Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Prodki scenowe na A1000 512k
Jak w tytule, odpowiednik wątku w dziale gry. Czy znacie jakieś produkcje scenowe (dema, intra 40/64kb) które zadziałają na A1000 lub A500 z 512kb ramu. Nie piszę tu o intrach 1kb, lub cracktrach bo to raczej oczywiste ....
[#2] Re: Prodki scenowe na A1000 512k

@twardy, post #1

Też jestem ciekaw, ale najlepszym wyjściem chyba będzie Pouet i testowanie różnych demek i interek po kolei.
[#3] Re: Prodki scenowe na A1000 512k

@Sir_Lucas, post #2

no właśnie chciałem uniknąć zabawy w ściąganie po kolei i nagrywanie dyskietek ;) Może ktoś coś zna/pamięta co zadziała.... gier na ten konfig jest sporo.
[#4] Re: Prodki scenowe na A1000 512k

@twardy, post #3

Taki przyszedł mi pomysł, najpierw można każdą prodkę wrzucić do UAE przy 512kB CHIP. Przynajmniej zaoszczędzi się czas na nagrywanie dyskietek.
[#5] Re: Prodki scenowe na A1000 512k

@twardy, post #3

UAE konfig A1000 i lecisz, albo Amiga Forever akurat ze świątecznej promocji 9,99 ojro i jeszcze szybcej, bo już konkretna baza gier, demek i wszystko łatwo w każdym konfigu można odpalić
[#6] Re: Prodki scenowe na A1000 512k

@flops, post #4

No przeszło mi to przez myśl, ale może już ktoś się w to bawił, więc może nie trzeba wyważać otwartych drzwi :)
[#7] Re: Prodki scenowe na A1000 512k

@twardy, post #6

Z tego co pamiętam to V0yager w latach 90 robił pokazy amigowych demek ze swojej A1000 na różnych scenowych imprezach. Jeśli masz do niego kontakt to może warto zapytać.
[#8] Re: Prodki scenowe na A1000 512k

@twardy, post #1

Rozszerzenia ramu zaczęły trafiać pod strzechy w 1989, więc można przyjąć, że wszystkie dema powstałe wcześniej dadzą się bez problemu uruchomić na A1000/A500 z 512 chipu.

Można zacząć od TEGO.
[#9] Re: Prodki scenowe na A1000 512k

@at0m, post #7

Na A1000 w tym okresie jeszcze nie. Za to później wielokrotnie do ECSowych dem służyła i służy mi wiernie A3000.
Najłatwiej podpiac pod A1000 HxC i przeglądać plik po pliku, zamiast wachlowac dyskietkami. Mist i minimig również świetnie nadają sie do wstępnego przygotowania kolekcji dem i gier pod katem odpalenia na gołej A1000. Poza tym A1000 rozwija skrzydla dopiero z FASTem przy boku.
[#10] Re: Prodki scenowe na A1000 512k

@voyager, post #9

Ja do ciebie na fejsie a ty mi tu odpisujesz :)
[#11] Re: Prodki scenowe na A1000 512k

@twardy, post #10

I dobrze robi, bo tu więcej osób zainteresowanych zapozna się z informacjami zawartymi w odpowiedzi, a poza tym facebook to zuo wymyślone przez samego belzebuba.
[#12] Re: Prodki scenowe na A1000 512k

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #11

A tam zuo Ja nie używam facebooka (zresztą wielu innych stron też) głównie przez próby szpiegowania użytkownika. Takie czasy Panie A tak swoją drogą są na sieci dostępne listy programów, gier i dem w formie plików tekstowych, w których są opisane wymagania. Do nich można ściągnąć archiwa ZIP czy RAR z zawartością, więc można dość łatwo wyszukać zwykłym edytorem tekstu co działa na 512KB, a co nie i potem uruchomić na Amidze. Nie podam takich stron, bo nie wiem czy nie są legalne, ale w google spokojnie się znajdzie.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 11:05:05 przez Tom3k
[#13] Re: Prodki scenowe na A1000 512k

@Tom3k, post #12

No i odpaliłem w końcu sobie demo na A1000 . MegaDemo/Joker Team , oldschool na maxa, w dodatku demo z Gdańska. O ile pamiętam, dwóch kolesi z Joker Teamu pojawiło się na RK/LE w październiku...
[#14] Re: Prodki scenowe na A1000 512k

@twardy, post #13

Peters był i Dalthon byli. Kurde a ja ich nie rozpoznałem po latach. Szkoda, bo chciałem pogadać. Niezła wtopa. :(
[#15] Re: Prodki scenowe na A1000 512k

@Deftronic/..., post #14

Nic nie straciłeś, byli, ale, że tak powiem "tak jakby ich nie było", jeśli wiesz co mam na myśli :) Wstawiłbym fotkę, ale nie wypada. Sam chciałem pogadać i w sumie tylko uścisnąłem obu grabę na pożegnanie około 2 w nocy :)
[#16] Re: Prodki scenowe na A1000 512k

@mccnex, post #15

Wiem o co Ci chodzi i myślę że dałbym radę się dogadać. :D Teraz tak kojarzę, że dosłownie 2 metry odemnie siedział ktoś kto mógłby być Dalthonem po latach. Cholera, zły jestem na siebie, że nie skojarzyłem.
[#17] Re: Prodki scenowe na A1000 512k

@Deftronic/..., post #16

Fotki dobre tez mam ;) Nie do upublicznienia.

Co do dem na A1000 to poszlo wspominane gdzie indziej Defene Cos Tam/Luzers .
[#18] Re: Prodki scenowe na A1000 512k

@twardy, post #17

Odświeżam swój stary wątek, żeby przypomnieć, że na A1000 z 512kb i kickiem 1.1 działa demo Sun Candy grupy Resistance, które zajęło 3 miejsce na Solskogen 2k14. Sachy kodował specjalnie pod ten konfig i w czasie pracy testował na mojej A1000 :)
[#19] Re: Prodki scenowe na A1000 512k

@twardy, post #18

Kolejna rzecz któa ładnie działa: http://www.pouet.net/prod.php?which=65976 Ssdpcm-mp by Red Sector Inc.


No i Impassioned/Onslaught:
http://www.pouet.net/prod.php?which=65736
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem