Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Poszukuję muzyki z magazynów dyskowych
Witam wszystkich Amigowców:)

Zarejestrowalem się, gdyż mam pytanie. Mianowicie czy istnieje jakaś baza muzyki z magazynów dyskowych z Amigi? Szczególnie tych Polskich. Chciałbym pobrać sobie takie utwory w dowolnym formacie może być mp3 lub .mod czy inne (mimo wszystko najlepiej w oryginale). Tak, żeby sobie odtworzyć je na Windowsie przy wykonywaniu innych czynności w ramach relaksu i powrotu do dawnych czasów.

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 14:45:04 przez pXn
[#2] Re: Poszukuję muzyki z magazynów dyskowych

@pXn, post #1

Nie ma, jest tylko baza magazynów dyskowych.
[#3] Re: Poszukuję muzyki z magazynów dyskowych

@pXn, post #1

Bitworld ma bardzo fajna bazę z wyszczególnionymi modkami np. Excess 4
[#4] Re: Poszukuję muzyki z magazynów dyskowych

@Korni, post #3

Wow! Rewelacja! Szczególnie że m.in. o tego Excessa mi chodziło :)
Dzięki wielkie:)
[#5] Re: Poszukuję muzyki z magazynów dyskowych

@pXn, post #1

W 98% przypadków moduły muzyczne ze scenowych magów są albo do wyrippowania, albo po prostu do uruchomienia z katalogu z diskmagiem. Może zacznij poszukiwania właśnie od tego.
[#6] Re: Poszukuję muzyki z magazynów dyskowych

@mailman, post #5

A w jaki sposób można wyripować tę muzykę z magazynu?
Może jeszcze przy okazji poproszę o jakąś bazę magazynów, żeby można było sobie poprzeglądać i pobrać taki magazyn. Chodzi mi tylko o polskie magazyny, zagranicznych nie potrzebuję.
Co prawda mam je gdzieś na starych płytach, ale wertować taką stertę (już nie pamiętam na których one były) to mi by zajęło ze 2 dni.
BTW. niesamowite uczucie posłuchać tego po tylu latach :)
[#7] Re: Poszukuję muzyki z magazynów dyskowych

@pXn, post #6

Są narzędzia do rippowania (JackTheRipper, ExoticRipper) albo jeżeli korzystasz z WinUAE są od razu wbudowane w emulator. Baza magazynów polskich to FatAgnus (poszukaj w dziale Teleport, na Forum, na naszym portalu).
[#8] Re: Poszukuję muzyki z magazynów dyskowych

@pXn, post #6

Byłoby bardzo miło jakbyś poszukał tych płytek czy nie masz brakujących polskich magów. A najlepiej wrzucił całość ;)
Wiele zdaje się przepadło, żeby wspomnieć chociażby Bigoz którego sam poszukuję - na ten czas odnalazły się jedynie wydania od 7 w górę.
[#9] Re: Poszukuję muzyki z magazynów dyskowych

@Shoonay, post #8

Dobrze by było odzyskać je dla potomnych przynajmniej i gdzieś w sieć wrzucić, by przetrwały dłużejpomysł
[#10] Re: Poszukuję muzyki z magazynów dyskowych

@mailman, post #7

Ok, nie wiedziałem że nawet WinUAE ma taką opcję. Przyjrzę się temu w wolnej chwili.
Co do magazynów to znalazłem beret 05, ktorego chyba nie ma na powyżej wymienionej stronie Fat Magnus. Wrzucam poniżej upload.
http://demo.ovh.com/pl/fbe59a70efa41c3414d320dccfccbf56/
[#11] Re: Poszukuję muzyki z magazynów dyskowych

@pXn, post #10

Dzi…ęki za wrzutę, ale Beret #0.5 jest już na FatMagnus :). Co prawda oznaczony jest jako numer zerowy (bo nie przewidziałem w bazie danych magazynów z numerami połówkowymi ;)).
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem