Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Party
[#1] Krakowskie Retrospekcje 3.0
„Krakowskie Retrospekcje 3.0” to kolejna edycja imprezy dla wszystkich Wapnikaów pamiętających 8 i 16-bitowe czasy beztroskiego grania, wczytywanie z taśm i kineskopowe telewizory. W programie ponownie kilka godzin szarpania na starych kompach, oglądanie demek, pogadanki i degustacja piwa.
Impreza ma charakter pospolitego ruszenia – jeśli masz jakieś ciekawe retro sprzęty to zabierz ze sobą. Można również składać wolne wnioski dotyczące spraw organizacyjnych lub punktów programu

Termin: 21 listopad 2015 (sobota) w godz. 16.00 – 2.00
Miejsce: Pub dla graczy „HEX”, Kraków ul. Dwernickiego 5
Potwierdzone komputery: Atari XL, Zx+2A, 2x C-64, Schneider 6128, Amiga 500 i 1200, reszta do aktualizacji
Koszta: wejście na party jest darmowe

Uwagi: Ilość miejsca na stołach jest ograniczona więc jeżeli ktoś chciałby wpaść ze swoim sprzętem to proszę o informację. Lokal znajduje się w parterowym budynku na podwórku kamienicy, na domofonie trzeba dzwonić pod „HEX”. Impreza trwa do około 2.00 w nocy, później trzeba się pakować ponieważ zamykają knajpę. Na miejscu jest spory wybór piwa, a także zapiekanki i hot-dogi

Info i kontakt: mkiendra@gmail.com

www i zdjęcia z poprzednich party: http://retrospekcja.net.pl/category/krakowskie-retrospekcje/

facebook: https://www.facebook.com/events/1687035218174534/
[#2] Re: Krakowskie Retrospekcje 3.0

@Kiender, post #1

Będę. Zróbcie miejsce plz na A600 i/lub C64 :)
[#3] Re: Krakowskie Retrospekcje 3.0

@Kiender, post #1

Myślę że wpadnę ;)
Pozdro!
[#4] Re: Krakowskie Retrospekcje 3.0

@emeliot87, post #3

Też może mi się uda.
[#5] Re: Krakowskie Retrospekcje 3.0

@Kiender, post #1

moge cos zabrac. jako ze jest problem z podpinaniem tego i owego to moze wezme cos portable... ( http://szajb.us )

jednakze termin znowu ten sam co rok temu wiec spore szanse, ze tak samo nie bede mial mozliwosci ;/
[#6] Re: Krakowskie Retrospekcje 3.0

@Kiender, post #1

Za mało miejsca tam jest na więcej sprzętów. Klimat też taki sobie, ale jak "stolec" będzie to może pojawię się.
[#7] Re: Krakowskie Retrospekcje 3.0

@charon, post #6

Wyjaśnij proszę co znaczy "klimat taki sobie". Bo zawsze można coś poprawić :)
[#8] Re: Krakowskie Retrospekcje 3.0

@Kiender, post #1

Witam.
Czy ew. byłaby możliwość spania u kogoś na podłodze w nocy ?
Rano bym pozwiedzał i poszedł na pociąg.
Pozdr
[#9] Re: Krakowskie Retrospekcje 3.0

@AceMan, post #2

Kto wie, może też wpadnę.
[#10] Re: Krakowskie Retrospekcje 3.0

@DKL, post #9

Jestem na pewno
[#11] Re: Krakowskie Retrospekcje 3.0

@Kiender, post #1

Jeśli tylko będę miał z kim dojechać na party to pojawię się z Amigą 600HD.
[#12] Re: Krakowskie Retrospekcje 3.0

@Kiender, post #1

Słowo organizatora apropo soboty:
- start jest przewidziany na 16.00. Nie wszystkie stoły będą od razu dostępne, ale można będzie się pomału rozkładać ze sprzętem
- kawiarnia HEX znajduje się na podwórku kamienicy przy ul.Dwernickiego 5. Przy bramie wejściowej od strony ulicy trzeba dzwonić domofonem
- jeśli ktoś jedzie samochodem to niech się przygotuje na szukanie miejsca do parkowania. Bywa ciasno. W sobotę nie obowiązuje strefa płatnego parkowania
- trzeba przynieść swoje okablowanie i koniecznie przedłużacze bo gniazdka są w różnych dziwnych miejscach
- lokal jest solidnie zaopatrzony w trunki a także jedzenie
- około godziny 2.00 w nocy trzeba zacząć się pakować, o 3.00 zamykają interes
- dla tych którzy mnie jeszcze osobiście nie znają, a zamierzają szukać to będę paradował w rerto koszulce z napisem „Loading” ( no chyba że temperatura będzie wymagała założenia wełnianego tureckiego swetra )

Poniżej lista osób które się zapowiedziały ze sprzętem:
Atari 800XL, Atari ST ( Marcin Grajny )
Atari 800XL ( Mateusz Kobiałka )
Amiga 500 Black ( Michał Labocha )
Amiga 500, C64 ( Kamil Kud )
Amiga CD32 ( Konrad Leśniak )
Amiga 1200 ( Mariusz )
Amiga 600 ( Aceman )
Amiga 600HD ( Amiga-kocham )
C64, C-Plus 4 ( Tomek Wójcik )
C64 ( Sylwester Molendys )
C64 ( Wojtek Kaczmarek )
C128, Elwro, Spectrum+, Sega Mega Drive ( Łukasz Herb )
Handheldy ( Marek Czajor )
Schneider 6128, ZxSpectrum+2 ( Marcin Kiendra )

strona wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/1687035218174534/
strona www: http://retrospekcja.net.pl/category/krakowskie-retrospekcje/
[#13] Re: Krakowskie Retrospekcje 3.0

@Kiender, post #12

wychodzi na to, ze jednak chyba uda mi sie pojawic

bede mial przy sobie najnowsza wersje TANKS FURRY wiec jesli Koyot nie bedzie mial nic przeciwko to odpale, na ktorejs Amisi :) (z dyskietki, bez kopiowania .exe)

ew. cos moge przyniesc, ale nie wiem czy bedzie na cokolwiek miejsce. moze cos portable? - http://szajb.us - moj spis
[#14] Re: Krakowskie Retrospekcje 3.0

@juen, post #13

Zapraszam do przetestowania i zaprezentowania u mnie. :]
[#15] Re: Krakowskie Retrospekcje 3.0

@Stoopi, post #14

Aktualizacja, ja będę ze sprzętem:
-A1200 + Blizzard 1230
-A600 + ACA620 + WiFi
[#16] Re: Krakowskie Retrospekcje 3.0

@Stoopi, post #14

bede po 18ej :)
[#17] Re: Krakowskie Retrospekcje 3.0

@juen, post #16

Ja będe około 20.Będę miał charakterystyczny monitor Commodore 1048 LCD.
[#18] Re: Krakowskie Retrospekcje 3.0

@Kiender, post #1

Byłem, właśnie wróciłem, polecam. Zadziwiła mnie ilość ludzi.

[#19] Re: Krakowskie Retrospekcje 3.0

@Hubez, post #18

Stoopi, Hubez oraz Mari83 - milo bylo Was poznac :) Do zobaczenia na kolejnych eventach w Krakowie
[#20] Re: Krakowskie Retrospekcje 3.0

@juen, post #19

Dzięki juen,na pewno przybędziemy.Szkoda tylko że "Tanks Furry" nie ruszyło na moim sprzęcie.

A oto kilka zdjęć z imprezy.Kto nie był niech żałuje. :]


Ostatnia aktualizacja: 22.11.2015 08:58:03 przez Stoopi
[#21] Re: Krakowskie Retrospekcje 3.0

@Stoopi, post #20

Juen, Ciebie też było bardzo miło poznać Mogę tylko powiedzieć, że szykuje się chyba nowy hit Kawał dobrej roboty i gratulacje pomysłu. Dodaj jeszcze to o czym rozmawialiśmy i będzie "lodzio, miodzio" szeroki uśmiech
[#22] Re: Krakowskie Retrospekcje 3.0

@Kiender, post #1

Stoły po raz trzeci uginały się pod ciężarem retro sprzętów w krakowskim klubie HEX. Było kilaka rarytasów pokroju czarnej Amigi 500 i 600 oraz C116. Oprócz tego dwa zmodowane C64 i Amiga na której hulał internet przez Wifi. Między nimi leżały i grały klasyki: Atari, Spectrum i Schneider. Piwo się lało, nastroje dopisywały, a dyskusje trwały do późnych godzin wieczornych. Imprezę umiała Natalia Siwiec w 16 kolorach która prężyła się na Amidze. Starty też były - jeden telewizor kineskopowy odszedł do krainy wiecznego retro ;)
Ze strony organizacyjnej dziękuje wszystkim za przybycie, było wybornie :) . Kolejna edycja odbędzie się w maju 2016

Fotki z imprezy:
http://retrospekcja.net.pl/2015/11/22/krakowskie-retrospekcje-3-0/#more-661
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem