Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Dema
[#31] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@Deftronic/..., post #30

Deftronic a masz gdzieś pod ręką binarkę dema Prototype? Coś nie mogę znaleźć w necie a dema nie kojarzę. Chociaż na party w Białymstoku byłem, no ale akurat z tego party dużo rzeczy mi umknęło. szeroki uśmiech
[#32] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@slay, post #6

StingRay kilka dni temu napisał Whdload patch-a do 40k intro "Darkroom". Teraz powinno chodzić bez problemu na każdej 060.
[#33] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@exolon, post #31

Exolon - raczej nie, ale sprawdzę. "Protoype?" było złożone z efektów/wprawek, które Oster pisał, ucząc się asemblera. Pozbierał to co miał na swoich dyskietkach w tamtym czasie i złożył z tego demko.
[#34] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@Deftronic/..., post #33

Exolon - raczej nie, ale sprawdzę. "Protoype?" było złożone z efektów/wprawek, które Oster pisał, ucząc się asemblera. Pozbierał to co miał na swoich dyskietkach w tamtym czasie i złożył z tego demko.


Korzystając z okazji, zapytam, jak tam aktualne demo projekty? Może weźmiecie udział w amigowej ustawce na RetroKomp/LoadError 2015?
[#35] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@odyseja_lkc, post #29

Bardzo lubiłem Tag / Impact.
A tutaj demko, które bardzo lubię za dźwięk, w szczególności czołówka. Od razu przypominają mi się stare czasy.
Fruit Kitchen / Silents Denmark
[#36] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@flops, post #35

Fruit Kitchen, dawno nie oglądalem, fajne wspomnienia.

Dziś coś "nowszego", moim zdaniem to jedno z bardziej wizjonerskich dem na A500, niektóre efekty wyglądają jak z dem na A1200. No i co ważne, Slummy, to nie żaden "zgrzybiały nostalgik", ale aktywny mocarz, który po dziś dzień trzaska doskonałe, genialne wręcz dema.

Hideous Mutant Freaks - Spaceballs



pouet: link
youtube: link
[#37] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@slay, post #36

Hideous Mutant Freaks - Spaceballs - bardzo dobre "nowożytne" demo OCS. Slummy ma kilka takich produkcji. Każda z nich celuje dosyć wysoko - Psycho killer oraz Vold też warte obejrzenia.

Ja polecam dzisiaj z kolei:
Fetish - Ozone 64k intro - stylowe z Satelite 1999.
Youtube video.

Tourbus 31 - DCS
YouTube video.
Krótkie 40k, warte obejrzenia moim zdaniem.
[#38] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@slay, post #36

Jeśli już jesteśmy w temacie nowych produkcji na OCS/ECS to jeszcze przypomniało mi się intro 128k 18 years... - Cream. Uważam, że jest warte uwagi.
[#39] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@slay, post #34

Korzystając z okazji, zapytam, jak tam aktualne demo projekty? Może weźmiecie udział w amigowej ustawce na RetroKomp/LoadError 2015?


Taki mamy plan - zaprezentować skończoną "Sepulkę". Pytanie co z tych planów wyjdzie? :)
Zobaczymy.
[#40] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@Sir_Lucas, post #38

Dzisiaj z dem wartych uwagi:

J - Ephidrena
YouTube video
Styl wylewa się z każdej sekundy tego dema.

Grid 2 - Nature
YouTube video
64k intro warte obejrzenia.

Mokkademo 2001 - Epadrena
YouTube video

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2015 01:17:53 przez Sir_Lucas
[#41] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@Sir_Lucas, post #40

Prawdę powiedziawszy sam temat "Ciekawe "zapomniane" dema" jest trudny, ponieważ dla każdego będą to inne produkcje. Ale co tam spróbuje.

Widzę że sporo podanych tytułów to raczej klasyka którą przykrył tylko lekko kurz a nie zapomniane dema :).
Moja propozycja to naprawdę dema prawie chyba całkowicie pominięte przez ludzi znających temat. Chodzi mi o dema grupy Potiona ale nie te kodowane przez Mavey'a tylko 2 tytuły... już niestety zapomniałem jaką xywkę miał ten koder .

http://www.pouet.net/prod.php?which=14683

http://www.pouet.net/prod.php?which=30880

Sam silnik w tych 2 produkcjach był dość powolny na MC68040, a nie wiem jak one działają na MC68060. Za to same efekty były w miarę zaawansowane jak na 1999 rok i działał w ham6/ ham8 co w XXI wieku wśród dem na Amigę jest sporą rzadkością.

Wspomnę jeszcze o moim ukochanym demie Artworku "MegaDemo IV-2". Które też zostało jak by pominięte w głównym nurcie produkcji z tamtego schyłkowego okresu świetności Amigi AGA. Jednak jest jednym z prekursorów współczesnych produkcji na PC. Sam design dema kompletny brak zmiany efektów tak jak by się oglądało ciągle ten sam, czy to że jego kod jest bardzo dobrze przenoszony na różne systemy i platformy co w roku 1998 nie było prawie spotykane poza chyba produkcjami Bomb(PC). Współcześnie jest to bardzo powszechne.

Zwykle pomija się też produkcje Software Failure mimo tego że sam Ham jest bardzo aktywny i produktywny. To jednak chyba to że całość robi sam choć przy takich umiejętnościach koderskich jakie on posiada aż dziw bierze że nie ma w swoim składzie utalentowanych grafików i muzyków w przeciwieństwie do rozrywanego wręcz Britelite który koduje wszystko i na wszystko.

Pozdrawiam.
[#42] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@jimiche, post #41

Muscles grupy Impulse.
Pierwsze miejsce na Intel Outside 3. Byłem na tym party i po obejrzeniu wszystkich dem byłem pewien, że Węgrzy wygrają (polskie produkcje wyglądały przy nich biednie).
Jak na rok wydania demo wymaga dość silnej maszyny, poniżej 68030/50Mhz lepiej nie oglądać (chociaż ja w 1996 odpalałem to demo na mojej A1200 z Fastem ).
[#43] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@PopoCop, post #42

Mi gdzieś leży plakietka z Intel Outside :)
Tu to demo na YT
link
[#44] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@Vato, post #43

Deeppan - The Final Slice

Całkiem niezłe intro jak na 1997/98. Miałem je długo w wersji nieukończonej, a niedawno ściągnąłem finalną.
[#45] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@PopoCop, post #42

Dżizus co to za dema które potrzebują jakiś dopałek.......
[#46] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@pabloz, post #45

@Pabloz
To ja polecam w takim razie coś takiego: Hata - da Jormas - świetna muzyka. Demo wymaga OCS-a.
[#47] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@Sir_Lucas, post #46

super produkcja - muzy (w wersji hi-end) często słucham, chociaż modek też całkiem fajny
[#48] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@jokov, post #47

Sir Lucas: No i naprawdę miałem dobry pomysł zakładając ten wątek :) Dzięki niemu poznałem właśnie ta produkcję da Jormas, którą zalinkowałeś. Wstyd, ale jej nie znałem. Bardzo współczesne, oryginalne demo na A500 - to chyba jedyny 'port' pc dema, na małe Amigi?
[#49] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@jokov, post #47

ee- w sumie na playliście mam jednak moda
[#50] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@slay, post #48

@slay
Temat bardzo dobry, sam poznałem kilka fajnych dem :D
Jeśli chodzi o porty dem z PC na Amigę to chyba jeszcze jedno gdzieś widziałem.
Mam już - Prolog is past - Traction, ale to jest port z Amigi na PC ;)
[#51] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@Sir_Lucas, post #50

Demo o którym teraz chcę wspomnieć jest dla mnie najbardziej zagadkową produkcją na polskiej scenie.
To jest ostatnie demo firmowane przez grupę Freezers pod tytułem Hyper. Co ciekawe zakodowane już nie przez Sputnika tylko nową wtedy rodzącą się koderską gwiazdę na rodzimej demoscenie czyli Ziga. Prawdę mówiąc samo demo jak mnie pamięć nie myli było jeszcze pisane chyba pod 030+fast i krzaczyło na 040/060.

Polecam przejrzeć kanał na youtube Cactoos bo jest na nim właśnie sporo zapomnianych ale dobrych produkcji zgranych z prawdziwej amigiAGA+060.
[#52] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@jimiche, post #51

to jest demko I-sza klasa na OCS: Abyss - Drugstore
[#53] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@PopoCop, post #42

Muscles grupy Impulse

Dobre- rzeczywiście już zapomniane prze zemnie ok, racja
[#54] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@slay, post #48

No to jeszcze jedna produkcja, którą warto zobaczyć/przesłuchać - OCS/ECS - Treble - RNO.
YouTube video.
[#55] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@Sir_Lucas, post #50

Mam już - Prolog is past - Traction

Ktoś wie jakie wymagania ma to demo? Bo w pliku .nfo "tradycyjnie" ich nie ma...
[#56] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@PopoCop, post #55

Na 060 ładnie chodzi. Czytałem gdzieś, że uruchomi się i na 030, ale pewnie jako slideshow ;) Widzę, że masz 040 w stopce, daj znać jak chodzi.
[#57] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@Sir_Lucas, post #54

@Sir_Lukas .... to demko jest świetne... to jest to
[#58] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@Sir_Lucas, post #54

Dobre- sprawdzę na gołej A500, według info powinno pójść.
[#59] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@slay, post #1

To ja przypomnę klasyczne demko, które już w jakimś temacie swego czasu polecałem :) Horizon - Sleeping Bag (1990) Fajne efekty, grafika i muzyka Blaizera.

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 16:54:54 przez Deftronic/...
[#60] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@Deftronic/..., post #59

BornDead by Syndrome.

Demko z muzyką zespołu Body Count :)

Do ściągnięcia np. Tutaj
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem