Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Dema
[#1] Dema na HxC (format *.hfe)
Szukam DZIAŁAJĄCEGO na HxC obrazu dema Sanity - World Of Commodore. Wersje, które mam nie chcą u mnie chodzić. Zadowolę się sprawdzonym na takim sprzęcie obrazem ADF. Konfig: Amiga 500, 1MB RAM (0,5 Chip + 0,5 Slow), KS1.3, HxC.
[#2] Re: Dema na HxC (format *.hfe)

@mccnex, post #1

Co prawda nie pomogę, ale mam prośbę, czy mógłbyś w wolnej chwili skrobnąć kilka zdań, jak się sprawdza ww. zabawka w kontekście czysto demo-scenowym? Thx.
[#3] Re: Dema na HxC (format *.hfe)

@slay, post #2

Też chętnie poznam taką opinię :). Sorki za OT.
[#4] Re: Dema na HxC (format *.hfe)

@slay, post #2

Generalnie na w/w konfiguracji 99% produkcji ładnie się odpala i chodzi. Ze szlagierów to chyba tylko wspomniany WOC'92 nie chciał zaskoczyć ale sądzę, że przyczyna tkwi w skopanym ADF-ie, którym dysponuję (z prawdziwego flopa też chyba nie chciało się uruchomić - nie pamiętam dokładnie).

Masz do dyspozycji dwie stacje DF0 i DF1 co umila odpalanie dem wielodyskietkowych. Z przełączaniem obrazów dyskietek jest w sumie mniej zachodu niż przy fizycznym "żonglowaniu". Wsadzasz taki Desert Dream albo 9 Fingers od razu w dwa napędy i leci... (czasem demka nie "widzą" DF1, ale to już kwestia ich kodu).

Kolejny plus to organizowanie sobie obrazów dyskietek na użytek z HxC - jest bez porównania wygodniejsze niż np. nagrywanie ADF-ów na flopy, że nie wspomnę tu o błędach zapisu/odczytu.

Jeśli chodzi o niezawodność w warunkach "bojowych", to powiem Ci, że demka z HxC puszczałem na bigscreenie podczas RetroKompa'2012 w Gdańsku i ani razu nie musiałem się przed ludźmi wstydzić :)

Moim podstawowym zamysłem spożytkowania HxC było zbudowanie najbardziej typowej Amigi-odpalaczki/oglądaczki dem/magów/packów na OCS/ECS z wygodną opcją wymiany danych z PC.

Podsumowując - doskonale sprawdza się przy "obsłudze" demosceny. Problemy, jeśli już, to mogą wynikać z zepsutych ADF-ów czy DMS-ów znalezionych na Sieci (czasem tak jest, że "zwalona" kopia danej produkcji jest dosłownie wszędzie - w tym np. na komercyjnie wydawanych CD-ROM-ach, a dobrej wręcz nie sposób zdobyć).
[#5] Re: Dema na HxC (format *.hfe)

@mccnex, post #4

Dzięki za wyczerpująca odpowiedź. Widzę, że trzeba toto będzie niebawem zakupić :)
[#6] Re: Dema na HxC (format *.hfe)

@mccnex, post #4

A czy WoC nie wymagało 1MB Chipu? Nie pamiętam właśnie tego dokładnie ale mi na klasycznej A500 z HxC nie udało się znaleźć żadnego działającego ADF-a z WOC.

Natomiast co do przydatności HxC w demoklasykowaniu na A500 to potwierdzam - zabawa przednia, kompatybilność ponad 99% do tego łatwość obsługi i szybkość zgrywania danych z PC. Tysiące dem w zasięgu ręki - to może przerażać ;)
[#7] Re: Dema na HxC (format *.hfe)

@conrdd, post #6

Właśnie, chyba tak było. Sprawdź pod UAE na jakiej konfiguracji ruszy to demo.
[#8] Re: Dema na HxC (format *.hfe)

@conrdd, post #6

nie wymaga 1mb chip.
Jesli autorzy dema napisali prawde, to demo zadziala na 512kb
ostatni obrazek

po chwili:
na euae dziala na 512kb

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2013 17:36:35 przez Norbert
[#9] Re: Dema na HxC (format *.hfe)

@conrdd, post #6

Właśnie miałem taką Amigę, co rozpoznawała każde rozszerzenie pod klapką jako Chip RAM. Miejsce ze zworkami było w takim stanie, że nie mogłem nic tam już kombinować, bo trzymało się to kupy na słowo honoru. Miała więc 1MB Chip na stałe, WOC na niej nie ruszał. Dlatego zorganizowałem pięćsetkę z konfiguracją 0.5/0.5. Z tym demem to jest tak, że po "włożeniu" dyskietki stacja dwa razy pyknie i nic - biały ekran - kontrolka FDD świeci i zima...
[#10] Re: Dema na HxC (format *.hfe)

@mccnex, post #9

Witaj.
Więc tak.Na Amidze 500 z rozszerzeniem czy bez demo mi nie działa, czy to z dyskietki czy z HxC. Natomiast od Amigi 500+ do 1200 demo działa bez problemu, z dyskietki jak i z emulatora HxC.
Jak chcesz to mogę Ci podesłać mojego ADF'a z demem.
Pozdrawiam.

PS. I Kiszka. Podłączyłem z powrotem emulator do a 500+ i demo nie chce za chiny ruszyć. Z dyskietki bangla a z emulatora nie. Sprawdze jeszcze na A1200. A za pierwszym razem wystartowało....

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2013 21:10:42 przez JaraB
[#11] Re: Dema na HxC (format *.hfe)

@JaraB, post #10

Czyli albo wymaga min Kick2.0, albo min ECS
[#12] Re: Dema na HxC (format *.hfe)

@wali7, post #11

Nie wiem co się stało. Ale nie działa mi teraz z emulatora. Staje na T:002/080 i nic. Z dyskietki rusza, ale na A500 nie.
Przepraszam za wprowadzanie w błąd.

Ps. Jak za pierwszym razem zrzuciłem demo na kartę to poważnie ruszyło, nie wiem co się stało...
[#13] Re: Dema na HxC (format *.hfe)

@JaraB, post #12

Moja wersja - DMS - na A1200 nie poszła - ustawiłem bez cache i na ECS, także poproszę o działającą na maila - zaraz się do Ciebie zgłoszę :)
[#14] Re: Dema na HxC (format *.hfe)

@mccnex, post #13

Sorki że tak późno, ale poszło OK
[#15] Re: Dema na HxC (format *.hfe)

@JaraB, post #14

Nie szkodzi :) Odebrałem. Tak samo nie idzie jak inne ... Próbowałem też formatu obrazu dyskietki HFE v2 (experimental). Bez skutku. Jutro nagram dyskietkę i spróbuję na A1200 to odpalić.

Moj HxC to Rev.C, wersja firmware 1.7.2.0 (najnowsza ze strony projektu. dzisiaj update robilem).



Ostatnia aktualizacja: 26.01.2013 00:12:50 przez mccnex
[#16] Re: Dema na HxC (format *.hfe)

@mccnex, post #15

Ta kopia co mi wysłałeś poszła normalnie z dyskietki na A1200 z Blizzardem 1230, bez żadnego wyłączania cache itd. I o co tu chodzi? :)
[#17] Re: Dema na HxC (format *.hfe)

@mccnex, post #16

Hm, zaobserwowałem ten sam problem u siebie z HxC rev B. Może należałoby skontaktować się z autorem firmware'u (Jeff'em del Nero) i wysłać mu przykładowy niedziałający plik hfe, oraz oryginał adf który działa po nagraniu na dyskietkę?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2013 16:28:59 przez strim
[#18] Re: Dema na HxC (format *.hfe)

@mccnex, post #16

Ale ciekawsze jest jeszcze to, że mam drugą A1200 i na niej demo z dyskietki nie chce ruszyć. I być tu mądry...
[#19] Re: Dema na HxC (format *.hfe)

@JaraB, post #18

mozliwe ze stacja dyskow ma "inaczej" ustawiona glowice.
sprobuj na tym samym napedzie.
a czy to sa takie same A1200 ? (commodore, escom )
[#20] Re: Dema na HxC (format *.hfe)

@Norbert, post #19

Takie same od Commodore.
Jutro zamienie te stacje i sprawdze.

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2013 18:29:17 przez JaraB
[#21] Re: Dema na HxC (format *.hfe)

@strim, post #17

Zrobiłem jak napisałeś. Skontaktowałem się z Jeffem. Podesłał mi update softu do wersji 1.7.4.0. Demo WOC'92 ruszyło z kopyta :D OK

Trzeba je tylko wyeksportować jako HFE v2 (experimental), jako "zwykłe" HFE nie działa. Mówię o wersji podesłanej mi przez JaraB.

Kto chce ten update, niech skrobnie do mnie maila.

---

Chociaż sprawa dema Sanity jest rozwiązana, możemy w tym temacie kontynuować rozwiązywanie problemów z demosceną na HxC OK



Ostatnia aktualizacja: 27.01.2013 00:05:14 przez mccnex
[#22] Re: Dema na HxC (format *.hfe)

@mccnex, post #21

Jeszcze taka sprawa, na pewno niejeden z Was spotkał się z problemem nieposortowanych plików/katalogów na karcie SD w emulatorze po dograniu czegokolwiek. Dla tych, którzy nie znają na to patentu, rozwiązaniem jest ten programik (pod Windows):

http://www.anerty.net/software/file/DriveSort/?lang=en
[#23] Re: Dema na HxC (format *.hfe)

@mccnex, post #22

SANITY stosowało jakieś magiczne patenty na loadery w swoich demach. Music Disk - Jesterday idzie tylko w formacie HFE v2 jakby ktoś miał z tym problem - identyczny problem jak z WOC.

---

Udało Wam się odpalić slideshow Andromedy - "Seven Seas" na HFE?

U mnie z dyskietek idzie na A1200/030. Na HxC w mojej A500 z 1MB (0,5+0,5) zacina się przed zmianą dyskietki, na tym obrazku:



I słychać tylko szum morza ...

Może potrzebuje więcej niż 0,5MB Chip'u? Nie doszukałem się informacji na ten temat. Sprawdzi ktoś?
[#24] Re: Dema na HxC (format *.hfe)

@mccnex, post #23

Potwierdzam problem z Jesterday na zwykłym formacie HFE. Swoją drogą, ciekawe jaka jest różnica między tymi formatami i jakie jeszcze informacje są zapisywane, których nie było w pierwszym formacie.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem