Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Grafika
[#1] EHB na PC? Mac?
Witam
Zastanawiam się czy jest jakiś sposób aby na Macu albo PC pixlować w EHB?
W GrafX2 teoretycznie mogę ustawić sobie 64 kolory ale to nie będzie EHB.
Są jakieś narzędzia wspierające ten tryb na PC?
Jakieś pomysły jak to ugryźć?

Nie powiem... EHB w trybie 320x512 mnie korci. W końcy miałbym "normalne" fat pixele :)
[#2] Re: EHB na PC? Mac?

@retronav, post #1

Odpalasz amigowe DeluxePaint w wersji exe dla Windows i pixelujesz.
[#3] Re: EHB na PC? Mac?

@retronav, post #1

Jak możesz otworzyć projekt z 64 kolorach, to co za problem zrobić paletę 32 normalne + 32 przyciemnione?
[#4] Re: EHB na PC? Mac?

@_arti, post #3

hehe myślisz że o tym nie pomyślałem?
ale to nie tak prosto..

bo o ile ciemniejszą?
jak to potem do IFFa wrzucić?
[#5] Re: EHB na PC? Mac?

@retronav, post #1

UAE? pomysł
[#6] Re: EHB na PC? Mac?

@retronav, post #4

Najlepszy sposób to winuae i personal paint.szeroki uśmiech
[#7] Re: EHB na PC? Mac?

@retronav, post #4

bo o ile ciemniejszą?

Robisz bitowe przesunięcie wartości składowej koloru (od 0 do 15, 4 bity na składową) o jeden bit w prawo. Najmłodszy bit, wypadający po prawej, jest ignorowany.
[#8] Re: EHB na PC? Mac?

@Krashan, post #7

@krashan
ok. to już jakaś wskazówka.

dzięki za podpowiedzi z UAE, ale nie o to mi chodzi. czasy takie że będę pixlował na Photoshopie i bardzie pytam o to jak to potem konwertować do EHB.
[#9] Re: EHB na PC? Mac?

@retronav, post #8

W Photoshopie będziesz miał o tyle trudniej, że będziesz musiał sam pilnować palety EHB, a więc po zmianie koloru głównego, ręcznie wyliczyć i zmienić kolor przyciemniony.
[#10] Re: EHB na PC? Mac?

@Krashan, post #9

to jest bez sensu , po co na pececie barwa EHB a tymbardziej w photoshopie. Jest taki program na pc "pro motion" 8 bit kolor ma na 100% a czy EHB to nie wiem
[#11] Re: EHB na PC? Mac?

@retronav, post #8

czasy takie że będę pixlował na Photoshopie


O tempora, o mores!
[#12] Re: EHB na PC? Mac?

@recedent, post #11

@recedent
no takie czasy. zresztą od jakiegoś czasu już na photoshopie zaczyna się mój proces tworzenia grafiki na c64/c+4/amigę.

@djpiotrs
no toś pomógł... ;)
pro motion znam i inne narzędzia też znam - wież mi
a na photoshopie też da się pixlować.

w moim pytaniu chodziło mi o narzędzia bardziej z rodziny konwerterów niż uea+dp +pp....
przejrzałem internet i chyba nie ma takiego.
a chodzi o to aby taki konwerter zapisał po prostu jako EHB. Ja się już zatroszczę ostatnie 32 kolory to była ciemniejsza wersja tych pierwszych 32.
[#13] Re: EHB na PC? Mac?

@retronav, post #12

Konwerter w zasadzie jest, zwie się ham_convert i jest w javie.
[#14] Re: EHB na PC? Mac?

@retronav, post #12

zakładam, że pracujesz na macu
odpalasz np. brilliance pod fsuae i przygotowujesz paletę w ehb, zgrywasz obrazek z paleta do iff czy tam png ( najbezpieczniej użyć kolorów w obrazku np. w formie "kwadracików" rampów ) i odczytujesz w shopie
dalej możesz już sobie "pikselować" w szopie - przy potrzebie zmiany palety po prostu powtarzasz proces ( dobrze mieć zdefiniowny jako dysk amigi katalog na macu), idzie to piorunem przy minimalnej wprawce
pozdr

ps odpuść szopa, przynajmniej jeśli chcesz na serio pikselować, dużo wygodniej jest już nawet w tym koszmarnym grafx2 na maca, a jak Cię męczy to sa jeszcze np aesprite i inne edytory

szop może się przydać na wstępnym etapie kompozycji, testów kolorstycznych czy szkiców, potem to jednak utrudnienie i spowalnia pracę
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem