Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Film dokumentalny o demoscenie
Dla tych, którzy nie lubią angielskiego, cenna informacja: otóż, jest już dostępny film dokumentalny o demoscenie pt. "Moleman 2 - Demoscene - The Art of the Algorithms" z polskimi napisami na YT: http://www.youtube.com/watch?v=iRkZcTg1JWU

Ciekawostka, film został pokazany między innymi na 28 Warsaw Film Festival. Polecam
[#2] Re: Film dokumentalny o demoscenie

@slay, post #1

Dzięki za cynk OK
[#3] Re: Film dokumentalny o demoscenie

@slay, post #1

Jutro się oglądnie OK
[#4] Re: Film dokumentalny o demoscenie

@BULI, post #2

hehe, cytat z filmu:
...zdarzało się na polskich parties, że zespół organizacyjny był pijany już pierwszego dnia...
cholerny stareotyp, to nie byliśmy my, to byli ruscy język
[#5] Re: Film dokumentalny o demoscenie

@Radek_Cz, post #4

OK
[#6] Re: Film dokumentalny o demoscenie

@Radek_Cz, post #4

Witam!
To jest moim zdaniem totalna bzdura. Węgrzy byli dwa razy w Polsce a ostatnio rok temu na RiverWashu i nikt tam pijany nie był[oczywiście chodzi o organizatorów]
[#7] Re: Film dokumentalny o demoscenie

@neuroup, post #6

Nie wiem czy tak było, ale film ogląda się fajnie. Mimo że prawie półtorej godziny to się nie nudzi.
Swoją drogą to powiedzieli ziomy tych, którzy dawali wywiady do filmu z butelkami wódki na pierwszym
planie, nie traktował bym więc tego zbyt poważnie ;p. Może po prostu chcieli dodać jakiejś pikanterii
historii scenowej. Z różnych takich rzeczy powstawały legendy, które w swoim czasie oburzały, a
potem wspominało je się ze śmiechem i nostalgią.



Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 00:52:29 przez Radek_Cz
[#8] Re: Film dokumentalny o demoscenie

@Radek_Cz, post #7

Chlanie na scenie było zawsze. W każdej formie i ilości. Mnie to ani nie bulwersuje ani nie dziwi. I na niejednym party nagrzani chodzili/siedzieli/leżeli zarówno uczestnicy jak i organizatorzy

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 03:33:33 przez mccnex
[#9] Re: Film dokumentalny o demoscenie

@slay, post #1

Świetna sprawa ten Dokument.
[#10] Re: Film dokumentalny o demoscenie

@Radek_Cz, post #4

Ja byłem na party, na którym organizacja była pijana jeszcze dzień przed rozpoczęciem imprezy :)
[#11] Re: Film dokumentalny o demoscenie

@gorzyga, post #10

Przykład zakrzywienia czasoprzestrzeni, ja nie miałem takiego szczęścia w moim przypadku to było jeszcze dzień po i/lub już dzień przed.


Pozdrawiam
[#12] Re: Film dokumentalny o demoscenie

@neuroup, post #6

Eee, scena bez picia to jak miec losa z glowna wygrana w kieszeni i nie odebrac wygranej. Moze dzisiaj juz nie pija, bo dorosli, rodziny pozakladali, sporzadnieli, wylysieli lub zapuscili warkocze... ale kiedys byl czlowiek mlody i pic musial, a organiztaor to tez przeciez czlowiek, a nie ksiadz
[#13] Re: Film dokumentalny o demoscenie

@gx, post #12

a nie ksiadz

Ksiądz nie pije? Nawet na mszy nie może się powstrzymać żeby nie pociągnąć z grala .
Wiadomo że większość ludzi piła, scenowiec nie kaktus... ;)
[#14] Re: Film dokumentalny o demoscenie

@parallax, post #3

No i już po. Krótkie trochę pomysł
[#15] Re: Film dokumentalny o demoscenie

@parallax, post #14

...i poza wspomnianym wątkiem o upojeniu organizatorów polskiego party, jakoś mało o Polsce mimo, że było kilka osób z polskiego podwórka, czy przebitek nawiązujących, jak np. krótki urywek twórczości Lukhash'a na żywo.
[#16] Re: Film dokumentalny o demoscenie

@Duracel, post #15

No niestety mało. Mogli poświecić przynajmniej po kilka minut na przynajmniej kilka krajów, a nie tylko wegry i francja pomysł
[#17] Re: Film dokumentalny o demoscenie

@Duracel, post #15

no bo to film o Węgierskiej demoscenie i nikt nas nie będzie chwalić, bo musimy to zrobić sami.
Co ciekawe w okolicach 2000 roku wzajemne relacje Polskiej i Węgierskiej były bardzo ożywione.
Jasne, że gdyby w Polsce powstał taki dokument to byśmy mieli okazję pochwalić sporą liczbą sukcesów na demoscenie, ale najpierw by musiał taki film powstać.

Swoją drogą nie wyobrażam sobie jakby można zrobić lepszy dokument o demoscenie.

Pozdrawiam
[#18] Re: Film dokumentalny o demoscenie

@neuroup, post #17

Można by lepiej, ale i tak się fajnie oglądało pomysł
[#19] Re: Film dokumentalny o demoscenie

@parallax, post #18

Można by lepiej, ale i tak się fajnie oglądało


Dla niektórych szklanka zawsze będzie w połowie pusta...

Wiadomo, że demoscena to zbyt rozległe zjawisko, aby przedstawić je w dokumencie trwającym 1,5h. Ale duże brawa za podjęcie próby. Reżyser filmu podszedł do 'subkultury' demosceny w taki sposób, że pokazał ją całkiem przystępnie dla 'normalnych ludzi'. Oczywiście temat nie został wyczerpany, ale udana próba została podjęta.

Swego czasu Grogon wyszperał 2 wywiady z twórcami filmu:

http://startup-sequence.pl/2012/10/18/wff-28-wywiady-z-tworcami-moleman-2/


Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 14:08:52 przez slay

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 14:09:28 przez slay
[#20] Re: Film dokumentalny o demoscenie

@slay, post #19

Sądzę, że nikt tu w najmniejszym stopniu nie deprecjonuje wartości tego filmu. Wydaje się krótki, bo ogląda się jednym tchem i chciałoby się więcej... kilka odcinków takiej długości? :)

Trzeba przyznać, że tak rozległy temat, szerokie spektrum czasu i kategorii udało się bardzo ładnie i płynnie połączyć w całość. Chciałoby się więcej, na przykładach jak się rozwijał poziom na Amidze itd. jakie były różnice pomiędzy Sceną Amigową i resztą itd., ale film naprawdę super.

Ja do dzisiaj się dziwię, że pomimo kilku filmów w klimacie świata i środowiska młodych hackerów, nie powstał żaden film fabularny na temat Sceny i wszystkiego co z nią związane, a środowisku HipHopu powstał nie jeden i to nawet u nas ;)
[#21] Re: Film dokumentalny o demoscenie

@Radek_Cz, post #4

Choć sam w dawnych czasach nie bywałem na takich party, to wiem, że organizatorzy często i gęsto byli pijani, ale przeważnie nie wszyscy. Jeden czy dwóch ogarniętych nie piło i pilnowało, żeby coś na big screen leciało. Niektórzy wyglądali jak pijani (bo nie spali np. trzeci dzień...)
A przed tą wypowiedzią widać Voyagera jak pije kielona ;-p
[#22] Re: Film dokumentalny o demoscenie

@parallax, post #14

No i już po. Krótkie trochę


Niedosyt? Poczytaj ziny :)
[#23] Re: Film dokumentalny o demoscenie

@slay, post #1

Bardzo dobry, przystepny dla kogos kto tak jak ja nie ma zielonego pojecia o kodowaniu. Wiecej takich filmow :)
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem