effect 3 jednak pozostaje ocean brakującej mocy sprzętu.

Dla małego Atari złote lata sceny są chyba właśnie teraz. W czasie gdy ja miałem malucha znałem w obiegu wokół mnie chodziło tylko kilka dem z The Top Demo 1, 2 i 3 na czele.

Na marginesie: na A600 chodzi sporo dem pisanych pod A500. Są też dema które pójdą na A600 a nie pójdą na A500 (choćby ze względu na 1MB chip). Na TT nie ma chyba nic interesującego.

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2012 18:16:58 przez conrdd
[#100] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@Duracel, post #97

skrol na górze, skrol na dole, sinus scroll na srodku i troche bobów :P
klimat, że hej ....
[#101] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@conrdd, post #99

Do porównania Flakona jako następcy ST i A1200 jako następcy A500.


No to na ubrane A1200 są, a na ubrane Flakony... nadal średnio.


Nie oczekuję od każdej produkcji opadu szczęki ponieważ jest to niemożliwe...


Ale nie odpowiedziałeś nadal gdzie ta przewaga "Niestety obecnie scena ST i STe stoi lepiej niż klasycznej Amigi. ". Dem na STka jest co kot napłakał, więc nadal twierdzę, że liczby wychodzących produkcji, w porównaniu do tzw. "złotych lat" są śmieszne, a że na jedną platformę danego roku wyjdą 3 dema, a na druga 2 to słaby powód do ogłaszania, że coś tu ma się lepiej lub gorzej.

A przyczepiłem się do tego, bo dość często spotykam się z tym mitem jakoby o świetności współczesnej sceny atarowskiej, czego liczby zbytnio nie potwierdzają (nawet jeśli jest jakaś przewaga, to dość śladowa).
[#102] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@michal_zukowski, post #100

Kolega widział w latach 90 chyba intra ze scrackowanych gier, a nie Dema.
[#103] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #61

Trzeszczą, trzeszczą...

Z tym trzeszczeniem pisałem o muzyce z Metal Dust, ale skoro tak twierdzisz... :P
[#104] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@grg, post #101

I wlasnie o tym pisze. Scena duzego atari ktora byla cieniem sceny amigi obecnie jest i lepsza i wieksza. Do scen malego aatari, spectrum czy c64 w ogole nie ma porownania. Dlaczego tak sie stalo? Przeciez kiedys "amiga rulez"?
[#105] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@conrdd, post #104

Dlaczego tak sie stalo?


Bo amigowcy to zazdrośnicy i skupiają teraz swoją uwagę na nowinkach w świecie PC. Za to Amigę klasyczną pogrzebali. A wszystkie osoby, które chcą coś zrobić w kierunku ratowania sceny Amigi klasycznej krytykują od góry do dołu nie zostawiając suchej nitki.
[#106] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@Duracel, post #102

Poza atari vs amiga. Do zobaczenia robaczku, nie jestes anonimowy:). Przedyskutowane, nie mozna tego tak zostawic.
[#107] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@conrdd, post #104

I wlasnie o tym pisze. Scena duzego atari ktora byla cieniem sceny amigi obecnie jest i lepsza i wieksza


Pokaż produkcje.
[#108] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@Duracel, post #102

Chyba widzialem jednak dema:
http://pouet.net/prod.php?which=34204
http://pouet.net/prod.php?which=4428
http://pouet.net/prod.php?which=33516

nie wspomnialem jeszcze o efektach z liniami i kropkami i pojawiajacych sie logosach
Potem doszly jeszcze wypełniane wektory ale tego już trupiasta A500 nie mogla uciągnąć w dużej ilości wiec pojawiały się w wiekszości pojedyncze obiekty.

Klimat zajebisty ... 20 pare lat temu.
Czas dorosnąć

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2012 20:31:10 przez michal_zukowski
[#109] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@fazior, post #106

Fazior, albo jest późna godzina i ja nie kontaktuję, albo ty nie kontaktujesz i klikasz nie tam gdzie trzeba. O co ci chodzi? Jakie robaczki i o co ci chodzi?

Kolego Zukowski, co wy tutaj wklejacie?
Desert Dream
Guardian Dragon
D.O.S.
Sequential
Enigma
Demon Download
Monoxide
Interference

To są typowe przykłady dem Amigowych w klimacie o którym mowa, anie jakieś... interka :)


Ostatnia aktualizacja: 31.08.2012 21:35:27 przez Duracel
[#110] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@Solo Kazuki, post #103

Solo Kazuki:
Z tym trzeszczeniem pisałem o muzyce z Metal Dust, ale skoro tak twierdzisz... :)
-----------------
Noł problem men. :) Gram na wszystkim, co ma procesor. :) http://ym-digital.i-demo.pl/07_YM_Digital-Cybernetic_Celtic_Wizard.mp3 (Atari ST520 / YM). Trzeszczy - no nie zaprzeczam. :) Ale zabawa przy tym była *przednia*. :)



Conrdd:
Powrót do gołych A500/1200 już jednak nie nastąpił tak jak retro produkcje powróciły do C64, Spectrum czy małego i dużego Atari.
-----------------
Co do generalnego ujęcia, to jak najbardziej masz rację; co do szczegółowego, to na 8-bitowe komputery - nie było powrotu, bo oprogramowanie nie przestało się pojawiać. Chociaż to pewnie nie ma związku z dyskusją właściwą. :)
Tak tylko dodaję, na potrzeby zachowania zgodności z faktami.
Bo nowe produkcje A500 - Spaceballs, Ghostown, Rave Network Overscan itp - wymiatają skrajnie.


Pozdrawiam!!!!
Y

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2012 01:20:59 przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM
[#111] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #110

Zajebisty moduł :) Masz to w jakims modulowym formacie?

Swoja droga dziwne, ile razy jeszcze takie porownania bedą zrobione. Rozmawiamy o dwoch komputereach ktore sa juz historia i chyba tylko liczba zapalencow moze byc jakims wykladnikiem. Amigowcy gdyby przestali porownywac i ktytykowac inne platformy...
[#112] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@Kagaster, post #111

Kagaster:
Zajebisty moduł :) Masz to w jakims modulowym formacie?
------------------------
Balszoje spasiba. Mam, bo formaty 4ch Atari/Amiga są kompatybilne:
http://yerzmyey.republika.pl/DigiComposer_ST.zip
(co nie znaczy, że tożsame - te amigowskie są bardziej rozwinięte i skomplikowane).
[#113] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@Duracel, post #109

teobstrrofarfeia

Takie nowe demka na A1200 mnie się podobają :)
Nie wiem tylko czy to na pewno na golasie chodzi.

Kioea

Bo to z kolei demko to już gołym okiem widać, że wspomagacza dobrego potrzebuje.

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 12:45:15 przez Duracel
[#114] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@Duracel, post #113

Falcon stock jest mocniejszy od stock Amigi1200.
To chyba bez dyskusji :)
Falcon ma dźwięk 16bit a Amiga1200 ma 8bit.

Falcon 060 mój chodzi na 102mhz, moja Amiga 1200 060 nie chodzi stabilnie z blizardem 060 na 75mhz...
Zaraz będę się uczył jak to się robi w Amidze...
Piszę o kompach w stock obudowach.
Amiga nie jest do końca stock bo nie mam klapki :)

A w Falconie z Ct63, mhz zmieniam suwakiem w tos utility (czy jakoś tak) a Amidzę to pewnie jakiegoś kwarca będę musiał sobie wykopać spod ziemi... bo suwakiem to sobie nic nie zmienię.

Naprawdę podchodzę z fascynajcą do Amigi 1200 060, tylko już mi się trochę nie podoba, ale o tym później :)

c.d. nastąpi
[#115] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@as..., post #114

To może takie pytanie nasuwające się. Co można na takim Falconie dzisiaj porobić? Oczywiście chodzi o działania rozrywkowe.

Czyli czy są jakieś gry-killery na Falcona, które są obowiązkową pozycją do zobaczenia przez człowieka mającego pierwszy kontakt z Falconem?

Jakieś produkcje scenowe?

Programy codziennego użytku? (jakkolwiek luźna by była interpretacja tego określenia) ;)
[#116] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@Duracel, post #115

No jak to co :) ikonki przestawiać :)
[#117] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@Duracel, post #115

Eee, do rozrywki growej to nie.
Ja używam go do pracy niejako, tudzież do dem.
Gier na Falcona 030 (od razu mówię, że olewam wszelkie dopałki, blizzardy itp) to nie znam.
Tzn. gram na nim permanentnie, ale to wszystko są gry z ST/e, doprowadzone do używalności na F030 sposobem, który można by porównać do WHDload.
Do rozrywki generalnie - to standardowy F030 normalnie puszcza MP3, więc zazwyczaj z niego właśnie lecą, głównie na imprezach (na przykład 192kbps lub o zmiennym bitrate'cie, bo wyższych nie używam, są mi zbędne). Jak sobie AVI zrzucam do 256 kolorów, to oglądamy na nim filmy, ale głównie z lektorem lub dubbingiem (niestety, bo tego nie lubię), bowiem napisów player nie obsługuje, a przynajmniej ja nic o tym nie wiem.
http://www.youtube.com/watch?v=qE3TCgqdx40

Skoro o tym mowa, od kilku tygodni gram nieprzerwanie na A1200 i przeglądam wszystkie gry, jakie znajdę na sieci (dobra zabawa dla starca jak ja). Miałbym prośbę - głównie natykam się na gry z A500/600. Czy komuś zechciałoby się zestawić jakąś listę top-ten gier na oryginalną A1200?
Jakieś najlepsze tytuły Waszym zdaniem. Mam na myśli takie, których w ogóle nie ma na OCS (bo te zapewne znam, grając na A500 od 1994 roku).
Oczywiście wszelkie 3D ściągnąłem w pierwszym rzędzie. ;) Więc te już dobrze znam (i się z nimi nie rozstaję włączając DOOMa).
Byłbym zobowiązany.

Pozdrowienia dla wszystkich.
Y

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 17:34:52 przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM
[#118] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@Duracel, post #115

Jest to mój pierwszy post na tym forum, ale czytelnikiem PPA jestem od dawna. Gratuluję stronki, jest naprawdę ciekawa i nawet człowiek nie związany z Amigą chętnie tu zagląda. Jedyne co po prostu "szczypie w oczy" to wypowiedzi niektórych osób na tym forum. Nawet wątek w którym piszę jest bardzo prowokacyjny i nie wiem właściwie co ma na celu? Muzyka w Lotusie na ST jest straszna, tu nawet nie chodzi o możliwości YM2149, ale o sposób "ordynarnej" konwersji z mod'a. Niestety, wielu producentów gier na ST (mimo pojawienia się modelu STe) nadal wypuszczało gry pod zwykłego ST'ka z YM, paletą 512 kolorów i brakiem blittera. Miało to na celu zwiększenie ilości sprzedaży konkretnego tytułu. Jeśli zatem ktoś nadal odczuwa wielką potrzebę (chociaż nie wiem czym motywowaną?) porównywania obu tych platform, to proszę róbcie to z modelem STe.

Cieszę się, że na forum PPA są tacy ludzie jak chociażby Condrdd, Duracel czy RadoslawF. To krzepi :)

Pozdrawiam
[#119] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@as..., post #114

Kurcze, już trzeci raz edytuję tekst, próbując równie merytorycznie co "Atarowcy" odnieść się do dyskusji- ograniczę się do tego: bez komentarza..
[#120] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #117

Gry na wielu stronach mają opisane wymagania graficzne, czyli OCS, ECS i AGA, ściągaj i oglądaj wersje na kości AGA czyli robione dla A1200, A4000 i czasami CD32.


Pozdrawiam
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem