Komentowana treść: Revision 2016
[#1] Re: Revision 2016
Kto na bank jedzie? Ja się jeszcze waham (okolice Warszawy).
[#2] Re: Revision 2016

@Sokok, post #1

A nie, sorry. Przypomniałem sobie, że mi się wtedy jakoś dziecko rodzi. Lipa..
[#3] Re: Revision 2016

@Sokok, post #2

No tak, ten szczegół mógł Ci umknąć ;)
Gratulacje !

(jak nigdzie nie jeżdżę to Revision zawsze mnie kusił, tylko nadal nie mogę zrozumieć czemu, dlaczego w Wielkanoc ?? )
[#4] Re: Revision 2016

@Ankuz MkOne, post #3

Bo większość ma wolne. Co nie zmienia faktu, że ten termin sprawia, że prawdopodobnie nigdy tam nie pojadę. Pozostaje streaming.

Ubolewałem nad brakiem Evil bota w tegorocznych jingle'ach, dobrze że wrócił. ;)

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 10:55:31 przez teh_KaiN
[#5] Re: Revision 2016

@Ankuz MkOne, post #3

Wielkanoc, oznacza dla wiekszosci obywateli zyjäcych w Niemczech cztery dni wolnego, dlatego tez chyba organizatorzy tej imprezy wybrali taki a nie inny termin (jak zwykle zresztä).
I dlategotego tez nigdy nie wpadl bym nawet na taki pomysl i w wielki piätek czy sobote imprezowac tam. Moze jestem jeszcze czlowiekiem starej daty i obyczajow ale co zrobic taki juz jestem.
[#6] Re: Revision 2016

@Irek´72, post #5

I dlategotego tez nigdy nie wpadl bym nawet na taki pomysl i w wielki piätek czy sobote imprezowac tam. Moze jestem jeszcze czlowiekiem starej daty i obyczajow ale co zrobic taki juz jestem.


...tym bardziej, że Wielkanoc w Polsce upływa, jak wszyscy wiemy, pod znakiem ogólnej narodowej ascezy i abstynencji No i ma wymiar czysto duchowy (tylko powiedzcie proszę to tym agresywnym babciom toczącym walki na śmierć i życie o plaster szynki w sklepie przed świętami).

Tak czy owak, świetnie, że Revision po raz kolejny jest organizowane. To ostatnia demoscenowa impreza na świecie robiona z takim rozmachem.

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 13:00:31 przez slay
[#7] Re: Revision 2016

@slay, post #6

Ejże! ..słyszałem, że Retrokompowi niewiele brakuje!
[#8] Re: Revision 2016

@slay, post #6

Szkoda, że nie mogę dać "lajka" za komentarz. OK
[#9] Re: Revision 2016

@Sokok, post #1

Jak co roku, wybieram się.
Czas znów odpalić Protrackera :)

To ostatnia demoscenowa impreza na świecie robiona z takim rozmachem.


Co do rozmachu, to chyba znalazłoby się też parę innych kandydatów (Evoke? Assembly? Gathering? Strzelam, bo jeszcze nie byłem), za to na pewno scenowo najliczniejsza.

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 13:49:49 przez AceMan
[#10] Re: Revision 2016

@AceMan, post #9

Co do rozmachu, to chyba znalazłoby się też parę innych kandydatów (Evoke? Assembly? Gathering? Strzelam, bo jeszcze nie byłem), za to na pewno scenowo najliczniejsza.


Innych kandydatów nie ma. Żadne obecnie demoparty nie może się równać z Revision pod względem rozmachu, ilości kompotów i liczby scenowców, którzy je odwiedzają. Assembly i The Gathering nie mają obecnie za wiele wspólnego ze sceną, która jest tam dziś przyklejona nieco na siłę. To przede wszystkim turnieje dla graczy. Evoke jest notomiast znacznie "mniejsze" niż Revision.
[#11] Re: Revision 2016

@Sokok, post #7

:D

Hmn, zobaczymy jak będzie w przyszłym roku, jak ze stolicy będzie jechał jakiś wesoły bus, to może się wybiorę. Party polecam szczerze każdemu, kto na nim nie był.
[#12] Re: Revision 2016

@Sokok, post #7

Ejże! ..słyszałem, że Retrokompowi niewiele brakuje!


Bez wątpienia Loaderror 2015 było najlepszym scenowym party "z Amigą w tle" jakie odbyło się w Polsce od kilkunastu lat, a to tego doskonale zorganizowanym i w kategorii "małych imprez" jest dla mnie w ścisłej czołówce. Scenowy klimat, który był tam obecny wcale nie ustępował wiele temu z niemieckiej imprezy.

Stawiając jednak RK/LE obok Revision, to trochę tak, jakby zestawić obok siebie koncert jakiegoś zespołu w klubie z dużym festiwalem muzycznym. Oba wydarzenia mogą być równie ciekawe i udane, ale mają jednak nieco inny rozmach.
[#13] Re: Revision 2016

@Irek´72, post #5

No tak, co kraj to obyczaj...
Jak kiedyś zmienią datę to sie przejadę ; )
[#14] Re: Revision 2016

@Ankuz MkOne, post #13

PARTY VS RODZINA

Nie zmienią.
Nie bez powodu od XX lat wydarzenie znane jest jako Easterparty.
[#15] Re: Revision 2016

@AceMan, post #14

Bardzo fajna invitka !!!
Czy moglibyscie powiedzieć co się tam robi jak się jest nieprogramujacym fanem Ami i C64 ? Kompoty są bardzo późno w nocy i co robić przedtem jak się ew.zna mało ludzi?
I nie może wypić duzo...
Pozdr

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 17:29:50 przez Mikrobi
[#16] Re: Revision 2016

@Mikrobi, post #15

Poznawać piwo
[#17] Re: Revision 2016

@Mikrobi, post #15

Można się w dzień wysoać żeby w nocy na compotach nie przysypiać. Śpioch
[#18] Re: Revision 2016
Ja bardzo bym chciał pojechać, zwłaszcza że szykuje pewną animacje, którą chciałem zadebiutować w kompotach demoscenowych. Na taki wesoły bus z Warszawy piszę się w ciemno :):) choć na tą chwilę trudno jest mi coś zaplanować…

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 11:44:49 przez zeter
[#19] Re: Revision 2016

@Mikrobi, post #15

? Kompoty są bardzo późno w nocy i co robić przedtem jak się ew.zna mało ludzi?
I nie może wypić duzo...


Konkursy na Revision są praktycznie cały czas, również w ciągu dnia (prowadzone są takimi "blokami"). W nocy mają miejsce te najważniejsze kompoty (demo, intro itd.).

Właściwie na Revision ciężko się nudzić. Prócz konkursów są koncerty, DJ sety, bardzo ciekawe wykłady i seminaria (w osobnej sali), no i przede wszystkim integracja Ognisko na zewnątrz, namioty z żarciem i piwem sprzyjają luźnej wymianie poglądów. Możesz poznać i pogadać z masą ludzi. Nawet z samej Polski jest tam najczęściej ok. 30 - 40 osób.

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 12:11:26 przez slay
[#20] Re: Revision 2016

@Ankuz MkOne, post #13

Jak kiedyś zmienią datę


Prędzej chyba Watykan zmieni hehe.

A co do Revision... Kusi, nie powiem. Zobaczymy.
[#21] Re: Revision 2016

@DiskDoctor, post #20

No to jest kłopot, bo Pesach wypada zawsze w pierwszą pełnię po równonocy wiosennej (w tym konkretnym wypadku Niedziela Wielkanocna to najbliższa niej niedziela), więc raczej nici ze zmiany daty. Ale zawsze jest nadzieja, że Kalifat Niemiec już wkrótce ustali, że dni wolne od pracy są np. w Ramadan Bajram (w tym roku wypadało to między 17 a 19 lipca, w wakacje sam bym się wybrał). Jest szansa! Tylko wpierniczać grille i popijać piwskiem będzie można dopiero po zachodzie słońca, a w lipcu akurat dość późno zachodzi
[#22] Re: Revision 2016

@recedent, post #21

No to jest kłopot, bo Pesach wypada zawsze w pierwszą pełnię po równonocy wiosennej (w tym konkretnym wypadku Niedziela Wielkanocna to najbliższa niej niedziela), więc raczej nici ze zmiany daty.


Dla Kościoła to żaden problem. Date Wielkanocy już przecież raz wyznaczyli sobie sami odgórnie na Soborze Nicejskim, w 325 r. Teoretycznie więc, nie widzę problemu aby na jakimś nowym soborze wyznaczyć zupełnie inny termin (np. na wniosek organizatorów Revision). Wszak Kościół ma wyjątkową wprawę w zmianie dat różnych wydarzeń i adaptacji dat z innych wierzeń do swoich niecnych celów

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2015 14:44:48 przez slay
[#23] Re: Revision 2016

@Ankuz MkOne, post #13

Party VS Rodzina, po zeszłorocznym wyjeździe na Revision u mnie jest sytuacja podbramkowa. Zapowiada się 2:0, planowałem jeździć co 2gi rok ale widzę że raczej się nie uda. Na pewno raz warto się poświęcić.



[#24] Re: Revision 2016

@Sokok, post #2

@Sokok, musisz to przełożyć, niestety Może i ja bym się wybrał... @alt_?
[#25] Re: Revision 2016

@_arti, post #24

Cały czas urabiam żonę!
[#26] Re: Revision 2016
Hej, ktoś wybiera się z Wrocka albo przez Wrocek? Ew. jedzie obok przez A4/S8?
Pytam dla siebie i w sumie tez dla znajomego
[#27] Re: Revision 2016

@recedent, post #21

Kalifat Niemiec już wkrótce ustali, że dni wolne od pracy są np. w Ramadan Bajram (w tym roku wypadało to między 17 a 19 lipca, w wakacje sam bym się wybrał). Jest szansa! Tylko wpierniczać grille i popijać piwskiem będzie można dopiero po zachodzie słońca, a w lipcu akurat dość późno zachodzi


OK
[#28] Re: Revision 2016

@Sokok, post #1

Ja chcę jechać.

Najchętniej pojechałbym dopiero na sobotę i wracałbym w niedzielę w nocy / poniedziałek o świcie;)

Nawet się już zarejestrowałem.

Teraz pytania:
1- czy ten wesoły bus jedzie przez Wrocław ewentualnie dolny śląsk?
2- czy bez paszportu da się przekroczyć jeszcze granicę? (Nie śledzę wydarzeń na granicach a ważnego paszportu nie mam)
3- czy ktoś wybiera się z Wro na sobotę?

Ech
[#29] Re: Revision 2016

@Creonix, post #28

dobra, te pytania są nieaktualne bo na pytanie 2 już znam odpowiedź, nic się nie zmieniło, pytanie 3 też nieaktualne bo chcę być od piątku a nie od soboty jako że zdecydowałem że biorę udział w compo, pozostaje za to inna kwestia -

czy ktoś jeszcze jedzie przez Wrocław i ma 1 wolne miejsce?? Jak ma 2 to super bo byśmy zabrali kolegę

Chętnie pojadę w czwartek wieczorem by być na piątek rano na miejscu. Mogę też pojechać do innej miejscowości (nie wiem Zielona Góra, Wałbrzych, Poznań? Zależy gdzie jedziecie)

Ponieważ na razie mam potencjalny transport, który jednak jest niepotwierdzony chcę mieć alternatywny więc proszę o zgłoszenia, zawsze sympatyczniej będzie jechać razem o czym nie muszę wam mówić.

W razie gdyby nikt jednak się nie znalazł, z Wrocławia jeździ bus do Saarbrucken, (11.00 na miejscu) cena ok. 244 zł w jedną stronę, więc również możemy się na niego umówić.


Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 10:08:05 przez Creonix
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem