Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Grafika
[#31] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@teh_KaiN, post #30

Heh, oby to nie był zestaw: zaszyfrowany plik+klucz publiczny. Wtedy zad zbity.
[#32] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@_arti, post #26

Ja też nie mam pojęcia, co z tym zrobić
[#33] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@_arti, post #32

Ja też poległem, nawet UltraISO się tego nie ima.
[#34] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@waldiamiga, post #33

Bo to chyba faktycznie jest obraz płyty czymś zaszyfrowany i najpierw trzeba by go było odszyfrować.

Tylko, czym?
[#35] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@jarob, post #34

Niestety, nie mam pojęcia. :( Mam tylko ogólny spis co jest na tych obrazach płyt DVD. Szanse, aby dowiedzieć się czym to było zgrane są minimalne. :(
[#36] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@Deftronic/..., post #35

Pozostaje tylko testowanie programów do szyfrowania z czasów powstania tego obrazu płyty.

Czy przypadkiem w tych spisach nie ma wskazówki, czym zostało to potraktowane ? np. programy do PC,Linux,Maca ?
[#37] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@Norbert, post #36

Niestety nie. Jest tylko coś takiego:

amidvd01

amiga cd01
amiga cd02
amiga cd03
amiga cd05
amiga cd06
amiga cd07
amiga cd08

amidvd02

amiga celic 1996-10
amiga celic 1996-11
amiga celic 1996-12
amiga celic 1997-01
amiga celic 1997-02
amiga celic 1997-08
amiga celic 1997-10
amiga celic 1997-11
amiga celic 1998-11

amidvd03

amiga cd10
amiga cd12
amiga cd13
amiga cd14
amiga cd15
amiga cd16
amiga cd21

amidvd04
amiga celic 1998-01
amiga celic 1998-03
amiga celic 1998-04
amiga celic 1998-05
amiga celic 1998-06
amiga celic 1998-07
amiga celic 1998-09
amiga celic 1998-10

... itp.
[#38] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@Deftronic/..., post #37

A możesz wrzucić obraz iso tej płyty? Czy nie masz?
[#39] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@SuperBuster11, post #38

Nie mam. Mam tylko takie archiwa jak to które zapodałem do sprawdzenia. :(
[#40] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@Deftronic/..., post #39

Zrobilem obraz plyty za pomocą UltraISO ale dalej nie chce się to otworzyć, ani na Maku, ani na PC. Próbowałem nawet na OS3.9.
[#41] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@Deftronic/..., post #21

Ściągnij TrueCrypt, podmontuj AmiDVD jako plikopartycję szyfrowaną, dodaj keyfile jako .key

Nie ma za co ;)

I weź to permanentnie zdeszyfruj bo po cholerę Ci to w takiej formie. Jeden bad sector się pojawi i masz po danych.

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2015 16:44:59 przez teh_KaiN
[#42] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@teh_KaiN, post #41

Szlag by to. Na OS X Yosemite program nie chce się zainstalować. Wywala komunikat, że wymaga systemu 10.4 or later

EDIT: Problem rozwiązany, trzeba otworzyć zawartość pakietu, otworzyć plik distribution.dist i usunąć z niego linijki 13 do 18:



Zapisać zmiany i uruchomić instalację archiwum.


Ostatnia aktualizacja: 28.07.2015 17:19:43 przez SuperBuster11
[#43] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@teh_KaiN, post #41

Ściągnij TrueCrypt, podmontuj AmiDVD jako plikopartycję szyfrowaną, dodaj keyfile jako .key

Nie ma za co ;)


Zdeszysfrowałeś ten obraz w ten sposób i możesz go zamontować jako DVD image?
[#44] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@Umpal, post #43

To nie jest żaden obraz, to jest plikopartycja w rozmiarze mieszczącym się na DVD.
[#45] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@teh_KaiN, post #44

Mi się już udało przerobić. Teraz trzeba uruchomić UAE szeroki uśmiech
[#46] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@teh_KaiN, post #44

Stary jesteś Wielki! Tyle mądrych głów nad tym siedziało. Na Choloka i Norbiego stawiałem w ciemno, ale grunt że się udało. Pliki mam już na dysku i przeglądam. Backup BBSa Celica jest tam wszystko, jak to warez. Jeszcze raz dzięki !

Deftronic jak znajdziesz czas daj resztę obrazów, zwłaszcza tych najstarszych.
[#47] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@exolon, post #46

A najlepiej rzucić to na jakiś FTP co by każdy mógł sobie pobierać co tam tylko chce.
[#48] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@teh_KaiN, post #47

Popieram. Już mi się nie chce z niczym kombinować po moich przejściach z instalacją A2088XT
[#49] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@exolon, post #46

Super panowie, że udało się to odczytać. Byłem przekonany, że to obrazy płyt. Sam stuff dostałem na zakodowanym HDeku i kiedy udało się go odczytać do tam w większosći były właśnie obrazy płyt CD.

Zapodaję kolejne dwie płyty/partycje do ściągnięcia. Nie wiem co tam jest, nie bardzo mam teraz czas aby siedzieć przy tym i przeglądać.

Exolon - mam nadzieję, że gdzieś wśród tych wszystkich partycji znajdzie się najstarsze amigowe produkcje. Wiem, że R.G. to miał, bo sam - na początku lat 90tych - od niego dostawałem wszystko co mi wpadło do głowy, albo o czym słyszałem.

AmigaDVD2

AmigaDVD3
[#50] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@Deftronic/..., post #49

Dzięki za nowe-stare płyty, bo AmiDVD4 jest (jak dla mnie) zbyt późna (97/98 rok), a szukam czegoś wcześniejszego...
[#51] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@Deftronic/..., post #49

Sam stuff dostałem na zakodowanym HDeku


Dodatkowe szyfrowanie plików na szyfrowanej partycji - hardkor ;)
[#52] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@teh_KaiN, post #51

Kolo chyba się bał ABW, CIA, NSA razem wziętych. Ale dobrze że udało się to odszyfrować.
[#53] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@teh_KaiN, post #44

Dzięki! Masz u mnie piwo na najbliższym party :)

A czy znajdzie się jakaś dobra dusza, która zrobi spis zawartości tych partycji?

Mnie też najbardziej interesuje starszy stuff, zwłaszcza od 93 w dół. Kto wie, może na tych magicznych partycjach znajdą się takie rarytasy jak Megademo Zack Team albo Magic Code Action Direct z legendarnego gdyńskiego party? Albo jakieś moje stare moduły, zwłaszcza z okresu bytności w Illusion (Black Bit).
[#54] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@Jazzcat, post #53

Polecam szybki spis pod piecem w trybie dos: "dir /S >lista.txt"
[#55] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@Jazzcat, post #53

Mówisz i masz:
AmiDVD4
Dropbox: plik tekstowy oraz dir pod Total Commandera (z niektórymi nazwami plików są problemy, bo zawierają znaczki "spoza tablicy")

PS Jak tylko dociągnę pozostałe dwie płyty, to wrzucę spis.

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 14:59:13 przez Umpal

Słuchajcie, struktura katalogów niewiele wam powie, dlatego zamieszczam pliki tekstowe z dokładnymi opisami, co jest co i czyje (a nawet jakie miejsce zajęło podczas compo).

Dropbox: AmiDVD4_txt.zip

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 15:04:56 przez Umpal
[#56] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@waldiamiga, post #52

Jesteś blisko. :) Miał nalot na chatę kiedyś tam, dawno temu, bo ktoś sobie przypomniał, że wieki wcześniej widział ogłoszenie o wymianie - nie sprzedaży! - oprogramowania w osiedlowej TV. Mówimy o ogłoszeniu w pierwszej połowie lat 90tych, zaś nalot miał miejsce wiele lat później, mniej więcej wtedy co w mediach było głośno o tego typu działanach Policji w kraju. Softu na PC nie znaleźli tylko jakiś "dziwny, inny"... na Ami. :D Od tego czasu kolega ma uraz i szyfruje wszystko. :)

Jutro zapodam kolejne dwie płyty/partycje.
[#57] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@Umpal, post #55

AmigaDVD2_txt.zip (obejmuje okres październik 1996 do listopad 1998. Szkoda, miałem nadzieję na kilka lat wcześniej)

Nie wszystkie miesiące są opisane wg tej samej zasady, dlatego zawartość może się wydać nieco chaotyczna, ale ja po prostu skopiowałem pliki tekstowe z podkatalogów (główne, jeśli były, lub grupę z nazwą miesiąca gdy katalog takiego pliku nie zawiera).

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 15:26:39 przez Umpal
[#58] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@Umpal, post #57

AmigaDVD3.zip (wyeksportowane dir'em jako że tu już idzie się zorientować po nazwach katalogów, co płyta zawiera).
[#59] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@Deftronic/..., post #49

Widzę że AmiDVD4 już nie jest dostępne. Szkoda, bo to co wcześniej zassałem poszło do kosza.
[#60] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@waldiamiga, post #59

Wrzucę później jeszcze raz AmiDVD4, chyba że ktoś inny Ci udostępni wcześniej.

Kolejny rzut: AmiDVD1
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem