Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategorie: Ludzie, Muzyka
Wątek zamknięty
[#91] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@XTD, post #89

O - właśnie - link - tutaj słychać deko fałszującą tak czy siak wersję PC. Po pierwszych patternach są zupełnie inne dźwięki melodii (zapętlenia się sypały jakkolwiek bym ich nie próbował ustawiać i w końcuj ściąłem wszystko w cholerę).
[#92] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@XTD, post #91

Tak to słyszałem już przed momentem, pisałem o tym drugim kawałku który miał być w grze, że jednak go tam nie wsadzili
[#93] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@XTD, post #87

http://www.xtd.evil.pl/rozne/game6_ingame_sb.mod - mała niespodzianka. Nie wiem czy to zostało wykorzystane ale mieli goście, którzy robili K&K na PC, jeszcze chyba ok 20 kB na dyskietce i w wersji pecetowej chcieli puścić muzę podczas gry. Zrobiłem więc takie małe "coś" - czy to zostało wykorzystane, tego nie wiem.


Chyba nigdy nie zostało wykorzystane, ani upublicznione. Aż do dziś.
Dzięki! :)
[#94] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@XTD, post #83

Czyta się wyśmienicie.

Okazuje się że w kwestii melodyjności utworu mamy chyba podobną refleksję.

W odpowiedzi na #87
Ciekawostka. dobrze wiedzieć.

W odpowiedzi na #84
Utwór miał się zmieścić w iluś tam kilobajtach, bo tyle zostało miejsca na dyskietce. Miał być dodatkowo utwór na happy end i unhappy end

Pamiętasz co to za gra albo gdzie można posłuchać z niej utworów? Jestem ciekaw jak nadawałeś napięcia dla happy endu i unhappy :)
[#95] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@Creonix, post #94

Pamiętasz co to za gra albo gdzie można posłuchać z niej utworów? Jestem ciekaw jak nadawałeś napięcia dla happy endu i unhappy :)


link
[#96] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@XTD, post #87

powycinałem wszystkie Bxx żeby posłuchać całego utworu. Nie wiem co należy wybrać żeby odtworzył mi się bez poprawek. Używam w tej chwili OpenMPT na pC
[#97] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@AceMan, post #95

Dzięki!
[#98] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@Creonix, post #96

Np. Foobar2000 z wtyczką D.U.M.B..
[#99] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@nogorg, post #98

Nie ma lepszego playera na PC niż XMPlay + wtyczka "SurfSmurf's Oldsk00l MOD player" ;)
[#100] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@AceMan, post #99

BZRPlayer jest ciekawy - nie odgrywa może tak idealnie jak XMPlay (też uważam, że najlepszy) ale za to pokazuje ładnie patterny (i to w odpowiednim stylu - jak 4ch mod do pokazuje jak na ProTrackerze itd.). Poza tym obsługuje PowerPackera i chyba jeszcze jakieś amigowe crunchery oraz odtwarza całkiem sporo przedziwnych formatów.

http://bzrplayer.blazer.nu/

Uwaga - wygląda paskudnie! :)
[#101] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@XTD, post #100

STELLO DOUSSIS napisał swego czasu świetną konwersję muzy z Warhawka (która była zresztą tez konwersją kilku motywów muzy z płyty "Space Experience" Johna Keatinga z 1972 roku - chętnym udostępnię). Oto link do wersji Stello Doussisa: http://www.xtd.evil.pl/rozne/DM2.WARHAWK (drag&drop na BZR Playera odtworzy to coś). Niestety, przewijać sie nie da - za to jest jedna niespodzianka. Gościu dodał motyw na końcu, który przebija wszystkie motywy z Warhawka razem wzięte. Miał cierpliwość - przepisał cały kawałek a potem dodał coś naprawdę ekstra. :)
[#102] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@XTD, post #74

Extend, a mógłbyś przypomnieć kogo z muzyków komputerowych, także 8bit (np. komercyjni twórcy muzy do gier czy kolesie z Vibrants, Maniac of Noise itp.) czasu sceny, lubiłeś czy podziwiałeś? Pamiętam, że Heatbaeta każdy chyba wymieniał jako niesamowitego muzyka (szkoda, że on sam w wspomnianym już wywiadzie, zrównał okres swojego scenowania z ziemią :/).
[#103] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@Deftronic/..., post #102

Najpierw dla tych, którym się nie chce ściągać BZRPlayera a zaintrygowało ich moje zdanie na temat końcówki konwersji Warhawka - tutaj link do mp3: http://www.xtd.evil.pl/rozne/warhawk_stello_duossis_version.mp3. Można od razu przewinąć do 4:10 jak ktoś zna muzę z Warhawka.

A teraz odpowiedź - oczywiście uważałem Heatbeata za świetnego muzyka. Lubiłem Jestera, Lizardkinga, Jogeira, 4-Mata, Audiomonstera, i... cholera, w zasadzie wszystkich znanych w tamtym czasie muzyków lubiłem. Był jeden muzyk, który zrobił jeden dobry utwór - Codex. Zrobił wręcz genialny kawałek, który uważam za jeden z najlepszych na Amidze. Pozwoliłem sobie nawet nieco poprawić swego czasu brzmienie i zrobiłem taki, powiedzmy, mały remaster (remaster, nie cover ani przeróbkę - oryginalny utwór rozłożyłem na "sample pierwsze" i nieco się z nimi pobawiłem - ale bez przesady, żeby nie zatraciło to ani grama oryginalnego charakteru): http://www.xtd.evil.pl/rozne/undersea_remast.mp3. Co dziwne, przesłuchałem w necie wszystkie jego utwory i żaden nie był nawet średni. Były mocno poniżej średniej a ten jeden - zarąbisty. Widać można i tak. :) Oryginał tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=9DdfP7-XVtk (problem z oryginałem jest taki, że moduł wyrypany z dema nie rypał się dobrze i brakło mu ostatniej, bardzo dobrej części - w demie też była ona wyciszona, bo już wchodziła druga część dema). MP3 jest w całości i proponuję od 4:54 sobie posłuchać części, której już nie słychać w demie - po prostu mistrzostwo. Jakby mi tak moduł wycięli w demie to bym chyba wyszedł z siebie. :)

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 15:01:23 przez XTD
[#104] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@AceMan, post #95

Tytułowa muzyka z "Kajko i Kokosz" została swego czasu wyróżniona i trafiła jako nagranie na kasetę magnetofonową obok innych perełek muzycznych z gier amigowych super
[#105] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@BULI, post #104

Ktoś to wydał, czy na Twoją prywatną kasetę ?
[#106] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@Hellena, post #105

He, he oczywiście moja prywatna składanka skompilowana w drugiej połowy lat 90tych

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 17:23:20 przez BULI
[#107] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@BULI, post #106

Tez nagrywałem takie składanki z Ami szeroki uśmiech
[#108] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@Hellena, post #107

Nagrywaliście w mono czy stereo?
[#109] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@nogorg, post #108

Ja w stereo, ale odsłuch miałem zmiksowany na wzmacniaczu do którego miałem podpięte 4 głośniki i kolumnę basową (taką scenową, na imprezach pękały balony od niej szeroki uśmiech)
[#110] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@XTD, post #103

Niezłe brzęczenie :) Pozdrawiam XTD, jak tam chata na Olsztyńskiej czy gdzie tam mieszkałeś w Gdyni, nadal A500 z Tetrisem w kiblu? :)
[#111] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@Hellena, post #109

Podobnie- stereo i też na 4 kolumny to szło
[#112] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@XTD, post #87

Fajnie że takie coś odstąpiłeś :) Masz więcej takich niespodzianek?
Fajnie byłoby pociągnąć Cie za język, jak to było wtedy na parties i scenie. Jakie masz najlepsze wspomnienie? Co uważasz za największą aferę, przegięcie, przez te wszystkie lata? Jakie było najlepsze party, z kim Ci się najlepiej rozmawiało etc. Z tych wyjadaczy sceny z którymi utrzymujesz kontakt, możesz powiedzieć jakieś ciekawostki co porabiają?

Tak z ręką na sercu, byłbyś w stanie ukończyć Kajko i Kokosz teraz bez czytania wskazówek?

BLZ i Renoise jest spoko. Możesz powiedzieć co jeszcze używasz z narzędzi pod windę.
Masz przyinstalowane WinUAE, czy juz nie podobna wejść do tej samej rzeki?

Twój album Closer, możesz napisać coś o nim więcej?

Na liście są oznaczone utwory, które już są skończone. Zaczęte (przynajmniej) albo w połowie skończone są wszystkie z wymienionych. Nie ma tam żadnego kawałka typu "planuję kiedyś zrobić". Tak więc praca jakoś idzie. Mimo, że kiedyś powiedziałem, że już nic nie zrobię. :)


Na kiedy planujesz się wyrobić? Ile zajmuje Ci czasu takie ukończenie albumu od deski do deski? No właśnie, jak się wyrabiasz z czasem teraz w dorosłym życiu? Wiem że umiałeś pisać szybko, ale możesz powiedzieć który z Twoich utworów był najdłuższy w ukończeniu? Jak to wyglądało kiedyś? Ogólnie, jaki jest concept albumu? Ma być multistylowo? Poza Drizzle, będzie jeszcze gdzieś gitara? Zapowiada się naprawdę ciekawie.
Wybrałeś nazewnictwo angielskie, aby bardziej dotrzeć do zachodniego odbiorcy? Tradycja?

Z muzyki polskiej, rock metal czy jakiejkolwiek innej, jest coś co rzuciło Tobą w ostatnich latach? Pytam, bo nie pamiętam kiedy ostatnio ktoś nagrał jakąś super płytę, żeby ją katować non stop.

Tak poza scenowo, jaki zrobiłeś najgorszy i najlepszy interes w swoim życiu? Jak opchałeś Amigę pewnie z jakąś dopałką za bezcen, to ja sam trochę żałuję że nie wystawiałeś tutaj na portalu :(

P.S
Czy byleś kiedyś "u Maxima w Gdyni"? :)
[#113] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@XTD, post #103

Muzyka z Warhawka z nową końcówką jest znakomita, dzięki za MP3. Znam oryginał (grało się na Atari co nieco...), ale i tak puściłem sobie całość. Końcówka jest nawet dopisana z większą „swobodą melodyczną”, tak mi się wydaje.

Natomiast utwór Codexa mną nie wstrząsnął. Zaryzykowałbym nawet tezę, że to typowy przykład stylu popularnego w owych czasach, przykład dość przeciętny moim zdaniem. Technicznie dobry, ale to kawałek, którego się słucha raz, zapomina po 10 minutach i nigdy do niego nie wraca.
[#114] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@Hellena, post #109

Aaa... jak kaseta to od razu myślałem o jakimś walkmanie.

Zabawne, hehe, bo ja też miałem amigowe 'kwadro'
[#115] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@nogorg, post #114

A wystarczy podłączyć amigę jednym czinczem... :)

(tak, też dowiedziałem się niedawno)
[#116] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@AceMan, post #115

A wystarczy podłączyć amigę jednym czinczem... :)

(tak, też dowiedziałem się niedawno)


Nie kumam :P Wtedy są wszystkie kanały na jednym ?
[#117] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@AceMan, post #115

"Też"? O ile pamiętam to tak nie działa w A500, a w każdym razie nie w każdej. Natomiast wysuwanie chincha albo wysuwanie go do połowy (wtedy leci 2x mono) jest znany.

Ale tylko prawdziwi amigowcy słuchają stereo w pełnej separacji ;>
[#118] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@nogorg, post #117

Nie jestem pewien, ale chyba to działa na Amigach "generacji" A600/A1200/A4000.
Mnie też się wydaje, że na A500 to nie działało.

Swoją drogą, problem "modów stereo" (nie wszystkich) osobiście odczułem dopiero jak wpiąłem się w słuchawki ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2017 13:34:15 przez BULI
[#119] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@BULI, post #118

To też zależało od konfiguracji audio. Przy niewielkim rozstawie głośników to nie był wcale problem. Ale słuchanie na słuchawkach już nie dla każdego :)
[#120] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@Krashan, post #113

Tak coś pamiętałem, że Extend nie raz opowiadał o tym kawałku. Też nie leży mi za bardzo. Może był trudny technicznie w sensie zapisania tego na PT w tamtym czasie, ale akurat wolę jak w drugiej cześci dzieki zupełnie innej muzie, demo nabiera rozpędu i ma typowy klimat tamtego czasu. Przyjemniej sięsłucha i ogląda.

I jeszcze pytanie do Extenda. A Groo? Co o nim sądzisz? Moim zdaniem mocno niedoceniony muzyk na Ami i PC później a robił choćby takie rzeczy jak (polecam przesłuchać do końca):

Stars

Przecież ten bas, przestery, brzmienie w ogóle jest MEGA. Na Ami też robił fajne rzeczy.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem