Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Muzyka
[#1] sensowny odtwarzacz sekwencji midi na A500/600
Witam, nie wiem czy trafiłem w dobrą kategorię, ale chyba tak :) Znacie może jakiś sensowny ODTWARZACZ (nie tracker ani rejestrator) do odtwarzania modułów muzycznych i sekwencji midi tak na jedną dyskietkę dla A500+ z kickiem 2.0 ?? Może być jeden soft do modów a drugi do midi...

Dzięki z góry Wojtek
[#2] Re: sensowny odtwarzacz sekwencji midi na A500/600

@wojtekmedia, post #1

MIDI i 68000? Słabo to widzę...
Do modków to HippoPlayer.
[#3] Re: sensowny odtwarzacz sekwencji midi na A500/600

@wojtekmedia, post #1

Jedyny program jaki ja znam co odtwarza midi bez podłączenia keybordu to był chyba gmplayer czy jakoś tak. Sorry nazwy nie pamiętam. Ale aby go szło używać sensownie to potrzebna był hdd oraz proc z 030.


Z dyskietki na bank nie da rady bo musisz miec banki z instrumentami. To się nie zmieści na 880kb.


Benedykt Dziubałtowski
[#4] Re: sensowny odtwarzacz sekwencji midi na A500/600

@_arti, post #2

No właśnie myślałem że Ami sobie poradzi z takim czymś jak midi... ten format odpalałem już na PC 286 z zegarem 25 MHz :( Ok a ten HippoPlayer odczyta wszystkie formaty modułów ??
[#5] Re: sensowny odtwarzacz sekwencji midi na A500/600

@wojtekmedia, post #4

Midi nijak się ma do mod. Midi to zbiór informacji gdzie i co ma być grane. Brak jest jednak w tym pliku sampli. Są one przechowywane w specjalnych bankach. To czym piszesz, że poszczałeś midi na 286 to ok. Ale zapomniałeś dodać, ze miałeś kartę dźwiękową wyposażoną w midi oraz banki instrumentów.


Benedykt Dziubałtowski
[#6] Re: sensowny odtwarzacz sekwencji midi na A500/600

@Benedykt Dziubałtowski, post #3

Są dwa: Timidity i GMPlay. Oba wymagają min 020. Jedyna droga to podłączenie interfejsu midi i syntezatora.
[#7] Re: sensowny odtwarzacz sekwencji midi na A500/600

@cholok, post #6

na 020 mija się to z celem. Testowałem na cd32+promodule z fastem wiele lat temu. Da się odsłuchać jakieś 10% utworów, reszta zacina niczym mp3. Poza tym wypadło by skołować jakieś sensowne instrumenty. Nie wiem czy da się je zaimportować do tych programów ale te z gmplayera sa tragicznej jakości.

Pamiętam jak mi szczęka odpala gdy słuchałem na sb 5.1 live z porządnymi bankami midi. Grało to jak mp3 tylko nie śpiewało.


Benedykt Dziubałtowski
[#8] Re: sensowny odtwarzacz sekwencji midi na A500/600

@wojtekmedia, post #4

Wojtek:

> No właśnie myślałem że Ami sobie poradzi z takim czymś jak midi... ten format odpalałem już na PC 286 z zegarem 25 MHz Ok a ten HippoPlayer odczyta wszystkie formaty modułów ??
---------------------
No wiadomo, że sobie poradzi, ale tak, jak to zostało zaprojektowane - podłączasz po MIDI syntezator, wgrywasz plik MIDI - i działa. Po MIDI.
Tak to oryginalnie funkcjonuje.

A Ty chyba nie masz na myśli MIDI jako takie, tylko odpalanie plików *. MID na jakiejś karcie wavetable itp.
Owszem, używa protokołu MIDI, ale to w tym momencie całkiem co innego. Tak, jak niektóre gry używają MIDI do trybu multiplayer, ale to też niekoniecznie jest związane z muzyką i trudno je nazwać 'programami do MIDI. ;) ;)
[#9] Re: sensowny odtwarzacz sekwencji midi na A500/600

@wojtekmedia, post #4

-> ten format odpalałem już na PC 286 z zegarem 25 MHz

Akurat to jest przykład kompletnego niezrozumienia. Co innego symulacja syntezatora na CPU, a co innego odgrywanie midi na karcie OPL, gdzie wszystkim zajmuje się sprzęt, a o jakości nie wspomnę.
[#10] Re: sensowny odtwarzacz sekwencji midi na A500/600

@cholok, post #9

To zupełnie jak by powiedzieć, że Amigacd32 odtwarza płynnie VCD a 486 nie. Jednocześnie pominąć fakt, że cd32 ma FMV.


Benedykt Dziubałtowski
[#11] Re: sensowny odtwarzacz sekwencji midi na A500/600

@Benedykt Dziubałtowski, post #7

Na 030/50 GMPlay chodził fajnie, nie wiem jaka dolna granica. Inny szczegół, że tylko otwierało się okienko shella z tytułem utworu i tylko leciał czas lub pozycja w procentach?

Bida na ekranie, ale brzmiało ładnie :)
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem