Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#151] Re: scenowe piksele

W odpowiedzi na #150

Wyzwanie bardzo fajne.

Póki nie narysuję własnego, zostawiam sobie tego od Optica, o ile oczywiście nie ma nic przeciwko.

Napisz Mu, że jego prace są po prostu super, fenomenalne i fantastyczne i że wszystkie bardzo mi się podobają!
[#152] Re: scenowe piksele

W odpowiedzi na #151

"A few pixels" - Bitflipper. Ciekawa technicznie praca, mocno scenowa w klimacie. Nie przekonuje mnie jednak kompozycja (np. ten dziwny czarny obszar po lewej stronie kadru) i "tekstura kaczki", mimo, że interesująca (np. do jakiegoś logosa w demie), to nie oddaje za bardzo kształtu / faktury tegoż drobiu. Całość wygląda trochę jak zlepek trzech prac (tło, kaczor, sześciany).

"Shion" – Optic. Optic jak zawsze solidny. Ładnie wypikselowana twarz i włosy oraz dość harmonijne wypełnienie kadru. Największe zastrzeżenie to ilość kolorów. 150 to o jakieś 100 za dużo na tak monochromatyczną pracę. Zgrzyta mi teź trochę ten ciemny obszar na szyi / dekolcie. Mimo, że kolorów mamy ponad 150, to nie czuć tej liczby, głównie z powodu czerwonej monotonnej kolorystyki. Praca dużo by zyskała, gdyby włosy miały inny kolor niż tło, nie zlewając się z nim tak bardzo.

"Dragon without boobs" – Alien. Dość przyjemna, choć bardzo prosta praca, wyglądająca trochę jak żywcem wyjęta z roku 1992. Nie wiem dlaczego autor trzymał się kurczowo tych 16 kolorów, mógł spokojnie dobić do 32 i nieco zaszaleć.

"Mr Bump" - Exocet - proste jajo, ale z jajem Podoba mi się technika/cieniowanie, ładnie wygląda jak na 16 kolorów. Mimo, że rysunek jest prosty, to pokazuje, że nawet niewielki graficzny motyw, podany w fajny, zgrabny sposób (czyli tło, a'la efekt z dema), może robić dobre wrażenie. Niekoniecznie trzeba od razu w gfx compo malować fullscreeny.

"Pyramithead" – Ozan. Tutaj nie bardzo mam co pochwalić. Zbyt monochromatycznie, mało ciekawie. Klimat jak z końca lat 90-tych.

"Dragqueen" – Sunday. Technicznie niewiele widzę tutaj pikselowania - raczej pachnie mi to zrzutem z 24 bitów. Tematycznie, trochę z cyklu "grafik płakał jak malował", ale widać, że coś chciał (chyba) nam tu opowiedzieć. Ładne chmury, nie najgorsza paleta.

"Gräsmark kyrka" – Fred. Tak jak opisany wyżej "Mr Bump" pokazywał, jak można fajnie "sprzedać" mały rysunek na dużym kadrze, tak tutaj mamy dokładnie odwrotne zjawisko. Mały motyw, do tego wrzucony w ramkę i podany na "najbrzydszym kolorze świata" (no dobra, do #FF00FF jeszcze ciut brakuje - tego powinni zabronić. Technicznie pikselowania nie wykryto. Kolega mógłby się uczyć od naszego forumowego kolegi Rogala.

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 20:32:54 przez slay
[#153] Re: scenowe piksele

W odpowiedzi na #146

1 - Czy tylko ja mam wrażenie że to łabędź a nie kaczka?
Kaczki nie mają takiego paska między okiem a dziobem.

2 - Też mam wrażenie że włosy w innym kolorze niż chmura w tle by wyglądały lepiej. Ja bym nie umiał tak twarzy narysować. Szacun. :)
[#154] Re: scenowe piksele

W odpowiedzi na #152

wow, super konretne zestawienie, merytoryczne. w sumie to sie prawie zgadzamy. a jak oceny, kolejnosc?
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem