Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Party
[#1] RiverWash 2014
Jak mozna przeczytac na portalu http://www.amiscena.org, we wrzeniu w dniach 19-21
(termin pewny na 50%) odbedzie sie polskie party multiplatformowe RiverWash 2014. Impreza odbedzie sie w Raciborzu.

Z tej okazji, Panie i Panowie: koderzy, graficy muzycy, swaperzy, beersuporterzy i innmi maniacy komputerowi ktorym obraz i dzwiek generowany przez komputer w czasie rzeczywistym nie straszny, proszeni sa o stawienie sie w wiadomych celach.

Tak wiec jesli ktos chce zebrac laur i byc znanym i szanowanym tworca niech zaprzedzie swoja maszyne i na programie jakowym stworzy dzielo godne mistrza ktore pokazac mogl bedzie bez obaw.

Tak wiec w imienu organizatorow zapraszam.

Ps. i bez marudzenia prosze ze "tylko pc i pc na takich party", widac po postach na forum ze pewne osoby maja potencjal, wiec jesli tylko chca, niech pokaza ze Amiga wciaz zyje.


Ostatnia aktualizacja: 26.02.2014 21:01:53 przez Phibrizzo
[#2] Re: RiverWash 2014

@Phibrizzo, post #1

Przepraszam bardzo, ale... Riverwash? Racibórz? Ta sama ekipa? Znowu to samo? Wybaczcie, byłem raz u was na tym "amigowym" party i więcej nie przyjadę. Wy to nazywacie party i do tego "amigowe"? Przecież to kółko wzajemnej adoracji skupione wokół chlania, bełkoczących byłych amigowców, którzy jedyne co potrafią robić, to krejzi dema na pc.

Jakie konkursy będą tym razem? Przeciąganie liny? Picie piwa na czas? Pokaż du*ę? A może jak już czerpiecie z zabaw weselnych to walniecie o północy oczepiny? A koncertów ile będzie? Dziesięć czy dwadzieścia?

Przestrzegam wszystkich przed imprezami typu Riverwash. To jest pseudo party, robione dla chlania przez zarozumiałych ludzi uważających się za wielkich demosceniarzy. Niech zgadnę za chwilę pojawią się odpowiedzi "zrób sam lepsze party i pokaż że można". Nie zrobię tego, bo nie mam umiejętności i wstydziłbym się robić coś na niskim poziomie. Za to na Amidze bawię się w pikslowanie grafiki i choć grafik ze mnie żaden z chęcią zrobię jakieś entry ale nie na pijacki Riverwash tylko na Revision czy Datastorm.

Nachlać mogę się u siebie w domu, a nie w Raciborzu z alkosceną. W domu mam więcej sceny niż u was, bo ja chociaż mam u siebie dwie sprawne Amigi, z których jedna właśnie puszcza dema, a na Riverwash tradycyjnie nie będzie żadnej, tylko same pecety.

Dziękuję za zaproszenie, ale nie tym razem i nigdy więcej.
[#3] Re: RiverWash 2014

@Aurel, post #2

Nie chce mi się z Tobą specjalnie dyskutować w temacie Riverwash, bo coś czuje, że masz jakiś straszny żal, coś Cię uwiera i boli. Może napiszesz tu, albo w pm o co konkretnie chodzi... Napiszę tylko tak - party jest jakie jest, bo robimy je my i taką mamy koncepcję. Robimy je dla Was, ale i dla siebie. Kto ma przyjechać, ten przyjedzie i Twoje przestrogi raczej nie podziałają. W Polsce są różne imprezy scenowe, każdy może wybrać sobie to co mu pasuje, albo i może hodować przysłowiowego chomika siedząc w domu, pijąc samotnie alkohol i oglądać dema na swoich Amigach. Dodam tylko jeszcze, że z tego co pamiętam to chyba na każdym party Riverwash była Amiga (A1200 z Blizzardem 1260/66MHz Deadmana), a jak były prace na Amigę, to odpowiednie kompoty się odbywały - będzie i tak w tym roku.

Btw, jak już będziesz na Revision, to zwróć uwagę na to, że tam też są, jak to nazwałeś, kółka wzajemnej adoracji, pijący ex-amigowcy i liczne koncerty, a także crazy dema puszczane z peceta :)
[#4] Re: RiverWash 2014

@gorzyga, post #3

@gorzyga
To ile produkcji zrobisz? Zrobicie? Aby był sens z tobą/wami konkurować? Nie biorę pod uwagę kategorii fake/wild?
Ile amig będzie na party? Jedna? Deadmana ? Wow - szaleństwo....

Dla was scenowe party to spotkanie kumpli a dla innych to wspólzawodnictwo. on ale tutaj trzeba coś potrafić.
[#5] Re: RiverWash 2014

@tredx, post #4

Aurel juz nie bedzie mial szansy zeby wystawic cos na Datastorm, tydzien temu byla ostatnia edycja. Za rok moze sie okazac ze nie ma juz Revision. Tak wiec nie ma sensu zwlekac z debiutem, zastanawiac sie czy jeszcze ktos cos zrobi, bo pozniej moze nie byc juz gdzie wystawiac i konkurowac.

Wypowiedz Tredxa nadaje sie na slogan party: To ile produkcji zrobisz? :)
[#6] Re: RiverWash 2014

@tredx, post #4

Jeśli życzysz sobie konkretnej w zakresie liczby produkcji- dziś przygotuje Ci moje zestawienie za zeszły rok. Musze jednak uporządkować pliku na dysku i wskazać linki na potwierdzenie. Na samym zeszłorocznym Wecan brałem udział w Chip Music Compo, Streaming Music Compo, współpracowałem przy tworzeniu dema na Amige, intra na Amigę oraz intra na PC.
[#7] Re: RiverWash 2014

@tredx, post #4

Kategoria fake/wild? Nie znam. Ja będę brał udział w organizacji party, więc wg. starej, dobrej, niepisanej tradycji nie będę wystawiał produkcji w kompotach. Ale oczywiście zapraszam do rywalizacji z innymi, na debiut nigdy nie jest za późno OK
[#8] Re: RiverWash 2014

@Phibrizzo, post #1

Tam nic nie można przeczytać!
[#9] Re: RiverWash 2014

@DeeL, post #8

Myślę, że ten news trochę za szybko się tu ukazał - niedługo powinna ruszyć oficjalna strona imprezy, a także będą znane wszystkie szczegóły z nią związane.
[#10] Re: RiverWash 2014

@tredx, post #4

Wybaczcie, byłem raz u was na tym "amigowym" party i więcej nie przyjadę. Wy to nazywacie party i do tego "amigowe"?


O ile dobrze pamiętam, Riverwash oraz WeCan nigdy nie były nazywane party amigowymi.
Ja przynajmniej zawsze jechałem na party multiplatformowe.

Przecież to kółko wzajemnej adoracji skupione wokół chlania, bełkoczących byłych amigowców, którzy...


...jako jedni z nielicznych w Polsce produkują odbijające się echem w Polsce i na świecie dema, grafiki i muzyki. Polecam przejrzenie stuffu z poprzednich edycji.

Dla was scenowe party to spotkanie kumpli a dla innych to wspólzawodnictwo. on ale tutaj trzeba coś potrafić.


A dla mnie, oraz jestem pewien że sporej części partowiczów, jedno i drugie razem! :OOO

W domu mam więcej sceny niż u was, bo ja chociaż mam u siebie dwie sprawne Amigi, z których jedna właśnie puszcza dema, a na Riverwash tradycyjnie nie będzie żadnej, tylko same pecety.


Nie wiem czy wiesz, ale "demoscena to nie tylko komputer", dema etc.
Demoscena to specyficzna społeczność, subkultura nawet, która ma swoje "święta", czyli parties, na których (jak sama nazwa wskasuje!) - się bawi się.

Byliście raz -> zobaczyliście jak to wygląda -> nie odnaleźliście się -> więcej nie przyjeżdżajcie. Ktoś inny przyjedzie, i mu się spodoba, po czym przyjedzie po raz drugi, piąty i dziesiąty. Może nawet dostrzeże w tym drugie, trzecie i czwarte dno Złotej Lochy ;) Party scenowe są specyficzne, a w Polsce jeszcze bardziej, bo Polska jest specyficzna :) Tak, lubimy się schlać, tak, lubimy crazy compoty z pokazywaniem dupy, tak, lubimy koncerty (z których znaczna część grana jest przez kolegów scenowców) a między tym wszystkim lubimy pogadać o scenie, pooglądać dema i kompoty a nawet skodować/wytraczyć/wypikslować coś po pijaku. Tak to właśnie wygląda teraz, tak wyglądało 10 i 20 lat temu i tak mam nadzieję będzie wyglądać zawsze. Bo jakbym miał "nachlać się w domu" i wysyłać produkcje na parties, gdzie nigdy nogi nie postawię, to bym się nawet nie bawił w scenowanie.
[#11] Re: RiverWash 2014

@Phibrizzo, post #1

Od kiedy Riverwash to party stricte amigowskie, dobry czlowieku?

edit - dopiero teraz doczytalem post Kuby. Nic dodac, nic ujac, podpisuje sie 4 lapami.



Ostatnia aktualizacja: 27.02.2014 12:30:08 przez F7sus4
[#12] Re: RiverWash 2014

@AceMan, post #10

Thanksok, racja
[#13] Re: RiverWash 2014

@tredx, post #4

Najpierw niech "kolega" tredx pochwali się swoim dorobkiem, bo inaczej w ogóle nie ma sensu z nim dyskutować (bo jak nie ma odwagi przyznać się do swoich prac, to będzie zwykły trol, który rzuca kupe w wentylator, a później ucieka, by pośmiać się z osób które wkurzył - bo nic innego nie potrafi).
A jeśli jest prawdziwym kozakiem, to chętnie zobaczę jego prace na zagranicznych party.

Jest tu kilku uzdolnionych scenowców i jakoś się tak nie obnoszą jak "kolega"... A tak jak mówiłem wcześniej, robić flamy i pier.... to każdy potrafi.
[#14] Re: RiverWash 2014

@Phibrizzo, post #1

Nie spodziewalem sie ze taka informacja przyniesie tyle kontrowersji.
Nastepnym razem mocno sie zastanowie czy podawac takie info.

Organizatorow RW mocno przepraszam, nie wiedzialem ze tak to sie skonczy.
[#15] Re: RiverWash 2014

@Aurel, post #2

Na tym polega wolność + tolerancja.
Masz prawo wyrazić swoje zdanie i opisać negatywne w twoim odczuciu wrażenia, ale nie powinieneś nikogo wyzywać, czy obrażać przy tej okazji, bez względu na emocje jakie te wspomnienia wywołują.

Myślę, że Twój głos może być ważny dla innych (szkoda, że nie jest bardziej wyważony), bo jest jednym z niewielu negatywnych i słyszalnych w tej kwestii.

Dobrze się stało, że byłeś na miejscu, przekonałeś się, że ta forma nie jest dla Ciebie (i pewnie dla wielu innych też), mam nadzieję, że znajdziesz swoją drogę lub sam ją stworzysz.. i nie będziesz w związku z tym obrażał innych, którzy mają już swoją drogę ok, racja

flops
Nie uważam, żeby kolega musiał być "twórcą", żeby mógł mieć zdanie w kwestii party.

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2014 14:24:30 przez BULI
[#16] Re: RiverWash 2014

@voyager, post #6

Obiecane zeznanie muzyczne za rok 2013 i częściowo 2014:

[*] -Sweet Happens - Silly Venture 2k13: 11th place, Atari XL/XE Music Competition (RTM)
[*] -Weird Science - Silly Venture 2k13: 2nd place, Atari 2600 Music Competition - klik
[*] -One Day Wonder - Silly Venture 2k13: 6nd place, Atari ST/STE YM2149 Music Competition (MaxYMizer) - klik
[*] -A Perfect Moment - Silly Venture 2k13: 2nd place, Atari Falcon Music Competition (ACE Tracker)- klik
[*] -Desynchronize - RetroKomp / Load Error 2013: 4th Place, 16/32-bit Tracked Music Competition (Protracker) - klik
[*] -BlobbJobb RMX - RetroKomp / Load Error 2013: 4th place, 8-bit Music Competition (ZX Spectrum, Vortex Tracker)- klik
[*] -Crystal Moon - Wecan 2013: 7th place, Chip Music Competition (ZX Spectrum, Vortex Tracker) - klik
[*] -...and silence in veins - Wecan 2013: 5th place, Streaming Music Competition (wykorzystana w demie We Can Code Again/Whelpz) - klik
[*] -Unsigned deformation near high nibble - Flashback 2013: 1st place, New School Executable Music Competition (4klang) - klik
[*] -Slight Delight - Flashback 2013: 5th place, Old School Executable Music Competition (ZX Spectrum, Vortex Tracker) - klik
[*] -Eight Bit Fields [Final Director's Cut Special Edition] - Flashback 2013: 5th place, Streamed Music Competition - klik

[*] -Devclaw: muzyka do musicdyska 20 Years Samar/Samar (SID, Goat Tracker)
[*] -Cumulus Developers: muzyka do Musicdyska Chip Chop #15/Desire (Protracker)
[*] -muzyka do intra Ugly / Broke Cube (AHX)
[*] -muzyka do gry Krunel - RetroKomp / Load Error 2013: Retro Game Compo (ZX Spectrum, Vortex Tracker), 1st Place
[*] -testk06: muzyka do intra 64 KB LovelyIntro5 / Lovely Hannibal (4klang), Wecan 2013: Intro Competition, 2nd Place
[*] -muzyka, intro i efekty do gry The Great Escape (PolyJam 2014)
[*] -muzyka do gry Dark Mind (polyJam 2014)
[*] -muzyka do gry POV (PolyJam 2014, Atari XL/XE, Chaos Music Composer)
[*] -muzyka do gry Dzień szurpatego (PolyJam2013, AtariXL/XE, RTM)
[#17] Re: RiverWash 2014

@Aurel, post #2

Jak już AceMan napisał, nie podoba się to nie przyjeżdżaj. Byłem na RW'09 i bawiłem się setnie. Scena nie jest dla każdego. Jeżeli liczysz, że spotkasz tam samych nerdów w swetrach, którzy będą się "tasowali" oglądając dema to sam wiesz że się przeliczysz. Scena to zlot znajomych i mniej znajomych, którzy dyskutują do białego rana na temat tego co było i tego co jest, a także na wszystkie inne tematy - nie tylko komputerowe. Compotsy to tak przy okazji są. Normą są koncerty, karkówka kompo by Deadman (Rulez!), jazda na oklep na polonezie :) i inne atrakcje. Jak ktoś nie potrafi tego zrozumieć, to przyjazd na taki event to strata czasu.

Do Raciborza mam lekko 450km, ale pokusa jest ogromna. Jak zbiorę większą ekipę to pewnie będziemy reprezentować godnie tzw. ścianę wschodnią. Inna sprawa, że do września to się jeszcze wszystko może zdarzyć.

A nachlać się z alkosceną, to zaszczyt :)
[#18] Re: RiverWash 2014

@voyager, post #16

V0y: SZACUN!

Racibórz? Szkoda, że nie Łódź po raz kolejny - przynajmniej przekimać się kulturalnie za friko można ;d

Czy będę? Sprawdzi się w kalendarzu.

gorzyga: będziecie mieli mixer video?
[#19] Re: RiverWash 2014

@hrw, post #18

Jeżeli chodzi o mikser, to w tej chwili jeszcze nic nie wiadomo...
[#20] Re: RiverWash 2014

@Phibrizzo, post #1

Przydałoby się umieścić w tym wątku więcej informacji o konkursach i platformach, bo wrzesień powoli się zbliża i przydałoby się dowiedzieć coś więcej. A nie każdy jest zarejestrowany na amiscena.org
[#21] Re: RiverWash 2014

@flops, post #20

Mniej niż tydzień do party. Kto się wybiera?
[#22] Re: RiverWash 2014

@slay, post #21

Bede na pewno.

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2014 23:45:57 przez Phibrizzo
[#23] Re: RiverWash 2014

@slay, post #21

Wszystko wskazuje na to, że ja też.
[#24] Re: RiverWash 2014

@slay, post #21

Ja na 90%.
[#25] Re: RiverWash 2014

@slay, post #21

Caly rok czekalem i ..... .
Niestety w tym terminie bede nad morzem:( Powoli za to "dorastam" do Revision.

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 10:10:37 przez stefkos
[#26] Re: RiverWash 2014

@_arti, post #23

arti, beze mnie nie pojedziesz :> czyli i ja powinienem się pojawić.
[#27] Re: RiverWash 2014

@alt_, post #26

Zatem do zobaczenia :)

My ruszamy w składzie ja, JazzCat i Jok w sobote rano. Jakby ktoś był chętny to mamy jedno wolne miejsce w aucie (wyjazd z wielkopolski).
[#28] Re: RiverWash 2014

@flops, post #20

Na stronie party jest większość potrzebnych informacji ( riverwash.org, także na facebooku jest stworzone wydarzenie i można co nie co o party poczytać.
[#29] Re: RiverWash 2014

@gorzyga, post #28

Ktoś wybiera się z trójmiasta?
[#30] Re: RiverWash 2014

@Phibrizzo, post #1

Czy będzie ktoś na party z ACA500 i ma przećwiczoną procedurę aktualizacji firmware?
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem