Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#31] Re: Dema na AGA z max 030

@Azzorek, post #30

U mnie też Guru. W Readme pisze o 060, 040 i 030+fpu. Chyba o to chodzi. Ja FPU nie mam.
[#32] Re: Dema na AGA z max 030

@Jacenty, post #31

Ja też bez FPU - pewnie to to.

Pozdrawiam,

Azz
[#33] Re: Dema na AGA z max 030

@Azzorek, post #32

Na pewno brak FPU ok, racja
[#34] Re: Dema na AGA z max 030

@juen, post #27

Skarla to Essence pod nową nazwą?
[#35] Re: Dema na AGA z max 030

@Azzorek, post #32

Hej,
Demo z ACA 1233 i zainstalowanym FPU włącza się, ale wyrzucając śmieci na ekranie i generując szum na głośniki - choć trudno w tym przypadku mówić o poprawnym jego działaniu. Więc raczej można to zakwalifikować pod "nie działa".
Pozdrawiam,
Zbylu
[#36] Re: Dema na AGA z max 030

@PopoCop, post #34

Zasadniczo - tak.
[wyróżniony] [#37] Re: Dema na AGA z max 030

@sunater, post #1

Najłatwiej chyba będzie, jak przepiszę swój katalog z demami w A1200 z Blizzardem 1230:

Adam Malysz
Ahonen Does ADM
Automatikk 4 the PPL
Beats
Burning Chrome
C42
Captured Dreams
Closer
Deep
Deus Ex Machina
Extralife
Fake Elektronik Lightshoew
Faktory
Fetish 2
Full Moon
Garden Variety Autobulk
Goa
Hog
J
Jenna Loves EPH
Jesus Christ Motocross
Killer
Klone
Knitfellas
My Kingdom
Nexus 7
Senseless
Sfumato
Showbase Shape
Showtime 16 Intro
Smoke Bomb
Substral
Sumolysbryter
Swansong
When We Ride at Our Enemies
Wild
Wildlife
Yon
You Are Lucy (oficjalnie 060, ale 12-15fps na 030 to wcale nie taki zły wynik).
[#38] Re: Dema na AGA z max 030

@F7sus4, post #37

Skoro masz tak ładnie poukładane to może mi podpowiesz nazwy dwóch inter które działały na 030, jedno było 4K, a 2gie 64K oba miały nazwy z jednego słowa na literę E. Choć może to było 40K a nie 4K, nie mogę sobie przypomnieć tytułów. W obu przeważał kolor niebieski.
[#39] Re: Dema na AGA z max 030

@ZbyniuR, post #38

sa duze szanse, ze chodzi Ci o produkcje Ephidreny
[#40] Re: Dema na AGA z max 030

@juen, post #39

Od pewnego czasu przeglądam sobie zawartość płyty Aminet 22 z grudnia (Amigowego) Roku Pańskiego 1997.

Znajdują się tam super utwory (na Pauli!) oraz świetne dema i intra.

Przykłady utworów:

Jedne z najlepszych z płyty - trzeba posłuchać! Jakość nie ustępuje MP3:
"Moonlit" by Jogeir Liljedahl
"Untouched"by Jogeir Liljedahl

Najlepsze w kategorii Rock:
"When the Penguin Slides" by DustBin
"Zenith" by FBY

A teraz dema:

Na przykład poniższe intro mierzy 40 kilobajtów, ma bardzo ładne efekty trójwymiarowe z oświetleniem i działa świetnie (pełna prędkość 50 fps) na Blizzardzie z 030/50MHz.

Headcase by Axis

A to tylko próbka. Serdecznie polecam.

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 07:51:38 przez Hexmage960
[#41] Re: Dema na AGA z max 030

@ZbyniuR, post #38

Jedno to pewnie: Extel by Ambrosia Extel
Śmiga w większości efektów płynnie na mojej ACA1233.

Fajnych interek na 68030 jest dość dużo, w szczególności grupy Scoopex (np. SCX-1000, Sadf i seria Zero-G), Artwork/BizzareArts z kodami Azura i wiele innych. Mam na dysku, musiałbym przejrzeć co tam jest jeszcze.

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 09:16:59 przez flops
[#42] Re: Dema na AGA z max 030

@Hexmage960, post #40

Znajdują się tam super utwory (na Pauli!)


Co dokładnie masz na myśli? Bo akurat te kawałki, które linkujesz (poza jednym) to format XM (Fasttracker na PC).

A że da się je odtworzyć na Pauli? No da się, ale brzmi to tak sobie - i DBPro 2, i HippoPlayer odtwarzają moduły XM z błędami.

Jedne z najlepszych z płyty - trzeba posłuchać! Jakość nie ustępuje MP3:
"Untouched"by Jogeir Liljedahl


A ten kawak to akurat cover, więc zamiast modułu polecam oryginał :)
[#43] Re: Dema na AGA z max 030

@Hexmage960, post #40

Na przykład poniższe intro mierzy 40 kilobajtów, ma bardzo ładne efekty trójwymiarowe z oświetleniem i działa świetnie (pełna prędkość 50 fps) na Blizzardzie z 030/50MHz.

Headcase by Axis


Bardzo fajne intro odkopałeś. Nad wyraz udana produkcja jak na rok 1995.

Tutaj link do yt: https://www.youtube.com/watch?v=FBXDN4kTlCo
[#44] Re: Dema na AGA z max 030

@Jazzcat, post #42

DBPro 2, i HippoPlayer odtwarzają moduły XM z błędami


Do kawałków wielokanałowych (powyżej 4ch) na Amidze polecam DeliTracker'a. Jest do dyspozycji kilka "wewnętrznych" playerów- można poprawnie odtworzyć XMy, S3My itp.

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 10:39:37 przez BULI
[#45] Re: Dema na AGA z max 030

@Jazzcat, post #42

Chodzi mi o to, jaką muzykę można uzyskać na zwyczajnej Amidze z Paulą. Bardzo fajne sample i ogólnie stopień złożoności muzyki. Wiem, że część to FastTracker i czasem MultiChannel. Do płyty Aminet dołączony jest, wspomniany przez BULIego DeliTracker i wydaje mi się, że odtwarza te utwory bez problemów.
[#46] Re: Dema na AGA z max 030

@flops, post #41

Extel to jedna z nich. Ephidrena to nazwa grupy a nie intra. Popatrzyłem na ich prace, nie znałem ich i jakoś nie mój klimat.

W tym co mam na myśli było sporo takich niebieskich "druciaków" 3D. A ruch kamery taki nieco poszarpany i zgrany z muzyką.
I coś mi świta że były też ludki składające się z przezroczystych sześcianików i czasem się zatrzymywały a wtedy kamera krążyła wokół nich w matriksowy sposób. Czy to się komuś z czymś kojarzy?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 21:32:14 przez ZbyniuR
[#47] Re: Dema na AGA z max 030

@ZbyniuR, post #46

Hmm, może to?
[#48] Re: Dema na AGA z max 030

@ZbyniuR, post #46

Mi się kojarzy z tym Ephidrena kina.

Małe sprostowanie, kojarzy mi się z Ephidreną i z kolorem niebieskim, niekoniecznie z resztą :)

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 22:52:41 przez asman
[#49] Re: Dema na AGA z max 030

@ZbyniuR, post #46

wiem,ze to nazwa grupy, ale wszystko co wciaz mowisz to pasuje do ich produkcji ;)
[#50] Re: Dema na AGA z max 030

@Jazzcat, post #47

Dzięki Jazzcat - Omnicrom to jest to.

Ech jednak pamięć potrafi zniekształcać wspomnienia, ale nadal podoba mi się ten klimacik.
[#51] Re: Dema na AGA z max 030

@ZbyniuR, post #50

Ephidrena – Omnicrom

Bez dwóch zdań wkład grupy Ephidrena w rozwój amigowej demosceny nie podlega dyskusji. Prócz klasycznych, doskonałych dem, zrywających gacie interek 4k są w ich scenowym repertuarze także takie perełki jak 64k intro „Omnicrom”. Zajęlo trzecie miejsce na Mekka Symposium 2000 (choć przegrać z Gift/Potion to wręcz zaszczyt :), ale przetrwało próbę czasu. A nie wiedzieliśmy wówczas, że koderska gwiazda Loaderrora miała na dobre dopiero rozbłysnąć.

To co podoba mi się w tej produkcji to atmosfera i klimat: chłodny, jakby skandynawsko – kosmiczno – egzystencjonalny. Do tego świetny soundtrack, niedościgniony design i zajebista synchronizacja z muzyką (a warto pamiętać, że w tamtym czasie idealne synchro z muzyką na Amidze zaczęło zanikać).


http://startup-sequence.pl/2012/01/29/ephidrena-omnicrom/
[#52] Re: Dema na AGA z max 030

@slay, post #51

Ephidrena – Omnicrom jest w u mnie na dysku, oznaczona jako jedna z produkcji "naj" w kategorii 64k (i mniejszych)!
W moim katalogu "naj" są też inne produkcje grupy Ephidrena, przede wszystkim niesamowicie klimatyczny: Lux Aeterna Luceat Eis, oraz świetne: Respirator stories OK
[#53] Re: Dema na AGA z max 030

@BULI, post #52

A czy ten Lux Aeterna... chodzi na 030 ?
[#54] Re: Dema na AGA z max 030

@ZbyniuR, post #53

to jest demo pod 060. moooze odpali na 040, ale 030 na pewno nie
[#55] Re: Dema na AGA z max 030

@slay, post #51

A czy Human Traffic ruszy na 030 50 MHz+FPU?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 21:22:20 przez pong777
[#56] Re: Dema na AGA z max 030

@pong777, post #55

Ruszy, tylko min. chyba 32 i bez ss (jak nie 64MB fast). Sprawdzane kiedyś na B1230 i ACA1233.
[#57] Re: Dema na AGA z max 030

@flops, post #56

W dobie super kart na FPGA temat powinien brzmieć Dema na AGA/SAGA i Vampira1200, co mogę zobaczyć, co zryje mi beret i wyrzucę z domu swojego PC i z domu sąsiada też?
[#58] Re: Dema na AGA z max 030

@KM, post #57

Na Vampire nic nowego nie zobaczysz. Poza tym dopiero będzie V500 a gdzie tam V1200.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem