Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategorie: Dema, Grafika, Ludzie, Muzyka, Party
[#1] Demontaż - Videocast o demoscenie
Właśnie leci czwarty odcinek. Zapraszamy gorąco :)

Demontaż

Odcinki pojawiają się mniej lub bardziej regularnie co kilka tygodni.
Więcej pewnie napisze Fei jak skończy aktualny występ live :)
[#2] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@AceMan, post #1

Po raz pierwszy nie mogłem byc z wami live ale nadrabiam w tej chwili :) Dobra robota pany brawo wy :)
[#3] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@AceMan, post #1

Wpadłem pierwszy raz i ciekawie, czekam na następne :)
[#4] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@player_sct, post #3

Ja może doczekam się kiedyś regularnego audiopodcastu (RSS + mp3).

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 07:08:05 przez Sokok
[#5] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@Sokok, post #4

Nie doczekasz jesteś za dalekoooo ;)
[#6] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@Mariodj, post #5

Bardzo prawdopodobne.
[#7] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@AceMan, post #1

Poprzednie odcinki są na moim prywatnym kanale YT, więc jakby ktoś chciał obejrzeć, a nie mógł znaleźć, zrobiłem playlistę. Kolejny odcinek planujemy 28 lutego o 22:00.

Cały czas czekamy też na chętnych do wzięcia udziału. Fajnie by było posłuchać np. o spojrzeniu na scenę z punktu widzenia wciąż aktywnego użytkownika Amigi.

Jak tylko znajdę czas, spróbuję obciąć i wrzucić na iTunes.

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 12:47:59 przez Fei
[#8] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@Fei, post #7

o to może być ciekawe
[#9] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@Fei, post #7

Nie wiedziałem o tej inicjatywie. Na pierwszy rzut oka/ucha wygląda to fajnie. OK Na pewno odsłucham wszystkie odcinki, bo bardzo lubię podcasty. Gdyby były dostępne na iTunes byłoby mi wygodniej, bo słucham tylko mobilnie. Ale jak nie będzie to też sobie poradzę, bo w końcu YouTube działa w tle.
Bardzo możliwe, że nie uda mi się powstrzymać przed konentowaniem. szeroki uśmiech
[#10] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@MDW, post #9

Mnie się to bardzo podoba , sam (jeśli ktoś pamięta) z 2 lata temu próbowałem zrobić coś a'la Amiga TV z multirozmowami (nawet się jedna odbyła) - ale dostało mi się za nieamigowość rozwiązań czatu i streama. Można do Was jakoś się dołączyć? W czym rozmawiacie? Skype?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 14:42:04 przez xtro
[#11] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@xtro, post #10

Rozmawiamy przez Google Hangouts. Jeśli chcesz wziąć udział, to odezwij się na priv.

Wrzuciłem dotychczasowe odcinki w postaci audio, ale dodawania ich do iTunes nie ogarniam. Trzeba jakieś RSSy napisać, ja nie umiem. Jeśli ktoś chce słuchać, to w wersji MP3 można sobie pobrać z Dropboksa.
[#12] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@Fei, post #11

ok, racjaK ... to może by nic nie proponować jak to sam mawiam od dupy strony, polukam czy coś przetrwało na moich archiwach ze starych skryptów i odezwę się jak będę miał coś do pokazania/zaproponowania ze starych rozwiązań, bo rozumiem , że i tak gadacie na sprzęcie nieamigowym, a to był kiedyś główny zarzut do mnie. Potrzebuję parę dni by to ogarnąć, bo nie ukrywam , że w dziedzinie TV i netowego radio plus multiczata już się udzielam więc chciałbym zrobić jakiegoś pomocnego gotowca bo natchnęliście mnie retrotematem spowrotem tym strimem , ale nie będę strzępił języka niepotrzebnie, zobaczę czy w parę dni uda mi się coś sensownego zaproponować, poza swoim fejsem w kamerze i wtedy dam znać :D 3majcie kciuki za mój zapał mentalno - działaczy...



Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 16:43:41 przez xtro
[#13] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@xtro, post #12

K ... to może by nic nie proponować jak to sam mawiam od dupy strony, polukam czy coś przetrwało na moich archiwach ze starych skryptów i odezwę się jak będę miał coś do pokazania/zaproponowania ze starych rozwiązań, bo rozumiem , że i tak gadacie na sprzęcie nieamigowym, a to był kiedyś główny zarzut do mnie. Potrzebuję parę dni by to ogarnąć, bo nie ukrywam , że w dziedzinie TV i netowego radio plus multiczata już się udzielam więc chciałbym zrobić jakiegoś pomocnego gotowca bo natchnęliście mnie retrotematem spowrotem tym strimem , ale nie będę strzępił języka niepotrzebnie, zobaczę czy w parę dni uda mi się coś sensownego zaproponować, poza swoim fejsem w kamerze i wtedy dam znać :D 3majcie kciuki za mój zapał mentalno - działaczy...


Za powyższą wypowiedź chciałbym przyznać "Złotą czcionkę" w kategorii "najdłuższe dwa zdania wielokrotnie złożone w jednym poście". OK
[#14] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@slay, post #13

wiem , ale merytorycznie chyba - mam nadzieję... teraz muszę popracować nad opakowaniem :D
[#15] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@xtro, post #14

Podcast na Amidze? Rotfl'n'Lol, chciałbym to zobaczyć.

Xtro, potrzebujesz tylko kamerki, mikrofonu i konta google.
No i ofcorz gadanego ;)
[#16] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@AceMan, post #15

Do nagrywania podcastu nie trzeba kamerki. Nawet internetu nie trzeba. Gdyby się uprzeć to Amiga 500 z dodatkowym RAMem, HDD i samplerem dałaby radę.

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 23:02:05 przez MDW
[#17] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@MDW, post #16

Nie nie .... mnie nie chodziło o podcast na Ami.... nawiązałem tylko do tematu na ppa który ongiś zacząłem w przypływie nostalgii. Dla przypomnienia - zrobiłem stronkę z oknem streamingu wideo i drugim - z czatem na max 12 kamer plus tekstowy by se pogadać. Nawet odbył się jeden taki czat, ale potem rozległy się narzekania po kiego to robić , skoro to czat amigowy, a ami tego nie obsługuje - co skutecznie mnie zniechęciło. Stąd moja ciekawość, czy może się coś zmieniło w zakresie przeglądarki na Ami skoro koledzy scenowcy tak dzielnie zaczęli podcastować... Bardzo mi się ten pomysł podoba, zresztą tak samo jak Amiwigilia. Mam nawet pewien własny pomysł, ale ciągle brakuje mi może nie tyle odwagi , co samozaparcia by siąść do kamery/mikrofonu. Dlatego nie będę teraz mieszał i opisywał w czym rzecz bo to co koledzy robią jest świetne i miłe dla ucha, sam natomiast jestem zaangażowany po części w inny telewizyjny i radiowy projekt, ale jeśli uda mi się wyłuskać trochę czasu i nudy to coś gotowego zaproponuję ze swojej strony także. Widzę , że retro się rusza i to k... w jakim STYLU!
[#18] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@xtro, post #17

MDW, no tak, tu chodzi o videocast. 3-4 kamery na żywo + dema, wszystko w HD :)

Nawet odbył się jeden taki czat, ale potem rozległy się narzekania po kiego to robić , skoro to czat amigowy, a ami tego nie obsługuje - co skutecznie mnie zniechęciło.


Na szczęście Demontaż jest o demoscenie jako całości, nie tylko amigowej, i nie dla ludzi z innej planety, wymiaru, czy tworek :)
[#19] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@AceMan, post #18

Kiedy następny lajf?
[#20] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@xtro, post #19

Gaben mówi, że jeszcze nie wiadomo.
[#21] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@Sokok, post #20

Coś mi się (nie mogę znaleźć gdzie) obiło o uszy , że to miał być wieczór 20go...
[#22] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@xtro, post #21

A ja mam takie pytanie do dyskutantów na podcascie, może o tym podystkutujecie - ciekawi mnie z historii sceny jak z historii kosmosu - co było "wielkim wybuchem"? Kiedy powstało takie absolutnie pierwsze demo, pierwsze party, na co, czy można gdzieś zobaczyć... pierwszy mag dyskowy (kasetowy???)... czy coś o tym wiecie?
[#23] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@xtro, post #22

[#24] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@xtro, post #22

Kiedy powstało takie absolutnie pierwsze demo, pierwsze party, na co, czy można gdzieś zobaczyć... pierwszy mag dyskowy (kasetowy???)...


Odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania znajdują się w tej książce.
[#25] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@Jazzcat, post #24

Jeszcze takie pytanie nieco może personalne. Na Videocascie pojawia się postać , którą nazywacie Arab. Jeśli nie jest to tajemnicą - czy człek ów nie ma na imię [imię usunięte na prośbę zainteresowanego], a ksywa nie jest od Jego nazwiska... Jeśli tak to powiem - ALE ŚWIAT JEST MAŁY!!!

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 14:38:22 przez recedent
[#26] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@Jazzcat, post #24

Hej,

Można dostać z ojczystego źródła? Jest może wersja drukowana?

Dzięki!
[#27] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@Sokok, post #26

czy człek ów nie ma na imię [imię usunięte na prośbę zainteresowanego], a ksywa nie jest od Jego nazwiska... Jeśli tak to powiem - ALE ŚWIAT JEST MAŁY!!!


Wszystko się zgadza :)

Można dostać z ojczystego źródła? Jest może wersja drukowana?


Na Revision chyba jeszcze sprzedają. Jak zauważę w tym roku to dam ci znać i mogę ci zakupić.

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 16:06:59 przez Jazzcat
[#28] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@xtro, post #21

O następnym odcinku informujemy zawsze na koniec. Tym razem 28 lutego. Zawsze w niedzielę o 22:00, chyba że gościom nie pasuje.
[#29] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@AceMan, post #27

AceMan
To ja bym też reflektował na zakup. co do kasy to dogadajmy sie na priv.
[#30] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@AceMan, post #27

Bardzo proszę zatem, muszę tez jednak wiedzieć jakiej kwoty mogę się spodziewać.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem