Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Party
[#121] Re: Silly Venture 2013

@michalmarek77, post #116

podziwem dla niepotrzebnych alternatywnych systemow

Dla Ciebie pewnie są niepotrzebne, ale na Tobie się ten świat nie kończy. Bezinteresowne wylewanie swojej złośliwości jest dla mnie niezrozumiałe. To taka forma patologicznej rozrywki? Czy też ukrywa się za tym jakiś głębszy cel?
[#122] Re: Silly Venture 2013

@MorphOS_pl, post #109

Popieram.
[#123] Re: Silly Venture 2013

@MorphOS_pl, post #121

Skończcie niepotrzbne flamey.

Dla mnie największą zachętą, by znów usiąśc do DigiBoostera/MOS-a był kawałek Krashana na compo podczas LoadError. Macie jeszcze jakies pytania co do tego jak działa scena? Ewolucja - czasami przypadkowa, czasami podążająca za trednami. Nie mam zamiaru być jakąkolwiek wyrocznią i nie zamierzam przewidywać jaki będzie konfig Amigi czy Atari na kolejnym party. Cieszy mnie to co jest i w czym moge uczestniczyć.

Rozumiem też większą chęć do wystawiania produkcji na zachodnich imprezach, co przełoży się pewnie na Riverwashu na typowe party z dużą liczbą utworów muzycznych i crazy dem oraz jedną, może dwoma produkcjami w kategoriach intro/demo. Jeśli tak będzie - pozostaną nam w PL imprezy na ośmiobitowce i ST-ka.

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2013 14:03:04 przez voyager
[#124] Re: Silly Venture 2013

@recedent, post #16

Jak już chciałeś zrobić oftop i flejmwar to przynajmniej było zrobić go z sensem... Powiedz mi jak rozwija się oprogramowanie użytkowe na "prawdziwe" Atari? Dużo się tego ukazało w zeszłym roku? Jakieś interesujące cechy systemu operacyjnego "prawdziwego" Atari doszły w nowych wersjach wypuszczonych ostatnio?


Recedent, z jednej strony nie dziwi mnie Twoja reakcja, z drugiej jestem rozczarowany, bo ze wszystkich zaklinaczy rzeczywistości paraamigowej po Tobie spodziewałem się tego jako po ostatnim.

Neuroup, strzelił z diagnozą w dziesiątkę. Oczywiście nikt nie odbiera "waszej opcji" zasług w próbowaniu ratowania Amigi, ale dla niektórych oczywistym było od dawna, że taka metoda to utopia i narobi więcej szkód niż zysków.

Jakbym miał to ująć jakoś metaforycznie, to rozcieńczyliście 30-letnią whisky tanią wodą po goleniu, mocną ,ale tanią...

W ten sposób nie zyskaliście nic poza mirażami, a zatracacie historyczną identyfikację Amigi.
Nie oskarżam, bo intencje mieliście szlachetne, ale część ludzi od początku wiedziała, że te AmigaONE, Pegasosy itd. to utopia i absurd.

Pomijam to, że Neuro nie napisał tego aż tak konkretnie jak ja teraz, a Ty już zareagowałeś nerwowo. Nie ma co się obrażać naprawdę.
[#125] Re: Silly Venture 2013

@Duracel, post #124

Dawno temu (20 lat w sumie) w C&A opisywano jak to Amiga różni się od innych systemów tym, że ma multitasking, a inne systemy nie mają. Podobnie było w MA. To i oprogramowanie do video to była historyczną identyfikacja Amigi. Demoscena nie była identyfikacją Amigi, wspominają ją tylko ci co w niej uczestniczyli a to niewielki procent. Gry też nią nie były bo istniały na inne platformy więc nie oferowaly unikalności. W sumie odnośnie gier to jedyną unikalnością było to, że można było grać na cyfrowym dzoju w ładnie graficznie gry, innych różnic raczej nie zauważylem.
[#126] Re: Silly Venture 2013

@Duracel, post #124

Neuroup, strzelił z diagnozą w dziesiątkę. Oczywiście nikt nie odbiera "waszej opcji" zasług w próbowaniu ratowania Amigi, ale dla niektórych oczywistym było od dawna, że taka metoda to utopia i narobi więcej szkód niż zysków.

No tak, jesteś kolejnym który ma problem z systemami neoamigowymi... To nie chodzi o to jakieś tam "zasługi w ratowaniu". Po prostu była grupa ludzi, której tak się podobał amigowy system, że zamiast przesiąść się na PC woleli sobie napisać reinkarnację tego systemu na różne sprzęty z prockami PowerPC. I sobie używać, bo lubią. No i mamy MorphOS-a. To jest też forma hobby i bynajmniej żadna utopia. Chyba Ci się wydaje, że morphosowcy żyją jakąś utopijną nadzieją dogonienia mainstreamu. To bzdura. Po prostu nas bawi używanie systemu amigowego na czymś szybszym niż Blizzard PPC. Albo bardziej przenośnym. Bawi nas, że możemy sobie z tego systemu np. tracić czas na Facebooku, czy zrobić coś w Google Docs, obejrzeć film, napisać jakiś programik i takie tam. Nie mamy też jakichś pretensji do bycia kontynuatorami "amigowego dziedzictwa". Do tego mają pretensje co najwyżej niektórzy użytkownicy AmigaOS 4, ale nie będę się w temat wgłębiał.

Jakbym miał to ująć jakoś metaforycznie, to rozcieńczyliście 30-letnią whisky tanią wodą po goleniu, mocną ,ale tanią...

Ależ nikt Ci tej wody po goleniu do Twojego kieliszka z whisky nie wlał. Możesz się dalej delektować...

W ten sposób nie zyskaliście nic poza mirażami

Jakimi mirażami?

a zatracacie historyczną identyfikację Amigi.

Nie wiem w jaki sposób. Odpalając MorphOS-a na moim absurdalnym Pegasosie naruszam jakąś historyczną identyfikację? Identyfikację mogło naruszać Commodore USA, albo ludzie, którzy wkładają peceta na mini-ITX do obudowy A1200 i odpalają na tym WinUAE...

Nie oskarżam, bo intencje mieliście szlachetne, ale część ludzi od początku wiedziała, że te AmigaONE, Pegasosy itd. to utopia i absurd.

A kim jesteś, żeby móc oskarżać? Dla różnych ludzi różne rzeczy są absurdem, a zakładanie że Twoja definicja absurdu jest uniwersalna, jest zwykłą arogancją.
[#127] Re: Silly Venture 2013

@Duracel, post #124

cyt: "Nie oskarżam, bo intencje mieliście szlachetne, ale część ludzi od początku wiedziała, że te AmigaONE, Pegasosy itd. to utopia i absurd".


Ja pierwszy raz widziałem wzmiankę o AmigaONE dawno temu, przed rokiem 2000 na pewno i pamiętam, że ciarki przeszły mi po plecach - Amiga wraca i pokaże! Nie doczekałem się, za długo to trwało a jak już wyszło to ... Przypomina mi to sytuację firmy Atari z końca lat 80-ych i początku 90-ych - fajne pomysły tylko każdy jeden o 2-3 lata za późno.

Niech mi będzie wolno zacytować tu XTD z wywiadu, który wszyscy na pewno dobrze znają (a wywiad ma już 4 lata):

"Wybacz, ale robienie czegoś na Amigę ma obecnie taki sens jak robienie czegoś pod Windowsa 3.1" - w sumie hobby jak każde inne ale warto mieć poczucie rzeczywistości, oraz "Amiga skończyła się na wiele lat przed tym zanim zauważyli to jej zwolennicy." - zwolennicy np. Atari to zauważyli i dlatego dzisiaj ten komputer żyje - nawet jeśli tylko na scenie, ale na fali mody retro angażują się nowi ludzie, nawet z pokolenia, które nie ma szans tego pamiętać.

BTW: XTD na RetroKomp wygrał music compo na małe Atari , a na SV2013 zajął silną 7 pozycję ;)
[#128] Re: Silly Venture 2013

@MorphOS_pl, post #126

@Duracel, ja Cię proszę... dowiedziałeś się już chociaż co to jest LZX?

---

A może by tak "gruba kreska"... i w końcu zamiast napisać miliardy postów teorii upadku sceny na Amidze zastanowić się jak zadziałać by zachęcić informatycznie uzdolnioną młodzież do nauki asemblera 68k, Protrackera i Deluxe'a?

Tutaj pozwolę sobie zwrócić Wam uwagę na młodych, bo dwudziestokilku letnich chłopaków ode mnie z miasta SZCZECINA (gdzie polska scena się narodziła - Quartet itd.), którzy u nas na RKLE wystawili zaczątek pisanej przez siebie gry na A500 ("Castle Hack") :



Złapali zajawkę, dostali od nas materiały programistyczne itp. itd. o Amidze i robią dalej swoje. I nigdzie indziej jak tylko w takich ludziach upatrywać należy szans na przedłużenie zacnej tradycji scenowania.

A ja mam jeszcze taki plan na przyszłość, żeby zorganizować mini-Amiga-C64-scene-show w szczecińskich liceach czy może nawet uczelniach o profilu informatycznym, żeby pokazać zainteresowanym osobnikom co jest pięć. Bo niby skąd k... ci biedni ludzie mają się o tym dowiedzieć?

Organizowanie party w Polsce dla sceny stricte amigowskiej w/g mnie nie ma sensu - napisaliście już dlaczego.

Proponuję zacząć myśleć jak realnie zmieniać stan rzeczy poprzez działanie. Na przykład na swoim terenie.
[#129] Re: Silly Venture 2013

@wieczor, post #127

Kurcze Wieczór... ale jeśli Atari żyje, to Amiga żyje x3, bo na każdym systemie (klasyk, OS4.x, MOS) coś się dzieje. Na każdy pojawia się soft, nowy sprzęt do klasyka (karty turbo, muzyczne, USB itp.), są papierowe pisma i oficjalne sklepy internetowe. Scenowe produkcje owszem, tylko dla klasyka. Problem tylko w tym, że jest ich mało a scena jest w regresie. NA RAZIE Atari na tym polu wypada lepiej (na pewno w PL). Nie ma co kwękać tylko działać. Nie uciekać odrazu na Spectruma czy Atari. Ten rok się jeszcze nie skończył a zobaczymy co się stanie w przyszłym.

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2013 15:49:45 przez Deftronic/...
[#130] Re: Silly Venture 2013

@MorphOS_pl, post #126

Ja już myślałem o jednej inicjatywie od kilku lat. Jak dla mnie najbardziej kultowym party (choć nigdy nie byłem osobiście, bo byłem łebkiem jeszcze) był IntelOutisde. Typowo Amigowe party, sama nazwa mówi o co chodzi. Można by rozszerzyć o inne platformy non x86, połączyć z PixelHeaven (Lapusz w tym roku odwalił kawał dobrej roboty i jeżeli wszystko byłoby zorganizowane jak PH to sukces gwarantowany). Kiedyś już trułem jednemu współorganizatorowi o zrobienie InelOutside (teraz w 2014 będzie okrągłe 20-lecie pierwszej imprezy, idealna okazja). Dawni organizatorzy nie mają czasu, ale pewnie dla dobra sprawy udostępnią nazwę. Trochę jest już mało czasu, ale w wakacje można by zrobić takie party. Weźmy się w kupę i zróbmy dobrą imprezę, idealnie w Warszawie w Stodole, jak nie będzie się dało, to gdzieś indziej, trudno. Dajmy znać innym platformą Atari, C64, ZX itd. troszkę szumu za granicą (tam też kojarzą IO). Osoby rąbiące inne party retro i stricte Amigowe, mogą złączyć siły i zrobić jedno, mocne. Jak nie da się zrobić to pod flagą IO, to inną. Jedno mocne party w roku, to byłby moim zdaniem strzał w dziesiątkę. Zbyt dużo i zbyt często jak party będą organizowane, to nie będzie z czym rywalizować.
Dla Amigi composy dla demek mogą być np.
A500 1MB
A1200 4MB FAST (demka puszczane na 68030 50MHz, można kupić ACA itd. kto chce to może mieć).
Amiga AGA 68060 (można przecież robić wersję na GFX, ale żeby działa również na AGA).
Amiga z PPC (chyba WOS, dziła też na MOS i na AOS), dlaczego nie

BTW. Amiga ma 32kolory i 4096 w HAM, nie 16, ma też EHB (oprócz pierwszych egzemplarzy Amig - Amiga 1000 bez napisu 1000, po prostu Amiga na rynek amerykański), w którym Amiga ma do dyspozycji 64 kolory.

Troszkę dobrej reklamy jak to miało miejsce przy Pixel Heaven, namówienie twórców, żeby zamiast na dużych party z PC, wystawili tutaj i będzie dobrze. Jak wyjdzie, mogę za sponsorować nagrodę dla Ami, np. NOS A1200, albo turbo z RetroAmi (nie rzucam słów na wiatr).

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2013 15:50:53 przez flops
[#131] Re: Silly Venture 2013

@Deftronic/..., post #129

Nie uciekać odrazu na Spectruma czy Atari.


Nikt nigdzie nie ucieka, to bardziej rozszerzenie perspektyw niż zmiana :) Ja nie porzucając Atari i Pokeya chętnie jakieś moduły do produkcji Amigowych napiszę, bo kocham ten komputer. Czy za kodowanie się wezmę - nie wiem, bardzo bym chciał, ale mam szerokie plany i nie wiem na co czasu mi starczy. Ale muza - proszę bardzo. Byle się działo :)

Nie ma co kwękać tylko działać. (...) Ten rok się jeszcze nie skończył a zobaczymy co się stanie w przyszłym.


I tym optymistycznym akcentem chyba możemy zakończyć dyskusję, bo na pewno wszyscy sobie tego powyższego życzymy i mamy na to nadzieję :)
[#132] Re: Silly Venture 2013

@flops, post #130

Kiedyś już trułem jednemu współorganizatorowi o zrobienie InelOutside


Wtedy była inna sytuacja, teraz by trzeba uważać coby nikt po sądach nie zaczął ciągać (o nazwie mówię) ;)
[#133] Re: Silly Venture 2013

@wieczor, post #132

No i mamy mały suplement do naszej dyskusji o neo-Amigach w kontekście demosceny.

Oto najnowsze demo na AmigaOs 4.1 :)

http://www.youtube.com/watch?v=1TO6ZscPsEw&feature =youtu.be

http://amigaworld.net/modules/newbb/viewtopic.php? mode=viewtopic&topic_id=38386&forum=16&start=40&vi ewmode=flat&order=0
[#134] Re: Silly Venture 2013

@wieczor, post #132

Dlatego należy pogadać z właścicielami praw do nazwy.
Ale widzę że Lapusz już dzisiaj dał znać o PH i plan imprezy już jest gotowy, bez miejsca za bardzo na party :-/ A mogło być tak pięknie. Chyba że coś jeszcze wymyśli.
[#135] Re: Silly Venture 2013

@slay, post #133

Oto najnowsze demo na AmigaOs 4.1

To demo zatraca historyczną identyfikację Amigi!!!!1111jedenaście

A tak poważniej - wiedząc co mniej więcej siedzi pod maską, wiem, że koder nie przeszedł tu samego siebie i wyobrażeń konstruktorów sprzętu o jego możliwościach. Ale! Miło się ogląda, miło słucha i o to chodzi. Bardzo sympatyczne, jestem na tak. Szkoda, że nie na MOS-a, ale gratuluję. OK
[#136] Re: Silly Venture 2013

@michal_zukowski, post #125

Panowie 125, 126, 128, zabolało was dotkliwie, ale jak napisałem wyżej, nie polemizujcie z faktami, nie obrażajcie się itd., bo nawet złośliwości nie zmienią faktòw, a jedynie chwilowo ulżą waszemu nadęciu irozgoryczeniu :)
[#137] Re: Silly Venture 2013

@Duracel, post #136

nie polemizujcie z faktami

Nie polemizujemy z faktami. Tworzymy fakty.
[#138] Re: Silly Venture 2013

@Duracel, post #136

nie zyskaliście nic poza mirażami, a zatracacie historyczną identyfikację Amigi

zabolało was dotkliwie

jedynie chwilowo ulżą waszemu nadęciu irozgoryczeniu


Co za nabzdyczone farmazony ;) Normalnie jedziesz jakimś Gomółką ;)

Zamiast walnąć się we własne tłuste klaty, a potem zrobić w końcu coś konkretnego i kreatywnego, wolicie pieprzyć o DM i winę zwalić na MOS, OS4 albo cyklistów. No niepodobna tak.

Nie macie problemów czysto technicznych z Blitterem, buforowaniem, trackerem, bitplanami, geometrią, itp.?
.
[#139] Re: Silly Venture 2013

@rePeter, post #138

Nie macie problemów czysto technicznych z Blitterem, buforowaniem, trackerem, bitplanami, geometrią, itp.?


Uoo, panie co to blitter jest w ogóle?? Jakie trackery, co to ma być, po polsku weź pan mów!
[#140] Re: Silly Venture 2013

@mccnex, post #139

No tak, a potem się dziwią, że nowych dem na Ami nie ma katurlanie
[#141] Re: Silly Venture 2013

@mccnex, post #139

Ogólnie wytykanie literówek jest mało grzeczne, według netykiety,
no chyba, że prócz cyklistów, literówki też są winne ;)
[#142] Re: Silly Venture 2013

@slay, post #133

Podoba mi się ostatnia scena z górami.
[#143] Re: Silly Venture 2013

@slay, post #133

**** nie urywa, ale lepszy rydz niż nicOK Jak by design był bardziej dopracowany, to by uratowało to demo-animacjeOK

E: "wiedząc co mniej więcej siedzi pod maską, wiem, że koder nie przeszedł tu samego siebie i wyobrażeń konstruktorów sprzętu o jego możliwościach."

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2013 21:38:44 przez parallax
[#144] Re: Silly Venture 2013

@rePeter, post #141

Bez stresu, "głupa tylko rżnę" ...

A tak w ogóle to sądzę, że ten temat chyba został już wyczerpany i zamiast używać sił i środków na pisanie o demach, lepiej pisać dema.

No to może jeszcze powspominamy stare dobre czasy, jak to się piło i się jadło. Oto "demko na dzisiaj":

>>> "wieczorynka" <<<
[#145] Re: Silly Venture 2013

@mccnex, post #128

Coś ty uparł się z tym Deluxe, najlepsi i najlepsze grafiki nie robili wcale w Deluxe Paint tylko w Brilliance :D

Pozdrawiam
[#146] Re: Silly Venture 2013

@slay, post #133

Najbardziej mnie w tym demie rozwaliło 5 day of work. Oj widać, widać :) Z drugiej strony, tak płynie działającego dema na "Amige" to nie widziałem :D

Włącz Skype!

Pozdrawiam
[#147] Re: Silly Venture 2013

@neuroup, post #146

.

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2013 21:58:24 przez mccnex
[#148] Re: Silly Venture 2013

@rePeter, post #138

Za dużo emocji. Ja ani nie pieprzę, ani nie oskarżam, a co do rodzaju szansy dla Amigi w dzisiejszej rzeczywistości napisałem już wystarczająco dużo. W zasadzie pogodziłem się z tym co jest faktem, choć jeszcze jakiś czas daję szansę na zmianę stanu rzeczy.

Nie zmienia to postaci rzeczy, że Neuroup ma rację. To jest prosta i oczywista konkluzja, ale bardzo Was drażni. W gruncie rzeczy rozumiem dlaczego tak reagujecie, nie mam zamiaru piętnować Was za szukanie Amigi w tych wszystkich sprzętach, których praktycznie nic z nią noe łączy, ale nie widzę powodu, aby być aż tak delikatnym i taktownym aby nie mówić tego co jest oczywiste tym bardziej, że robię to przy okazji wypowiedzi Neuroupa.

Mam coś zrobić na Amidze? Jak wyjdzie Natami pod tą czy inną nazwą, to obiecałem przyjacielowi, że coś tam na niej skomponuję, ale w tej chwili, bez jakiegoś szalonego inwestora-wizjonera nie widzę nadziei. X1000 to dla mnie żerowanie na zwłokach, czyli na marce, nie realnie nie ma nic wspólnego z Amigą, to jest moje zdanie do którego jestem bardzo solidnie przekonany i mogę to uzasadniać kiedy zajdzie potrzeba, więc proszę się nie obrażać, nie wściekać i nie być złośliwym, bo ja złośliwie tego nie robię, a jedynie stwierdzam i potwierdzam logiczny fak wyjawiony przez Neuroupa i wielu innych.
[#149] Re: Silly Venture 2013

@Duracel, post #148

nie mam zamiaru piętnować Was za szukanie Amigi w tych wszystkich sprzętach, których praktycznie nic z nią noe łączy

1. System.
2. Kompatybilność wstecz na poziomie plików binarnych i API.
3. Ludzie.

jedynie stwierdzam i potwierdzam logiczny fak wyjawiony przez Neuroupa i wielu innych.

W Twoich wypowiedziach nie ma żadnych faktów, tym bardziej faktów logicznych. Są tylko przekonania. Tyleż głębokie, co subiektywne.

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2013 22:23:02 przez MorphOS_pl
[#150] Re: Silly Venture 2013

@MorphOS_pl, post #149

przecież prawdziwe amigowanie to siedzenie na pececie i odpalanie amigi by zagrać w superfroga lub w swosa, nie znasz się
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem