Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Filmik z klasycznymi modułami, które każdy powinien znać
Witam Scenową Brać

Czy widzieliście filmik na YT przedstawiający 79 piosenek, które wszyscy znamy?
Można powspominać stare melodie, jak i poznać wiele nowych.

Postanowiłem zrobić podobny filmik. Planuje umieścić od 50 do 200 kilkunastu-sekundowych głównych motywów z najbardziej znanych modków.
Nie chcę jednak, aby była to moja osobista lista. To że ja coś słyszałem, oglądałem, to nie znaczy że było to kiedyś popularne. I stąd prośba: Co z muzyki amigowej - waszym zdaniem - aż prosi się o umieszczenie na takim zestawieniu?
Partos, Demos i Agamis, czyli wszystko co krążyło w kolekcjach na giełdach z parties, soundtracki z popularnych demek i wszelkie konwersje, muzyczki z dem, ST:00 i wszystko co kiedyś ktoś słuchał.
Być może, był kiedyś taki ranking w jakimś zinie, jeżeli tak, bardzo bym prosił o podesłanie. Pamiętam, że kiedyś Dreamer zrobił taki "Międzynarodówkę" z motywami ze znanych modków. Niesamowicie przydatny do tej listyszeroki uśmiech
Chciałbym zrobić ten filmik w miarę szybko, po lutym mogę mieć problemy z wolnym czasem


Lista v0.1 Date:
Tutaj taka na szybko zrobiona lista. Będę uzupełniał na bieżąco o wasze typy.
Jeżeli są jakieś błędy w autorstwie lub tytułach - bardzo proszę o korektę.
Wszystkie pliki umieszczę w zipce pod filmikiem.

Polskie watki

Chciałbym, aby lista była jak najbardziej międzynarodowa, nie niemniej jednak, nie wyobrażam sobie aby obyło się tam bez chociażby takich polskich perełek:
Bethoven - Lech Good
PSL - Krowa na biegunach
Dreamer - Black Queen 2
Dreamer - Folx-vagen
Scorpik - Fountain of Sighs
Xtd - Technological Death


Oczywiście czekam na wasze sugestie.



Pytania do was:
1. Co sadzicie o umieszczeniu w takim zestawieniu znanych modków pecetowych? Na przykład
Falcon - Stories 2
Jugi - Dope
Purple Motion - 2nd Reality
Sakven - 2nd Reality

Jakby nie było, każdy powinien to znać.

2. Planuje, aby były to mody klasyczne, czyli do konca XX wieku. Sam nie wiem dlaczego tylko do tego okresu. Soundtracki w ogg i mp3? Obniżony poziom klimatu sceny (?) Nowa fala? Internet? Zmierzch Amigi? Odejście starej elity? Bo później juz nie śledziłem, co się dzieje?

3. Jak sugerowalibyście to nagrać? Zrzucić w mono, czy w lekkim stereo? Alfabetycznie? Po autorach? Chciałbym to zrobić w miarę ortodoksyjnie, i najprawdopodobniej wrzucę mody do wava na Pentiumie z GUS Maxem w Cubic Playerze. Mam tez A600 z Vampire II, tak więc jeżeli ktos mi powie jak, to dałoby się zrobić.

4. Co sugerowalibyście aby było wyświetlane podczas odgrywania? Pozbierać jakieś zdjęcia sprzętu, czy może grafiki scenowe? Jeżeli tak, to jakie? Czy po prostu tracker ze ścieżkami lub rożne playery?

5. Gdzie jeszcze umieścić ten apel? Myślałem o pouët.net, modules.pl ewentualnie wykop.pl

Tak wiec macie zadanie domowe: odpalcie wasze backupy na VHS i DVD, powspominajcie, i wpisujcie co powinno tam być. Bardzo proszę, aby przesłać gotowy link - Postaram sie wcisnąć creditsy.
W przypadku sugerowania tytułu, proszę o wpisywaniu autora, pełnego tytułu, jak i produkcji z której pochodzi.
Jeżeli jest jakieś internetowe narzędzie do glosowania i uploadowania, to powiedzcie jak to zrobić (w SurveyMonkey? DropBox?)


P.S
Spodziewam się, że filmik będzie miał pierdylion wyświetleń, i z samych tylko reklam kupię sobie Falcon 030.
[wyróżniony] [#2] Re: Filmik z klasycznymi modułami, które każdy powinien znać

@Ralpheeck, post #1

Moja lista - jak najbardziej osobista ;) - http://korni.ppa.pl/modkowypaczek/ModkowyPaczek.txt

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 18:04:30 przez Korni
[#3] Re: Filmik z klasycznymi modułami, które każdy powinien znać

@Korni, post #2

Dzięki Wielkie.
Zapodaj mi linkę do paczki w zipce.
[#4] Re: Filmik z klasycznymi modułami, które każdy powinien znać

@Ralpheeck, post #3

Nie używam zip :).
[wyróżniony] [#5] Re: Filmik z klasycznymi modułami, które każdy powinien znać

@Ralpheeck, post #1

Moje propozycje:
Spacedebris - Captain
Beyond Music - Captain
My Glamorous Life - Jester
Stardust Memories - Jester (z dema WOC 92)
Firefox & Tip - Jester (z dema Phenomena/Enigma?)
Knulla-Kuk! - Moby
muzyka z dema State of The Art, obydwie części
Love - Jogeir Liledahl z dema Physical Presence by Virtual Dreams
https://www.youtube.com/watch?v=MyfxuIjdjfE
Ucieczka z tropiku - XTD
Mourning - Bit Arts
Hardwired By Crionics & The Silents

Proponuję lekkie stereo, powiedzmy kanały zmiksowane w stosunku 70:30.
[#6] Re: Filmik z klasycznymi modułami, które każdy powinien znać

@Motyl, post #5

Super podpowiedzi - wszystkie uwzględnione.
Popraw tytuł soundtracku w Enigmie (Final Hyperbase, Enigma lub musiklinjen)

Możesz jeszcze podpowiedzieć z gier? Myślę o Another World (zakończenie), Intro z Gods
i coś Audiomonstera z Flashback'a.
[wyróżniony] [#7] Re: Filmik z klasycznymi modułami, które każdy powinien znać

@Ralpheeck, post #6

Jeśli chodzi o muzykę z gier, to moje propozycje są takie:
Turrican I-III
Lotus II
Nicky Boum, intro oraz 4 moduły z kolejnych etapów
https://www.youtube.com/watch?v=okpRmAg0ttk
Lionheart
Cannon Fodder I i II
Pinball Dreams
Utopia (wspaniała muzyka! przypomniałem sobie dzięki temu wątkowi!)
https://www.youtube.com/watch?v=0y6r0m3-ZAs
Battle Squadron
Project-X
Body Blows Galactic
[#8] Re: Filmik z klasycznymi modułami, które każdy powinien znać

@Motyl, post #7

A co byś zapodał z STx? I z tych wszystkich nie podpisanych?
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem