Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Muzyka z programu SONDA
Muzyka w klimacie lat 80-tych.

Wczoraj była premiera drugiej płyty winylowej z muzyką z programu "Sonda".
Dziś nakład już wyprzedany: link

Do dostania jeszcze płyta CD - kawałków można posłuchać na ww. stronie.

Do dostania jest też CD z pierwszą płytą: link
[#2] Re: Muzyka z programu SONDA

@robertos231, post #1

To był świetny program OK
[#3] Re: Muzyka z programu SONDA

@robertos231, post #1

Dzięki za informację !
Niesamowita pasja prowadzących, którzy potrafili nią zarazić widzów. Rewelacyjny program !
Obok "Sondy" oglądałem jeszcze "Kwant", "Laboratorium", "Telekomputer", "Joystick" czy programy Adama Słodowego.
[#4] Re: Muzyka z programu SONDA

@imp, post #3

a jeszcze coś sobie przypomniałem.
Nie związane z muzyką, ale jak już jesteśmy w klimacie lat 80-tych to polska firma zegarkowa ma w planach wypuszczenie zegarka
wzorowanego na Unitrze Warel: link więcej zdjęć na ich FB: link Planowana cena 150$.


Ostatnia aktualizacja: 28.04.2015 10:26:13 przez robertos231
[#5] Re: Muzyka z programu SONDA

@robertos231, post #1

To zadziwiające, ale większość problemów, które poruszali w programie "SONDA", pomimo upływu lat w dalszym ciągu są aktualne.
Np.: ekologia, krzem, paliwa, grawitacja, kolejnictwo czy komputeryzacja.
Zmieniła się technologia ale problemy, jakie były takie są.
Dalej mamy problem z paliwami.
Dalej mamy problem z efektywnością, punktualnością i komfortem w kolejnictwie.
Dalej g...o wiemy o grawitacji.
Dalej ludzie mają problem z obsługą komputera, bo wraz z rozwojem, rosną wymagania.
Dalej mamy problem jak z krzemu wycisnąć więcej i lepiej i wciąż szukamy alternatyw.
Itd...
[#6] Re: Muzyka z programu SONDA

@Architect1200, post #2

To jest nadal świetny program OK
[#7] Re: Muzyka z programu SONDA

@robertos231, post #1

Drugiego takiego programu już nigdy nie będzie...
[#8] Re: Muzyka z programu SONDA

@Pinto, post #7

Jako fan syntezatorów i muzy elektronicznej muszę tutaj zabrać głos.

Mam obydwie płyty z Sondy. Polecam jeszcze (jeśli komuś się uda kupić na rynku wtórnym, bo w GADzie widzę, że już nie ma :( ) płytę CD "Altus" z utworami Krzysztofa Dudy. Jego utwory podobnie jak np. Władka Komendarka, były wykorzystywane w Sondzie.
Warto wiedzieć, że polska muzyka elektroniczna lat 80-tych to nie tylko uznany Marek Biliński (którego płyty z resztą znam na pamięć :) ).

Pozdrawiam,

Azz
[#9] Re: Muzyka z programu SONDA

@Azzorek, post #8

Ja też mam obydwie i „Altusa”. A kawałka „Blue Man” szukałem 20 lat.
[#10] Re: Muzyka z programu SONDA

@groovebox, post #6

nie żartujcie, za PRLu robiono cokolwiek dobrze i to w reżimowej totalitarnej telewizji, to nie podoba Wam się już Zostań gwiazdą, Celebrity Splash, Taniec na lodzie, "błyskotliwa" inteligencja Kuby Wojewódzkiego, Lisa i Olejnik itd.. czy wolność i demokracja , o czym zresztą na gruncie nauk ekonomicznym mieli zamiar dyskutować obaj panowie po 1989, ale niestety tajemniczo zginęli razem w wypadku... zresztą Sonda miała być tak czy siak w 1990 usunięta z programu TVP, a panowie Kurek i Kamiński prawdopodobnie zostaliby wyrzuceni z TVP mając w ręku "wilczy bilet", przynajmniej na kilka lat...

A co do muzyki to jest tam wiele kawałków z płyt Tangerine Dream - Exit.

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2015 21:06:12 przez belfegor
[#11] Re: Muzyka z programu SONDA

@belfegor, post #10

Wiesz to nie do końca tak.
Za komuny Kubę wojewódzkiego zamknęli by w szpitalu dla umysłowo chorych.
Teraz mamy NFZ i niema kto za młotka zapłacić.
A wujcio z telewizji robi mu terapię grupową na cały kraj.
Dla tego musimy go znosić. :D
[#12] Re: Muzyka z programu SONDA

@groovebox, post #6

Tamte programy miały w sobie magię...
Ale za to teraz mamy mega syf typu: Dlaczego Ja, Ukryta Sraczka, Policjantki i policjanci, Pielęgniarki, Sąsiedzi i wiele innych programo-seriali które edukują młodzież, z zamiarem zrobienia wody z mózgu.
Osobiście to mam wyrejestrowany odbiornik bo TV nie włączam dzięki takim syfom jak wyżej - to też nie będę płacił. Chłam to mało powiedziane.

Gdzie te czasy pytam.... Telekomputer, Sonda, Joystick...
Kaczor jak opowiadał o grach w TV to aż się chciało go słuchać
link
[#13] Re: Muzyka z programu SONDA

@BomberMAX, post #12

Wtedy telewizja prowadziła zupełni inną "misję" niż teraz typowe rozrywkowe. Lata zaniedbań, "wpływu" zachodu, zaowocowało postacią tego chłamu co sam wymieniłeś. A szkoda. To se ne vrati.
[#14] Re: Muzyka z programu SONDA

@amper, post #13

Jeśli chodzi o główny temat tego wątku, to też się pochwalę, że mam obie części muzyki z "Sondy" oraz "Altusa". Miło mi, że są tu osoby, które też lubią tego typu klimaty muzyczne.

A co do samego programu "Sonda", to trochę ze wstydem przyznam, że w latach osiemdziesiątych nie poświęcałem mu zbyt wiele uwagi. Owszem, oglądałem sporadycznie jakiś odcinek, ale żebym specjalnie włączał TV w czwartki wieczorem, to nie powiem. Całe szczęście, że jakieś trzy lata temu na TVP Historii emitowali dużo odcinków "Sondy" (i to codziennie!), więc mogłem po latach docenić ten program.
[#15] Re: Muzyka z programu SONDA

@Kamikadze, post #11

A wujcio z telewizji robi mu terapię grupową na cały kraj.
Dla tego musimy go znosić. :D

Na szczęście nie musimy - nawet nie mam telewizora, a gdy w reklamie czy na billboardzie jest jakaś (domniemana) gwiazda, to często nawet nie wiem, kto to jest. ;)

Ad rem: Przypomniał mi się odcinek poświęcony płycie kompaktowej. Prowadzący zachwycali się jej niesamowitą jak na tamte czasy pojemnością - ileż to danych można zmieścić na jednym krążku, encyklopedie całe, dźwięk, obraz. Olbrzymi potencjał edukacyjny. A skończyło się tak jak się skończyło - masowe wypalanie warezów, filmów, muzyki oraz zdjęć z wakacji i imprez u cioci Zosi.
[#16] Re: Muzyka z programu SONDA

@Ijon_Tichy, post #15

Na szczęście nie musimy - nawet nie mam telewizora, a gdy w reklamie czy na billboardzie jest jakaś (domniemana) gwiazda, to często nawet nie wiem, kto to jest. ;)

Mam tak samo od 8 lat :)
Uwolniłem się od tego syfu i jestem szczęśliwszy i mam więcej czasu :D
[#17] Re: Muzyka z programu SONDA

@Kamikadze, post #11

A ja myślałem że zaczynał w PRL karierę dzięki ojcu, wystarczy pogooglować
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem