Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Dema
[#1] Sushi Boyz na A1200
Czy jest możliwość odpalenia tego zajefajnego demka na A1200@060 ? Rozpakowałem ADF'a, wyciągnąłem pliki i demo ruszyło. Niestety zaraz po pojawieniu się loga GHOSTTOWN, na ekranie ukazują się losowe artefakty, muzyka milknie i ... tyle. Odpalenie bez s-s nie pomaga, przełączenie w Boot Menu na OCS też. Jakieś inne pomysły?
[#2] Re: Sushi Boyz na A1200

@MarX, post #1

Spróbuj wyłączyć cache w boot menu.
[#3] Re: Sushi Boyz na A1200

@MarX, post #1

Ja bym pytał bezpośrednio u codera.
[#4] Re: Sushi Boyz na A1200

@MarX, post #1

Z fastem to i na a500 się wiesza. Wyłącz cache proca i wywal fast.
[#5] Re: Sushi Boyz na A1200

@fazior, post #4

Kaszani mi sie na wszystkim poza A500 1MB, faktycznie moze to byc kwestia FAST. Swoją drogą takie same jaja mam z Planet Rocklobster.
[#6] Re: Sushi Boyz na A1200

@twardy, post #5

Pewnie demko napisane pod 68000 z wyliczonymi cyklami.
[#7] Re: Sushi Boyz na A1200

@sanjyuubi, post #6

Nope, na 030 działa, tyle że bez fastu.
[#8] Re: Sushi Boyz na A1200

@fazior, post #7

Pytanie laika.. Jak można wywalić fastram?
[#9] Re: Sushi Boyz na A1200

@Sokok, post #8

Mozna sprobowac np programem NoFastMem. Byl dodawany chyba do wszystkich wersji Workbencha. Pamietam ze byl juz w 1.3.
[#10] Re: Sushi Boyz na A1200

@Phibrizzo, post #9

potwierdzam, NoFastMem przed odpaleniem demka załatwia sprawę . Dzięki chłopaki!
[#11] Re: Sushi Boyz na A1200

@Phibrizzo, post #9

Dzięki, wypróbuję. Pakietam, że dawno temu załatwiałem sprawę hardware'owe używając przełącznika na zworce rozszerzenia pamięci.
[#12] Re: Sushi Boyz na A1200

@MarX, post #1

A może ktoś wersję WHDLoad zrobi?
[#13] Re: Sushi Boyz na A1200

@pong777, post #12

A nie zadziała to na uniwersalnej instalce .SLAVE ?
[#14] Re: Sushi Boyz na A1200

@MarX, post #1

Spoko, Cahir kiedyś naprawi żeby działało wszędzie :)
[#15] Re: Sushi Boyz na A1200

@AceMan, post #14

Szkoda, że nie może działać wszędzie od razu... W roku 2015 ludzie mają trochę bardziej zaawansowane konfiguracje niż A500 1MB.


Ostatnia aktualizacja: 26.06.2015 09:08:18 przez strim_
[#16] Re: Sushi Boyz na A1200

@fazior, post #4

Na A500 2MB Chip, 4MB Fast (od Kippera), OS 3.1 po przegraniu na kartę CF (ide68k) demo działa bez problemu od początku do końca.

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2015 13:51:26 przez zyga64
[#17] Re: Sushi Boyz na A1200

@zyga64, post #16

Kurcze, no i znowu jestem w kropce. Jeszcze jakiś czas temu udało mi się odpalić SushiBoyz na A1200@060, a teraz ta wspaniała produkcja stawia czynny opór. Nie wiem czy wymiana ROMów ma coś do rzeczy (z 3.0 na 3.1), ale próba uruchomienia demka kończy się zawsze tak samo. Zaczyna normalnie grać muzyka, a ekran cały czas pozostaje czarny . Wyłączyłem cache dla CPU, ukatrupiłem też Fast RAM. Wszystko na nic . Czy macie jakieś pomysły (poza tym, żeby odpalać demko na A500 + 1MB ) ? Może rozwiązaniem byłoby napisanie slave'a pod WHDLoad ? Tylko nie wiem czy komuś by się chciało do tego przysiąść. Ja nie mam w tym żadnego doświadczenia

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 21:15:28 przez MarX
[#18] Re: Sushi Boyz na A1200

@AceMan, post #14

Spoko, Cahir kiedyś naprawi żeby działało wszędzie :)

Nie naprawię, dopóki AGA nie będzie poprawnie implementować wszystkich bugów OCS/ECS, które da się wykorzystać w demie :P

Wystarczy, że muszę obsługiwać różnice między OCS i ECS -_-

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 21:40:03 przez cahir
[#19] Re: Sushi Boyz na A1200

@strim_, post #15

Wiesz, gdybyś sobie zdawał sprawę z okoliczności, w jakich składaliśmy to demo, to byś tego raczej nie napisał...

Poza tym demko chodzi na stockowej A500 (512+512), 1MB chipu nie jest wymagany.

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 22:25:32 przez Jazzcat
[#20] Re: Sushi Boyz na A1200

@Jazzcat, post #19

Widzę że po Decrunchu demo na tapecie nie tylko u mnie :)
Obejrzałem/przesłuchałem wczoraj z 32 razy :D
[#21] Re: Sushi Boyz na A1200

@sanjyuubi, post #6

Toni Wilen pokusił się o komentarz dot. Sushi Boyz w wątku "Undocumented Amiga hardware stuff", a konkretniej tu i tu.
[#22] Re: Sushi Boyz na A1200

@Davka, post #20

Choć jam wielki fan A1200 to dla takich dem jak SushiBoyz poszerzyłem kolekcje sprzętu :)
[#23] Re: Sushi Boyz na A1200

@Mariodj, post #22

Hmm... wpadło mi dzisiaj na JUTUBIE takie coś: https://www.youtube.com/watch?v=Wi4mxG1RoOI

Słucham w kółko... i się zastanawiam gdzie podobne dźwięki słyszałem ostatnio :)

Może Jazzcat się wzorował a może oni na demku? A może to w ogóle nie jest podobne i mam urojenia dźwiękowe :)
[#24] Re: Sushi Boyz na A1200

@WojT_GL, post #23

A może po prostu "oriental folk", tak jak każdy inny gatunek muzyki, opiera się na wykorzystaniu specyficznego rodzaju instrumentów, skali, etc...? ;>
[#25] Re: Sushi Boyz na A1200

@AceMan, post #24

Może :)
Po prostu rozpoznawalna linia muzyczna i mi się podoba.


Ale to jest tak samo jak mi się kojarzy demko Booze Design - Uncensored z nutką Royksopp (tutaj fragment - https://youtu.be/9LFD4SzW3e0?t=318)

W żaden sposób nie chciałem sugerować że Jazzcat zrobił coś złego - tylko zapytać czy inni mają podobne odczucia :)
[#26] Re: Sushi Boyz na A1200

@WojT_GL, post #25

Ale to jest tak samo jak mi się kojarzy demko Booze Design - Uncensored z nutką Royksopp (tutaj fragment - https://youtu.be/9LFD4SzW3e0?t=318)


Akurat w przypadku Dane'a to zrozumiałe - często posiłkuje się popularnymi motywami.
Np. w "Edge of Disgrace" można usłyszeć nawiązania do Daft Punk - Harder Better Faster Stronger.
[#27] Re: Sushi Boyz na A1200

@WojT_GL, post #23

A który konkretnie kawałek masz na myśli?
[#28] Re: Sushi Boyz na A1200

@Jazzcat, post #27

probuje znalezc ten fragment co mi sie tak bardzo kojarzyl
ale pewnie tak jak.aceman pisze to podobne instrumenty i tyle
w okolicach 15:30 pojawia sie kawalek ciut podobny do tanczacych ninja ale totalnie chyba mnie sluch oszukal :)
tanczacy ninja sa lepsi :)
[#29] Re: Sushi Boyz na A1200

@strim_, post #15

W roku 2015 ludzie mają trochę bardziej zaawansowane konfiguracje niż A500 1MB.


Nie wszyscy.
[#30] Re: Sushi Boyz na A1200

@WojT_GL, post #28

Jakoś nie słyszę podobieństwa.
W tych orientalnych kawałkach często stosuję się skalę pięciotonową (tzw. "chińska" pentatonika), która jest bardzo charakterystyczna. Usłyszysz ją np. w muzie do gry Last Ninja. Ja również używam jej od czasu do czasu w twórczości scenowej (np. Sushi Ska, Kheshkhash/Encore) i niescenowej (np. Fuji in Winter, Fuji at Dawn).

Poza tym instrumenty, które wykorzystałem w Sushi Boyz (np. japoński shamisen czy flet shakuchachi) są często spotykane w takich klimatach i może stąd to skojarzenie. Ale IMO to tak raczej na zasadzie, że wszyscy Murzyni są tacy sami :D
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem