Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] all-time top na pouet.net
Zapewne wszyscy interesujący się demosceną znają stronę pouet.net. Pojawiają się na niej niemal wszystkie produkcje jakie ukazują się na różnych platformach. Jest na niej też ranking "all-time top" zawierający najbardziej popularne demka. Niestety w pierwszej 40 jest tylko jedna amigowa pozycja Starstruck/TBL (i to pewnie dzięki portowi na Falcona).

Mam apel do wszystkich którzy tam zaglądają by dali OK swoim ulubionym produkcjom. Może uda się wypromować kilka amigowych, demoscenowych klasyków. Pokażmy innym, że nie tylko PC liczy się na scenie.
[#2] Re: all-time top na pouet.net

@at0m, post #1

I tak nie przeskoczy C64, a tym bardziej PC. Ama ma za mało fanów/użytkowników/posiadaczy.

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 19:42:28 przez ZbyniuR
[#3] Re: all-time top na pouet.net

@at0m, post #1

Atom, ciężko będzie skoro takie klasyki jak Hardwired czy Desert Dream dostają baty od "nowych" którym cieżko jest odnieść dane produkcje do czasów w których powstały.

Można by się na PPA zabawić w listę. :) Moje propozycje (kolejność bez znaczenia) 10 produkcji:

A500 - trackmo

Enigma - Phenomena
Hardwired - Crionics/Silents
Desert Dream - Kefrens
DOS - Andromeda
Sound Vision - Reflect
Arte - Sanity
Extension - Pygmy Project
How 2 Skin A Cat - Melon Dezign
3D Demo 2 - Anarchy
State Of The Art - Spaceballs

AGA

Brain State In A Box - Cryptoburners
Nexus 7 - Andromeda
Silkcut - TBL
Closer - CNCD
Origin 2/Motion - Bomb
Sumea - VD
Planet M - Melon Dezign
Twisted - Polka B.
Deep PsychMix - CNCD
Control - Oxygene

właściwie powinna być kolejna grupa AGA +060 :) A dema plikowe (Substance/Aliance Design? Friday At Eight/Polka B. i masa innych :) )?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 20:08:52 przez Deftronic/...
[#4] Re: all-time top na pouet.net

@ZbyniuR, post #2

I tak nie przeskoczy C64, a tym bardziej PC. Ama ma za mało fanów/użytkowników/posiadaczy.

Akurat C64 jest jeszcze słabiej obsadzona na tej liście niż Amiga.
Zamiast tracić czas na pisanie tutaj, że się nie uda może lepiej jednak machnąć komentarz na pouecie pod ulubioną produkcją?
[#5] Re: all-time top na pouet.net

@at0m, post #4

Obecna scena to w większości PC. Starych jest mało a młodzi głosują na Debris, FR-08 czy Stargazer. W sumie nie ma się czemu dziwić bo to zaje....e produkcje. Pogłosuję trochę ale co to zmieni? Nic. :) Za mało nas.
[#6] Re: all-time top na pouet.net

@Deftronic/..., post #3

Można by się na PPA zabawić w listę


Oj ja nie podejme się stworzenia listy, za dużo fajnych produkcj, nie chciał bym niczego pominać.
Za to w kategorii Best Intro mogę wskazać kto jest zwycięzcom: OK Gift/Potion OK
[#7] Re: all-time top na pouet.net

@at0m, post #6

Atom, powiem Ci, ze myslalem o tym. Nie ma co robic listy, wystarczy nadawac thumbsy produkcjom z toplisty na Amige AGA i ECS, po prostu dorzucic sie do najbardziej uznanych. Ide sie logowac i zarzucic swoje thumby! :) Wystarczy nawet pierwsza strona z kazdej kategori, prosze oto:

lista top na Amige AGA:

http://www.pouet.net/prodlist.php?platform%5B0%5D=Amiga+AGA&page=1&order=thumbup

lista top na Amige ECS:

http://www.pouet.net/prodlist.php?platform%5B0%5D=Amiga+OCS%2FECS&page=1&order=thumbup

Zachecam tez innych, to niewiele kosztuje, a wsparcie jest bezcenne! OK OK OK

Wpisywac sie tutaj na liste, kto daje/ma zamiar dac przynajmniej 20-30 thumb-ups dla amigowych produkcji:

1. Mccnex
2.

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 21:55:43 przez mccnex
[#8] Re: all-time top na pouet.net

@at0m, post #6

Za to w kategorii Best Intro mogę wskazać kto jest zwycięzcom: Gift/Potion


Bardzo mi przykro, Sitorowski jestem. Większym szokiem i przełomem był G-Force/Pygmy Project. Do tego wieki przed Gift. :D No ale co kto lubi. :)
[#9] Re: all-time top na pouet.net

@Deftronic/..., post #8

1. Mccnex
2. Flops

Z interek jeszcze kultowych Planet Potion (PPC), Scoopex mnóstwo, HJB, TBL, Azura, jest tyle super produkcji z '90, że nie sposób ich wymienić, a żeby dać kciuka każdej, dnia chyba by brakło.
A ktoś pisał że koniec sceny to '94. Jak dla mnie złoty czas sceny, to '92-'98. '96 i '97 bardzo dobrze wspominam, choć Amiga się kończyła :-/
[#10] Re: all-time top na pouet.net

@at0m, post #4

W całej historii wyprodukowano kilka milionów Amig, i śladowe ilości klonów.
Commodorków łącznie z kompatybilnymi (C128 i konsolkami bez klawiatur 25 milionów).
A produkcja PC rośnie z roku na rok. 2 lata temu przekroczyła 300 mln rocznie.
Pozazdrościć optymizmu. ;)

A zajrzałeś na dalsze miejsca niż 10ka? - Bo tak szczerze to ja nie. Ale jeśli brakuje tam C64 to tylko świadczy o tym że młodsze/aktywniejsze pokolenie nie ceni sobie staroci, więc kwestią czasu jest by Amiga się do nich zaliczyła i to jedno demko wypadło z 10ki.

Wracając do rzeczywistości roszady na amigowej liście jeszcze się nie skończyły. :)
[#11] Re: all-time top na pouet.net

@ZbyniuR, post #10

Nie gadac tylko "rulezowac" amigowe prodki.
[#12] Re: all-time top na pouet.net

@ZbyniuR, post #10

a smartfonow jeszcze kilka razy tyle co PC :), plus tablety. Jak mowic o jakimkolwiek optymizmie. ;)

1. Nexus7/Andromeda
2. Arte/Sanity
3. Love
4. Desert Dream
5. Dane
6. Hallucinations& Dreams
7. Music Dream 1
8. Technological Death
9. Impulse II
10. Hardwired
11. Alien
12 Fruit Kitchen
13 Full Moon
14 Enigma
15 Dark Helmets
16 Starstruck
17 DOS
18 Jesterday
19 Prosiak
20 Damage
21 Real

na razie tyle :)

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2013 07:58:45 przez sigma2pi
[#13] Re: all-time top na pouet.net

@ZbyniuR, post #10

A zajrzałeś na dalsze miejsca niż 10ka? - Bo tak szczerze to ja nie. Ale jeśli brakuje tam C64 to tylko świadczy o tym że młodsze/aktywniejsze pokolenie nie ceni sobie staroci ... [ciach].


Tak zajrzałem. W pierwszej 50-tce jest tylko "Edge of Disgrace" (23 pozycja). Z c64 jest jednak inaczej bo oni skupieni są na csdb.dk i tam aktywnie komentują swoje produkcje.
[#14] Re: all-time top na pouet.net

@sigma2pi, post #12

Na A500, to jeszcze bym wrzucił:
Polka brothers - Friday at eight
Pygmy Project - Extension
SpaceBalls - (jeden palec mniej) 9 Fingers
[#15] Re: all-time top na pouet.net

@at0m, post #1

Czyli trzeba dać komentarz pod każdą produkcją żeby zaliczyć OK ? :)
[#16] Re: all-time top na pouet.net

@KJB, post #15

Na to wygląda, przynajmniej ja tak robię.
[#17] Re: all-time top na pouet.net

@flops, post #16

1. Mccnex
2. Flops
3. KJB
[#18] Re: all-time top na pouet.net

@KJB, post #17

Dodatkowo w ustawieniach konta na pouecie można ustawić "coup de coeurs" czyli swoją 1 najbardziej ulubioną produkcję.
[#19] Re: all-time top na pouet.net

@at0m, post #4

"Akurat C64 jest jeszcze słabiej obsadzona na tej liście niż Amiga."

Mowisz o ilosci glosow, czy produkcji? Bo gdyby na Amige wychodzilo choc 20% z tego, co na C64, to mielibysmy naprawde duzo stuffu do ogladania. A nie mamy.

buuu!

Nexus 7? Desert Dream? Technological Death? Fajnie, klasyki, ale ile mozna.
[#20] Re: all-time top na pouet.net

@KJB, post #17

1. Mccnex
2. Flops
3. KJB
4. Sir_Lucas

Zamiast komentarza można wstawić emotikonkę :)
[#21] Re: all-time top na pouet.net

@Sir_Lucas, post #20

1. Mccnex
2. Flops
3. KJB
4. Sir_Lucas
5. F7sus4 - post-factum, bo ocenialem tam amigowe produkcje juz nascie lat.
[#22] Re: all-time top na pouet.net

@F7sus4, post #21

To jak, zagłosowało 6 Amigowców razem z Atomem i...? Przeciw setkom aktywnych pececiarzy to mikroskopijna siła. Za rok-dwa demko TBLu pewnie też spadnie, bo pojawią się nowe super produkcje na złoma. Młodych po prostu nie ruszają stare produkcje.
[#23] Re: all-time top na pouet.net

@Deftronic/..., post #22

Ja jestem młody (chyba?) i wolę stare produkcje od nowych. I to nie tylko w świecie amigowym.
[#24] Re: all-time top na pouet.net

@glichtanski, post #23

Zatem jesteś nielicznym - miłym - wyjątkiem potwierdzającym regułę. ;)
[#25] Re: all-time top na pouet.net

@Deftronic/..., post #24

Ja ostatnio tez tak mam, ze delektuje sie "starym" winem. Ostatnie dni w domu przed wyjazdem spedzilem w towarzystwie Amigi 500 i produkcji z lat 1988-1993, odpalanych z dyskietek, rzecz jasna.

Przypominam tez, ze na Pouecie po 64, 128, 256, 512, 1024 itd. postawionych "kciukach" mozna przyznawac tez CDC - czyli te czerwone serduszka :)

Ciesze sie, ze sie ruszylo. Dbajmy wszyscy, zeby ten temat tu na PPA zyl! OK
[#26] Re: all-time top na pouet.net

@Deftronic/..., post #22

Młodych po prostu nie ruszają stare produkcje.

Mlodych nie ma juz na Amidze, na demoscenie tez coraz rzadziej, Arti (wyjatek) potwierdza regule.
[#27] Re: all-time top na pouet.net

@Deftronic/..., post #22

To jak, zagłosowało 6 Amigowców razem z Atomem i...?


Niby nic ale zawsze jest te kilka głosów więcej. Poza tym na jeden dzień lista "latest comments in the last 24 hours" zapełniła się amigowa klasyką :) Wielu ludzi wchodzących na stronę zwróciło na to uwagę i być może zobaczyli te produkcje po raz pierwszy w życiu. Ja sam dzięki tej akcji przypomniałem sobie o kilku starych produkcjach, których już prawie nie pamiętałem.
[#28] Re: all-time top na pouet.net

@at0m, post #27

Może i faktycznie... OK, przeczekam pierwszą falę i w tygodniu pogłosuję. Znowu będzie ruch w Amidze. :)

Dzisiaj po długim czasie wpadł do mnie nasz koder PC - Human/DxP i jeszcze nie wiadomo czym skończy się ten wieczór, generowaniem fraktali czy jakimś psylo... ;)
[#29] Re: all-time top na pouet.net

@Deftronic/..., post #28

Melduję wykonanie zadania i machnięcie póki co pierwszej 20'ki.

Faktycznie miałem sporo zaległości z głosami na starsze dema - najczęściej głosuje się na rzeczy, które aktualnie wychodzą.

Nie głosowałem "z automatu", bo nie ma co zaklinać rzeczywistości, twierdząc, że takie np."Odyssey" nie jest dziś nudne. Wybrałem jednak te dema, które przetrwały próbę czasu i trochę ich się znalazło.

1. Mccnex
2. Flops
3. KJB
4. Sir_Lucas
5. F7sus4
6. Slayer

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 17:43:28 przez slay
[#30] Re: all-time top na pouet.net

@slay, post #29

Tylko 6 osob na PPA interesuje sie scena? No panowie, slabizna, podbijam temat, prosze glosowac i promowac! OK
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem