Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Party
[#61] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@mccnex, post #60

Pasuje tam nawet ten pokey.
[#62] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #1

A niezależnie od nagród w compo's - obiecana jest flaszka wody ognistej dla każdego, kto wystawi coś sensownego na demo compo (czyli nie żaden fake, tylko normalne demo). Rozmawiałem Sachy-m w lipcu gdy byłem na wakacjach i tutaj potwierdzam za jego słowami, że ta obietnica to prawda, nie plotka. :) Jest to jego prywatny gest aby rozruszać trochę twórców.

Myślę, że ten wątek to dobre miejsce, aby o tym dać znać. :) Pisałem też o tym w innym wątku i mam nadzieję, że szanownych forumowiczów lekki dubel nie urazi. :)
[#63] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@CJ Warlock, post #62

Tak, to prawda - podjąłem takie prywatne zobowiązanie, w celu dodatkowego zmotywowania leniwych koderów oraz w imię ogólnoświatowej promocji "kuchni polskiej"

Są jednak 2 dodatkowe warunki, które opisuję w wątku dotyczącym Amiga Demo Compo oraz w invitkach imprezy czy na demoparty.net. Zainteresowanych - tam odsyłam.
[#64] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #1

RETROKOMP / LOAD ERROR 2015

Program imprezy (wersja wstępna)

W przypadku problemów technicznych czy przedłużenia się niektórych punktów programu (np. koncertów czy seminarów tematycznych), organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odpowiednich zmian w programie – o czym będą informować na bieżąco (plansze na wyświetlaczach, komunikaty głosowe).

16.10.2015 (piątek)

09:00 Otwarcie bram
11:00 Oficjalne otwarcie części LOAD ERROR 2015, ogłoszenie programu i terminów deadline
14:00 Seminarium tematyczne: małe i większe projekty sprzętowe
15:00 Seminarium tematyczne: nowe tryby graficzne Atari 8-bit po 36 latach
18:00 Seminarium tematyczne: początki sceny i gamedev Atari 8-bit w Polsce
20:00 Live Act: Lokaty As Yone DJ set (All Colours of Psychedelic Dance Music)
21:00 Seminarium tematyczne: grupa TROPYX, podsumowanie 20-lecia działalności na scenie C64
23:00 Live Act: AceMan/Appendix (Mixture of Chiptune & EDM)
01:00 Nocny DemoShow

17.10.2015 (sobota)

09:00 Oficjalne otwarcie RetroKomp 2015
09:15 Legendarne polskie gry na Amigę (m.in. Cytadela, Za Żelazną Bramą, Franko)
10:00 Start zmagań «Łamaczy Joysticków»
10:00 Seminarium tematyczne: inicjatywa «Safe The Floppy»
11:00 Finał "RetroKomp GameDev Compo 2015" - prezentacja nadesłanych prac (głosowanie do 15:00)
14:00 Seminarium tematyczne: Adam Zalepa - ocena rynku komputerowego w latach 80/90, plany wydawnicze
16:00 Ogłoszenie wyników konkursów «Łamaczy Joysticków»
16:10 Ogłoszenie wyników RetroKomp GameDev Compo 2015 i wręczenie nagród
16:20 Wręczenie RetroKomp Star Award 2015
16:30 Obchody 30. rocznicy powstania komputera AMIGA
18:00 Zakończenie RK2015: Live Act: Mario DJ/Chełm Amiga Legion (House, Techno & D'n'B)
19:00 LOAD ERROR #2015 – rozpoczęcie konkursów scenowych
* Chip Music
* 8-bit Gfx
* 8-bit Intro/Demo
* Wild & Crazy
* Amiga Music
* Amiga Gfx
* Amiga Intro/Demo
23:00 Live Act: Skipp/Potion^Nah-Kolor (Classic 808 Electro DJ set with video & laser show)
01:00 Nocny DemoShow

18.10.2015 (niedziela)

11:00 Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w konkursach scenowych
13:00 Prezentacja filmu o demoscenie: The Art of the Algorithms [Moleman - The Documentary Series], Cz. #1
14:00 Prezentacja filmu o demoscenie: The Art of the Algorithms [Moleman - The Documentary Series], Cz. #2
15:00 Oficjalnie pożegnanie i zamknięcie imprezy


Przewidywane ceny wejściówek

Wszystkie wejściówki będzie można nabyć bezpośrednio przy wejściu na imprezę, na terenie placówki SM GAK. Przewidziano 3 opcje:

1. Wejściówka 3-dniowa (piątek, g. 9:00 – niedziela, g. 15:00) – 80 zł
2. Wejściówka 3-dniowa dla Wystawców* (piątek, g. 9:00 – niedziela, g. 15:00) – 40 zł
3. Odwiedzający RK (tylko sobota, g. 9:00 – 18:00) – 5 zł


(*) Jako Wystawca traktowana jest osoba, która przywiezie ze sobą co najmniej 3 stacjonarne retro komputery lub retro konsole, z czego przynajmniej jeden zestaw powinien zawierać wyświetlacz (monitor/TV), być sprawny/uruchomiony oraz udostępniony uczestnikom imprezy (komputery i konsole przenośne nie wliczają się do obowiązkowych trzech sztuk dających zniżkę).

Uczestników będą identyfikowały odpowiednie identyfikatory i/lub opaski.
[#65] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #64

AceMan i Mario DJ-> SUPER OK
[#66] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #64

Gdize jest ta impra? W Gdyni, Warszawie, Krakowie?
Kurde znalazłem... w Gdańsku...
Jakby ktoś w Bielska lub okolic jechał to dajcie znaka się jakoś poskładamy.

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2015 14:56:25 przez Vato
[#67] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #64

Powiem konkretnie :)

Mam natomiast pytanie, co do Molemana. Z pewnością każdy demoscenowiec ma tę pozycję za sobą i wie, że jest to doskonały materiał, by osobom nieznającym tematu opisać od początku do końca i na bogatości z czym je się demoscenę. Myślę, że byłoby warte zaprezentować ten film szerszej publiczności, nieznającej tematu (odwiedzającym RK), niż starym wyjadaczom dnia ostatniego.

Co myślisz, sachy?
[#68] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@proxy, post #67

@proxy: początkowo był taki plan, jednak jak spojrzysz na program sobotni - to nie ma gdzie wcisnąć 90 minutowego pokazu - musieli byśmy z czegoś zrezygnować a i mało kto "wysiedzi" na czymś takim, kiedy dookoła tyle innych atrakcji. Raczej chodziło mi o to, żeby zwrócić uwagę ludzi, że jest taki dokument i można go sobie odnaleźć na sieci lub też przyjść do nas w niedzielę - na sam film (tu dodam jeszcze, że mamy oficjalną zgodę Autora na publiczne odtworzenie w trakcie imprezy).
[#69] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #64

Sachy, tylko kiedy my to odeśpimy ? :)
[#70] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #64

Witam !
Mam pytanko :

Czy bedę mógł zostać dłużej w sobotę jak kupię bilet za proponowaną cenę ( 5 zł - od 9 - 18 ) , powiedzmy że chciałbym jeszcze zostać na " Rozpoczęciu Konkursów Scenowych " , który planujecie zrobić od 19 - czy muszę jeszcze dopłacić , czy nie ?

Przepraszam za głupie pytanie - ale jak przyjadę w sobotę po 14-stej , to nie chciałbym organizatorom truć głowy i się pytać co mam zrobić .

Trochę ogulnie podane są ceny - tak jakby nikt niechciał się bawić w szczeguły - dlatego pytam .

Pozdrawiam - i się wybieram ( jeszcze nie wiem czy będę pracować w sobotę - nie ma jeszcze grafiku ) , a jak by się okazało że mam sobotę wolną , to będę chciał przyjechać w piątek po południu ( i tu też nie ma cennika za 2 dni ) .
[#71] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Piotr Myszkowski, post #70

@PiotrM: niestety, ze względów logistycznych i praktycznych, możliwe są jedynie wymienione opcje wejściówek. Niestety nie mamy możliwości biletowania imprezy w opcji "na godzinki", tak samo jak idąc na koncert nie płaci się jedynie na ulubione utwory :) Przybywając nawet w sobotę na godzinę 14ą - nadal będziesz miał przed sobą najwieksze atrakcje, a dzięki opcji "Wystawca" - masz je o połowę taniej. Pozdrawiam.
[#72] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #71

No trudno - w takim razie pozostaje mi przyjechać w sobotę i gościć jak najdłużej.

A z resztą !!! jak będę to obadam co i jak .

pozdrawiam .

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 12:43:54 przez Piotr Myszkowski

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 12:46:50 przez Piotr Myszkowski
[#73] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Piotr Myszkowski, post #72

No właśnie o to chodzi, by bawić się jak najdłużej, dlatego impreza jest 3-dniowa (były zarzuty, że poprzednie edycje były za krótkie). Spanie na miejscu masz w cenie a parking jest darmowy, pan z ochrony czasem wyjrzy czy wszystko jest ok :)

Pozdrawiam.
[#74] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #64

Będziecie sztywno patrzyć na 3 retrokompy? Czy jak ktoś z dwoma działającymi przyjedzie też będzie ok?
[#75] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@player_sct, post #74

@Player: my to nie, ale pani w kasie już tak, bo takie ma wytyczne. Są ludzie ktorzy przywożą po kilkanaście sztuk i są spoza 3miasta - to głównie ukłon w ich stronę. Jak masz 2, to skombinuj coś małego (ZX/Timex) albo chociaż GameBoy'a i negocjuj "na bramce".

Jeszcze raz wyjaśnię: my, jako organizatorzy, nie dostajemy żadnej kasy ani z biletów, ani od ośrodka (mamy darmowy wstęp, czasem koszulkę i... satysfakcję; nie płacimy też za salę czy rzutniki), więc my chętnie wpuścili byśmy wszystkich za darmo. Jednak ośrodek SM GAK wykłada dużą kasę na nagrody w compos, więc naturalnie chce "odzyskać" co może poprzez sprzedaż wejściówek. Tak więc każdy kto płaci za wejście - pośrednio staje się sponsorem nagród w compos.
[#76] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #75

3. Odwiedzający RK (tylko sobota, g. 9:00 – 18:00) – 5 zł
Jest jakiś przedział wiekowy za free dla młodszych ?
Czy GAK się w tym roku jakoś zareklamuje w prasie/radiu/telewizji lokalnej odnośnie RK ?
[#77] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@twardy, post #69

Cz będą prezentowane na party jakieś nowe gry na Amigę?
[#78] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Leon, post #77

Będzie moja jak się wyrobię. Selurowi już się odechciało po ostatnich akcjach na ppa. Sordan chyba też swoje cudo wystawi. Asman też coś ma w zanadrzu. Reszta nie wiem - w ukrytym dziale pełno ludzi ale nawet tam nikt nic nie pokazuje ;)

Może duet Juen/Koyot? Jak tam chłopaki, macie coś?
[#79] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@stryker, post #76

@Stryker: dzieci do lat 4. wchodzą za darmo (wewnętrzny przepis SM GAK). Reklamy będą w radio i mediach elektronicznych a video-invitka wykonana przez Pixel Nation ma być puszczana na wyświetlaczach w komunikacji miejskiej oraz na uczelniach.

@Leon: to zależy wyłącznie od uczestników, my trzymamy kciuki za wszystkie projekty o których słyszeliśmy na PPA :)
[#80] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Leon, post #77

Widze, ze Leon tez jestes z Dublina. Lecisz na impreze? Sprawdzalem wlasnie bilety do Gdanska w tym okresie i akurat sa hiper tanie dlatego tez powaznie sie zastanawiam czy by czasem sie nie przeleciec i wystawic jednak gre tam, a nie na Revision jak to wczesniej sobie zaplanowalem.
[#81] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sordan, post #80

Sordan - zapraszamy.
[#82] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sordan, post #80

Z przyjemnością bym poleciał tylko paszport mam przedawniony i nie zdążę już wyrobić na czas. Wspomniałem o nowych gierkach bo chętnie bym w coś nowego pograł czy potestował a nawet pomógł w stworzeniu jakiejś gry.

Ostatnio odezwał się do mnie stary znajomy z PPA z propozycją czy nie chciałbym z nim zrobić jakiejś prostej gry w AMOSie bo ma ochotę programować. Po paru tygodniach prac powstał już wstępny projekt, który w miarę działa i pomyślałem, że gdyby można go było gdzieś wystawić na jakimś party z innymi projektami to byłoby fajnie. Oczywiście musiałbym jeszcze zapytać współautora gry czy wyraża na to zgodę. Myślę, że wystawienie prac na RetroKomp nie byłby złym pomysłem szczególnie, że zostało nam jeszcze miesiąc czasu na dopracowanie swoich projektów. Fajnie gdybyśmy się dogadali gdzie wystawiamy gry to może byłaby szansa na zorganizowanie jakiegoś konkursu. Kto wie może byłoby to dobrą motywacją do dokończenia swoich projektów? Co o tym myślicie?
[#83] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Leon, post #82

To w PL można jeszcze gdzieś wystawiać amigowe gry?

W zagranicę w ogóle nie mierzę, bo mi nie po drodze. Zresztą, na takim Revision jest game compo, ale nie typowo dla oldskula czy Amigi.
[#84] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@teh_KaiN, post #78

Jak na razie w zanadrzu to mam prawie skończone cracktro. Musze przyznać że trzeba się napocić nad takim jakby się wydawo małym zadaniem :)

Jak się wyrobię to będzie gra, na tą chwilę to mam można powiedzieć makietę (mockup) gry, mimo że można grać w nią bez problemu. Wiele jeszcze do zrobionia.

A w ukrytym dziale jak to w ukrytym, wszyscy się ukrywają, łącznie ze mną. Trzeba to zmienić :)

@Leon
Ja tam wystawiam o ile zdąże na RKLE. A jak nie zdąże to w jak najszybszym czasie jak skończe, bo wiadomo, kolejka czeka
[#85] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #75

Ja bardzo dobrze rozumiem, że taka impreza to koszty i musi się zwrócić. Nie rozumiem tylko dlaczego Ośrodek chce zarobić na demoscenowcach. Osoba zainteresowana retro może przyjść w sobotę, zapłacić 5 zł i korzystać cały dzień. Scenowcy płacą 80 bez wyboru. Dysproporcja jest znacząca, tymczasem nie da się nie zauważyć, że część demoscenowa Waszej imprezy jest raczej dodatkiem niż sednem.
[#86] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Leon, post #82

Z przyjemnością bym poleciał tylko paszport mam przedawniony i nie zdążę już wyrobić na czas.


Ja myślałem że w UE można poruszać się bez paszportu.
[#87] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Fei, post #85

@Fei: oj widzę, że nie byłeś na żadnej naszej edycji i raczej sobie "gdybasz" niż wiesz jak jest :)
Zapytaj kogoś, kto był w 2013r., czy czuł się źle potraktowany i czy scena była dodatkiem do RKLE'13. W tym roku to RK jest ewidentnie dodatkiem a program jest kierowany do większej grupy niż tylko "wąska elita". Zresztą nie ma obowiązku uczestnictwa w zaproponowanych atrakcjach - można spokojnie "integrować się" poza nimi.

Co do kosztów i "zarabiania na demoscenowcach" to mylisz się - ośrodek nie tylko nie zarobi, ale raczej będzie stratny na całej imprezie, bo daje nam wszystko za darmo (a mogłby w tym czasie zrobić np. koncert disco-polo), do tego sponsoruje duże nagrody pieniężne w scenowych compos. Dziś już mogę ujawnić, że za kodowaną produkcję na Amigę lub 8-bit wysokość nagród za miejsca 1-3 to odpowiednio 700/600/500zł a cały budżet nagród na scenowe compos to 6600zł (pełna lista zostanie opublikowana wieczorem). To właśnie dlatego, że udało nam się przekonać ośrodek że demoscena to działalność artystyczna (a więc raczej kulturalna niż dochodowa) - możliwe są takie stawki (i są one wypłacane - pytaj zwycieżców z 2013r) - zrozumiałe jest więc, że ośrodek chce choć trochę zniwelować poniesione koszty przez kasowanie biletów i to w poniekąd wejściówki sponsorują nagrody w compos - czyli wynagradzają demoscenowców za ich cięzką pracę nad produkcjami. Do tego opcja "Wystawca" kierowana jest głównie do osób które przyjadą na całą imprezę, bo odwiedzający RK mogą wystawiać się i korzystać ze wszystkiego za 5zł. A co do samej stawki 80zł - sam jako organizator RiverWash kasujesz po 100zł i jakoś chyba nikt nie zarzuca Ci, że chcesz zarobić na demoscenowcach, prawda? Proponuję więc - przyjedź, obejrzyj, zobacz jak jest - a potem napisz raport co było źle i czy ośrodek kasuje nieuczciwie za to co proponuje.
[#88] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Fei, post #85

Myślę, że to generalnie chodzi o to, że jeśli cena dla zewnętrznych wzrośnie, to mniej osób się skusi.

80zł na wejściówkę to dużo, ale dla mnie na tyle akceptowalne, że nawet nie próbuję się z tego wykręcać wnosząc własny sprzęt, czy cuś. Szalenie mi się podobało na poprzednich dwóch edycjach i jeśli będzie co najmniej tak samo, to cena jest naprawdę tego warta.
[#89] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #87

Sachy, tu chyba raczej chodzi o to, że "zwykły człowiek" płaci 5 zł dokładnie za to co go interesuje (retrocomputing) i nie składa się na demoparty. Scenowiec natomiast nie ma wyboru i płaci 80 zł również za RK, które może go w ogóle nie interesować.

Powinna być IMHO opcja scene-only, np. bilecik od 19:00 w sobotę tylko na część scenową. Albo równość dla wszystkich :)
[#90] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@teh_KaiN, post #88

No właśnie 80 zł to niby dużo, ale 40 zł (przy własnym sprzęcie) za trzy dni takiej imprezy z udostępnionym sanitariatem i sleeping roomem to nie jest wysoka cena!
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem