Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#31] Re: Genialne invitro na Kindergarden 2012

@GumBoy, post #30

Ilość pobrań niestety nie powala.

To jest właśnie zastanawiające. Często piejemy z zachwytu jakby to było cudownie gdyby odświeżono tytułu z naszej młodości to na pewno cały świat by się na nie rzucił, bo to było grywalne, a teraz to w tych grach tylko ta grafika i nic więcej... Takie całkiem dobrze (albo nawet bardzo dobrze) odświeżone tytuły jak: "Another World", "Spy VS Spy", "North & South", które były w czasach swojej młodości wręcz ikonami, produkcjami wręcz niezwykłymi, dzisiaj nie powalają ilością pobrań. Nawet jeżeli kosztują tyle co jednorazowy bilet MPK. Czyli ten nasz przysłowiowy "SuperFrog" na wszelkie nowe platformy wcale nie musiałby być takim hitem jak się nam wydaje. Na nostalgii można jechać ale jednak skala tego jest symboliczna w porównaniu z dzisiejszymi produkcjami napompowanymi komercją, marketingiem, reklamami (nie chcę być oklepany ale jako przykład muszę podać "Angry Birds"). Oczywiście jak zawsze są wyjątki i jest nim na pewno "Minecraft". Skala fenomenu tej produkcji zaskoczyła chyba cały świat. I to on, a nie "Angry Birds", daje nadzieję małym zespołom na zdobycie świata. Jest to nadzieja o prawdopodobieństwie niewiele większym niż wygrana w Totolotka. Ale to jednak nadzieja. :) :)
[#32] Re: Genialne invitro na Kindergarden 2012

@Deftronic/..., post #18

Technicznie fajnie zrobione, ale obecnych czasach wolałbym jednak pełną animację głównej postaci (a nie BlueBox).
[#33] Re: Genialne invitro na Kindergarden 2012

@AdamZeku, post #27

W kwestii kontynuacji, to jak ktoś lubi FlashBack'a to na PSX i DOS jest "Fadet to Black" OK
[#34] Re: Genialne invitro na Kindergarden 2012

@MDW, post #31

Zwyczajnie nikt nie wie o tych grach. Ilość pobrań z linka jest podana dla Androida, a ściąganie gier mobilnych to działa na zasadzie "wszyscy zagrywają się w jakieś Agry Birds, ja też muszę to mieć". Jak coś nie jest na topie to prawie nikt sobie nie zadaje trudu szukania "a może wyszło".
Przykładowo "Another World 15th Anniversary Edition" jest w wersji pudełkowej na PC (na Allegro za 15 zł, i w wielu sklepach) ale też został znaleziony przeze mnie przypadkowo w "powiązanych".
Porównanie "Angry Birds" i "Minecraft" trafne, niestety ale bez reklamy gra się nie sprzeda, nie ma co się dziwić ze sprzedaż remake niska gdy nie sprzedają się gry nowe. Jest to widoczne gdy do czasopism o grach dodawane są nowe gry o sprzedaży bliskiej zeru, a niekiedy niezasłużenie (np przygodówki, i to spolszczone).
Minecraft jest wyjątkowy, bo jest grą która pozwala poczuć się raczej nie jak górnik ale jak Stwórca, sam kształtujesz świat wokół siebie, jest to gra nieskończona i pozwalająca uruchomić wyobraźnię, takich gier jest mało i ludzie to docenili.
A twój avatar - no cóż, wiesz co spotkało bohatera po tym geście
[#35] Re: Genialne invitro na Kindergarden 2012

@GumBoy, post #29

Na ami nie wyszło, a segą się interesuje (na razie;))
[#36] Re: Genialne invitro na Kindergarden 2012

@BULI, post #33

Fade to Black.
[#37] Re: Genialne invitro na Kindergarden 2012

@MDW, post #31

Czyli ten nasz przysłowiowy "SuperFrog" na wszelkie nowe platformy wcale nie musiałby być takim hitem jak się nam wydaje.

Obstawiam, że w ogóle by nie był.
Bajanie jak to każdy retro hit po odświeżeniu zdobyłby świat jest popychanym stekiem bzdur.
[#38] Re: Genialne invitro na Kindergarden 2012

@AdamZeku, post #35

Wystarczy interesować się dobrymi grami i tym co się z nimi dzieje (nawet jeśli opuszczają daną platformę).
[#39] Re: Genialne invitro na Kindergarden 2012

@GumBoy, post #38

stary nie chcę mi się pisać wyjaśnień co i jak.. fajnie że wyszło coś potem, nawet jeżeli było nie na ami.. pamiętam jak po przejściu Another World strasznie byłem napalony na kontynuacje.. a o wyjściu sequela na segę nie miałem pojęcia, a o wyczytaniu na necie nie bylo mowy..
[#40] Re: Genialne invitro na Kindergarden 2012

@BULI, post #33

co do "Fadet to Black" to pamiętam screen'y z kolorowej gazety, może wezmę się za tą giercę;)
[#41] Re: Genialne invitro na Kindergarden 2012

@Deftronic/..., post #18

Oba są świetne, to co zapodał Deftronic jest zarąbiste , zawsze marzył mi się film pełnometrażowy na podstawie tej gry, ale nie badziew tylko zrobiony za dużą kasę najlepiej pg18 i Scott za kamerą :)
[#42] Re: Genialne invitro na Kindergarden 2012

@AdamZeku, post #40

Oczywiście wkradła się literówka, co słusznie zauważył GUMBOY, powinno być "Fade to Black".
Ja jak się dowiedziałem o AW 2 na segę to mało z krzesła nie spadłem było to z 5 lat temu- specjalnie ściągnąłem emulator, ale dużo nie pograłem. Chodzą słuchy, że jest słaba w stosunku do części pierwszej.
W tej chwili posiadam SMD muszę "tylko" upolować przystawkę CD ;)
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem