Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Ludzie
[#31] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@TomK, post #9

No więc korzystając z okazji podzielę się z Wami moimi obserwacjami. Bywałem na początku i w środku lat 90tych na Stadionie XX-Lecia i tam widywałem najwięcej ZX-Spectrumów (ani trochę niepodobnych do oryginału), chociaż jako posiadacz ZX'a od 1984r - trochę ich widywałem, w domach kultury i giełdach. Ale dopiero Bracia ze Wschodu, kiedy oni posiedli w końcu technologie potrzebną do produkcji ZX-Spectrum to wprost nie mogli się opanować przed produkowaniem go w 60 chyba odmianach :) http://zx.interface1.net/zxclones.html (tylko część z nich)

Zresztą mój Spectrum 48K od 1986 roku pracuje na radzieckich(!) kościach pamięci, bo jak wiadomo ,,do połowy dobre'' moduły pamięci kupowane przez Pana Sir Sinclaira lubiły się popsuć..





Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 10:50:07 przez C2H5OH-bis
[#32] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@TomK, post #29

Ciesze sie, ze SCANdal sie uruchomil. Natomiast pytania co do wersji OS4 nalezy kierowac do Shinkuro a nie do mnie bo to on kompilowal i testowal u siebie. Niestety OS4 nie jest dostepny w wersji demonstracyjnej wiec nie moglem go sobie uruchomic u siebie a z fusow tylko wroze upadki kolejnych rzadow.
[#33] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@jarek72, post #27

Rozumiem, że pijesz do mnie. Lat mam tyle, że wystarczy, by mieć własne zdanie. Czy ktoś się z nim zgadza to już zupełnie inna para kaloszy. Nadal podtrzymuje to co napisałem na temat realizacji wywiadu i chyba ciut znam się na tym co piszę. Chciałem napisać pod wywiadem u Mufy, zdarzało mi się komentować, ale wywala mi, że jestem spambotem (dziwny zbieg okoliczności ), pomimo zaznaczenia opcji, że nie jestem. No cóż szkoda, pozostaje mieć nadzieję, że kolega zajrzy tutaj i przeczyta. Uwierz mi naprawdę można było zrobić lepiej i zakładam, że Mufa potrafi zrobić lepiej. Ja mam niedosyt i poczucie, o którym pisałem wcześniej.
[wyróżniony] [#34] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@Ender, post #33

Raczej do kilku osób to było. Jak punktuje się minusy nie szkodzi dać parę plusów dla równowagi (no chyba że ich nie ma - nic na siłę, w imię poprawności).
To trochę tak wygląda: jak nic się nie robi to jest O.K, sam nic nie zrobię - jest ciągle O.K., ale jak ktoś coś zrobi - to mam masę uwag. Zwróć uwagę że wywiad w papierowym PPA był w sumie niedawno, co Mufa miał dać te same pytania czy pisać za Yerzmeya? A tak to się nie powiela przynajmniej jedno z drugim, troszkę uzupełniają się.
Poza tym wywiad nie jest taki krótki, wydrukuj go to się przekonasz. Jeżeli wywiad wydaje ci się za krótki to znaczy ze jednak był ciekawy.
[#35] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@adam_mierzwa, post #34

Skoro był niedawno, to może za szybko chciał kolejny. Mógł poczekać, aż kolega kupi/wypożyczy sprzęt z AOS 4.x (np. SAM460), pobawi się nim trochę, może coś muzycznego na nim spłodzi i wtedy taki wywiad byłby ciekawszy. Być może masz rację, że po przeczytaniu w PPA ten wydaje mi się za krótki, bo odniosłem wrażenie jakbym to już wiedział, a od wywiadu oczekuję nowości. Niech będzie, że zbyt surowo oceniłem jego zawartość. Co do długości, to muszę go sobie faktycznie wydrukować z ciekawości. Być może zdjęcia wpłynęły na taką ocenę u mnie. No i ja nie napisałem, że wywiad był nudny, tylko ogólny (skoro wcześniej czytałem inny, to faktycznie pewnie przez to takie wrażenie), no i chaotyczny (poruszane wątki i ... koniec, a chciałem dowiedzieć się czegoś więcej, więcej, więcej). No dobra możesz rzucić kamieniem, tylko nie za dużym.
[#36] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@C2H5OH-bis, post #31

Ja szukam "zx spectrum" który pamiętam ze szkoły z lekcji informatyki - był taki egzemplarz którego używał tylko nauczyciel. Niestety nie mogę go znaleźć. Na pewno był czarny, raczej długawy, i z prawego bólu zawsze miał włożoną tekturkę żeby się nie kurzyło (było "coś" po prawej stronie klawiatury). Wiem że było na to LOGO, rok 1989/90. Będziesz wiedział?
[#37] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@mccnex, post #1

Bo Polska to kraj marnujacych sie ekspertow. joker
[#38] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@adam_mierzwa, post #36

Elwro junior?
[#39] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@F7sus4, post #37

Napisał największy z nich.
[#40] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@adam_mierzwa, post #36

A może to po prostu był ZX-Spectrum 128k ("toastrack"). On ma z prawej strony radiator, który lubi się kurzyć :)

[#41] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@gorzyga, post #40

Patrzyłem w międzyczasie po sieci, podobne do 1, 2 ale pamięć już nie ta. Nie wiedziałem że aż tyle odmian było. Z tym radiatorem to ciekawy trop jest, wtedy myślałem że tam stacja dyskietek jest
[#42] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@mccnex, post #1

Fajny jest ten ambientowy album Yerza - polecam, ma klimat.
"Strange Light Under My Bed" się nazywał..
czy coś.
[#43] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@adam_mierzwa, post #41

W ZX-Spectrum Plus (z drugiego obrazka od Ciebie) po prawej stronie jest klawisz reset, może nauczyciel go zasłonił, aby nikt przypadkiem (lub nie ) go nie nacisnął.
[#44] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@adam_mierzwa, post #36

Długawy i coś z prawej? hmmm to może Spectrum +3 który z prawej strony miał 3 calową stacje dysków.
http://www.squit.co.uk/computers/plus3.html
Albo klon Spectruma - Timex 2068 lub Unipolbrit 2086, były do siebie bardzo podobne i oba z prawej strony miały pod klapką gniazdo na ROMy.
http://timex.comboios.info/ts2086.html
[#45] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@Ender, post #39

Wlasnie o takich komentarzach mowa. A ze mnie to zaden ekspert, bynajmniej od marnowania. joker
[#46] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@F7sus4, post #45

Krótką masz pamięć , panie kolego, oj krótką. Wesołych świąt, są ważniejsze rzeczy w życiu niż hobby.



Ostatnia aktualizacja: 17.04.2014 09:18:59 przez Ender
[#47] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@Ender, post #46

Nie kazdy poglad, ktory jest sprzeczny z Twoim prywatnym zdaniem jest "eksperceniem" i tak samo nie kazdy poglad, z ktorym sie nie zgadzasz, jest mniej sluszny.
[#48] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@F7sus4, post #47

Zgadza się, więc po co wyjeżdżać z tekstami o ekspertach? Każdy z nas mówi to, co uważa w danej chwili za dobre, mądre, potrzebne i niech tak zostanie. Piwko pokoju przy okazji.
[#49] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@Ender, post #48

Tak, tak, glos wiekszosci - glosem madrosci. Vox populi. Wybacz, nie przekonuja mnie "madrosci" osoby, ktora walila jeszcze w pieluchy, gdy wiekszosc z nas miala juz dawno Amige. No offence - za 10 lat, jak dorosniesz, bedziesz mial glebszy wglad w te same sprawy.

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 20:03:00 przez F7sus4
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem